Gelotolar nasıl gidiyor bilgi tıme

C

Canna

Guest
Dostlar calyx rin üzeinde 1-2 tane filan pistil olur ve calyx ler ana gövdeden cikan dallarin tam dipinde cikar, bitki cicegi ayni yaprakalari veir gibi tam uctan verir ve üzerinde 8-10 tane filan pistil olur.

DiabLoo

Üye
Dostlar calyx rin üzeinde 1-2 tane filan pistil olur ve calyx ler ana gövdeden cikan dallarin tam dipinde cikar, bitki cicegi ayni yaprakalari veir gibi tam uctan verir ve üzerinde 8-10 tane filan pistil olur.
o zaman o calyxlerdeki pistilleri gördüğümüzde henüz çiçeklenme başlamış olmuyor geri sayıma başlamıyoruz öyle mi ?

C

Canna

Guest
Aynen öyle bitkinde pistilli uzamis calyx gördügün zaman bitkinin cicege girmesine fazla zaman kalmamis demektir.

C

Canna

Guest
Dostum her bitki verdigin ayni miktardaki besine ayni tepkiyi vermez, o bitkinde azot fazlalagindan dolayi besin kitlenmesi olmus potasyum almiyor, tedavisi, o bitkine flush at, ve o bitkiye daha az gübre ver, yani bütün bitkiler icin hazirladigin gübreli suyu o bitkiye verirken %20 ph ayarli su ile seyreklestir.

Nabercan

Yeni üye
Dostum her bitki verdigin ayni miktardaki besine ayni tepkiyi vermez, o bitkinde azot fazlalagindan dolayi besin kitlenmesi olmus potasyum almiyor, tedavisi, o bitkine flush at, ve o bitkiye daha az gübre ver, yani bütün bitkiler icin hazirladigin gübreli suyu o bitkiye verirken %20 ph ayarli su ile seyreklestir.
Tamamdır dostum sağolasın hemen uyguluyorum sağolasın

C

Canna

Guest
Dostum cicekte sari isik iyidir ama kirmizi daha iyidir, su anda bitkinin veg dönemine göre 2,5 misli isiga ihtiyaci var. O yapraklar resimde gördügüm gibi koyu yesil mi, eger öylese azot fazllaligi var, bu konuyu yazmistim sana, azot fazllaligi besin ktlenmesi yapar. Özellikle bitkinin cicek döneminde en ihtiyaci olan potasyumu kitler, bitkin potasyum alamaz.

Nabercan

Yeni üye
Geçen sefer fılaş ladım yaprakları sıkıntılı olanı diğerlerin de bi sıkıntı yok diye ellemedim onlara renkleri bi tık koyu aynen

C

Canna

Guest
Flush atma bir sulama bos gec, takip et, düzelmez ise flush atarsin.

Nabercan

Yeni üye
Tamam dır dostum sömekleri şişirmek için bi şey önerirmisin biobizin gübleri ni kullanıyorum

C

Canna

Guest
Dostum isik, sömeklerin sismesi icin isik lazim bitkilere, kullandigin isik rengi ne, bak alttaki linkte isik konusunda detayli aciklama var, ben onlari eski nikimle yayinladim, orada vermen gerken isik gücünün isik rengine göre hesaplanmasi var. Eger yeterli isik vermez isen bitkine verdigin besinler bir ise yaramaz, bitkin yeterli fotosentez yaparak verdigin besinleri sekere ceviremez ve gelismez.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ** ********* hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha**** *** *********
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    hahahaha** *** **
  • Didrug Didrug:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha
  • VendettaX VendettaX:
    ******* ** *** ****** ********** hahahahahahahaha
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha ***** hahahaha** ****** ** ******
    ********* ****** ********** ***** ******** **
    ***** ********* **
    ********* **** **** *** ****** ******** **** ******* ********* **** ******* ****** ******** **
    ***** ***** ******* ******* **
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ********** ***** *** ******* ** *******
  • VendettaX VendettaX:
    **** hahahaha ******** ********* ****** ******* **** *** *** ******** ********** **** ***** ******** **** ***** ******* ******* ********
  • VendettaX VendettaX:
    ****** ***** ***** *** hahahahahahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ********** ***** *** ******* ** *******
    ***** ******* ******** **** hahahaha ******** ********* ****** ******* **** *** *** ******** ********** **** ***** *****
    *** ***** ********** **** ******** ******* ****** **** ****** **** ********* *****

****** ***** ***** *** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ****** ****** **** *
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    kawinnnz kawinnnz: hahahahahahahaha hahahahahahahaha