Gençler Dedeye Yardım Etmek İstemez misiniz?..

Smokycat

Müptezel
Dayım bio bizz tablo yazıp googledan ara. Tabloda nasıl kullanman gerektiği yazılı. Ben bir boş su veriyorum. Bir gün gübreli. Gübreli verdikten sonra bir günü boş geçiyorum. Bu arada bez saksı kullan grow kentte var, çok faydasını görürsün. Birde toprak yine biobizz in Light mixi var ben onu tercih ediyorum. Bataklık toprağı. Suyu çeşmeden Veriyorum.Ph değerine hiç dikkat etmedim hiçde problem yaşamadım. Sen yinede 1 gün dinlendirir verirsen iyi olur.
Sağ ol yeğen tavsiyen için, buranın suyu çok kireçli olduğundan damacana suyu kullanacağım, Sırma su 7.12 ile burada bulunan en düşük ph dereceli su, biraz yüksek sanırım, araştırmalarda en yüksek 6.8 ph olması gerektiğini okudum birçok yerde..

Kanka

Administrator
Yönetici
@Smokycat hocam biliyorum şuan nasıl olcak nasıl biticek diye gozunde buyuyodur , yardımı olurmu bılmem ama benım proflımdekı konulara gırersen ben temel şeylerden bahsettım yardımı olabilir

bambro

Üye
Acemi gözüme çok sağlıklı gözüktü, Allah bol hasat versin. Kafayı kökten koparmışsın galiba 2 dal verdiğine göre. Kafayı yarım kesince daha fazla dallanır diye okudum bir çok yerde, neden tercih etmedin sorunlu mu o metod?
Dayım önce rahat bıraktım az büyüdü. Gövde hafif kalınlaşınca yukarıdan aldım kopardım. 2 dalı yana yatırdım. Bir kaç gün sonra 2 dalın altında kalanlarda kopardım. Böylece yatık 2 dal çiçekleri yukarı vermeye başladı. Çiçekler heryerden ışık alır hale geldi. 12 çiçek var hepsi eşit boyda. Bu metodu bende ilk defa denedim. Burada esas olan çiçeklerin aynı boyda büyümesi ve ışığı tam olarak alması. Birde balkonda duruyor. Dikine gidince insan tırsıyor :) Gidişat efsane bakalım sonuç ne olacak. Aşşa yukarı çiçeklenmenin 10. günü. Kısmet.

Son düzenleme:

Smokycat

Müptezel
Neden olmasin. Abimiz yardim istiyor, ederiz yardim. Ama sunu söyliyeyim onun düsündügü gibi olmaz. Hem odada hem yaz günesi. Abimiz kirmizi olsun cam kenari olsun istiyor. :)
Sevgili dost her türlü yardım değerlidir çünkü bigi değerlidir. Benim bir şey düşündüğüm yok, olsa zaten yardım istememe gerek olmazdı, forumda kendimi ve koşullarımı anlattım ve bilgili forumdaşların tavsiyeleri doğrultusunda karar aldım, hoş öyle ya da böyle en büyük hakem olan zaman bize neyin doğru olduğunu gösterecek, yeri gelmişken zaman ayırıp yardımcı olmaya çalışan dostlara teşekkür ederim..

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Sağ ol yeğen tavsiyen için, buranın suyu çok kireçli olduğundan damacana suyu kullanacağım, Sırma su 7.12 ile burada bulunan en düşük ph dereceli su, biraz yüksek sanırım, araştırmalarda en yüksek 6.8 ph olması gerektiğini okudum birçok yerde..
Dayıcım merhabalar rahatsızlığın için bol şifalar ayrıca uzun ömürler dilerim keşke olmasa ama rahatsızlığın seni çok güzel bir bitkiyle tanıştırmış öncelikle bu denemende başarılar dilerim bende antalyada yaşıyorum akdeniz yani, buranın çeşme suyu 7.4 seviyelerinde ben suyu bir kovaya doldurup üç beş gün dinlendiriyorum sonra 1.5 litre cola petine alıyorum 1.5 litre suyu ve o senin sırma dediğin suyun 0.5 lik pet şişesi var o şişenin mavi kapağı diğer eriklininkinden falan kısa bir kapaktır çok derin değil o kapakla marketten alacağın beyaz sirkeyle silme bir kapak sirke koyuyorum suya ve iyice çalkalıyorum ph tam 6.5 e geliyor defalarca denedim ve hep sonuç 6.5 çıktı sana tavsiyem budur hangi ildeysen o ilin su dağıtım işleticisinin sitesine gir suyun ph ını yazıyolar sitede 7.4 - 7.5 ph ise aynı uygulamayı yap suyun ph 6.5 olacak tecrübeyle sabittir su petinin kapağına dikkat et sığ olan kapak derin olan değil hayırlı mübarek grovlar dilerim dayıcım

