GreenBuzz gübre seti kullanımı hakkında bilgi

Ata420

Üye
Filizler kafayı çıkartana kadar ışık elimde olur
Biobizz light mix
20 LT 2 adet saksı
80*80*160 çadır
GreenBuzz likit tam set
Vantilatör

bir tek havalandırma kaldı onunla ilgilide yardımcı olursan çok sevinirim
evet ilk grow olucak sürekli forumu takip etmeye çalışıyorum sende yardımcı olursan süpermolur

Ata420

Üye
@Canna
Greenbuzz
100 g GBL Organic pH-

500 ml GBL Humin Säure Plus

100 ml GBL More Roots

100 ml GBL Organic Grow Liquid

N-P-K: 4-2-6

500 ml GBL Organic Bloom Liquid

100 ml GBL Fast Buds

250 ml GBL Big Fruits

100 ml GBL Organic More PK

N-P-K: 4-7-10

100 ml GBL Clean Fruits

C

Canna

Guest
Filizler kafayı çıkartana kadar ışık elimde olur
Biobizz light mix
20 LT 2 adet saksı
80*80*160 çadır
GreenBuzz likit tam set
Vantilatör

bir tek havalandırma kaldı onunla ilgilide yardımcı olursan çok sevinirim
evet ilk grow olucak sürekli forumu takip etmeye çalışıyorum sende yardımcı olursan süpermolur
Dostum googla ya ``growzelt carbon filter`` yaz, cikan sitelere gir ve uygun olan filitreyi, ayni zamanda giris hava filitresini bulursun, Almanya`da büyük sehirde yasiyorsan yasadigin sehirde kesin grow shop vardir, git oraya danis.

Ata420

Üye
Bana yakın growshop malesef yok o yüzden Amazon’dan alışveriş genelde ışık ve çadır yarın elimde saksıları çadıra koyucam

biobizz try-pack gübrede aldım
Bundan sonra ki süreçte yardım eder misin kral

Ata420

Üye
80*80*180 çadır
20 lt standart 2 saksı
Viparspectra 450w ışık
Nem cihazı
GreenBuzz tam set gübre
Biobizz try-pack 3lü set gübre
Vantilatör
PH ölçer kit
PH düşürücü
Isı ve nem ölçer

GÜNCEL LİSTE
Bu dostum eksikler konusunda yardımcı olur musun @Canna

C

Canna

Guest
Dostum hem greenbuzz hemde biobizz gübreye gerek yok, biobizzi iade et, ve 2 marka degisik gübreyi karistirma, greenbuzz sana yeter. Toprak ne aldin, plogron lightmix tavsiye ederim, sakin allmix alma, bir tek toprak kalmis, simdi dostum filizler kafayi cikarttigi anda sadece kök gübresi veriyorsun, nem %80 ve sicaklik 26-27 derece, topragin ne oldugunu bilmiyorum, ama dedigim gibi bir topraksa seni 2 hafta sadece kök gübresi ile götürür. Greenbuzz orjinal sayfaina gir hangi gübrenin ne ise yaradigini ögren, ben o gübreyi tanimiyorum, filizler kafayi cikartinca isigin altina al ve sadece veg isiklarini yak, mesafe 60 cm den basal baktin filizler boya gidiyor, 50 cm indir asamali olarak, yani günde 2 cm indir.

Ata420

Üye
Biobizz light mix toprak kullanıyorum
Şuan tohumlar 20 litrelik saksıda zaten kök çıkmıştı toprağa koydum her gün suluyorum günlük biobizz gübresi iade ediyorum o zaman

C

Canna

Guest
Dostum aman ha hergün su yok, toprak kurudukca 2-3-4 günde bir sula yoksa kökleri cürütürsün, kesinlikle toprak tam kurumadan su verme, isigida yazdigim gibi kullan, sicaklik ve neme dikkat et.

