Gübretaş Gübre Seti V-1

Yesil888

Ordinaryüs
Reis gübrelerde bir değişiklik var mı ? 5ini alsak yeterli olur mu ?
Kanka gübrelerde degisiklik yapacagim, cicekte kullandigim NPK gübresi cok agir geldi, üstlerde ileri dercede gübre yanigi oldu, biraz daha sabir, tam gübre ve miktarlari ayarliyinca buradan paylasirim. Bu ilk seferdi bu gübreleri kullandigim.Veg gübrelerinde bir sikinti yok.

SxyHoroz

Üye
Kanka gübrelerde degisiklik yapacagim, cicekte kullandigim NPK gübresi cok agir geldi, üstlerde ileri dercede gübre yanigi oldu, biraz daha sabir, tam gübre ve miktarlari ayarliyinca buradan paylasirim. Bu ilk seferdi bu gübreleri kullandigim.Veg gübrelerinde bir sikinti yok.
Tmm reis haber bekliyorum senden.

fuck the system

Yeni üye
https://www.gubretasbahcem.com.tr/uan-32 Veg dönemi boyunca litreye 0.3 ML

https://www.gubretasbahcem.com.tr/humas-15- veg Litreye 1 tatlı kaşığı. bloom litreye 1 çay kaşığı şeklinde

https://www.gubretasbahcem.com.tr/searius-deniz-yosunu-1-lt Veg Dönemi Litreye
0.1 ML Bloom Dönemi Litreye 0.2 ML

https://www.gubretasbahcem.com.tr/micro Bütün dönemler her 4 sulamada 1 kere Litreye 0.1 ML

https://www.gubretasbahcem.com.tr/mkp-toz-gubre-1kg Sadece Bloom dönemi için Litreye Çeyrek Kaşığı ( 3 Litreye 1 çay kaşığı )

Arkadaşlar ürünler fazla konsantre,belirtilen dozların üstüne kesinlikle çıkmayın.
Mikoriza ile çalışır.
Önerilen 1 dolu 1 boş şeklindedir.(Alıştıktan sonra bunda farklılıklar yapabilirsiniz 2dolu 1 boş şeklinde vs vs)
Hasattan önce flush gerekli.
Bütçesi kısıtlı veya growshoplardan sipariş ile gübre almak istemeyen arkadaşlara alternatif gübre önerisidir.

0.1 ml aşağı yukarı 20 damla olarak hesap edebilirmiyiz

MarijaneyTR

Doktor
Hocam verdiğin bilgilere göre kullanım tablosu oluşturdum bir göz atarsan sevinirim. not: google a göre 1 tatlı kaşığı 5 ml. , 1 çay kaşığı 2.5 ml.
Ekli dosyayı görüntüle 18326
@Yesil888 kanka buna ek amino asit ekledim sipariş verdim , 2 gün sonra elimde olur , gubrelemeyi aynı bu şekilde mi uygulamam lazım , mesela 4 haftada 1 litre suya, UAN 32 0.3 ML HUMAS 15 5 ML MİCRO 0.1 ML SEARİUS 0.1 ML , BU SEKİLDE Mİ OLUYOR HEPSİNİ KARİSTİRİCAM BİRBİRİNE , SEN NE DERSEN O ŞEKİLDE İLERLİCEM CANNA YETMİCEGİ İCİN VAZGECTİM .

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka ben veg dönemini cözdüm, 18+18+18+me diye bir toz gübre var, 25 kg 1400 tl ye almistim 1 lt suya 2,5-3 gr. Bunun yaninda 1 lt sivi forceful amino 1 lt 1 ml. Ama cicek döneminde kullandigim gübrede sikinti yasadim. Cicekte 18+8+24+me diye bir toz gübre ve amino asit.Sadece bu 4 gübre, basta cicekte cok iyi gidiyordu, ama benim bitkileri örümcek akari vurdu.Ilacladim öldürdüm ama bitkiler cok büyük darbe yedi, sonra asiri dercede gübre yanigi gibi sarardi yapraklar. Ben gübreden zannettim ama belkide örümcek akari yapti bunu. Yani cicek konusundaki gübreler icin sana su anda kesin bir sey söyleyemem. Birde cicegin 4. haftasinda canna PK 13/14 verdim. Aslinda 6 kere vermek istiyordum PK ama 2 hafta erken hasat etmek zorunda kaldim.

