Forumda ve growda yeniyim sorularım baya çok, yardım edene şimdiden teşekkürler!!!

WDT

Üye
bir auto bir photo bitkim var demiştim daha önce auto bitkim 30. günüde bugün ve kırçılları göründü yani çiçeklenme evresine girdi diye düşünüyorum , fakat iki bitkiyi şu an ayıramıyorum auto bitkiye çiçeklenme döneminde 18 saat ışık vermek sömeklenme de dezavantaj yaratır mı illa 12/12 geçmek gerekli mi.
@WDT
@OttoMan47
Kanka auto 18 ışık vereceksin otomatik kendi girecek çiçeğe öyle devam edecek. Çiçekten sonra ben auto ya 16/8 yapıyorum. Bu sana kalmış tercih meselesi. Ancak fotoyu mutlaka ayırman gerekecek, foto çiçekten sonra 12/12 olmalı dostum

StrterGrow

Yeni üye
Kanka auto 18 ışık vereceksin otomatik kendi girecek çiçeğe öyle devam edecek. Çiçekten sonra ben auto ya 16/8 yapıyorum. Bu sana kalmış tercih meselesi. Ancak fotoyu mutlaka ayırman gerekecek, foto çiçekten sonra 12/12 olmalı dostum
eyvallah kank photo bitki bloom a girene kadar ayırırım zaten ben onları

Ü

Üye silindi 19929

Guest
@OttoMan47 üstad kabin sıcaklığıyla ilgili bir sorunum ortaya çıkmaya başladı , nem bir bölgede yaşıyorum ve havalar soğumaya başladı ışık açıkken kabin sıcaklığı 22-26 arasında son iki gündür fakat geceleri 20 derecenin altında düşüyor, ışık kapalıyken kabinimin bu kadar yada budan daha soğuk olması kötü bir durum mudur? ışıklar kapalıyken ben kabini nasıl ısıtabilirim? ( porselen ısıtıcı ampüller var kümes ısıtmak için onlardan alıp sıcaklık termostatıyla ortamı istenilen sıcaklıkta tutabilir miyim acaba )
Bu ısıtıcı tekniğini denedin mi dostum benzer sorunlar bende de var

StrterGrow

Yeni üye
dostum daha denemedim havalarda düzelme oldu fakat sipariş verdim gelince bir deneyeceğim +- 2 dereceyle işe yaradığını kümeslerde gördüm fakat porselen ısıtıcı ampul ışık yapıyorsa eğer bitkinin karanlık dönemi için işe yaramayacaktır. Deneyince yazarım buraya tekrardan.
@tranquilo

Ü

Üye silindi 19929

Guest
Anlaştık bekliyorum kankam. Senden sonra bende araştırdım 1.5m2 ye kadar ısıtınları varmış yalan dolan değilse

WDT

Üye
Kanka ışıkla ısıtma olmaz. Pet ler var elektrikli , onları araştır. Geçen kış kullanmıştım . Saksıların altına koyacaksın. Toprak üşümez , kökler gelişime devam eder. Bi araştır. ( toprak ve su ) Burda var. Kolay gelsin hasadın bol olsun kardeşim

Ü

Üye silindi 19929

Guest
Kanka ışıkla ısıtma olmaz. Pet ler var elektrikli , onları araştır. Geçen kış kullanmıştım . Saksıların altına koyacaksın. Toprak üşümez , kökler gelişime devam eder. Bi araştır. ( toprak ve su ) Burda var. Kolay gelsin hasadın bol olsun kardeşim
Kanka baktım şimdi termal ped galiba. Ölçüsü yetmiyor 2 adet lazım oda baya maliyetli oluyor bunda 500tl daha ekonomik halletmem lazım. Bu seramik ısıtıcılarla kümes ısıtıyolarmış çok hafif bir kızılötesi ışık veriyo kanka hemde çok uygun

WDT

Üye
Kanka baktım şimdi termal ped galiba. Ölçüsü yetmiyor 2 adet lazım oda baya maliyetli oluyor bunda 500tl daha ekonomik halletmem lazım. Bu seramik ısıtıcılarla kümes ısıtıyolarmış çok hafif bir kızılötesi ışık veriyo kanka hemde çok uygun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    ******** ***** hahahaha* ******** ***** ******** **** ****** ***** ******* ****** *****
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
    *** ****** **** *** ********** hahahaha** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • lavrens lavrens:
    **** ****** hahahaha****** ******
    ***** ** ******** ******* ******** **** ******** ***** hahahaha* ******** ***** ******** **** ****** ***** ******* ****** *****
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • G growmen:
    ******* ***** ******* ********** **** ** ******** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens: