En İyi : Tohumsuz Malzeme Listesi

Konu faydalı oldu mu?

• Evet

Kullanılan: 11 78.6%
  • Hayır

Kullanılan: 3 21.4%

• Kullanılan toplam oy
    14
Merhaba Tohumsuz Ailesi yeni bir Tohumsuz Projesi ile karşınızdayım bildiğiniz üzere forumumuz için sürekli projeler üretiyorum ama bunları hayata geçirmek gerek benim yoğunluğumdan gerek kurucu yöneticilerimizle iletişimin seyrekliğinden uzuyor yinede planlamasını bitirdiğim hazırda bekleyen bir kaç proje var şimdi fazla uzatmadan proje detayına geçelim..

En İyi : Tohumsuz Malzeme Listesi

Detaylar

Arkadaşlar konu başlığından da anlaşıldığı üzere kesin suretle gerekli veya yardımcı araç gereçlerin hepsini bu konu başlığı altında toplayacağız ve artı eksisini sizlerin tecrübeleri doğrultusunda değerlendireceğiz ve 3-4 kategori de bunları burada set halinde detaylı listeleyeceğiz bunun forumumuzu ve üyelerimizi bir üst seviyeye taşıyacak en önemli aşamalardan biri olduğunu düşünüyorum örnek verecek olursak.

Örnek
Forumda 60 indoor yetiştiricisinin olduğunu var sayalım hepsininde yetiştirirken termometre kullandığını var sayalım grow marketlerde ortalama 4 marka termometre olduğunu düşünürsek her hangi bir modelin ortalama 10-20 arası kişide olabileceğini düşünelim, 

• Aralarında ki fiyat farkı ne gibi performans sunuyor nereden bilebiliriz? 
  • Veya karşılaştığınız arızanın kronik olup olmadığını nereden bilebiliriz? 
  • Hangisinin artısını eksisini ne kadar ön görebiliriz?

Cevap
Size geniş kapsamlı araştırma yapan birisi olarak söyliyim bilemezsiniz çünkü forumda bunun için pek konu açılmaz açılsa bile çok şahsi bir konu olduğundan rağbet görme olasılığı düşük.

Bu çok basit bir örnekti bunu binlerce tl değerinde ki kabinler,  yüzlerce tl değerinde ki araç gereçler veya bir kaç tl değerinde ki saksılar içinde kullanmak mümkün. 

İşte burası hepsini toplayıp derleyip
  1. Hiç Yoktan İyidir
  2. Seni İdare Eder
  3. Başını Ağrıtmaz 
  4. Bu Hayatı Seviyorsun 
gibi kategoriler ile set halinde eksisi/artısı ile fiyatına göre tamamen liste yapacağımız bir konu.

Ve bu mükemmel konuya her yetiştirici mutlaka bu ürünlerden bir kaçına sahip olduğu için ekstra bir harcamada bulunmadan katkıda bulunabilir bu yetiştiricilik haricinde forumun ve üyelerinin bir üst sınıfa taşınacağı en önemli konulardan birisi olma adayı, ben yorumları sık sık derleyip burada belirli birikimden sonra liste haline getireceğim sizler için hepinizin şimdiden emeklerine sağlık, iyi forumlar.

Arkadaşlar son zamanlarda iş ve özel hayatım nedeni ile pek aktif olamadım sizde konuyu biraz yanlış anlamış veya ben yanlış anlatmışım. 

Sizlerden ricam kullandınığınız ekipmanların marka model fiyat artı eksilierini bu konu altında paylaşmanız ve benimde bunları derleyerek listeler çıkartmamdı tahmin edebileceğiniz üzere bir elin nesi var bir forumun müzesi var ben her kategoriden bir iki ürün deneyimleyebilirim ama herkes yazarsa muazzam listeler çıkar konunun amacı buydu umarım katkılarıızla foruma listeler hızlıca derlenir, iyi forumlar.