MarijaneyTR

Doktor
Kanka ben veg dönemini cözdüm, 18+18+18+me diye bir toz gübre var, 25 kg 1400 tl ye almistim 1 lt suya 2,5-3 gr. Bunun yaninda 1 lt sivi forceful amino 1 lt 1 ml. Ama cicek döneminde kullandigim gübrede sikinti yasadim. Cicekte 18+8+24+me diye bir toz gübre ve amino asit.Sadece bu 4 gübre, basta cicekte cok iyi gidiyordu, ama benim bitkileri örümcek akari vurdu.Ilacladim öldürdüm ama bitkiler cok büyük darbe yedi, sonra asiri dercede gübre yanigi gibi sarardi yapraklar. Ben gübreden zannettim ama belkide örümcek akari yapti bunu. Yani cicek konusundaki gübreler icin sana su anda kesin bir sey söyleyemem. Birde cicegin 4. haftasinda canna PK 13/14 verdim. Aslinda 6 kere vermek istiyordum PK ama 2 hafta erken hasat etmek zorunda kaldim.
Yani kanka bu sipariş verdiğim gübrelerin ne zaman hangileri verileceği henüz belli değil , paylaşılan ilk gonderideki oranları kullansam az da olsa faydası olurmu sence ? Benim için önemli olan Bloom dönemi , blooom döneminde sadece amino asit mi kullanmam lazım . Veya karıştıra bileceğim başka bir gübre önerin varmı ?

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka cicek döneminde benim kullandigim 18+8+24+ me kullanabilirdin, ben 1 lt ye 4 gr veriyordum, tabiki amino asitle birlikte. Yazdim ya basta cok iyi gidiyordu taki örümcek akari bitkiyi vurana kadar. Bence bu gübreyi 1 lt 2,5-3 gr kullanirsan bir sikinti yasamazsin diye düsünüyorum. Tabiki amino asitle birlikte. Kanka amino asit canna boost ile ayni isi yapiyor. Hayir kanka amino asit sadece vitamin gibi, Potasyumu kuvvetli NPK gübreside vermelisin.

MarijaneyTR

Doktor
Kanka cicek döneminde benim kullandigim 18+8+24+ me kullanabilirdin, ben 1 lt ye 4 gr veriyordum, tabiki amino asitle birlikte. Yazdim ya basta cok iyi gidiyordu taki örümcek akari bitkiyi vurana kadar. Bence bu gübreyi 1 lt 2,5-3 gr kullanirsan bir sikinti yasamazsin diye düsünüyorum. Tabiki amino asitle birlikte. Kanka amino asit canna boost ile ayni isi yapiyor. Hayir kanka amino asit sadece vitamin gibi, Potasyumu kuvvetli NPK gübreside vermelisin.
Aynen kanka okudum ama ilk gonderide ne yazıyorsa onu sipariş verdim hata ettim galiba , mkp gübresi ve amino asiti birlikte kullansam olurmu peki ?

Yesil888

Ordinaryüs
O gönderiyi ben yazmadim bu gübreleri ben tavsiye etmedim kanka,UAN 32 0.3 ML HUMAS 15 5 ML MİCRO 0.1 ML SEARİUS 0.1 ML kim ettiyse ona danis lütfen nasil kullanacagini ben bu gübreleri bilmiyorum.

MarijaneyTR

Doktor
O gönderiyi ben yazmadim bu gübreleri ben tavsiye etmedim kanka,UAN 32 0.3 ML HUMAS 15 5 ML MİCRO 0.1 ML SEARİUS 0.1 ML kim ettiyse ona danis lütfen nasil kullanacagini ben bu gübreleri bilmiyorum.
Peki kanka tşk ederim kendi cabamla deneyimlerimle işi çözmeye calisicam anlaşılan :) Allah razı olsun hakkını helal et

G_man

Kıdemli Üye
@Yesil888 kanka buna ek amino asit ekledim sipariş verdim , 2 gün sonra elimde olur , gubrelemeyi aynı bu şekilde mi uygulamam lazım , mesela 4 haftada 1 litre suya, UAN 32 0.3 ML HUMAS 15 5 ML MİCRO 0.1 ML SEARİUS 0.1 ML , BU SEKİLDE Mİ OLUYOR HEPSİNİ KARİSTİRİCAM BİRBİRİNE , SEN NE DERSEN O ŞEKİLDE İLERLİCEM CANNA YETMİCEGİ İCİN VAZGECTİM .
kanka benim gübrelerle alakalı bilgim yok kullanım tablosu hazırlayıp sordum böyle iyi mi diye cevap gelmedi fakat yazılanlara göre doğru bir tablo

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka su anda bu gübreler icin sana herhangi bir yorum yapmam, ama sunu söyliyeyim ki, bitkinin bütün yasami boyunca NPK gübresine ihtiyaci var, ve amino asit+ iz elementler. Vegte N yani azot fosfor ve potasyumdan daha fazla olmali.Cicekte daha az azot ve fosfor ve potasyum daha güclü olmali. Buna göre o gübrelerin icerigine bak ve kullan.Bilmiyorum o almak istedigin gübrelerin icerigini.

MarijaneyTR

Doktor
GUBRELERİM GELDİ , yeni tohumlar atilti , gubretas gübresiyle devam edicem bu sene , bir bitkiyi feda edicem ve üstünde deney yapicam , yeni cicecege giren bir bitkim var onun üstünde şişirme çalışması yapicam . Kağıt kalem kabinin üstünde ne yaparsam gübre konusunda not Alicam . Çünkü tek eksiğim gubreydi ve toprakti ikiside yenilendi .

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka, hayirlisi olsun. Benim yazdigim gübrelerle cok iyi gidiyor. Sikinti olursa gec benim kullandigim gübrelere, en fazla o gübreler verdin parayi atarsin cöpe.

