DWC 34 LT Hydro First Time

Ciceklenmede çok su çektiği söyleniyor ilk defa yapıyorum ve gubreleri bugün verdim o yüzden hiçbir fikrim yok ama eğer çatır çutur içmez ise ben haftalık olarak solusyonu yenilemeyi planlıyorum ki yan gubreleri cizelgenin yarısı verdim bir sonraki sefere cizelgeye göre vericem ama bugün baya bi strese soktum kızı bi kaç gün kendi haline birakicam bakalım

Ciceklenmede çok su çektiği söyleniyor ilk defa yapıyorum ve gubreleri bugün verdim o yüzden hiçbir fikrim yok ama eğer çatır çutur içmez ise ben haftalık olarak solusyonu yenilemeyi planlıyorum ki yan gubreleri cizelgenin yarısı verdim bir sonraki sefere cizelgeye göre vericem ama bugün baya bi strese soktum kızı bi kaç gün kendi haline birakicam bakalım
Su eksildikçe ph ppm ayarlayıp ekle reservuarı 10 15 güne bir değiştir böyle daha iyi olmaz mı

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Dostum günde 3 litre su çekmeye başlayacak çiçekler Ben 2 haftası ve sonrası için artış olabilir 5 litrelere kadar ben şu anda çiçeklenmenin ikinci haftasındayım günde 3 litre su tüketiyor sana tavsiyem gübre takviyesi 2 hafta ara ile yap suyunu fulleme biraz aşağıda kalsın ve gübre yüklemesi çok fazla yapma şu anki verdiğin şekilde ver full verme verdiğin gübreler kovanın kenarında pH tuzları bırakıyor inanılmaz bir pH dalgalanması yaşarsın bitkinde kök çürümesi olur ve bitkin p** olur bilgin olsun sen çok sonradan fark edersin bunu kısacası sana tavsiyem sen sadece su ekle su ekledikten sonra kaç ppm'de pH kaç bunlara bak son haftaları doğru ppm seviyesi düşük olması lazım en çok gübreye ihtiyaç duyduğu zaman orta çiçeklenme ama ben yine de fazla verme taraftarı değilim bitkinin yaprakları sana zaten belli eder kendini ona göre ayar çekersin her zaman besin tablosundaki değerlerin yarısı kadarını ver.

Ü

Üye silindi 32956

Guest
08.01.23 kovadaki suyu boşaltıp dinlenmiş ph ayarlı 25 litre su ile yenileyip Bloom gubrelerini ekledim ana gübreleri tam yan gübreleri çizelgenin yarısı kadar ilave ettim ppm 1203 ph 5.5 kovadaki su sıcaklığı 20.3 bugün biraz lst biraz da hst yapıldı
Sensi Bloom a 80ml
Sensi bloom b 80ml
1 cat kasigi great white
bud candy 20ml
sensiyzm 20ml
bud ignigtor 20ml
rhino skin 20ml
bud factor x 20ml
sensi cal mag xtra 20ml

2-3 hafta Sadece su var besin verme ayrıca bir daha besin vereceğin zaman kovayı temiz bir sünger ile bol suyla içini ve üst kapağını temizle pH tuzları kalıyor inanılmaz bir pH dalgalanması yaşarsın kök çürümesi yaşarsın bitkinin gelişimi durma noktasına gelir eğer çok geç müdahale edersen zaten bitkiyi kurtaramaz bunların olmasını istemiyorsan dediklerimi uygulamanı şiddetle tavsiye ederim.