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Sevgili dost her türlü yardım değerlidir çünkü bigi değerlidir. Benim bir şey düşündüğüm yok, olsa zaten yardım istememe gerek olmazdı, forumda kendimi ve koşullarımı anlattım ve bilgili forumdaşların tavsiyeleri doğrultusunda karar aldım, hoş öyle ya da böyle en büyük hakem olan zaman bize neyin doğru olduğunu gösterecek, yeri gelmişken zaman ayırıp yardımcı olmaya çalışan dostlara teşekkür ederim..
Abi sen kabini yap, tohumunu al bu forumda cok iyi ustalarda var. Herkezin ayni bir amaci var``tabili arada yalanci yoksa`` torbacidan kurtulmak. Inan bana bu forumda her türlü destegi bulacaksin. :)

Smokycat

Müptezel
Dayıcım merhabalar rahatsızlığın için bol şifalar ayrıca uzun ömürler dilerim keşke olmasa ama rahatsızlığın seni çok güzel bir bitkiyle tanıştırmış öncelikle bu denemende başarılar dilerim bende antalyada yaşıyorum akdeniz yani, buranın çeşme suyu 7.4 seviyelerinde ben suyu bir kovaya doldurup üç beş gün dinlendiriyorum sonra 1.5 litre cola petine alıyorum 1.5 litre suyu ve o senin sırma dediğin suyun 0.5 lik pet şişesi var o şişenin mavi kapağı diğer eriklininkinden falan kısa bir kapaktır çok derin değil o kapakla marketten alacağın beyaz sirkeyle silme bir kapak sirke koyuyorum suya ve iyice çalkalıyorum ph tam 6.5 e geliyor defalarca denedim ve hep sonuç 6.5 çıktı sana tavsiyem budur hangi ildeysen o ilin su dağıtım işleticisinin sitesine gir suyun ph ını yazıyolar sitede 7.4 - 7.5 ph ise aynı uygulamayı yap suyun ph 6.5 olacak tecrübeyle sabittir su petinin kapağına dikkat et sığ olan kapak derin olan değil hayırlı mübarek grovlar dilerim dayıcım
Öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim yeğen, evet rahatsızlığımın bir iyi tarafı ota başlamam oldu. Bizim buralarda içme suyu 7.2-7.9 ph değerleri arasında sanırım senin metod uygun ama suda yüksek oranda kalsiyum magnezyum bikarbonat var, çeşme suyuyla iki kez çay yap çaydanlığın içi beyaza kesiyor bu yüzden yeme-içme için kullanmıyorum, çiçekçilik yapan bir hanım arkadaşa sordum kullanma abi çiçeklere sert su iyi değildir dedi ama bizimki çiçek değil ot şehir suyu problem yaratır mı bimem, bence yerli tohumda problem yaratmaz ama genetik autolar için araştırmak lazım. Senin önerini Sırma su ile deneyebilirim. Antalya'da kabin mi kullanıyorsun yoksa oda-balkon-teras mı takılıyorsun?

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim yeğen, evet rahatsızlığımın bir iyi tarafı ota başlamam oldu. Bizim buralarda içme suyu 7.2-7.9 ph değerleri arasında sanırım senin metod uygun ama suda yüksek oranda kalsiyum magnezyum bikarbonat var, çeşme suyuyla iki kez çay yap çaydanlığın içi beyaza kesiyor bu yüzden yeme-içme için kullanmıyorum, çiçekçilik yapan bir hanım arkadaşa sordum kullanma abi çiçeklere sert su iyi değildir dedi ama bizimki çiçek değil ot şehir suyu problem yaratır mı bimem, bence yerli tohumda problem yaratmaz ama genetik autolar için araştırmak lazım. Senin önerini Sırma su ile deneyebilirim. Antalya'da kabin mi kullanıyorsun yoksa oda-balkon-teras mı takılıyorsun?
Önce kendim bi kabin yaptım strafordan dayıcm sonra banyo ya geçtim kabinde ısı sorunu yaşayınca suda magnezyum kalsiyum olması iyi bence forumda mutlaka denk gelmişsindir calmag diye bişey tavsiye eden birsürü arkadaş var cal(sium)mag(nesium) ben zararı olacağını düşünmüyorum ayrıca damacana su ayrıca bir maliyet olacak senn için

