DWC 34 LT Hydro First Time

Öncelikle selamlar ve saygılar arkadaşlar
Bi çılgınlık yapıp paraya kıydım ve marshydro ts3000 secret jarden dark room 120.120 34 lt dwc advance nutriens sensi serisi ve ve diğer advance ürünleri ile yurt dışından getirmiş olduğum special kush tohumu polim de başlattım 7 8 cm civarında da (13.11.22) dwc ye aldım solüsyonu 30 lt civarı hazırladım ve; sensi grow A-B 30ml-30ml, B52 60ml, great White (30lt 1 çay kasigi) ekleyerek ph seviyesini de 6,3-6,5 arasina ayarlayarak transferi tamamladım bir kaç gün tepki vermeyen cecegimiz sonrasında baktığımda hidrojen olan delikli saksıda kökleri salmaya başladı 2 hafta sonra falan önceki ışığım Led 300w Bi tarafı sönünce ts3000 almak zorunda kaldım ph olayını çok beceremediğim için ve ışık da değiştiği için artı zaten 2 hafta oldu solüsyonu baştan yapıp ph i daha düzgün ayarlamaya karar verdim ve yeni hava taşı ile daha güçlü hava motoru aldım işlemler bittikten sonra bitkiyi yerleştirdim (26.11.22) ertesi gün koklere baktım ve bazi bolgelerde kahverengi yoğunluk oluşmuştu koklerde biraz arastirdim kök çürümenin olduğunu düşündüm ve moralim alt üst oldu ama bu kadar masraf ettiğim için hemen 2 tohum daha başlattım bitkiyi kendine gelsin diye ellemedim kendini toparlar gibi oldu 3 gün sonra koklerdeki kahverengilik gitti çok az bisi kaldı ama fan yaprakları aşırı büyük bazı yapraklarda da delik ve uçlarda yanma oldu dün akşam kellesini uçurdum (02.12.22) bitki güzel su çekmeye başladı 2 gündür falan diğer 2 tohum da çıktı muhtemelen onları toprağa alacam.Drurm baştan sona boyle ilerledi bu sistemi kullanılarak var ise (DWC34LT) ya da hidroponik üstadı bir arkadaş yorum bekliyorum şimdiden teşekkürler resim eklemeye çalışacağım ve ilerleyişini de burada yazacağım...

koala

tembel hayvan
Dostum köklerin rengi kahverengi olabilir gubrelerdeki hulvik veya diğer şeyler boyaybilir kök çürümesini renkle birlikte sümüksü yapısıyla anlayabilirsin. h2o2 çözeltisini kullanmak istersen her gün kullanman gerekir haberin olsun kg

Dostum köklerin rengi kahverengi olabilir gubrelerdeki hulvik veya diğer şeyler boyaybilir kök çürümesini renkle birlikte sümüksü yapısıyla anlayabilirsin. h2o2 çözeltisini kullanmak istersen her gün kullanman gerekir haberin olsun kg
Bro h2o olayını anlamadım daha net açıklarsanız makbule geçer

Shammy

Kıdemli Üye
Kanka diğer kök gubrelerini kullaniyormusun? Gerçi ilk iki haftayı geçmiş birakmissindir büyük ihtimalle ama senszym mutlaka kullan dwc de yapıyorsan ve kahverengilik gördüğün an suyu tazeleyip bir sonraki değişime kadar içine piranha ve voodoo da ekle bakteriler köklerine hiç bir şey yapamaz. Köklere bak mikoriza ve faydalı bakteriler koloni kurduysa h2o2 kesinlikle kullanma hepsini öldürür. Zaten mikoriza yerlestiyse diğer herşeyden koruyor kökleri...

Kabini icindekilerle.beraber benim sandim, herseymi ayni olur :)) kankam hayirli growlar dilerim, 3 bitki o saksıda Kök salacak.yer bulamayabilir, photo ise birde uzun donemse sikinti olur ama sen ilerisini dusunmussundur :)) devasa fark ediyormus yetkili kardeslerden izledik gördük :))