Ata420

Üye
Kafa çıkarttı bugün birtanesi diğeri daha çıkmadı
Sıcaklık 23.5
Nem %60
3 gün öyle suladım ama çok az şekilde söylediğini dikkate alarak toprak kurudukça vermeye devam edicem
Yarın sabah ışık bende olucak şimdilik beyaz ufak masa üstü led vardı flash ile çalışan onu koydum tepesine yarın ışığı dediğin gibi kullanıp koyucam

buraya fotoğrafları nasıl koymam gerektiğini anlatır mısın sana göstermek istiyorum

Ata420

Üye
Hava m3 hesaplamasını nasıl yapıyoruz dostum
Foruma bakıyorum çok farklı şeyler var onlarıda yarın alıcam
80*80*180

C

Canna

Guest
Dostum googla ya ``grow zelt carbon filter+fan`` yaz amazon.de 109 € luk bir set var o sana yeter, o fan gücünün 3/1 gücünde giris fani al.O isigin altinda idare eder, isik geldiginde isigin altina al, ve günde 18 saat isik 6 saat karanlik sekilde isik ver, zaman ayarli prizler var al bir tane ayarla hep ayni saatte yansin-sönsün. Gönderdigim linkten yükle resmi, otomatik silmeyi uzat, yoksa hemen siliniyor resim, kopyala o linki buraya yapistir.

Ata420

Üye
Kanka kızları toprak tamamen kuruduktan sonra Altından az su gelicek şekilde sulama yapıcam dimi ?

C

Canna

Guest
Dostum su anda alttan su cikmasina gerek yok, o kizlar 3-4 haftalik olunca, su anda 15-20 ml su ver yeter, kök güclendirici ile birlikte, suyu direk filizin dipine degil1-2 cm uzagina daire seklinde ver.Evet toprak kurumadan sulama yok. nem biraz düsük ama kurtarir, sicakligi biraz düsür, 26-27 derece gibi olsun.Isik mesafesi ne su anda, filizlerden biri boya gidiyor.Isigi 5 cm yaklastir.

heygidi

Yeni üye
Dostum su anda alttan su cikmasina gerek yok, o kizlar 3-4 haftalik olunca, su anda 15-20 ml su ver yeter, kök güclendirici ile birlikte, suyu direk filizin dipine degil1-2 cm uzagina daire seklinde ver.Evet toprak kurumadan sulama yok. nem biraz düsük ama kurtarir, sicakligi biraz düsür, 26-27 derece gibi olsun.Isik mesafesi ne su anda, filizlerden biri boya gidiyor.Isigi 5 cm yaklastir.
dostum hiç bıkmadan, harika anlatıyorsun. burada bu kadar detaylı ve ilgili anlatım yaparak, aynı zamanda başkalarına da öğretiyorsunuz. sen ve senin gibi bir kaç kişi. emeğinize, aklınıza sağlık. çok teşekkürler. :)

Ata420

Üye
Sıcaklık 25
Nem %90
Işık mesafesi 50 cm (veg) yinede 5 cm kısaltmamı ister misin ?
Toprak nemli o yüzden su vermiyorum susuz (2.gün)
Yarın kök güçlendirici ile birlikte suda veririm kurumuş olur büyük ihtimalle @Canna

C

Canna

Guest
Dostum filizin durumuna bak cok boya gitmiyorsa birak kalsin isik 50 cm, Su anda sulamayi cok kafana takma, bekle toprak kurusun, filizin kökleri daha gelismedi zaten ondan dolayi nemi yüksek tutuyoruz ve filizler ihtiyaci olan suyu yapraklari sayesinde aliyor.

Ata420

Üye
Nem bazen %90lara çıkıyor %80-%90 arasında
Teşekkür ederim yardımların için yarın tekrar fotoğraf atarım şuan durumları gayet iyi boy konusuna yarın sende bir bakarsın dostum

C

Canna

Guest
Isigi 45 cm indir dostum boya gidiyorlar, bir de yanlarina kürdan vaya ona benzer bir cubukl destekle dik dursunlar, yan yatmasinlar. Yetistirme isigindan dolayi yapraklarin rengini göremedim, nasil yapraklar yesil mi. o ilk cikan düz yapraklar önemli degil, onlar gidecek zaten.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • A angeshar:
    **** *** ** * ******* ********* *** hahahaha
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    ** ***** **** ******** ******** ******** hahahaha **** ******** *** ***** *** ****** ********** ** ***** ****** ***** *******
  • W wickedstick:
    **** ********* ******** ** *** *** ********* hahahaha*** ******* **
  • H Heisenberg01:
    hahahaha* ********** ********** hahahaha***** ***** *** **** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ***** **** hahahaha****
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
    ***** ***** ** *** ****** hahahaha****** ***** ********* hahahaha
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    *** *** *** *** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • T Turco:
    * *
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** *** **** ******* ********** ********* ******* hahahaha** ****** ***** ******* ********** **********
  • S Sikimilas:
    ******* hahahaha *** ***
    S Sikimilas: ******* hahahaha *** ***