Fikri olan

melek

Üye
Dolap var boşaltırım gerekirse ama öyle ufak fan falan vs yok abim kapatsam hava girişi olmayacak

Ü

Üye silindi 20768

Guest
kanka bi tane koli al. içine as hepsini. koliye de küçük küçük delikler aç bir sürü hava alabileceği. bunun amacı içerideki nemi biraz olsa düşürebilmek. bunu yanlış hatırlamıyorsam @TohumsuzEsrar kanka önermişti. en son böyle kuruttum ben yaklaşık 12 günde kurudu,kokusu aroması canavar gibi oldu.

ayteach

Müptezel
Abilerim kardeşlerim şöyle bi kurutma yeri ayarladım sizce iş görürmü ne dersiniz

Koku sorunu yoksa isi ve nem stabil ise neden olmasın

Woppy

Ordinaryüs
Isı iyi bi tık artsa daha iyi bile olur nem dusuk 35 az knk en az kururtmada 45 50 olmalı yoksa dısları cabuk kurur çıtır çıtır içleri islak oluyor bütün mevzu knk sgaranın kuruduğu ortamın hava surkulasyonu olmalı oda sıcaklıgında mümkünse karanlık hava sirkülasyonu olan bı yerde küflenmeden kurur sömeklerini özelikle kalın sömekler arada içlerine bakılmalı daha dün basıma geldi en kelle sömek bi baktım kururmada bu arada beyaz beyaz kof oluyor kurutma kabımınde iyi hemen temizledim 1 sigara bosa gitti küflü yeri attım Allah'tan hemen farketmişim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    T Taylor: **