Gübretaş Gübre Seti V-1

Greenn

Üye
Dostum ben iki tane kızı feda edeyim siye başladım birde benim toprak cocopet ama ciddi anlamda EFSANE eğer seti komple kullanıyorsan mükemmel sonuç alıyorsun hasata 2 hafta kaldı dallar yere yatıyor trikom fışkırıyor
Kanka miktarlar nedir kullandığın, mesela 0.3 mü yoksa 3 ml mi netleştiremedik bir türlü ?

Zanzin

Yeni üye
Dostum ben iki tane kızı feda edeyim siye başladım birde benim toprak cocopet ama ciddi anlamda EFSANE eğer seti komple kullanıyorsan mükemmel sonuç alıyorsun hasata 2 hafta kaldı dallar yere yatıyor trikom fışkırıyor
tek sıkıntısı fazla konsantre olmaları,tek bitkide ölçme vs.uğraştırıyor

birde yazılan reçete ppm değeri 1lt için 700 800 çıkıyor yani verilen ml.ölçüler normal,hatta ufak ufak mkp tozu 1100 1200 ppm lere kadar çıkardım bloom ortaları

Skyy

Yeni üye
Kankalar bu gübretaşı kullanan arkadaşlar çok var gibi fakat şöyle heyecan verici fotolar gelmedi, veg ve çiçeklenme dönemi için hangi çeşitleri iyi kaçar ml vercez? Net bir bilgi yok konuyu açan arkadaş b fotoları var ama verdiği ml doğrumu bir yerde yanlış yazım yazılmış net bilgi yok mu kankalar?

tek sıkıntısı fazla konsantre olmaları,tek bitkide ölçme vs.uğraştırıyor

birde yazılan reçete ppm değeri 1lt için 700 800 çıkıyor yani verilen ml.ölçüler normal,hatta ufak ufak mkp tozu 1100 1200 ppm lere kadar çıkardım bloom ortaları
Dostum benim ppm falan uğraşcak vaktim olmuyor o kadar geniş sadece pH kontrolü yapıyorum bitkinin sağlına göre hareket ediyorum ve 1 haftaya telaşlanmış şekilde bilgisini vercem

Zanzin

Yeni üye
Dostum benim ppm falan uğraşcak vaktim olmuyor o kadar geniş sadece pH kontrolü yapıyorum bitkinin sağlına göre hareket ediyorum ve 1 haftaya telaşlanmış şekilde bilgisini vercem
Kanka tds ile ölçme sebebim m.l olarak net değildi ,0.3 ml diyen var 3ml diyen var oyüzde nyazdım,ben acemiyim o yüzden fazla kurcalıyor olabiliriz hesap kitapbol hassatlar

Kanka tds ile ölçme sebebim m.l olarak net değildi ,0.3 ml diyen var 3ml diyen var oyüzde nyazdım,ben acemiyim o yüzden fazla kurcalıyor olabiliriz hesap kitapbol hassatlar
Kanka ben konu açtım gir bak takip et takvimde gelcek

yasligrower

Yeni üye
Bu dedikleriniz teker teker alternatif mi yoksa hepsini alıp dediğiniz dönemlerde mi suya karıştırıp sulamalıyız

Night owl

Müptezel
Bestonik bitki gelişim düzenleyicisi
Bitkideki biyokimyasal ve fizyolojik olayları düzenler. Tüm bitkilerde hızlı ve eşit çimlenme, çabuk köklenme, kuvvetli ve çabuk gelişim, daha iyi ve kaliteli ürün sağlamak için tohumdan hasada kadar bitkinin yaşamı boyunca kullanılması tavsiye edilen bir geliştiricidir.
BESTONIK bitkileri olumsuz yetişme koşullarına karşı korur, bitkide biyokimyasal ve fizyolojik olayları regüle eder. Kolaylıkla emilerek bitki bünyesine geçer ve hücre özsuyu hareketlerini hızlandırır. Böylece bitkinin köklenmesi çabuk ve sağlıklı olur. Çiçek tozu tüplerinin uzamasına yardımcı olur. Döllenmeyi ve meyve verimini artırır .

