Fikri olan

melek

Üye
Abilerim , kankalarım sizlerinde sayesinde ilk growun sonlarına yaklaştım sağolun varolun , fakat ufak tefek problemlerim var ; kabinimde 4 bitki var 2 si hasata hazır karanlığa almam gerekiyor tricomlar amberleşti yavaştan ama diğer 2 sinin tahminimce bir 15 günü daha var karanlığa bu yüzden karanlığa almadan son yaptığım sulama kuruduğu gibi , ki büyük ihtimal bugun yarın kurur yaprakları salmaya başlar , kesip ters asmak istiyorum sorun şuki genetikten dolayı çok yoğun bi kokusu var karbon filtre olduğu halde çok hafif kabin dışına koku geliyor ben bu işlemlerin hepsini o yüzden kabin içinde yapmayı planlıyorum ama 2 bitkimde geriden geliyor, bu gibi sıkıntıya kalan abilerim kankalarım olmuştur elbet siz ne öneriyorsunuz şimdiden teşekkürler

mami10_

Doktor
Ben bu grow 1 bitkimi hasat ettim ve kabinimde 2 bitki daha vardı, kırutmayı balkondaki kombi dolabında yaptım ısı 17-22 derece civarı gidip geliyordu nem 30-50 12 gün boyunca kurudu ve çokta güzel oldu. Eğer seninde imkanın varsa kombi dolabında yap, 1 gün önceden ısı ve nem konyrölü yap. Bulunduğun bölggeye göre uygun olmaya bilir

Lucky

Müptezel
uzun ınce banyo dolabı karton kutusuna bılgısaray cpu fanlarıyla havalandırma yapıp catı arasında kurutuyorum ama uygun heryere tasınabılır

melek

Üye
Ben bu grow 1 bitkimi hasat ettim ve kabinimde 2 bitki daha vardı, kırutmayı balkondaki kombi dolabında yaptım ısı 17-22 derece civarı gidip geliyordu nem 30-50 12 gün boyunca kurudu ve çokta güzel oldu. Eğer seninde imkanın varsa kombi dolabında yap, 1 gün önceden ısı ve nem konyrölü yap. Bulunduğun bölggeye göre uygun olmaya bilir
Abim öncelikle sadece bu soruma değil baştan sona her kafam sıkıştığında bi çıkış yolu gösterdiğin için teşekkür ederim fakat malesef bu çözüm bulunduğum bölgeye uygun değil

melek

Üye
Kabinin içine ışık mesafesinin üstüne bir düzenek ayarlama imkanımız olur mu sizce

mami10_

Doktor
Kabinin içine ışık mesafesinin üstüne bir düzenek ayarlama imkanımız olur mu sizce
Onu yaparsan kurutma ısısını kontrol edemeyeceksin erken kuruyacak bitki iyi olmaz. Evde dolap falan yok mı ya? Dolabın içine sirke küpüne zarar koy tütsü yak yads onajel al kokuyu öyle önlersin

ayteach

Müptezel
Yapacak başka yolun yok. Karbonun olmadığı biyerde bitkiyi kurutmaya calismak ne kadar güvenli olur sence. Isin sonuna gelmissin zaten. Bu kadar kasmaya gerek yok kardesim. Kes bitkini as gitsin kabinin en ustune isigi direk gormemesi yine yeter. Sanki aldigimiz hasadi coffee shopa yada eczaneye satıyoz

melek

Üye
Işığın üstüne bir karton kutu koyayım içine ters asayım bitkiyi diyorum şuanlık fikrim böyle kartonada ufak bi delik açayım

mami10_

Doktor
Işığın üstüne bir karton kutu koyayım içine ters asayım bitkiyi diyorum şuanlık fikrim böyle kartonada ufak bi delik açayım
Öyle yapmaktansa bitkileri güzel trimming et öyle yap, ama kabin ısı yüksel olmasın, bitki erken kurursa içindeki kloroflil parçalanmıyor ve bitkinin aroması içim kalitesi düşüyor ayrıca paronaya baş ağrısı ve migrem yapıyor dikkat et

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******** ** ********* ****** **** ******** ********* ********** ******* *****
  • Night owl Night owl:
    ****** hahahaha ********* ********** **** hahahaha * ******* ******* hahahaha *** ******* ******* ** ** ****** ** *** *** ** ********* *********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    +1
    *** *** *** ********** **
  • D despotdes:
    ***** ***** ******* *** ********** ***** hahahaha ********* ******* ********** ** ** ** **** ******** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
    ***** ********* ****** **** **** ****** **** hahahaha* ******* hahahaha ******** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
    ***** ** hahahaha** ****** hahahaha* *** ******** ***** ****** ****** *** *****
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha*** ** ******** ****** ******* ********* hahahaha** ******* ** ***** **** ********** ********** ** ******* ***** ********* ****** hahahaha* ***** *** *** ******** ******* ** *** ******* ********* * **** ***** ****** *** ***** ******* ****** ********* ******** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha *** ******** ***** ** ******** ********* hahahaha**** *** **** *** hahahaha*** hahahaha
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ****** *** hahahaha** *** **** ******** **** *** *** ****** ******
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** **** ****** *** *** *** hahahaha** ********* ******** **** **** *******
  • D despotdes:
    **** ******** ******* hahahaha*****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********** ********** ***** *** hahahaha* ***** ***** *******
  • D despotdes:
    D despotdes: ******** ***** **** ********* **** ***** ******* ********