cannabis16

Ordinaryüs
1.elektronik balast..fransız markası Türkiye'de bulunan growshopların alayının sattığı kademeli yeşil renk balastlardan.gayet memnunum
2.soiler palau sessiz 200lük fan : hava çıkışına susturucu taktım ama önden de takmak gerekli,öyle ultra sessiz değil. kullanan arkadaşlara tavsiyem bir fan hız ayarlayabilecek bir mekanizma almaları..zira 400w lık hpsnin ısısını tam kapasiteyle çalışmadığında bile rahatlıkla oda içine girmeden direk atabiliyor..kuvvetli ve diğer fanlara göre oldukça az sesli bi ürün ama sıfır ses değil..mennunum
3.organik gübre :  ben general organicsin ürünlerini kullanıyorum senelerden beri..bio grow ve bio bloom una ek olarak bio root köklendirici ve bio harvest mıydı neydi hasat artırıcı kullanıyorum..hasadımdan da bitkilerin hal ve gidişatından da memnunum.
4. ithal torf : bu konuda 1 numara diyebilirim onca denememden sonra buldum..Türkiyede bauhaussda satılan compo sana çiçekli bitki toprağını kullanıyorum..on numara sünek,yabancı ot vs böcek falan yapmadan çok da tuzlanmadan işi bitirebileceğiniz bir toprak..bundan ekstra memnunum
4. sentetik gübre..illa sentetik de olsa ilaveten ne kullanmayı tavsiye edersin deseler supervit derim tek kalemde..hesi nasıl bişey yapmışsa bitkiye hangi evrede verirseniz verin büyüme hızını direk etkiliyor..gerçekten memnunum. bunun haricinde bitane diye sorsalar enzim verince toprağın yapısı güzelleşiyor,temiz kalmasına yardımcı oluyor enzimler,birsürü firmadan var,en ucuzu gene hesinin sanırım,o da diğer enzimler gibi iyi iş yapıyor..denedim memnun olduğum iki ürün bunlar.

-120x120x200 harvest master çadır kullanıyorum her haliyle çok kaliteli bir çadır. daha önce farklı markanın da kullanmış biri olarak bu çadırın kalitesini çok beğeniyorum. (kumaşından tutunda fermuarına, ışık sızdırmama özelliğine kadar gayet başarılı)
-hid ışıklandırma tercih eden biri olarak hangi ampul deseler bence general electrıc fiyat performans olarak çok iyi, öyle ki phılıps in ampulleriyle kıyas etme fırsatım oldu ve phılıpsten çok daha iyi (bence)
-balast olarak hiç elektronik kullanmadım, işim dolayısıyla işyerimden edindiğim elt ve foton balastlarla sistemimi çalıştırdım, bugüne kadar memnun olmayacağım negatif birşey olmadı.
-havalandırma olarak içeri hava çekmede aksiyel, dışarı hava veren yani karbon takılı olan ise malum sitelerde ki ispanyol malı sılent sessiz fanları kullanıyorum,  memnunum. rüzgar için ise ram marka klipsli 2 tane ile yoluma devam ediyorum. her yaz bakımlarını yapar yeniden takarım bir kere bile arıza vermediler.
-gübrenin sentetiğini de organiğini de kullandım ama tercih sebebim cannabis16 gibi "general organics". Niye derseniz sömeklerin tadında muazzam bir değişiklik söz konusu, bitkilerin daha orijinal tepkiler verdiğini gözlemleyebiliyorum. 
-saksının plastiği, airpotu, kumaşıyla grow yapıp hasat alma fırsatım oldu. bir fark var mı derseniz, hasat miktarına aman aman bir katkı sunduğunu düşünmüyorum. Fakat toprağın kuruması sırasıyla; airpot, kumaş, plastik saksı şeklinde olduğu için beslenmeyi daha sık yapabilmek açısından bu sıralamayla kullanılabilir.
-ph metre ise piyasa değeri 40-50 lira dolaylarında olan o en bilindik sarı cihazı kullanıyorum, memnunum. aynı şekilde tds metrem de bu klasmanda ondan da memnunum
-güvenlik önlemleri adına kaçak akım korumalı priz kullanırım, yerde kablo, priz, fiş asla bırakmam, min. 10-20 cm yüksekte tutarım. etli ve kaliteli kablo yine aynı şekilde kaliteli uzatmalar kullanırım.
-su dinlendirilmiş çeşme suyu, toprak ise tercih sebebim plagron, ama olmazsa olmaz değil.

Ü

Üye silindi 2568

Guest
4 üzerinden puan veriyorum konuya özel.