Peki usta
Dostum günde 3 litre su çekmeye başlayacak çiçekler Ben 2 haftası ve sonrası için artış olabilir 5 litrelere kadar ben şu anda çiçeklenmenin ikinci haftasındayım günde 3 litre su tüketiyor sana tavsiyem gübre takviyesi 2 hafta ara ile yap suyunu fulleme biraz aşağıda kalsın ve gübre yüklemesi çok fazla yapma şu anki verdiğin şekilde ver full verme verdiğin gübreler kovanın kenarında pH tuzları bırakıyor inanılmaz bir pH dalgalanması yaşarsın bitkinde kök çürümesi olur ve bitkin p** olur bilgin olsun sen çok sonradan fark edersin bunu kısacası sana tavsiyem sen sadece su ekle su ekledikten sonra kaç ppm'de pH kaç bunlara bak son haftaları doğru ppm seviyesi düşük olması lazım en çok gübreye ihtiyaç duyduğu zaman orta çiçeklenme ama ben yine de fazla verme taraftarı değilim bitkinin yaprakları sana zaten belli eder kendini ona göre ayar çekersin her zaman besin tablosundaki değerlerin yarısı kadarını ver.
Bi sorum olacaktı hidro grow sonu toprağı geçmiyor mu kafa olarak yoksa toprak mı toprakta yüzde 13 14 thc geçmiyor diyorlar hidroda 20 30 buluyor bu yüksek kafa değil mi yani toprak kadar aroma tat yok ama kafa yüksek çokludan ziyade tek baskın profil üzerinden bi aroma yakalıyorsun cocoda çok freşti mesela cream mandarin f1 tohumu ince bş mint aroması vardı sms kafa çok yüksek ve uzun tutuyor

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Peki usta

Bi sorum olacaktı hidro grow sonu toprağı geçmiyor mu kafa olarak yoksa toprak mı toprakta yüzde 13 14 thc geçmiyor diyorlar hidroda 20 30 buluyor bu yüksek kafa değil mi yani toprak kadar aroma tat yok ama kafa yüksek çokludan ziyade tek baskın profil üzerinden bi aroma yakalıyorsun cocoda çok freşti mesela cream mandarin f1 tohumu ince bş mint aroması vardı sms kafa çok yüksek ve uzun tutuyor
Thc oranları aynı toprakta besin alımı yavaş olur pH dalgalanması yaşamazsın arama olarak eğer kovadaki solüsyonu doğru ayarlarsan aynı aromayı yakalarsın daha da ağır bir aroma da yakalayabilirsin kısacası Toprak besin alımını kısıtlar ve stabil şekilde verir ama kovada işler öyle değil o yüzden iyi şekilde ayarlaman lazım �lk seferde başaramayabilirsin ama iki üç de başarırsın 4 tane kova yap hepsini farklı şekilde gübre oranları ver farklı şekilde besle aradaki farkı zaten anlarsın. Bazı gübreler aroma ve koku yoğunluğunu arttırıyor tabii bu genetiği göre de değişir onları bir tık daha fazla koyarsan daha yoğun aroma ve koku elde etmiş oluruz eşit miktarda koyarsan istediğinden ya az elde edersin ya da normal.

Ü

Üye silindi 32956

Guest
Hidroponikte bitki istediğin gibi besleyebilirsin ama bunun da bir sınırı var ppm olarak ana gübre ppm değerini çok arttırır yan gübreler çok arttırmaz tabii hepsinin ppm değeri aynı olmadığı için bunu zamanla kullandığın gübreye göre ayarlayarak öğrenebilirsin. Hidroponin asıl amacı toprağa verdiğin besinden daha az bir besinle bitki büyütmek yani kullandığın gübreleri tamamını bitkiye kullandırmak toprakta bitki gübrenin hepsini ememez zaten bitki sularken arta kalan gübreler alttan çıkıp gidiyor heba oluyor ama kovada hepsini kullandırabiliriz. Topraktaki bitki kendini 5-10 gün ara ile belli eder gübre fazla mı geldi az mı geldi yapraklara vurur ama hidroponikte 1 2 en fazla 3 gün içinde belli eder.