Buda gübretaş ın tonik gübresi

Night owl

Müptezel
Calciforce, bileşiminde yüksek oranda kalsiyum, nitrat formunda azot ve bor bulundurur. Calciforce, hücre duvarını sağlamlaştırdığı için bitkilere hastalık ve zararlılara karşı direnç kazandırır. Ürünlerin raf ömrünü artırır. Patateste iç kararması, elma ve armutta acı benek ve domateste çiçekburnu çürüklüğü gibi problemleri önler. Ayrıca çatlamalara karşı önleyici bir besleme ürünü olarak kullanılabilir. Calciforce bileşiminde bulunan bor ve azot sayesinde, bitkinin çiçek ve meyve tutumunu artırır. Meyvelerin daha sağlıklı irileşmesini sağlar.

Toplam Azot (N)8
Nitrat Azotu8
Suda çözünür Bor (B)0.2
Suda çözünür Kalsiyum Oksit (CaO)16

Night owl

Müptezel
Harici olarak supersol şirketinin ürünlerini de paylaşıyorum

https://www.tarimdayiz.com/urun/enzimol-1lt-QXyeM

Yüksek verim elde edilmesini sağlar.
Bitkilerde çiçek dökümünü engelleyerek döllenmeyi arttırır böylece verim artışına destek olur.
İçerdiği amino asitler sayesinde bitkinin iyi bir kök sistemi oluşturmasına yardımcı olur.
Bitkinin kendi bünyesinde enzim üretmek için kullandığı enerjiden tasarruf sağlayarak verim artışına destek olur.
Bitkilerin kök hastalıklarına karşı direncini arttırır.
Topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini ve biyokimyasal reaksiyonları hızlandırarak toprak verimliliğini arttırır. Böylelikle ekonomik bir gübrelemeye imkan tanır.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK% W/W
pH3,5 – 5,5
Toplam Organik Madde (%)35
Enzimlerin İsimleri ve AktiviteleriAlfa-Amilaz Enzimi 70 U/ml

Night owl

Müptezel

FİTAZİM, bitki bünyesinde doğal olarak fitaz enzimini üretir. Fitaz, bitki bünyesindeki fosfatı bitkilerin kullanabileceği formdaki inorganik fosfora çevirir.
Makro besin elementlerinden olan fosfor, bitkilerde generatif organların oluşumunda ve kök gelişiminde hayati öneme sahip bir elementtir. Fosfor enerji üretimi ve gen aktarımı gibi metabolik faaliyetlerde önemli rol oynar.
FİTAZİM, çiçek taslaklarını oluşturmadan hemen önceki çiçeklenme evresinde içerisinde bulunan özel organik eklentiler sayesinde bitkide çiçek tutumunu artırarak canlı ve güçlü bir çiçeklenme sağlar.
Topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini ve biyokimyasal reaksiyonları hızlandırarak toprak verimliliğini artırır. Böylelikle makro ve mikro elementlerin alımını kolaylaştırdığı için yarayışlı bir gübrelemeye imkan sağlar.
Bitkiler genç dönemlerinde, çiçeklenme dönemi öncesi ve tohum oluşumu dönemlerinde fazla miktarda fosfora ihtiyaç duyarlar. FİTAZİM ürünü, uygulanması gereken fosfor gübresi miktarını azaltarak ekonomik bir gübreleme sağlar.

Night owl

Müptezel
Toprakta ki fazla gübrelemeden oluşan tuzluluğu gideren ürün
https://supersol.com.tr/urunler/purisol/

Tohumsuz Esrar
Night owl
Esrar Yetiştirme Günlükleri
15× Purple Punch Auto 15× Kristal Methh Auto RQS Seeds
Konbuyu başlatanMarijaneyTR Başlangıç tarihiDün 23:43 da

Takibi bırak
Night owl
Night owl
Müptezel
Bugün 11:43
Yeri işaretle
Ayrıca şimdi bakıyorum da pk niyetine kullanılabilir olan iki ürün var ilk önce potasyum gübresi olan 5.0.30

K-SMART yüksek oranda (%30) potasyum içeren sıvı bitki besin maddesidir. Bitkide yüksek verim ve kalitenin alt yapısını oluşturur. İçeriğindeki kaliteli ve yüksek içerikli potasyum, bitkilerin fotosentez, enzim aktivitesi, protein sentezi gibi temel metabolik faaliyetlerinde yer alır. K-SMART bitkilerdeki terlemeyi önler yani su kaybını azaltarak kuraklığa dayanımı arttırır. Köklenmeyi arttırırak suyun ve besin maddelerinin daha etkin alımını sağlar. Meyvelerin renklenmesini ve aromasını arttırır. Meyvelerin arazideki dayanıklılığı artar, tezgâhtaki raf ömrü artar. Meyve kalitesinin ve dayanıklılığının artması ile birlikte hastalıklara karşı dayanımda artar. Bitkinin güneşten daha fazla faydalanmasını sağlar. Olumsuz iklim koşullarına (aşırı yağış, don, kuraklık, rüzgâr vs.) karşı bitkilere direnç kazandırır. Çiçeklenme çok daha sağlıklı ve fazla gerçekleşir. Bitkilerin daha çabuk olgunlaşmasını sağlar. Topraktaki azotun daha etkili kullanılmasını sağlar. K-SMART tüm basınçlı sulama sistemlerinden bitki kök bölgesine ve sprey ile yapraklara uygulanabilir.

Buda fosfor gübresi
3.21.0+ME

PZn SMART, azot, fosfor, çinko ve bor elementlerini içeren sıvı bitki besinidir.
Fosfor ve çinkonun mükemmel uyumu ve bor katkısıyla, kuvvetli kök gelişimini ve tomurcuk oluşumunu sağlarken aynı zamanda çiçeklenmenin ve çiçekten meyveye dönüşümün düzenli gerçekleşmesine olanak verir. Topraktaki azot, fosfor, çinko ve bordan, toprak faktörleri vb. gibi nedenlerden dolayı, yeterince faydalanamayan, noksanlık nedeniyle büyüme ve gelişme geriliği gösteren bitkiler için kullanılır.
CevaplaRapor •••
Night owl
Night owl
Müptezel
Bugün 11:45
Yeri işaretle
Bu üründe calciforce diye geçiyor kalsiyum için kullanılabilir kalsiyum nitrat Kalsiyum Nitrat Çözeltisi

Calciforce, bileşiminde yüksek oranda kalsiyum, nitrat formunda azot ve bor bulundurur. Calciforce, hücre duvarını sağlamlaştırdığı için bitkilere hastalık ve zararlılara karşı direnç kazandırır. Ürünlerin raf ömrünü artırır. Patateste iç kararması, elma ve armutta acı benek ve domateste çiçekburnu çürüklüğü gibi problemleri önler. Ayrıca çatlamalara karşı önleyici bir besleme ürünü olarak kullanılabilir. Calciforce bileşiminde bulunan bor ve azot sayesinde, bitkinin çiçek ve meyve tutumunu artırır. Meyvelerin daha sağlıklı irileşmesini sağlar.

Toplam Azot (N)8
Nitrat Azotu8
Suda çözünür Bor (B)0.2
Suda çözünür Kalsiyum Oksit (CaO)16
CevaplaRapor •••
Night owl
Night owl
Müptezel
Bugün 11:50
Yeri işaretle
Toplam 4 farklı aminoasit var

Forcefull Amino
Bitkisel Menşeli Amino Asit İçeren Organik Sıvı Gübre

Bileşiminde yüksek oranda organik madde (%45) ile birlikte serbest aminoasit (%14) ihtiva eden FORCEFUL AMİNO; bitkilerin aşırı ya da düşük sıcaklık, kuraklık, su yetersizliği gibi nedenlerle strese girdiği ve gelişimin yavaşladığı dönemlerde uygulandığında uyarıcı etkide bulunarak bu olumsuz şartlara dayanma süresini uzatır. Böylece bitkiye zaman kazandırarak, kısa sürede yeniden canlanmasını ve gelişme faaliyetlerine devam etmesini sağlar. Bitkinin döllenme ve meyve tutumu dönemlerini daha sağlıklı sürdürülmesini, besin alımını düzenleyerek özellikle iz elementlerin alımının kolaylaştırılmasını, köklerdeki N metabolizmasını etkileyerek enerji tasarrufu yapılmasını sağlar.
Organik Azot3
Organik Karbon25
pH (%10’luk çözelti)5-7
Toplam Organik Madde45
Serbest Amino Asitler14
CevaplaRapor •••
Night owl
Night owl
Müptezel
Bugün 11:51
Yeri işaretle
Aminoasit

GÜBRETAŞ BİTKİSEL MENŞELİ AMİNO ASİT İÇEREN SIVI ORGANİK GÜBRE

Yüksek oranda organik madde (humik+fulvik asit) ile birlikte azot içeren bitkisel menşeli amino asit çözeltisidir. Bitkilerin aşırı ya da düşük sıcaklık, kuraklık, su yetersizliği gibi nedenlerle strese girdiği ve gelişimin yavaşladığı dönemlerde uygulandığında, uyarıcı etkide bulunarak bu olumsuz şartlara karşı dayanma süresini uzatır. Sonbahar-kış dönemlerindeki stres koşullarına (olumsuz iklim ve toprak faktörleri) karşı bitkilerin dayanıklılığını artırır. Böylece bitkiye zaman kazandırarak kısa sürede yeniden canlanmasını ve gelişme faaliyetlerini devam ettirmesini sağlar. Bitkinin kök gelişimini hızlandırarak topraktaki besin maddelerinin bitkiye taşınmasını teşvik eder ve bitkilerin hızlı, sağlıklı ve gür gelişmesini sağlar. Çiçeklenmenin düzgün, meyve sayısı ve kalitesinin yüksek olmasını teşvik eder. Hasat süresini kısaltır, üründe erkencilik sağlar. Tamamen bitkisel kaynaklardan üretilen Gübretaş Amino Asit, yapraktan, yağmurlama sulamadan ve damla sulamadan her cins gübre ve ilaç ile karıştırılarak uygulanabilir.

Garanti Edilen İçerikKütlece (w/w)%
Organik Azot2
Organik Madde25
Organik Karbon15
pH (%10’luk çözelti)4-6
Serbest Amino Asitler6
CevaplaRapor •••
Night owl
Night owl
Müptezel
Bugün 11:52
Yeri işaretle
Restfull Amino

Restful Amino içerisinde yüksek miktarda serbest amino asit, organik madde, organik azot ve organik karbon bulunduran bitkisel orijinli sıvı amino asittir. İçeriğindeki serbest amino asitler bitkinin çevresel stres koşullarına karşı dayanıklılığını artırır, kök büyümesini ve gelişmesini destekler.
Restful Amino’nun Bitki Beslemedeki İşlevi
• Serbest L-amino asitler açısından zengin biyostimülantlar, bitki büyümesini, besin emilimini ve verimliliğini artırır, hormonal aktiviteyi tetikler ve çevresel stres koşullarına karşı direncin yükselmesini sağlar.
• Bitki metabolizmasını hızlandırır ve olumsuz çevre koşullarında bile bitkinin büyümesini sağlayarak enerji tasarrufu yapmasına yardımcı olur.
• Çiçek dökümünü engelleyip güçlü meyve tutumuna destek olur.
• Restful Amino IAA’nın öncülerini içerdiğinden bitkinin kök sistemini güçlü bir şekilde uyararak büyüme ve gelişmeye teşvik eder. Oksinler birincil
ve yan köklerin ve emici tüylerin büyümesini düzenler. Kök biyokütlesini ve kuru madde miktarını arttırır, bu da bitkinin topraktan etkin bir şekilde su ve besin
alımına katkı sağlar.
• Işık eksikliği, yapraklarda hasar, besin eksikliği, yüksek sıcaklık, nem eksikliği, enerji arzında azalma, düşük CO2 seviyeleri gibi olumsuz koşullarda bile fotosentez aktivitesini artıran ve bitkinin büyümesini destekleyen güçlü bir klorofil etkisine sahiptir.