100x100x200 kabin 400w-600w ışık için gayet ideal. (3)

AYDINLATMA
400w mh: Magicplant MH 400w (2)
400w hps: Philips GreenPower CGT 400W (4)
Balast: Mekanik Standart 400w balast (3)
Parabolik Reflektör (4)

Philips PAR değeri yüksek bitki yetiştirme ampulleri üretiyor, güzel marka sorunsuz, uzun ömürlü. MH ampul idare eder. Balasttan şikayetim yok sessiz gayet. Reflektörün üstüne tanımam. Çok reflektör kullandım aralarında en iyisi parabolik reflektör bence. Isı problemini kesinlikle ortadan kaldırıyor.

HAVALANDIRMA
Çıkış: Soler Palau TD350 Silent+350m3 karbon filtre (4)
Giriş: Yok
Kabin içi: Masaüstü Vantilatör 25cm usb'li (2)
Nem Makinesi: Loobex (3)

Negatif basınçla içerisi hava alıyor. Egzoz fanı yetiyor kabinin alt gözlerini açınca havalandırma problemi kalmıyor. Soler Palau'ya hız ayarlayıcı da taktım düşük hızda çalıştırıyorum kışın, daha az güç tüketiyor, gayet sessiz özellikle düşük hızda. Genelde ısı problemim yok o yüzden içeride pek vantilatör açtığım söylenemez. Kuruturken daha sık kullanırım vantilatörü. Nem makinesi işini yapıyor.

TOPRAK
Plagron Lightmix (4)

Plagron Batmix kullandım daha önce ama bu toprak daha hafif, gübreleri daha rahat verebiliyorsunuz. pH değeri çok ideal, pek yakmaz bitkilerinizi. Tabi ki besleme, vereceğiniz gübre dozuna ve bitkinin tepkisine de bağlı.

SAKSI
11.6lt Airpot (4) 

Daha önce klasik plastik saksılardan kullandım, drenajı zor ekstra delik açmak zorundasınız. En iyi drenaj kesinlikle bez saksılarda ve airpotlarda. Airpot daha az elastik olduğundan sulaması daha rahat. Delikli hava alan saksı ya da root pot olarak da bilinir. Genelde auto yetiştirdiğim için boyutu gayet ideal.

GÜBRELER
Advanced Nutrients (3)
S_ensi Grow Part A-B
S_ensi Bloom Part A-B
Voodoo Juice
B-52
Sensizym
Rhino Skin
Cal-Mag
Bud Candy
Big Bud
Bud Ignitor
Atami Bloombastic (4)
Pekmez (4)

Advanced Nutrients pH perfect olduğu için pH sorunu tek tük yaşadım, pH ölçmüyorum, kalemim de yok zaten su vermem 5dk sürüyor. Biobizz de kullandığım oldu, organik olarak gayet güzel. Advanced Nutrients kaliteli bir marka, S_ensi, değerleri güzel bir seri. Voodoo Juice sağlam bir köklendirici. B-52 vitamin takviyesi. Sensizym enzim katalizörü bir nevi. Rhino Skin silika takviyesi. Cal-Mag kalsiyum magnezyum, yapraklar sarardığında veririm bazen. Bud Candy çok güzel bir karbonhidrat kaynağı, tatlandırıcı ve birçok etkisi daha var. Big bud... Sömek şişiriyor olarak reklamı yapılıyor ama etkili mi emin değilim yine de kullanıyorum kanka grow gübresi sonuçta. Bud Ignitor sömek sayısını artırıyor, severim.  Atami Bloombastic on numara boost. Çiçeklenmenin son bir ayında büyük rolü var, olmazsa olmazım. Bitki ömrünün sonlarına doğru da pekmezli su takviyesi. Karbonhidrat, potasyum lazım kankalar. Kendi besleme programım var, şirketlerin verdiği gübre çizelgesini bire bir uygulamıyorum.

20 TL'lik bir sıcaklık nem ölçerim var(3) internette en çok bulunan model, işini yapıyor gayet.

Sistemi zamanında yaklaşık 2000TL'ye kapatmıştım ama şimdi sadece aydınlatma fiyatı neredeyse o kadar.
4 auto atarım genelde 300-350 gr arası kuru hasatı oluyor bana bu sistemin. Genetiklerin çok büyük rolü var tabi ki.

Fındıkhaze

Yeni üye
Kan
4 üzerinden puan veriyorum konuya özel.

