edible son kullanma tarihi

orpheus

Yeni üye
öncelikle selamlar dostlarım. son birkaç aydır edible muhabbetine felaket düştüm ve sigaradan daha fazla sarmaya başladı. bu vakte kadar ne zaman şifayı hazırlasam sofrada yenir ve sonraya kalmazdı. aklıma şu takıldı, ben şimdi yağ olsun kurabiye olsun ya da aklınıza ne gelirse yapsam dolaba atsam ömrü ne kadar olur? hani normal yemeklerin de bir son kullanma tarihi oluyor ama diyelim ben keki dondurdum sonra mikrodalgada ısıtıp yapıştırdım thc'si kaçar mı? tecrübeli şeflerim aydınlatırsa çok sevinirim

cannabis16

Ordinaryüs
tereyağ yaparsan aylarca bekler buzdolabında,derin dondurucuda..
firecracker da dondurucuya atsan istersen 1 sene beklet..

esrar zaten kuruduktan sonra bozulan bi ürün değil..asıl mevzu esrarı birleştirdiğin malzemenin ömrü... firecrackerda bisküvi de arasına sürdüğün nutella yada fıstıkezmesi de uzun ömürlüdür..dondurucuya bile gerek yok,buzdolabında aylarca beklet.. terayağı da uzun ömürlü bi gıda ürünü,hele derin dondurucuda 1 sene beklet,sona çıkar erit ,2 yumurta kır ye..

browni ,kek tarzı işler çok beklemez.. içinde yumurta var,labartma tozu falan girip unun yapısını değiştiriyor,bozulabilir hale getiriyor..

tereyağını değil ama firecrackeri bikaç ay dolapta bekletip çıkarıp yemişliğim-yedirmişliğim var.. sıkıntı yaşamadan kafayı yaşadım..

muadip

Müptezel
En son 1 kilo tereyağı yaptim buzdolabında kahvaltilik bölümünde sakliyorum 2 ay olmustur.
Hafiften küflenme başladı. Kullanmaya devam ediyorum. Kafa olarak hic bir kaybi yok.
Buzlukta tereyağını uzun süre saklayabilirsin.
Ben haftalik kurabiye yapiyorum 7 adet 60 grm tereyağı ile. 1 hafta kurabiyeleri hava almayan kavanozda saklıyorum gunluk 1 kurabiye modunu yakaliyorum :D
Sende haftalık kurabiyeni yapip bu sekilde saklayabilirsin.

Afiyet olsun:)

En son 1 kilo tereyağı yaptim buzdolabında kahvaltilik bölümünde sakliyorum 2 ay olmustur.
Hafiften küflenme başladı. Kullanmaya devam ediyorum. Kafa olarak hic bir kaybi yok.
Buzlukta tereyağını uzun süre saklayabilirsin.
Ben haftalik kurabiye yapiyorum 7 adet 60 grm tereyağı ile. 1 hafta kurabiyeleri hava almayan kavanozda saklıyorum gunluk 1 kurabiye modunu yakaliyorum :D
Sende haftalık kurabiyeni yapip bu sekilde saklayabilirsin.

Afiyet olsun:)
Kanka afiyet olsun mango çok fark yapıyor mu ?

öncelikle selamlar dostlarım. son birkaç aydır edible muhabbetine felaket düştüm ve sigaradan daha fazla sarmaya başladı. bu vakte kadar ne zaman şifayı hazırlasam sofrada yenir ve sonraya kalmazdı. aklıma şu takıldı, ben şimdi yağ olsun kurabiye olsun ya da aklınıza ne gelirse yapsam dolaba atsam ömrü ne kadar olur? hani normal yemeklerin de bir son kullanma tarihi oluyor ama diyelim ben keki dondurdum sonra mikrodalgada ısıtıp yapıştırdım thc'si kaçar mı? tecrübeli şeflerim aydınlatırsa çok sevinirim
Ben yaklaşık 80-90 gram edible yemişimdir arkadaş yapıp gönderiyordu eğer buzdolabına atarsan ailem normal kek zanneder yer başlarına bir şey gelir diye odamda tuttum 1.5 ay boyunca bile hiç bir şey olmadı TEK BİR SIKINTI HARİÇ sindirim sistemin çok yavaşlıyor edible çok yeme büyük abdestine zor çıkarsın ve sindirimi daha yavaş oluyor bekledikçe (dışarda) buzdolabında baya baya uzun ömürlü olur buzlukta hiç bozulmaz diyebilirim 5 ay boyunca 2 derecede muhafaza edilmiş kek yedim hiç bir şey olmadı (ama her metabolizma aynı değil unutma)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ****** hahahaha** ** ** ***** hahahaha *** ****** ****** ***** ******* **** **********
  • A ax-b:
    ****** *** ***** ********** **
  • A ax-b:
    ******* ****** **** ***** **
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** **** **
  • zero00 zero00:
    hahahaha***** ****
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    **** *** ***** ***** hahahaha* ********
  • zero00 zero00:
    ****** ** hahahaha** ** **** hahahaha ** ******** ***** **** ******* ******** *** ***** hahahaha* ***** ****** hahahaha* ***** ******* hahahaha**
  • zero00 zero00:
    ***** ****** **** ***** ***** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ********* *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** ******* ** **** **** ****** ****** hahahaha ******** *** ********* ********* ******** **** ***** ***** ********* ******** *** ****** **********
    +1
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ****** ******* ****** ***** ****** **** ** ****** ****** ***** **** ** **** **** ** ***** ****** ***** ******** **** ******
  • zero00 zero00:
    *** ****** *** ********* ******* ****** hahahaha
  • zero00 zero00:
    **** ** *** ****** *** ******** ****** ***** hahahaha ******* ***** ***** *******
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    *** ********* hahahaha* ** ******* ** **** **** ****** ****** hahahaha ******** *** ********* ********* ******** **** ***** ***** ********* ******** *** ****** **********
  • zero00 zero00:
    *** ** ********** hahahaha hahahaha** ********* ********* ******** ***** hahahaha* hahahaha ********* ******* ********
    ********* ******** ***** hahahaha******** ******* ****** ***** ****** **** ** ****** ****** ***** **** ** **** **** ** ***** ****** ***** ******** **** ******
    ***** *** ******* *** hahahaha****
    TroubleStyla TroubleStyla: ***** *** ******* *** hahahaha****