Gençler Dedeye Yardım Etmek İstemez misiniz?..

Smokycat

Müptezel
Anladım,70'lerde Almanya'da ben de üniversite öncesi 1 yıl kadar orkestra ile takılmıştım davul ve klavye çalarak ama sonra okul iş güç derken koptum müzikten, o bir yıl boyunca cigaralık da içtim çok yabansı da değilim yani ama üniversiteye girince yabancı dilde tahsil çok yoğun konsantrasyon ve çalışma istediği için ondan da koptum, kısmet yarım asır sonra tekrar buluşmakmış sarı kızla.. Wc ölçüleri uygun da kapıyı ne edeceğim bilmem, galiba en iyisi bir ustaya sormak dışarı açılır hale gelebilir mi diye.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Maşallah pek güzel bitkiler, sen banyo deyince aklıma geldi evde kullanmadığımız küçük bir alaturka wc var 2-3 saksı alır herhalde, güneş almayan kör noktada yanan lamba da dışarıdan gözükmez, yarın bir ölçeyim belki orayı kış için kullanabilirim kabin niyetine. Senin siyah saksılar kaç litrelik ve hangi tür tohum kullanıyorsun?
Benim saksılarım 4lt tohumlarım tombalacı tohumu kendi içtiğim sigaralardan ayırdıklarım fazla tohum ektiğim için sog denilen bir method denedim 20 tohumdan 11i patladı onlarında 5i erkek çıktı alan dar olduğu için fazladan budama yaptım şuan sadece ana dal üzerinde sömek yoğunluğu olacak sekilde yetiştiriyorum 1 sativa 5 tane de indaca var şuan biobizz indoor pack kullanıyorum ve dinlendirilmiş çeşme suyunu sirkeyele ph düşürüp veriyorum ışık lar başta 5x25 125w cfl lamba kullandım şuanda kendim yaptığım 6x50 300w cob led ile devam ediyorum sakın gözünde büyütme bu işi dayıcım çok kolay ve basit bi iş altı üstü bi ot arazide sigara yapıp içerken ayıklayıp attığın tohumlar bile kendiliğinden yetişip büyüyorken çok da fazla dallandırıp budaklandırmaya gerek yok bence indoor pack gayet yeterli diye düşünüyorum su olayına gelince normal çeşme suyunu dinlendirip hiç ph ayarlamadan verip on numara hasat alan birçok arkadaş var ama mevzu şu bir mineralin veya tuzun bitkinin köküyle emilim yapabileceği en uygun çözelti ph 5.5-6.5 seviyesidir bunu hidroponikçiler çok iyi bilir haa olmazsa olmazmı olur ama daha az emilim yapar bitki yani verdiğimiz gübre toprakta kalır ve birikir yoksa suyun içinde o var bu var çokta önemli değil zaten bitki ihtiyacı olanı arıyor bulduğunda da alıyor benim kanaatim şudur ne kadar çok şey ekleyip ne kadar çok bızıklarsan o kadar kötü az olacak öz olacak benm bitkilerimin yaprak uçları sarardı yaprakta lekeler çıktı yapraklarını aşağı büktü birsürü şey oldu sadece bekledim ve o dönemki sulamayı güvresiz yaptım ama foruma girip bi yazsak işimiz bitti calmag ver ışığı kaldır suyu artır bitkiye takla attır sübhaneke oku başı kıbleye gelsin götü hortuma gelsin işte o zaman ölür bitki zaman herşeyin tamircisidir her sistem kendi dengesini kurar

trawler

Üye
@Smokycat dede kanka öncelikle hoşgeldin aramıza. çok geçmiş olsun. hayat gerçekten çoğu zaman çok acımasız.
ama sende ne anılar ne tecrübeler vardır :)
yaz için güneş alan oda, kış içinde bahsettiğin wc süper fikir. yer sıkıntımız olmadığı için hiç kabine filan gerek yok. boşuna masraf. ben pişman oldum aldığıma. aynı bölgedeyiz bu arada. wcde veya banyoda yapan çok kanka var forumda. çok imreniyorum onlara :)
çiçeklenmede alttan su gelene kadar sulayacaksın. fazla atık su tabakta birikecek. koca saksıyı kaldırıp altındaki tabaktaki suyu boşaltmak ve saksıyı tekrar aynı pozisyonda kabine koymak çok zahmetli gerçekten. hem çiçeğide strese sokuyor. wc de bunların hiçbiriyle uğraşmazsın ve çok rahat edersin. kapıya ufak bir operasyonla dışarıya açılabilir. ama o kış growunda acele etme kanka. kısıtlı bütçemizi oraya ayırmayalım şu anlık.
kankalar gerekli önerileri yapmışlar zaten.
bende selam vermiş olayım, herşey gönlünce olsun dede kankam yanındayız

photo

Üye
dayıcım ben bimden özkaynak su alyrum ph perfect öle diyim sana çok nadir bakyrum ph ına hep iyi bilgin olsun düşürmeye çıakrmaya uğraşmakta hep iş

Smokycat

Müptezel
Sevgili trawler sözlerin ve tavsiyelerin bana moral verdi sağ olasın. Gerçekten de hayatın en acı yanlarını yaşadım ama en tatlı yanlarını da yaşadım şikayet etsem çarpılırım. Şu anda bile sahip olduğum onca illete rağmen gayet sağlıklı hissediyorum kendimi ve bunda cannabisin olumlu etkisinin çok olduğunu biliyorum, evde hapis gibi olduğum için ufaktan sıkılmaya başlamıştım ki yetiştirme işini araştırırken bizim foruma rastladım, buradaki dostların içten destekleri ufkumu açtı, bu gazla bir süre önce evde kaybettiğim köfteci tohumlarını bile buldum, 9 tohumun 4 tanesi 24 saatte çimlendi ve bugün plastik bardaklara ektim, henüz iyi toprak almadığım için humuslu orman toprağı ve market toprağıyla mix yapıp ektim, acemilikten acele ettim biraz. Jack Herer auto tohumları da alacağım, şimdi gerekli malzemeleri saptıyorum araştırarak, bitirdiğimde forumun onayını alacağım. Dediğin gibi kış için acele etmiyorum, yaz süresince kapıyı yaptırıp yeri hazırlarsam ışık vs. alımına geçerim. Sağlıcakla kal..