Smokycat

Müptezel
Önce kendim bi kabin yaptım strafordan dayıcm sonra banyo ya geçtim kabinde ısı sorunu yaşayınca suda magnezyum kalsiyum olması iyi bence forumda mutlaka denk gelmişsindir calmag diye bişey tavsiye eden birsürü arkadaş var cal(sium)mag(nesium) ben zararı olacağını düşünmüyorum ayrıca damacana su ayrıca bir maliyet olacak senn için
Maşallah pek güzel bitkiler, sen banyo deyince aklıma geldi evde kullanmadığımız küçük bir alaturka wc var 2-3 saksı alır herhalde, güneş almayan kör noktada yanan lamba da dışarıdan gözükmez, yarın bir ölçeyim belki orayı kış için kullanabilirim kabin niyetine. Senin siyah saksılar kaç litrelik ve hangi tür tohum kullanıyorsun?

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Dayıcım şu hazır su olayına bi nokta koyalım kimse bahsetmemiş. Araştırmalarım sonucu şu kanıya vardım @TheGlobalDJ kankamında dediği gibi kalsiyim ve magnezyum eksikliği olacak hazır su ile. Ekstradan calmag takviyesi vermen gerekecek boş sulamada. Belirli asitler var musluk suyunun phını düşürmek için lakin forumdaki çoğu arkadaş bende dahil ph düşürmek için sirke kullanıyor. Dayıcım nerden başlamak istiyorsan başla. Ama muhakkak başla. Sonra devamını bütün kankalar seninle birlikte canla başla getirecektir hiç merak etme. Hem fikri hem kalbi temiz nice insanlar var forumumuzda. Gönlünü ferah tut. Hem bilgeliğin hem yaşın gereği daha olgun düşünüp başlaman gereken doğru yolu bizden daha kolay seçeceğine inanıyorum. Gerisi kendiliğinden gelecek. Lamba işi içinde şu konuyu baştan sona muhakkak oku dayıcım @Turkish man kankamız doğru bilinen bütün yanlışların içinden geçmiş ve harika bir yol açmıştır kanaatimce

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Merhaba abi, musluk suyu icime suyu is korkma kullan. Abi sana daha öncede yazdim yap kabini al tohumu gerisini forumdaki arkaslara birak

Turkish man

Doktor
Forumda benden yaşlısı var mı bilmem, 66 yaşında emekliyim, yaşımın tam yarısı 33 yıl yurt dışında yaşadım, 2008 yılında açık kalp ameliyatı oldum, 2013 yılında kalp yetmezliği ve ritm bozukluğu nedeniyle şoklu kalp pili takıldı, ayrıca panik atak rahatsızlığı ve kaygı bozukluğu geçmişim var, doktorumun tavsiyesi ile 59 yaşımda haftada 3-4 kez cannabis kullanmaya başladım ve gerçekten de çok faydasını gördüm, yurt dışında ilaç temininde herhangi bir risk ve sorun yoktu ve fiyatlar da ehvendi, bir kez polis denk geldi Almanya'da ama raporumu ve kalp pili kartımı gösterince özür dilediler ve ceza uygulamadılar. 2018 yılında ailevi nedenlerden dolayı Türkiye'ye geldim bir süre kalmak üzere, Akdeniz kıyıda yaşıyorum, iki sene ilaç konusunda bilinen sıkıntılar olsa da temin edebildim, niyetim 2020 baharında yurt dışına dönmekti ama pandemiye yakalanıp yaşın da etkisiyle evde mahsur kaldım, ilaç bulmak da çok zorlaştı, fiyatı da tahammül sınırını aştı, 1 gr için 250 TL istiyorlar burada, forum deyimiyle köfteciler güvenilmez üstelik malum kanuni riskleri de var, forumda da çok söylendiği gibi kötü insanlara para kazandırmak da ülkemiz için kötü, yurt dışına dönüşüm de belirsiz zamana kalıp da evin içinde tek kişilik mahpus hayatı yaşamaya başlayınca mecburen bitki yetiştirmeyi düşündüm. Şehir dışında bir köyde iki katlı bir evde oturuyorum, en yakın ev 30 m uzaklıkta tek bir ev gerisi uzunca ara boş, evde tek başınayım ara sıra kardeşim gelir gider, odamın biri sabah 8 den güneş batana kadar yani 10-12 saat güneş altında, karşılıklı odaların pencerelerini açtığım zaman yazın içerisi püfür püfür esiyor, bu oda içinde kabin dışı 2-3 ağaç yetiştirmeyi düşündüm, ayrıca 1.500 TL gibi bir maliyetle kabin kurabilirsem o da olur. Bu amaçlarla bilgi edinmek için internet araştırması yaptım, normal yolla bulunmuyor tabii ama vpn kullanarak araştırırken bizim bu siteye rastladım, sitede çok bilgi var ama bilgiler arasında çelişkiler de çok, üye olup kafamdaki soruları sormak istedim, yetiştirme konusunda deneyimim hiç yok..