Toplam Azot (N)4
Organik Azot4
Organik Karbon12
Toplam Organik Madde32
Serbest Amino Asitler25
pH4-6
CevaplaRapor •••
Night owl
Night owl
Müptezel
Bugün 11:53
Yeri işaretle
POWERFUL Max hayvansal menşeili Amino

Bitkilerin gelişimini, beslenmesini, ürün kalitesi ve verimini olumlu yönde etkileyen, strese karşı dayanıklılığını artıran, bu amaçlarla bitkilere değişik yollardan uygulanabilen, içeriğinde organik, inorganik ya da mikroorganizma bulunduran materyallere biyostimülantlar denir. Biyostimülant ürünlerin yapraktan veya topraktan uygulamaları, bitki fizyolojisine, bitkilerin besin elementi alımlarına ve stres toleransına etkileri olmaktadır. Powerful Max içerisinde organik madde, organik karbon, organik azot ve serbest amino asit bulunduran hayvansal orijinli sıvı amino asittir. Düşük molekül ağırlığı sayesinde bitki tarafından alınımı ve bünyede taşınımı çok hızlı olur. Böylece faydalanma maksimum seviyede gerçekleşir. İçeriğindeki serbest amino asitler bitkinin çevresel stres koşullarına karşı dayanıklılığını artırır.

Toplam Azot (N)6
Organik Azot6
Organik Madde50
Organik Karbon15
Serbest Amino Asitler12
pH4-6
CevaplaRapor •••
Night owl
Night owl
Müptezel
Bugün 11:54
Yeri işaretle
@cannabis16 usta gördüğün gibi 2 tane yeni çıkarmışlr 4 tane Amino asit var hangisi nedir ne değildir acaba gübretaş amino Forcefull Amino ve restfull Amino ayrıca POWERFUL Max Amino..
CevaplaRapor •••
Like Tepkiler:cannabis16
Night owl
Night owl
Müptezel
Bugün 11:59
Yeri işaretle
Marijianey knka listede eksik olan Bi ürün daha ekliyorum buraya enzim gübresi eksik onuda ekliyorum kullan.

www.tarimdayiz.com
ENZİMOL 1lt
www.tarimdayiz.com www.tarimdayiz.com

Yüksek verim elde edilmesini sağlar.
Bitkilerde çiçek dökümünü engelleyerek döllenmeyi arttırır böylece verim artışına destek olur.
İçerdiği amino asitler sayesinde bitkinin iyi bir kök sistemi oluşturmasına yardımcı olur.
Bitkinin kendi bünyesinde enzim üretmek için kullandığı enerjiden tasarruf sağlayarak verim artışına destek olur.
Bitkilerin kök hastalıklarına karşı direncini arttırır.
Topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini ve biyokimyasal reaksiyonları hızlandırarak toprak verimliliğini arttırır. Böylelikle ekonomik bir gübrelemeye imkan tanır.

pH3,5 – 5,5
Toplam Organik Madde (%)35
Enzimlerin İsimleri ve AktiviteleriAlfa-Amilaz Enzimi 70 U/ml
CevaplaRapor •••
Like Tepkiler:cannabis16
Night owl
Night owl
Müptezel
Bugün 12:05
Yeri işaretle
Birde bu supersol markanın fitazim enzimi var onuda ekliyorum ekiyle