MarijaneyTR

Doktor
Kanka, hayirlisi olsun. Benim yazdigim gübrelerle cok iyi gidiyor. Sikinti olursa gec benim kullandigim gübrelere, en fazla o gübreler verdin parayi atarsin cöpe.
1000 TL verdim kanka hiç önemi yok dediğin gibi en fazla çöpe atarım ama güzel gubrelere benziyor . Şuanda kanka yeni çiçeğe giren bir bitkim var sonradan ektiğim , ona mkp ve amino asit vericem 1 dolu bir boş bakalım faydası olacakmi .

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka kesinlikle faydasi olur, npk nin degerleri ne, cicekteki bitki cok azot istemez. Sen genede benim önerim canna Pk13/14 al, cok faydasini göreceksin. Bende cicekteki bitkiye gübretasin NPK ve amino asitini veriyorum, benimde su anda 10 gün önce cicege giren 2 bitkim var, Cok iyi giyor.Bir bos bir dolu gidiyorum. Benim NPK 18+8+24+ME

MarijaneyTR

Doktor
Kanka kesinlikle faydasi olur, npk nin degerleri ne, cicekteki bitki cok azot istemez. Sen genede benim önerim canna Pk13/14 al, cok faydasini göreceksin. Bende cicekteki bitkiye gübretasin NPK ve amino asitini veriyorum, benimde su anda 10 gün önce cicege giren 2 bitkim var, Cok iyi giyor.Bir bos bir dolu gidiyorum. Benim NPK 18+8+24+ME
Tşk ederim kanka şimdi ben ozaman , Canna pk alıyorum ve npk 18+8+24 alıyorum bu şekilde ilerliyorum senin sisteminde . Pazartesi günü sipariş veririm amino asit ve mpk de kullanırım ara ara çok güzel sonuçlar alırız inşallah . En son toprak kuruyunca kesicem adlı bir konu açmıştım kanka oradaki bitkilerimde senin sisteminde devam etseydim onlardan daha çok sisermiydi bir tahmin yürütürsen mutlu olurum

Yesil888

Ordinaryüs
Kesinlikle daha iyi siserdi, eger isigin iyi ise, kanka benim son hasati örüncek akari vurdu, 2 hafta erken hasat ettim, genede 3 parmak kalilinda yaklasik 8 cm uzun sömekler aldim. Sömekler en iyi son iki haftada siser, bu örümcek olayi olmasaydi eminim sömekler yumruk gibi olurdu.

MarijaneyTR

Doktor
Kesinlikle daha iyi siserdi, eger isigin iyi ise, kanka benim son hasati örüncek akari vurdu, 2 hafta erken hasat ettim, genede 3 parmak kalilinda yaklasik 8 cm uzun sömekler aldim. Sömekler en iyi son iki haftada siser, bu örümcek olayi olmasaydi eminim sömekler yumruk gibi olurdu.
Geçmiş olsun kanka keşke sıkıntısız gecseydi . En azından sistemin nasıl olduğunu görmüş olurduk . Sağlık olsun ama sen güzel olacak dediysen bitmiştir benim için ne dersen o şekilde ilerlerim çünkü bilgili ve tecrübelisin bu konuda . Bende bu growumda hata yapmak istemiyorum.

Yesil888

Ordinaryüs
Elimden geleni ardina koymam kanka, ve yazdiklarimin hepsi tecrübeden, yani netten okudugum bilgiler degil. Sikinti ysadikca ögrendim, ve ögrendiklerimi palasiyorum. Ben bu bitkiye asigim. :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ** ***** ***** **** ** ****** **** hahahaha****
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** ***** * ******* ********* *** **** ******* ****** **** * ********* ****** ********* * ** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • L lityum:
    ***** ****** ******** ******** ****** * * **** **** ****** **** **** hahahaha********
    ***** *** ** hahahaha**** **** ****** hahahaha **** *
    **** ***** ****** ********* ******* *** ** hahahaha**** **** ****** hahahaha **** *
    *** **** hahahaha* ***** *** ** *******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** *** ** hahahaha**** **** ****** hahahaha **** * ** *** *
  • MusT+ MusT+:
    **
    ***** ******* **** *** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******* ** *
    *** *** *** ********** ****** *** hahahaha*
    ******* ***** hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    ** ** **** ********* ***** **** ********** ****** ********** ** *** ********** hahahaha*********
  • MusT+ MusT+:
    ******* ***** ***** hahahaha ****** ********* *** ** hahahaha*
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • MusT+ MusT+:
    ********* ****** ********** ****** ******* hahahaha* ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******* ***** ***** hahahaha ****** ********* *** ** hahahaha* ***** ** **** **
    ***** ******* ** **** *** ******** hahahaha *** **** ******* *** ** ** **** ********* ***** **** ********** ****** ********** ** *** ********** hahahaha*********
  • T Taha2580:
    hahahahahahahaha
  • MusT+ MusT+:
    MusT+ MusT+: *****