1- Bahsettiğim evdeki oda içinde 2-3 bitki yetişir mi? Evet ise dikkat etmem konular nelerdir?
2- Azami 1.500 TL harcamayla 2-3 bitkilik bir kabin kurulabilir mi? Evet ise tavsiye edeceğiniz malzemeler?
3- Acemi için yetiştirmesi kolay htc oranı yüksek auto hangileridir? Jack Herer Autoflower ve Super Lemon Haze Autoflower hakkındaki görüşleriniz?
Merhaba. Grow yapmak çok basit ve maliyeti aslında düşük. 1.500 ₺ ye kabin de kurulur cob Led de yapılır tohum da alınır :) tabi uzun ömürlü bir şey istiyorsan birazcık daha maliyet artabilir. Bu konuyu gözden geçirmeni isterim takıldığın yerde sorularına cevap verebilirim. Genetik seçimine gelince Bruce BANNER autoflower veya jack herer öneririm.

Smokycat

Müptezel
Merhaba. Grow yapmak çok basit ve maliyeti aslında düşük. 1.500 ₺ ye kabin de kurulur cob Led de yapılır tohum da alınır :) tabi uzun ömürlü bir şey istiyorsan birazcık daha maliyet artabilir. Bu konuyu gözden geçirmeni isterim takıldığın yerde sorularına cevap verebilirim. Genetik seçimine gelince Bruce BANNER autoflower veya jack herer öneririm.
Selamlar, bilgi için teşekkür ederim, Jack Herer auto sponsorda var ve özellikleri hoşuma gitmişti, sen de tavsiye ettiğine göre onu alırım ama bakımı kolay mı acaba bilgin var mı?

Son düzenleme:

Smokycat

Müptezel
Sağol ahmetabi desteğin için, su konusunda şunu anladım, musluk suyunu 24 saat bekletiyorum, bilahare TheGlobalDJ karındaşın dediği şekilde 1,5 lt dinlenmiş musluk suyuna bir küçük kapak sirke koyup çalkalıyorum ve işlem tamam. Peki üzüm veya elma sirkesi olması fark eder mi? Ben evde elma sirkesi kullanırım, üzüm sirkesi gerekiyorsa alırım. Anladığım kadarı ile musluk suyu kullanırsam calmag kullanmam gerekmiyor değil mi? Daha önce yazdığım gibi işe başladım sayılır, tohumlar suda, çimlenenleri ekeceğim yarın veya öbür gün

Smokycat

Müptezel
Saygı bizden, kullanmadığımız wc ye bir göz attım, 1.10 m x 1.40 m gibi göründü gözüme, 2 hatta 3 bitki alır gibi, bir küçük penceresi var dışı karanlık sabah bir göz atacağım nereye açılıyor diye, görünen tek önemli sorun kapının içeri doğru açılması, buna bir çare lazım bakacağız. Merak ettim, olddede olduğuna göre benden yaşlı mısın acaba?..:rolleyes:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* ******* **** hahahaha* ******* ** ***** hahahaha******** **** ******** ********** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******* ********* ******* ****** ****** ** hahahaha ** ********** **** ***** *** hahahaha ******* ***** ** **** ** ****** ***** ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha* *******
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** *** ** ***** **** *** **** **** ****** hahahaha **** ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** **** ******* ** ****** ***** ******* ***** ******** ********** ** ***** ** ***** *** ********** ********
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha ****** hahahaha ******** ***** ***** **
  • İstanbul İstanbul:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha**** ********** *** ********** ********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha** **** *******
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** *** ******* ***** ***** *** ********** ********** *** *** ****** ********** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha* ********** ** ***** ******* **** ****** ***** ******** ******* ******** ******* ** ******** ******** ***** ** ******* hahahaha** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ** ***** *** ******* *** ***** **** ********** ***** ********* *** *******
  • İstanbul İstanbul:
    +2
  • R RainGrow:
    ***** ** ****** ***** ****** ** hahahaha ***** ******* ****** ****** hahahaha* ***
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ***** ** ******* ****** ***** hahahaha** hahahaha***** hahahaha ******* ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* *** hahahaha ******* *** *******
    +1
    Ü Üfürükçü gargamel: ********* *** hahahaha ******* *** ******* +1