Tekrar merhaba 14.01.23 solüsyon yenilendi her zaman oldugugibi ph ayarlı dinlenmiş 25 lt sensi Bloom a b 80-80 bud candy, big bud, rhino skin, sensyzim, bud ignitor, bud factor x 35ml bir miktar da greatwhite faydalı bakteri ışık 12 12 dimmer en başından beridir %100 ışık ile bitki mesafesi 80 cm ppm 1250 civarı ph 5.9 nem 60-70 arası sıcaklık gündüz max 26 gece 18-20

Bodur mu kalmış :D moruk ben iki çiçek yapıyorum ikisinin toplamının iki katı.
Kendisi başında olmadığı için kontrole gittim çılgın birsey :)

FD4705E5-C259-4205-9687-FF0574DDD9D6.jpeg
D2F82F94-36C9-4D66-8394-7F8D18082FCC.jpeg
1 çiçek ile 120x120 kabin neredeyse tamamen dolu böyle birsey yok. Hyrophonik düşünen varsa yapsın.

Ekli dosyalar

• 0A76BDF5-1CD7-4421-9321-CD4B2D6CBC29.jpeg
    0A76BDF5-1CD7-4421-9321-CD4B2D6CBC29.jpeg
    521.1 KB · Görüntüleme: 24
Ü

Üye silindi 32956

Guest

Ekli dosyayı görüntüle 16299
Ekli dosyayı görüntüle 16302
1 çiçek ile 120x120 kabin neredeyse tamamen dolu böyle birsey yok. Hyrophonik düşünen varsa yapsın.
DWC değilde RDWC yapın toprakta yaptığınızdan 2-3 kat daha fazla verim alırsınız veya daha fazla onun için bu tarz sistemlerde kullandığınız işık,büyüme dönemi,tohumun genetiği ve gübre verimliliği çok artırır ve inanılmaz miktarlarda hasat almanıza neden olur.

Pinkman087

Yeni üye

Ekli dosyayı görüntüle 16299
Ekli dosyayı görüntüle 16302
ben de 60x60 da tek bitki deniyorum, ilk denemem, setup imzada yazıyor zaten,
ilk haftalarda bodur gibi gelmişti, bu resimlerde dediğin gibi coşmuş resmen, ne kadar budama yaptın bu arada ? çiçeklenmede 2 günde 1 budama yapıyordum ben.

Pinkman087

Yeni üye
DWC değilde RDWC yapın toprakta yaptığınızdan 2-3 kat daha fazla verim alırsınız veya daha fazla onun için bu tarz sistemlerde kullandığınız işık,büyüme dönemi,tohumun genetiği ve gübre verimliliği çok artırır ve inanılmaz miktarlarda hasat almanıza neden olur.

Ne farkı var peki ? bu arada suyu ben bi pompa yardımıyla sürekli devirdaim yaptırıyorum soğutmak için, bunun köklere bi zararı olur mu?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S sharkek:
    ***** **** **
  • S sharkek:
    hahahaha** ***** hahahaha* ** ******* **** **** *****
  • S sharkek:
    ***** *** hahahaha ******** ***
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    ***** hahahaha *** ** **** ***** **********
  • S sharkek:
    ******** ******* ***** hahahaha**
  • S sharkek:
    * ********* *** ***** *** **** ****** ***** hahahaha*****
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
    ******* ***** *** ***** *** ** ** ******** ********* hahahaha ********* ***** ** ******
  • S sharkek:
    ***** *** ******* ********* ******** *** ******** hahahaha**
  • M Marryhuana:
  • S sharkek:
    *** **** ********* ********* ***** ****** ***** * ** **** **** ********** * ********
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    * ******* hahahaha* ******* ********** **** ******
  • M Marryhuana:
  • S sharkek:
    ***** hahahaha ** ***
  • S sharkek:
    **** ***** **
  • M Marryhuana:
    ***** hahahaha****** ***** **** *** **
  • S sharkek:
    hahahaha ********** ********** ***** ******
  • S sharkek:
  • M Marryhuana:
    ********** ********** ***** *** hahahaha **
  • S sharkek:
    *** hahahaha **** ****** ***** ** ******** ********** ******* **** *** ***** **** ******** *** ** *******
  • S sharkek:
    **** ** hahahaha**** ******* *** ******** ** *** ****** ****** ****
  • S sharkek:
    * ***** **** hahahaha***
    S sharkek: * ***** **** hahahaha***