Gümrük Müşavir Yardımcısıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

25iNbome

Yeni üye
Cvp: Gümrük Müşavir Yardımcısıyım

Gimmedatsugar' Alıntı:
Bong gibi cam şeylerin ithalatı yasal mı? Gümrükten geçiyor mu?

Hayır bildiğim kadarıyla yasak değil. Gümrükte sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

bokluderehaze

Yeni üye
Bu siteye tam senin gibi kalifiye adamlar lazım sımdıden cok sagol dostum bulgaristandan turkiyeye rakı geciricem bg ye ilk gidisim olucak rakıların bi kısmını pet siselere doldurup bi kısmını kendi sisesinde cantama ve bavuluma koyucam. Buyuk ihtimal tek vesayit otobusle gidip gelicem otobuste sırt cantamı ve bavulumu arama ihtimalleri nedir 
rakıları buldugunda kırdırıyormus döktürüyomus ama bi miktarda sonra islem yapıyomus bu islem siniri nedir sınırı asarsam ne gibi yaptırımlar uygulanır

nickyok

Yeni üye

lahana' Alıntı:
25iNbome' Alıntı:
[quote pid='8754' dateline='1519469883']
çünkü bazı posta gümrüğündeki memurlar gıcıklığına sorun çıkartabiliyorlar.

Kargo takip raporunda görüyoruz bazen birden çok kez paket açıldı kapandı yazıyor yurt dışı geliş ve başak$ehir pim hatta ara transfer noktalarında bu uyarı yazıp kayboluyor. Bu rapor gönderinin birden fazla denetimden geçtiği anlamınamı geliyor..? Gerçi başakşehir pimi geçip geriye dönen hiç duymadım ama belki biliyorsundur nedir bu poşet açıldı kapandı raporu..
[/quote]

Tam bende bunu yazıyordum kanka ?

nickyok

Yeni üye

lahana' Alıntı:
25iNbome' Alıntı:
[quote pid='8754' dateline='1519469883']
çünkü bazı posta gümrüğündeki memurlar gıcıklığına sorun çıkartabiliyorlar.

Kargo takip raporunda görüyoruz bazen birden çok kez paket açıldı kapandı yazıyor yurt dışı geliş ve başak$ehir pim hatta ara transfer noktalarında bu uyarı yazıp kayboluyor. Bu rapor gönderinin birden fazla denetimden geçtiği anlamınamı geliyor..? Gerçi başakşehir pimi geçip geriye dönen hiç duymadım ama belki biliyorsundur nedir bu poşet açıldı kapandı raporu..
[/quote]

Tam bende bunu yazıyordum kanka ?

25iNbome

Yeni üye

bokluderehaze' Alıntı:
Bu siteye tam senin gibi kalifiye adamlar lazım sımdıden cok sagol dostum bulgaristandan turkiyeye rakı geciricem bg ye ilk gidisim olucak rakıların bi kısmını pet siselere doldurup bi kısmını kendi sisesinde cantama ve bavuluma koyucam. Buyuk ihtimal tek vesayit otobusle gidip gelicem otobuste sırt cantamı ve bavulumu arama ihtimalleri nedir 
rakıları buldugunda kırdırıyormus döktürüyomus ama bi miktarda sonra islem yapıyomus bu islem siniri nedir sınırı asarsam ne gibi yaptırımlar uygulanır

Yolcu beraberi eşyalarda alkollü ürünlerde muafiyet;
Alkol derecesi %22'yi geçen alkollü içeceklerde 1 Litre
Alkol derecesi %22'yi geçmeyen içeceklerde 2 Litre'dir.

Bunun dışındaki ürünler imha edilir. Çok yüksek bi ihtimalle çantanız ve bavullarınız kontrol edilir ve içindekinin alkol olduğu her halükarda anlaşılır. Böyle bir işe girmeniz çok riskli hiç girmeyin paranıza yazık olur.

exelance1' Alıntı:
Dostum tekrar selamlar verdiğin altın değerindeki bilgiler için çok tesekkur ederim. Daha önce konusmustuk ispanyadan gelen order takıldı diye. Bugun yarin tekrar sipariş gececegim ancak ülke olarak nereyi tercih etmeliyim son günlerde sistem bazında kırmızı konteynıra düşmeyen ülkeler daha çok hangileri olarak on plana çıkıyor ? Muhtemelen sordugum sorunun net bir cevabı yok ancak son günlerde sarı konteynira düşen ülkeleri tercih etmek daha mantıklı sanirim , tam olarak cevabi yoksa da senin tecrubelerinle beraber düşünecek olursak seed order için bugünlerde hangi ülke tercih edilmeli.? Genelde bu zımbırtılar İspanya , İngiltere , holland gibi ulkelerden geliyor bildigin üzere. Senin onerecegin safe bir ülke var mıdır ? Yada bu saydıklarımdan hangi ülkeyi seçmek daha mantıklı olur ? Bir başka sorum da hangi iteme gizletmeliyim tohumlari. Küçük boyutlu olması daha mantıklı diye konusmustuk ancak spesifik olarak bir kaç urun soylemen benim için daha açıklayıcı olur . İyi niyetin için tekrar teşekkür ederim dostum.