FİTAZİM | Supersol Biyoteknoloji
supersol.com.tr supersol.com.tr

FİTAZİM, bitki bünyesinde doğal olarak fitaz enzimini üretir. Fitaz, bitki bünyesindeki fosfatı bitkilerin kullanabileceği formdaki inorganik fosfora çevirir.
Makro besin elementlerinden olan fosfor, bitkilerde generatif organların oluşumunda ve kök gelişiminde hayati öneme sahip bir elementtir. Fosfor enerji üretimi ve gen aktarımı gibi metabolik faaliyetlerde önemli rol oynar.
FİTAZİM, çiçek taslaklarını oluşturmadan hemen önceki çiçeklenme evresinde içerisinde bulunan özel organik eklentiler sayesinde bitkide çiçek tutumunu artırarak canlı ve güçlü bir çiçeklenme sağlar.
Topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini ve biyokimyasal reaksiyonları hızlandırarak toprak verimliliğini artırır. Böylelikle makro ve mikro elementlerin alımını kolaylaştırdığı için yarayışlı bir gübrelemeye imkan sağlar.
Bitkiler genç dönemlerinde, çiçeklenme dönemi öncesi ve tohum oluşumu dönemlerinde fazla miktarda fosfora ihtiyaç duyarlar. FİTAZİM ürünü, uygulanması gereken fosfor gübresi miktarını azaltarak ekonomik bir gübreleme sağlar.
CevaplaRapor •••
Night owl
Night owl
Müptezel
Bugün 12:22
Yeri işaretle
Supersol şirketinin ürünü olan bu ürün toprakta ki tuzları vs gidermeye yardımcı olduğu söyleniyor

PURISOL ürünümüz Supersol Biyoteknoloji firmasının AR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkmış eşsiz bir üründür.
Organik karbon zinciri içerisindeki hidrosil, hidrojen sodyum ve klor elementlerini şelatlayıp nötralize ederek topraktaki tuz etkisini azaltır.
Tuzluluk nedeniyle toprağa bağlanmış besin elementlerini tekrar bitkinin alımına sunmak, solunum kapasitesini, su ve besin tutma kapasitesini arttırarak ekonomik bir gübrelemeye imkan tanır.
Katyon değişim kapasitesini (KDK) artırarak toprak verimliliğini yükseltir; böylece çorak topraklarda bile mineral besin maddelerini bitkiler için alınabilir hale getirirler.
Bu ürün içeriğinde bulunan maddeler sayesinde topraktaki organik madde eksikliğinin giderilmesinin yanı sıra global anlamda topraklarımızın en önemli problemi olan tuzluluk sorununu minimize etmektedir.

Organik Madde53
Organik Karbon31
Toplam Azot N1,2
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O)
3,3
pH4-6

Night owl

Müptezel

Sıvı fulvik asit. (yaprak gübresi)

Tamamı bitkisel kaynaklardan elde edilen organik bir yaprak gübresidir.
RELİVİT, içerisinde bulunan Azadiraktinve 6 farklı bitkiden elde edilmiş googleled ekstrat sayesinde bitkinin sağlıklı gelişmesine yardımcı olur.
Klorofil oluşumunu ve fotosentezi teşvik eder.
Protein sentezini artırır.
Bitkilerdeki vitamin ve mineral seviyesini çoğaltır.
Bitkinin bağışıklık sistemini güçlendirir böylece hastalık ve zararlılara karşı direncini artırır.
Soğuğa, sıcağa ve fiziksel etkilere karşı dayanıklılığı artar

Organik Madde% 33
Hümik+Fulvik Asit% 12
Fülvik Asit% 12
Suda Çözünür (K2O)
% 0,1
pH
4-6

Night owl

Müptezel
Şimdi paylaşacak olduğum ürünler süpersol şirketinin mikrobiyal ürünlerdir..