100x100x200 kabin 400w-600w ışık için gayet ideal. (3)

AYDINLATMA
400w mh: Magicplant MH 400w (2)
400w hps: Philips GreenPower CGT 400W (4)
Balast: Mekanik Standart 400w balast (3)
Parabolik Reflektör (4)

Philips PAR değeri yüksek bitki yetiştirme ampulleri üretiyor, güzel marka sorunsuz, uzun ömürlü. MH ampul idare eder. Balasttan şikayetim yok sessiz gayet. Reflektörün üstüne tanımam. Çok reflektör kullandım aralarında en iyisi parabolik reflektör bence. Isı problemini kesinlikle ortadan kaldırıyor.

HAVALANDIRMA
Çıkış: Soler Palau TD350 Silent+350m3 karbon filtre (4)
Giriş: Yok
Kabin içi: Masaüstü Vantilatör 25cm usb'li (2)
Nem Makinesi: Loobex (3)

Negatif basınçla içerisi hava alıyor. Egzoz fanı yetiyor kabinin alt gözlerini açınca havalandırma problemi kalmıyor. Soler Palau'ya hız ayarlayıcı da taktım düşük hızda çalıştırıyorum kışın, daha az güç tüketiyor, gayet sessiz özellikle düşük hızda. Genelde ısı problemim yok o yüzden içeride pek vantilatör açtığım söylenemez. Kuruturken daha sık kullanırım vantilatörü. Nem makinesi işini yapıyor.

TOPRAK
Plagron Lightmix (4)

Plagron Batmix kullandım daha önce ama bu toprak daha hafif, gübreleri daha rahat verebiliyorsunuz. pH değeri çok ideal, pek yakmaz bitkilerinizi. Tabi ki besleme, vereceğiniz gübre dozuna ve bitkinin tepkisine de bağlı.

SAKSI
11.6lt Airpot (4)

Daha önce klasik plastik saksılardan kullandım, drenajı zor ekstra delik açmak zorundasınız. En iyi drenaj kesinlikle bez saksılarda ve airpotlarda. Airpot daha az elastik olduğundan sulaması daha rahat. Delikli hava alan saksı ya da root pot olarak da bilinir. Genelde auto yetiştirdiğim için boyutu gayet ideal.

GÜBRELER
Advanced Nutrients (3)
S_ensi Grow Part A-B
S_ensi Bloom Part A-B
Voodoo Juice
B-52
Sensizym
Rhino Skin
Cal-Mag
Bud Candy
Big Bud
Bud Ignitor
Atami Bloombastic (4)
Pekmez (4)

Advanced Nutrients pH perfect olduğu için pH sorunu tek tük yaşadım, pH ölçmüyorum, kalemim de yok zaten su vermem 5dk sürüyor. Biobizz de kullandığım oldu, organik olarak gayet güzel. Advanced Nutrients kaliteli bir marka, S_ensi, değerleri güzel bir seri. Voodoo Juice sağlam bir köklendirici. B-52 vitamin takviyesi. Sensizym enzim katalizörü bir nevi. Rhino Skin silika takviyesi. Cal-Mag kalsiyum magnezyum, yapraklar sarardığında veririm bazen. Bud Candy çok güzel bir karbonhidrat kaynağı, tatlandırıcı ve birçok etkisi daha var. Big bud... Sömek şişiriyor olarak reklamı yapılıyor ama etkili mi emin değilim yine de kullanıyorum kanka grow gübresi sonuçta. Bud Ignitor sömek sayısını artırıyor, severim. Atami Bloombastic on numara boost. Çiçeklenmenin son bir ayında büyük rolü var, olmazsa olmazım. Bitki ömrünün sonlarına doğru da pekmezli su takviyesi. Karbonhidrat, potasyum lazım kankalar. Kendi besleme programım var, şirketlerin verdiği gübre çizelgesini bire bir uygulamıyorum.

20 TL'lik bir sıcaklık nem ölçerim var(3) internette en çok bulunan model, işini yapıyor gayet.

Sistemi zamanında yaklaşık 2000TL'ye kapatmıştım ama şimdi sadece aydınlatma fiyatı neredeyse o kadar.
4 auto atarım genelde 300-350 gr arası kuru hasatı oluyor bana bu sistemin. Genetiklerin çok büyük rolü var tabi ki.
kanka genetiklerin nedir?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1