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Saygı bizden, kullanmadığımız wc ye bir göz attım, 1.10 m x 1.40 m gibi göründü gözüme, 2 hatta 3 bitki alır gibi, bir küçük penceresi var dışı karanlık sabah bir göz atacağım nereye açılıyor diye, görünen tek önemli sorun kapının içeri doğru açılması, buna bir çare lazım bakacağız. Merak ettim, olddede olduğuna göre benden yaşlı mısın acaba?..:rolleyes:
WC de sikinti olabilir. Bitkilerin sürekli temiz havaya ihtiyaci var. Var mi WC de temiz hava girecek pencere

Smokycat

Müptezel
WC de sikinti olabilir. Bitkilerin sürekli temiz havaya ihtiyaci var. Var mi WC de temiz hava girecek pencere
Evet küçük bir pencere var, daha nereye bakıyor diye incelemedim, bakacağız olursa ne ala. Uyarı için teşekkürler, gerçekten de havalandırma önemli, dikkate alacağım..

Smokycat

Müptezel
Havalandirma bacadan yetri kadar temiz hava girmez sen gene kabini odaya kur. Ama karar senin
Haklısın yav, ben içerideki havayı dışarıya atma olarak düşünmüştüm, peki kışın buralar soğuk olmaz, karşılıklı iki pencere açtın mı hava sirkülasyonu süper oluyor, wc kapısını açık tutsam olmaz mı?

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Haklısın yav, ben içerideki havayı dışarıya atma olarak düşünmüştüm, peki kışın buralar soğuk olmaz, karşılıklı iki pencere açtın mı hava sirkülasyonu süper oluyor, wc kapısını açık tutsam olmaz mı?
Ustadim bitkilere temiz hava var de nasi verirsen ver

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Ustadim bitkilere temiz hava var de nasi verirsen ver
Güzel abim ben ve forumdaki diger arkadaslar sana yardimci olurlar, Sen forumdaki tavsiyeleri yap. Forum yöneticileri cok ixi ustalar. Hele bir kabin yap tohum siparasi ver gerisini buradan sana yazarlar. Sikma kendini bu kadar. Inan bana bu forumda iyi ellerdesin.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Dayıcım tuvalet havalandırma penceresini tam kapatacak bi kutu bul pencere içinde kalacak şekilde kutuyu duvara sıcak mum silikonla yapıştır öncesindede kutunun ek yerlerine hava almaması için yine sıcak silikon çek güzelce bantla dış etrafını mukavemeti artsın kolinin sonra bitane boru tipi aksiyal havalandırma fanı al kolinin altına yani duvara yapıştırdığında sana bakacak tarafına koy bi kalemle çiz ve çizdiğin yerden kes ama 1 ml kadar çizgi içinden kes yani dar olsun biraz sonra o fanı deliğe hava akış yönü dışarıya yanı havalandırma boşluğuna üfleyecek şekilde yerleştir onunda etrafını kutuyla birleştiği yerden silikonla şimdi havalandırmayı izole ettin hava akışı yok sadece fan deliği var içerideki havayı çekip boşluğa üfleyecek içerden havayı çektiğinde oluşacak vakum etkisiyle tuvalet kapısının altından aynı oranda temiz hava girecek, bu sistemi yaptınmı dayıcım çalıştırıyosun kapıyı kapatıyosun kapının altına yakın çakmağı yakıyosun hava akışına bakıyosun al sana temiz hava girişi dayıcım buda örneği

Smokycat

Müptezel
Dayıcım tuvalet havalandırma penceresini tam kapatacak bi kutu bul pencere içinde kalacak şekilde kutuyu duvara sıcak mum silikonla yapıştır öncesindede kutunun ek yerlerine hava almaması için yine sıcak silikon çek güzelce bantla dış etrafını mukavemeti artsın kolinin sonra bitane boru tipi aksiyal havalandırma fanı al kolinin altına yani duvara yapıştırdığında sana bakacak tarafına koy bi kalemle çiz ve çizdiğin yerden kes ama 1 ml kadar çizgi içinden kes yani dar olsun biraz sonra o fanı deliğe hava akış yönü dışarıya yanı havalandırma boşluğuna üfleyecek şekilde yerleştir onunda etrafını kutuyla birleştiği yerden silikonla şimdi havalandırmayı izole ettin hava akışı yok sadece fan deliği var içerideki havayı çekip boşluğa üfleyecek içerden havayı çektiğinde oluşacak vakum etkisiyle tuvalet kapısının altından aynı oranda temiz hava girecek, bu sistemi yaptınmı dayıcım çalıştırıyosun kapıyı kapatıyosun kapının altına yakın çakmağı yakıyosun hava akışına bakıyosun al sana temiz hava girişi dayıcım buda örneği

Helal valla, bizim memleketin pratik aklına kimse yetişemez, yüzyıllar boyu süren yokluklar bizim milletteki pratik zekeyı geliştirmiş, öyle ya da böyle bir çözüm buluyoruz. Tavsiyeni çok sevdim, teşekkürler..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
  • Mest Mest:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** ******