Kanka diğer kök gubrelerini kullaniyormusun? Gerçi ilk iki haftayı geçmiş birakmissindir büyük ihtimalle ama senszym mutlaka kullan dwc de yapıyorsan ve kahverengilik gördüğün an suyu tazeleyip bir sonraki değişime kadar içine piranha ve voodoo da ekle bakteriler köklerine hiç bir şey yapamaz. Köklere bak mikoriza ve faydalı bakteriler koloni kurduysa h2o2 kesinlikle kullanma hepsini öldürür. Zaten mikoriza yerlestiyse diğer herşeyden koruyor kökleri...
Moruk an sensi serisi kullanım tablosu ile ilerliyorum voodo pirana taranrula yerine great White bakteri aldım şu an içindeki 2 solüsyon ilkine ve buna ekledim bu solusyonu değiştirdiğimde ciceklenmeye sokucam vakit problemim yok gerekirse 60 gün tutucam gelişimde sgrog yapicam zaten yarın Bi aksilik olmazsa güncel resimler atacağım

Kabini icindekilerle.beraber benim sandim, herseymi ayni olur :)) kankam hayirli growlar dilerim, 3 bitki o saksıda Kök salacak.yer bulamayabilir, photo ise birde uzun donemse sikinti olur ama sen ilerisini dusunmussundur :)) devasa fark ediyormus yetkili kardeslerden izledik gördük :))
Moruk diğer iki küçük keratayı kökler çürüdü sanıp attık sora problem çıkmadı bugün bir kabın kurulumu yaptık ki yemin ederim çok fena mars hydro görse ağlar neyse oraya aldık onları birisi bu şekil dwc diğeri toprak aynı anda aynı yerde resmen deney yapıyoruz söyle yaparsak ne böyle yaparsak ne gübre ışık genetikler VS çıkan sonuçlar kesin bilgi olacak :)

11.12.22 güncel durum 2 gündür sensi cal mag sprey yaptım yapraklarına dün akşam bir kaç dalı yatırdım 1 aydır dwc de önümüzdeki hafta solusyonu yenileyip kullanım tablosundaki 4.haftaya göre vericem yeni yılın ilk haftası gibi ciceklenmeye sokmayı düşünüyorum

Ü

Üye silindi 25700

Guest
kovanın yanındaki ısıtıcı fan mı?eğer öyleyse kaldır ordan.kovadaki suyun en fazla 19 derece olması lazım.ortam 26 derece ise kovadaki su tahminim 23 24 derecelerde eğer ek bir önlemin yoksa..bu da çok hayırlı bir durum değil dwc için.

Selamlar
Ortalama 2 haftadır solusyonu ellemedim sıcaklık işi açık 22-26 nem 50-60 ışıklar kapalı 16-19 nem 50-60 bitki güzel bir şekilde su emmeye devam ediyor eğitimi aralıksız devam ediyorum altta kalan ışık almayan cicek ve yaprakları budadim 4 veya 5.budama oldu 2 günde boşalan yerler hemen doluyor ph ayarlanmış 10 lt su ve sensi a+b b52 ve revive karıştırıp ekleme yaptım Bi kaç gündür ppm araştırıyorum kontrol ettim 4500 civarı çıktı ve yeni solüsyon hazırlamaya karar verdim (24.12.22) 25 lt su, ph 5.8, 100ml sensi grow a, 100 ml sensi grow b, 45 ml b52, 15 ml revive güzelce karıştırıp Kontrol ettiğimde ppm 1100 kusur civarı ayarlayıp kava tasini tikanmaya karşı dis fırçası ile temizledim ve bitkiyi kovanin içine koydum sonrasında tekrardan temizlik budama ve eğitim sonrası son hali bu solusyondan sonra ciceklenmeye sokmayı planlıyorum

kovanın yanındaki ısıtıcı fan mı?eğer öyleyse kaldır ordan.kovadaki suyun en fazla 19 derece olması lazım.ortam 26 derece ise kovadaki su tahminim 23 24 derecelerde eğer ek bir önlemin yoksa..bu da çok hayırlı bir durum değil dwc için.
Isıtıcı yok su an geçenlerde çok soğuk yapti o yüzden almıştım

Ü

Üye silindi 32956

Guest
kova kapağını da bir yansıtıcı ile kapla siyah ısıyı çeker.
Dostum benim kullandığım alüminyum bant aynı bu şekilde kaplamanı tavsiye ederim altını kaplamana gerek yok aynı kovayı kullanıyoruz etrafını bu şekilde kaplarsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın.

Dostum benim kullandığım alüminyum bant aynı bu şekilde kaplamanı tavsiye ederim altını kaplamana gerek yok aynı kovayı kullanıyoruz etrafını bu şekilde kaplarsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın.
Eyvallah kardeşim ilgilenicem hemen bisi sormak istiyorum kovanin performansı nasıl bazi bilgilere ihtiyacım var

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ******* *** **** *** *****