Gübretaş gübre denemesi

Takvimim şu şekilde
Gübretaş besin kullanım tablosu
UAN -32 sadece veg döneminde kullanıyoruz
Litre başına 3 mL olarak uyguladım tabi 2 olarak yakmadan başlayın
HUMAS -15 VEG DÖNEMİ 3 ML
BLOOM DÖNEMİ 1 çay kaşığı
SEARIUS- veg döneminde 1 ML. Bloom 2 ML
MICRO- bütün dönemlerde 3-4 sulamada bir verildi 1 ML litre başına
MKP - sadece bloom döneminde 3 litreye bir çay kaşığı olarak verdim
AMİNO ASİT - sadece bloomda litre başına 3 ml hasara doğru 4 ml olarak verdim
ARKDAŞLAR BENİM MEDYAM FULL COCO PEAT SİZ KENDİ MEDYANIZA GÖRE HAREKET EDEBİLİRSİNİZ BEN MEMNUN KALDIM HEM UYGUN BİR GÜBRE HEMDE KONSTRE BİR GÜBRE

kleaNMeQaEN

Yeni üye
Hayırlı olsun diyelim o zaman :)
Calmag ihtiyacı için ne yaptın? Ayrıca ışık watt değerin nedir? Watt/gram hesabı ile verim konuşursak daha iyi olur sanki.

Calmag ihtiyacı için ne yaptın? Ayrıca ışık watt değerin nedir? Watt/gram hesabı ile verim konuşursak daha iyi olur sanki.
Işık olayım ben veg de genellikle cob led birde sole led var gün ışığı 200 w öyle veriyorum ama çiçekte 600 w shp kullanıyorum calmag biobiz ama ben ihtiyaç duymadım hiç bunda anlamadım

Skyy

Yeni üye
Calmag yerine gübretaşın Forceful Amino diye bi gübresi onu kullansak nasıl olur bilmiyorum değerlerini biraz inceledim faydalı gibi

kleaNMeQaEN

Yeni üye
Calmag yerine gübretaşın Forceful Amino diye bi gübresi onu kullansak nasıl olur bilmiyorum değerlerini biraz inceledim faydalı gibi
Kanka ben de hiç bilmiyorum. Gübretaşın CalsiMagsi diye de bir ürünü var. Ama azot da içeriyor. Boş sulamada calmag atıyorduk genelde, fakat bu calsimagsi azot da içerdiği için bitkileri yakar mı acaba diye düşünüyorum.

Skyy

Yeni üye
Kanka ben de hiç bilmiyorum. Gübretaşın CalsiMagsi diye de bir ürünü var. Ama azot da içeriyor. Boş sulamada calmag atıyorduk genelde, fakat bu calsimagsi azot da içerdiği için bitkileri yakar mı acaba diye düşünüyorum.
Onu bende düşündüm dediğin gibi azot var ondan bu ürünü inceledim sanki Calmag ın yerini daha çok tutuyor gibi geldi, bende bilmiyorum dostum yanlış yönlendirmek istemem, bizim istediğimiz organik ucuz yollu faydalı besinler

Skyy

Yeni üye
Tek bitki yapıp gübretaş ın beğendiğim ürünlerini denicem bakalım bende acemiyim hacım ilk grow araştırdım herşeyi kaç senedir denemek nasip olmadı nasıl olacak bakalım içimliğim çıksın yeter fazlasıda zarar gerek yok öyle fazla yapmaya zaten

Night owl

Müptezel
Takvimim şu şekilde
Gübretaş besin kullanım tablosu
UAN -32 sadece veg döneminde kullanıyoruz
Litre başına 3 mL olarak uyguladım tabi 2 olarak yakmadan başlayın
HUMAS -15 VEG DÖNEMİ 3 ML
BLOOM DÖNEMİ 1 çay kaşığı
SEARIUS- veg döneminde 1 ML. Bloom 2 ML
MICRO- bütün dönemlerde 3-4 sulamada bir verildi 1 ML litre başına
MKP - sadece bloom döneminde 3 litreye bir çay kaşığı olarak verdim
AMİNO ASİT - sadece bloomda litre başına 3 ml hasara doğru 4 ml olarak verdim
ARKDAŞLAR BENİM MEDYAM FULL COCO PEAT SİZ KENDİ MEDYANIZA GÖRE HAREKET EDEBİLİRSİNİZ BEN MEMNUN KALDIM HEM UYGUN BİR GÜBRE HEMDE KONSTRE BİR GÜBRE
Aminoasit baştan sona ver çiçeğin 4 haftadan sonra azaltarak kes