Öncelikle sizin spariş ettiğiniz şeyler kargo yoluyla geliyor. Konterner'ler aracılığıyla getirilmiyor. O yüzden o yazdığım konu konteyner ticareti için geçerli, bununla karıştırmayın.

Dediğim gibi ülke muhabbetini bana kalırsa unutun bunu tahmin etmek güç. Tohumlar ne kadar küçük, dikkat çekmeyen ve değersiz şeylere iyi bir şekilde saklanırsa o kadar iyidir. Benim önerim şu spor yaparken takılan ucuz pamuk bilekliklerdir. Bunlarda iyi gizlenirse tohumların düşme ihtimalide yok. Dikkatte çekmez.

Ekstra bi öneri olarak şu bileklik muahbbetini Çin'den yaparsanız daha iyi olabilir. Sonuçta Ali Ekspres böyle şeyleri Çin'den gönderiyor. O yüzden bu kadar ucuz bişey yine ordan geldiği düşünülüp hiç dikkat çekmez. Tabi Çin'de tohum satan bir firma varsa...

eeren123

Yeni üye
Kanka ispanyadan iyi bi firmadan sipariş vermiştim dükkanları vs vardı baya.
2gün önce ukime girdi yakalandı iade yasak yazdı şuan geri gönderiliyor. Şimdi ben tekrar başka bi ülkeden veya başka bi firmadan sipariş verdiğimde bu adres tohum sokmaya çalışmıştı özellikle gelen kargolar sistemde riskli olarak çıkarda ilgilenmeye filan alırlarmı param tekrar çöpe gitsin istemiyorum kanka şimdiden teşekkür ederim bu arada.

Ü

Üye silindi 2874

Guest

Gimmedatsugar' Alıntı:

Bong ve pipo tarzı şeyleri hollandadan satın alarak almanya üzerinden getirdim...sürekli sırt çantamın yanında paketdeydiler..Kırılmaması için....yani sürekli yanında olsun paketinde kapalı bir şekilde bir sorun yok.hatta x ray cihazından bile verdim bongu adam baktı alman gülüyor..dedim hediye türkiyedeki arkadaşıma.... o yüzden ben bi problem yaşamadım..ama internet üzerinden verirsen kırılma ihtimalide cok yüksek zaten sonuçta cam.....

Ü

Üye silindi 2874

Guest

25iNbome' Alıntı:
Gimmedatsugar' Alıntı:

Hayır bildiğim kadarıyla yasak değil. Gümrükte sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

Bong ve pipo tarzı şeyleri hollandadan satın alarak almanya üzerinden getirdim...sürekli sırt çantamın yanında paketdeydiler..Kırılmaması için....yani sürekli yanında olsun paketinde kapalı bir şekilde bir sorun yok.hatta x ray cihazından bile verdim bongu adam baktı alman gülüyor..dedim hediye türkiyedeki arkadaşıma.... o yüzden ben bi problem yaşamadım..ama internet üzerinden verirsen kırılma ihtimalide cok yüksek zaten sonuçta cam.....

Ü

Üye silindi 2874

Guest
Yurt dışından elden tohum getirirsek xray cihazlarında bavulun içinde mi olması gerek. Yoksa üzerimizde mi... Şu 360 derece dönen ışınlı kapılarda belli olur mu..... Yani en güvenli nasıl getiririz..

elpatron

Yeni üye
Yurt dışından codein şurubu sipariş etsem deep web üzerinden bu yasal bir sıkıntı yaratır mı benim için ?

ukka

Yeni üye
Kanka bu amazon ebay gibi sitelerden led siparisi versek mesela 300-500 dolar arasi nedir nasil olur kdv vs yada geldiklerinde bize habermi geliyor gelin kdvsini odeyin falan rica etsem aciklarmisin

25iNbome

Yeni üye

eeren123' Alıntı:
Kanka ispanyadan iyi bi firmadan sipariş vermiştim dükkanları vs vardı baya.
2gün önce ukime girdi yakalandı iade yasak yazdı şuan geri gönderiliyor. Şimdi ben tekrar başka bi ülkeden veya başka bi firmadan sipariş verdiğimde bu adres tohum sokmaya çalışmıştı özellikle gelen kargolar sistemde riskli olarak çıkarda ilgilenmeye filan alırlarmı param tekrar çöpe gitsin istemiyorum kanka şimdiden teşekkür ederim bu arada.