Topraktaki faydalı mikroorganizma seviyesini dengeler.
İçeriğindeki yararlı mikroorganizmalar sayesinde bitkilerin fizyolojik döneminde etkili olan bitki büyüme düzenleyicileri (oksin, sitokinin ve giberelin), vitaminleri (B,C ve E grubu) ve antifungal enzimleri salgılayarak bitkinin büyüme ve gelişme dengesini sağlar.
Tohum çimlenmesini ve bitkide iyi bir kök sistemi gelişmesini sağlar. Yararlı mikroorganizma içeriği ile toprakta bulunan ancak bitkiler tarafından alınamayan formda olan fosfatın çözünürlüğünü arttırarak çiçeklenmeyi teşvik eder.
Verim ve kalite artışı sağlar.
Meyve lezzetini arttırır ve meyvenin depolama ömrünü olumlu yönde etkiler.
Havanın serbest azotunu bitkilerin kullanabileceği şekilde nitrat ve amonyum formuna dönüştürür. Bitkinin topraktaki bitki besin elementlerinden daha iyi yararlanmasını sağlar.
İçerdiği çok sayıda yararlı mikroorganizma ile bitkileri strese, hastalıklara ve zararlılara karşı dirençli kılar.
Tohuma, toprağa ve bitki yüzeyine uygulanabilir.
Tüm bitkilerde uygulanabilir.
Şeker pancarı gibi özellikle yumrulu bitkilerde, buğday, arpa, çeltik gibi tarla bitkilerinde, çilek, kavun, karpuz gibi sebze bitkilerinde, süs bitkilerinde, çim ve golf alanlarında uygulanabilir.
Toprağın organik gübreler veya organik toprak düzenleyicileri ile desteklenmesi ürün etkinliğini arttırır.
Bakterisit ve bakır içeren preparatlarla kullanılmaz.
Canlı mikroorganizma adıPantoea agglomerans,
Paenibacillus polymyxa,
Bacillus megaterium,
Pseudomonas fluorescens
Toplam canlı mikroorganizma sayısı1 x 107 kob/ml

Night owl

Müptezel

Organik asit ve amino asit üretme özelliğine sahip toprak orijinli Bacillus subtilis türü faydalı bakteri bitkinin kök sistemini oluşturmasında oldukça etkilidir. Bitki kök alanının daha derine inmesini ve toprak nemine ulaşmasını sağlar.
Ürün içeriğindeki bakteriler, uygulandıkları bitki kök ve yaprak bölgesinde yeterince organik madde ve nemi bulduklarında hızlıca yerleşerek çoğalırlar. Böylelikle uygulama yapılan alanda yararlı mikroorganizma sayısını artırır.
Organik asit veya amino asit üreterek, havanın serbest azotunu bitkilerin kullanabileceği nitrat ve amonyum formuna dönüştürerek topraktaki diğer bitki besin maddelerinin yarayışlılığını artırarak iyi bir vejetatif gelişme sağlar. Buna bağlı olarak verim ve ürün kalitesini artar.
Yaprak yüzeyinde faydalı mikroorganizma dengesinin olumlu yönde oluşmasını sağlar. Sekonder metabolit aktivesiyle klorofil ve karotenoid içeriğinin arttırır.

Canlı mikroorganizma adıBacillus subtilis
Toplam canlı mikroorganizma sayısı1 x 1010 kob/ml
Organik madde miktarı%30

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • K kısırlıı:
  • L LPhaze:
    ********** ******* hahahaha ****** ** *** ****** * **** ***** hahahaha* ****** ********* ****** ***** ********** hahahaha* **** ******** ** ******* **** ** ***** ******* **** ****** ******* ***** *** *
  • quorthon quorthon:
    **** **** ***** **** ****** ****** hahahaha ***** ******* **** ******** hahahaha*** *** hahahaha** *** **** ** ** ** ****
  • quorthon quorthon:
    *** **** ** ******* *** ** *** **
  • 2 2008Grower:
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • 2 2008Grower:
    *** ***** **** ******** *** ***** ******** ******** ** ******* ***** hahahaha*
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha** *** ********* ********** ***** **** ******** *** ***** ******** ******** ** ******* ***** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** ****** ***** ***** ****** ** ***** hahahaha* *********
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    ********** ****** hahahaha ***** ****** ***** ***** ****** ** ***** hahahaha* *********
  • 2 2008Grower:
    hahahahahahahaha
  • 2 2008Grower:
  • kawinnnz kawinnnz:
    +1
  • 2 2008Grower:
    hahahaha
    2 2008Grower: hahahaha