Gübre ile İlgili Konu

Mikoo

Kıdemli Üye
Bide beyler şunuda belirtim bilgi acisindan simdi aklima geldi, bu potasyum nitrat dogada en cok guvercin bokunda bulunur yani guvercin serbeti dedikleride aslinda potasyum nitrat agirlikli. çinde barutu icat ettiklerinde kuşları sırf boklari icin bir kafeste tutarlarmiş kuruyan kus diskisindaki o beyaz kalintilar potasyum nitrat dir.
Ben bokun beyazı sanıyordum. Emeğine bilgine sağlık gardasim ^^

jertelka

Üye
Bide beyler şunuda belirtim bilgi acisindan simdi aklima geldi, bu potasyum nitrat dogada en cok guvercin bokunda bulunur yani guvercin serbeti dedikleride aslinda potasyum nitrat agirlikli. çinde barutu icat ettiklerinde kuşları sırf boklari icin bir kafeste tutarlarmiş kuruyan kus diskisindaki o beyaz kalintilar potasyum nitrat di
Guharciladan yapiliyor demek guvercinde onu diskiliyor ^^

husyn

Doktor
güvercine hangi yemler verilirse onun bir kısmını dışkılar, ama kuşlar genelde taş gibi şeyleride çok yedikleri için mideleri yani sindirimleri çok asitlidir, asidik değerleri yüksektir

Trefalgar

Kıdemli Üye
Güvercin diskisi (kno3 yani), odun kömürü, kükürt kara barut oluyor zaten kanka eskiden hep yaparlarmis

Trefalgar

Kıdemli Üye
Beyler simdi internetten arastirdim da tuz ne asidikmiş nede baz mış. Asit olmadigi halde bitkiyi yakabiliyor. Bu doğa cok ilginc gerçekten

Trefalgar

Kıdemli Üye
Mason ritiellerinde de genelde hep tuz ve sülfür yani kükürt bulundururlar acaba doga ile alakali bir köken batil olabilirmi ilginc

Trefalgar

Kıdemli Üye
Ulan su dalga yoluna bilim adami olucaz arkadaslar yeni orjinal herma dalga lazim bize istesek yapariz donme yani hem erkek hem disi kendi disi tohumumuzu uretilim ben biliyordum unuttum gumus suyunun oranini unuttum varmi bilen
Kanka disilestirilmis tohum yapacaksan gümüş suyu lazim 60ppm. Ama karışık erkek dişi tohum yapcaksan ışık stresine sok auto bitkiyi herma olur büyük ihtimal

husyn

Doktor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** **** ********* ****** ** ******* *** ***** hahahaha **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    *** hahahaha* ** **** *****
    ********* ***** **** ****** hahahaha* **** hahahaha*** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ***** ***** ********* ****** ****** hahahaha****
    +1
    *** * ***** * ****** ******* **** ****** ********* **** ****** ***** *********
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ***** ******* *** ****** hahahaha****** ***** **** ******* * ***** * ****** ******* **** ****** ********* **** ****** ***** *********
    +1
    **** ****** *** ******** ****** ******** ********* * hahahaha ***** hahahaha* hahahaha
  • Schizophrène Schizophrène:
    ****** *** ** ******* ****** **** **** *** ******** ** ******* ** ****** ** hahahaha*** ** ****** hahahaha ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha * ****** ***** * ** ** ***** ****** ***** ***** ****** ******* **** hahahaha******* * *** **** ****** hahahaha*
    *** ***** ****** ******* hahahaha *** ** ******* ****** **** **** *** ******** ** ******* ** ****** ** hahahaha*** ** ****** hahahaha ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha * ****** ***** * ** ** ***** ****** ***** ***** ****** ******* **** hahahaha******* * *** **** ****** hahahaha*
    ******** ****** ******* ****** **** ****** ******* hahahaha**** *** ** ******* ****** **** **** *** ******** ** ******* ** ****** ** hahahaha*** ** ****** hahahaha ****** ***** ****** ******* ******* hahahaha * ****** ***** * ** ** ***** ****** ***** ***** ****** ******* **** hahahaha******* * *** **** ****** hahahaha*
  • Schizophrène Schizophrène:
    hahahaha**** ******* ********** **** hahahaha* ** **** **** ********* *********
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ***** hahahaha ********** **** *** ****** hahahaha* **** ********* ********** ********** *********
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    hahahaha**** ** ********
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    hahahahahahahaha
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    hahahaha**** ****** ****** ****** ******* ***
    Karsiyaka Karsiyaka: hahahaha**** ****** ****** ****** ******* ***