Greenn

Üye
Bu gübrenin konusu açıldığında arkadaş örneğin 0.1 ml yazmış ben bunu konuda sordum başka bir arkadaş doğru dedi, kocaman sömekler aldım dedi şu an bende öyle kullanıyorum. Senin ölçüler bu duruma göre 10 misli oluyor ama hasat almışsın memnunsun, çözemedik şu işi tam anlamıyla ya, bu oranlar benim çiçeklere yetersiz gelmesin ?

Night owl

Müptezel
Bu gübrenin konusu açıldığında arkadaş örneğin 0.1 ml yazmış ben bunu konuda sordum başka bir arkadaş doğru dedi, kocaman sömekler aldım dedi şu an bende öyle kullanıyorum. Senin ölçüler bu duruma göre 10 misli oluyor ama hasat almışsın memnunsun, çözemedik şu işi tam anlamıyla ya, bu oranlar benim çiçeklere yetersiz gelmesin ?
Ucuz bi ppm ölçer al en sağlamı bu olur yoksa bitkiyi gözlemleyerek verebilirsin oda tecrübene kalmış

Dostum ben yazdığım takvimi uyguladım gayet başarılı oldu yani o yüzden bişey diyemem

tatlish

Yeni üye
kolay gelsin kanki, kısa bir sorum olacak. bloom döneminde uan-32 kullanmıyoruz ya bitki azot sıkıntısı çekmiyor mu. alt yapraklarda sararmalar başlaması lazım değil mi

Son düzenleme:
Slm.a dost bende gubretasin 10.5.40 npk gubresini aldım bloom için. Kullandın mi hiç ya da herhangi bir bilgin varmı bu gübre yeterlimi sence

tatlish

Yeni üye
Onu bende düşündüm dediğin gibi azot var ondan bu ürünü inceledim sanki Calmag ın yerini daha çok tutuyor gibi geldi, bende bilmiyorum dostum yanlış yönlendirmek istemem, bizim istediğimiz organik ucuz yollu faydalı besinler
bloom döneminde uan-32 kullanmıyoruz ya bitki azot sıkıntısı çekmiyor mu.

Humas-15
Uan 32
Searius
Micro
Mkp
Amino asit toplam 1000 tl geldi hepsi bedava gibi birşey oluyor ve sonuçlarım gerçekten çok iyiye gidiyor advanced devam ettiğim kızlarımı tokatladı bildiğin
Dostum paylaşımın için tşkler peki tam olarak ne zaman hangisini kullandın ve hangisi ne işe yarıyor yazansan çok sevinirim bitki dünyasına çok yabancıyım

Naritos

Yeni üye
Dostum ben yazdığım takvimi uyguladım gayet başarılı oldu yani o yüzden bişey diyemem
Eline sağlık. Outdoorda uan32 micro humas mkp searius var elimde bunları filiz ne ne kadar büyüklüğe gelince başlıyım ve aynı suda gübreler birbirine karışınca sorun olur mu bidonda taşıdığım için ayrı ayrı yapamam.

Eline sağlık. Outdoorda uan32 micro humas mkp searius var elimde bunları filiz ne ne kadar büyüklüğe gelince başlıyım ve aynı suda gübreler birbirine karışınca sorun olur mu bidonda taşıdığım için ayrı ayrı yapamam.
Ben karıştırıp verdim dostum hiç bir sorun yaşamadım uan veg dönemi sadece microyuda 3 sulamada bir verdim diğerlerini her sulamada verebilirsin mkp ise çiçeğe girdikten 2 hafta sonra ver bence

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********