Hayır sisteme adresiniz kayıt edilmez. Böyle bir uygulama yok.

player' Alıntı:
Yurt dışından elden tohum getirirsek xray cihazlarında bavulun içinde mi olması gerek. Yoksa üzerimizde mi... Şu 360 derece dönen ışınlı kapılarda belli olur mu..... Yani en güvenli nasıl getiririz..

Xray cıhazından görülebilir ama bu birazda o kişinin dikkatine kalmış. Tohumları bavula iyi gizlemen gerekir. Ama tohum getirmenin riski biraz daha fazla küçük ama yoğun olduğu için xray cihazlarında çok net görülebilir. Kesin gizleme yolu gibisinden bişey yok bu birazda şansa bakıyor.

360 derece dönen ışıklı kapılarıda bilmiyorum açıkçası...

elpatron' Alıntı:
Yurt dışından codein şurubu sipariş etsem deep web üzerinden bu yasal bir sıkıntı yaratır mı benim için ?

Dediğin maddeye baktım kırmızı reçeteyle verilen tıpta kullanılan morfin veya ağrı kesici tarzı bi kimyasal. Gümrükte yakalanırsa sıvı olduğu için laboratuvara gönderilir araştırmaya gider. Denememeni tavsiye ederim.

ukka' Alıntı:
Kanka bu amazon ebay gibi sitelerden led siparisi versek mesela 300-500 dolar arasi nedir nasil olur kdv vs yada geldiklerinde bize habermi geliyor gelin kdvsini odeyin falan rica etsem aciklarmisin

Ürün vergi yüzünden gümrükte takılırsa sana haber verirler. Sende yetkili Ptt Başmüdürlüğündeki gümrüklü sahaya gidiyorsun. Onlar sana ne kadar vergi ödemen gerektiğini ve nasıl yapmak gerektiğini söylüyorlar.

dareq

Yeni üye
başkan satıcıyla konuştum 10x ectacy hapı mektup içerisinde göndereceğini söyledi sence gübrükte sıkıntı olurmu ?

25iNbome

Yeni üye

dareq' Alıntı:
başkan satıcıyla konuştum 10x ectacy hapı mektup içerisinde göndereceğini söyledi sence gübrükte sıkıntı olurmu ?

Ectacy'yi yurtdışından söylemeye değmez. Yurtiçinde rahatlıkla bulabilirsin. Ha gümrükten geçer mi güzel bi şekilde mektuba konursa geçer tabi ama risk fazla çünkü bunlar hap olduğu için mektupta bir köşede birikme ihtimali var. Mektupta kabartı yapabilir. Açılma ihtimali yüksek.

elpatron' Alıntı:
Kanka THC Tincture diye bi malzeme var bunu getirtsem sorun çıkar mı?

Maddenin ne olduğunu bilmiyorum. Muhtemelen yasak bi madde. Yasaksa tabiki çıkar.

Brktnk

Yeni üye
:)

Merhaba yurt dışından tohum sipariş etmek istiyorum. Ve açıkçası çok endişeliyim çünkü burada adam akıllı birşeyler bulamıyorum ve kendim yetiştirmek istiyorum gümrükten geçebilme ihtimali var mı ???

jentina

Yeni üye

Kanka s.a öncelikle .. 5 ay önce başakşehir PİM de kargom kaldı .Gönderi her zman aldığım mektup biçiminde  150 gr slh vardı içinde hiç bir geri dönüş olmadı bi kaç tanıdık bulduk sizin kargo tespit edilmiş çökmüşlerdir falan dediler . Gönderiye bakıyorum hala pim de gözüküyor sence ne oldu yada bu saatten sonra bıze bısı olur mu ? Herhangi tel yada tc kimlik bilgisi yok .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • W WindySideTR:
  • T terbiyeligunahkar:
  • bandaleros bandaleros:
  • elchavoo elchavoo:
    ******* ** ****** ********* ***** ******* *** hahahaha****** **** ******* ******** ***** hahahaha ******** ******* *** *
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha ******* ****** ****** *** **** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • elchavoo elchavoo:
    ****** ****** *** **** ******* ***** ********* ****** ** ********** ******** ******** hahahaha****
  • W WindySideTR:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ** hahahaha ******** ******
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ********* ******** hahahaha***
  • W WindySideTR:
    W WindySideTR: ****** ********* ****** ***** ********** ****** ****** ******* ** *********