[GUBRE KULLANIM VE SULAMA TABLOSU] Advanced Nutrients [Gübre]

istr

Ordinaryüs
Selam dostlar, bi ara kankanın auto çizelgesini temize çekmiştim, sizlerle de paylaşayım. ( kankaya ek olarak Voodoo Juice mevcut )
(yanında birim yazmayan her sayı ml dir. her bitki aynı değildir, bu ortalama alarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir çizelgedir. az gübrenin telafisi olur ama nerde çokluk orada b*kluk o yüzden çizelgeyi ben üst limit olarak alıyorum)

1696943232431.png
Voodoo juice u vegin 1. haftasından verebilirsiniz, ben can suyunda verdiğim için 2. haftadan başlattım voodooyu
Bu tablo bitkinin döneminde neye ihtiyacı olduğunu öğrenmek için uygun, fakat %100 olarak takip etmek için uygun değildir, insiyatif kullanmak gerektirir.

Gübre seçimi
  • Adv 3 lü set ( micro grow bloom )
  • Big bud
  • Overdrive
  • Cal mag
  • B52
  • Voodoo Juice
Toprak biobizz light mix
Tercih edilen marka ADV
Tercih ettiğim saksı air 11 lt

Haftalar arası geçişlerde ve boş sulamalarda sulama miktarı geçişleri sertleştirmemek adına kendi kararınızca yavaş yavaş arttırılabilir

Ekli dosyalar

• 1695612051432.png
    1695612051432.png
    51.3 KB · Görüntüleme: 425
Son düzenleme:
Selam dostlar, bi ara kankanın auto çizelgesini temize çekmiştim, sizlerle de paylaşayım.
(yanında birim yazmayan her sayı ml dir. her bitki aynı değildir, bu ortalama alarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir çizelgedir. az gübrenin telafisi olur ama nerde çokluk orada b*kluk o yüzden çizelgeyi ben üst limit olarak alıyorum)

Ekli dosyayı görüntüle 18193
Gübre seçimi
  • Adv 3 lü set ( micro grow bloom )
  • Big bud
  • Overdrive
  • Cal mag
  • B52
Toprak biobizz light mix
Tercih edilen marka ADV
Tercih ettiğim saksı 13 lt air

Haftalar arası geçişlerde ve boş sulamalarda sulama miktarı geçişleri sertleştirmemek adına kendi kararınızca yavaş yavaş arttırılabilir

özellikle belirtmek istiyorum ki ben daha hiç grow yapmadım (konu 2 aydan eski ise muhtemelen ilk growum başlamıştır), şuan ekipman toplama ve araştırma aşamasındayım (araştırma ortalama 1 aydır grower kafasıyla yapıyorum) , konularımda ekipman gelişimimi paylaştığım ve sürekli güncel tuttuğum konu mevcut. Mümkün mertebe kendi sorularımı kendim cevaplamayı araştırarak başarıyorum ve grow aşamasına geçtiğimde olumlu sonuçlar alacağımı, bu işi layığıyla yapacağımı düşünüyorum. O yüzden belli başlı hatalar tespit ettiğinizde lütfen beni düzeltin. Siz de benim gibi araştırma ve öğrenme aşamasındaysanız işinizi aceleye getirmeyin, benim veya bir başkasının paylaştığı hiç bir konuyu bakın ben bunu kesin biliyorum denmediği sürece ana kaynak olarak baz almayın. Yanlış yönlendirilmeniz veya işinizi aceleye getirmeniz hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır. O yüzden önce büyüteceğiniz bitkiyi tanımaya özen gösterin. Bu forumun doğru bilgi içerdiği kadar gereksiz veya hatalı bilgi de içerebileceğini, bunun muhakemesini kendi kafanızda yapmadan sonuçların hiç bir zaman istediğiniz gibi olmayacağını da unutmayın, BOL DUMANLAR !

Bu gübreler ile baslamaktan sa ; bio bizz serisi organik gübreler ile devam etsen en azindan 250 ml lik ler sana dört tane lazım grow blom topmax ve çal mag ( 2 gün önce aldım hepsini 650 TL lira tuttu % 10 nakit iskontosuyla ) ile birinci ilk grovunu ilerlerken hata payı çok yüksek bu gübrelerin hata da yapmış olsan hiç bir sıkıntı yaşamadan yola devam ederek tecrübene tecrübe katsan daha iyi dusuncesindeyim

Bilgi düzeyin harika ama icraat kısmında yani hiç yapmadığını baz alıyorum o konuda tecrüben yok ben organik gübreler ile başlamadan yanayım zaten auto için kullanicaksin ve bu gübreler baştan sona sana yeter 2. Grovunda bu tabloo gübre tercihini yaparsan işte ozaman % 100 e yakın verim alırsın elin yatkinlasir vs vs

Air saksı tercih etme : sebebi ise toprağın bez saksıdaki kadar çabuk kurumaz

Neydi önemli olan sulayacaksın ve ne kadar çabuk kurursa toprağın bir daha suluyacaksın amaç ne ? ne kadar fazla ne kadar çok sulanirsa o kadar çabuk yetişir o kadar büyük yetişir sömeklerin o kadar dolgun olur şöyle örnek vereyim ben 3 ay boyunca 30 kere suladım sen 3 ay boyunca 40 kere suladın ikimiz de aynı şartlarda baktık senin alacağın hasat benim alacağım hasattan daha fazla olacaktır amaç bu yani hasatı en üst düzeye çıkarabilmek Toprak kurumadan kesinlikle sulamıyoruz ama Toprak ne kadar hızlı kurursa o kadar çok suluyoruz

Ama karar senin !

Son düzenleme:

istr

Ordinaryüs
Bu gübreler ile baslamaktan sa ; bio bizz serisi organik gübreler ile devam etsen en azindan 250 ml lik ler sana dört tane lazım grow blom topmax ve çal mag ( 2 gün önce aldım hepsini 650 TL lira tuttu % 10 nakit iskontosuyla ) ile birinci ilk grovunu ilerlerken hata payı çok yüksek bu gübrelerin hata da yapmış olsan hiç bir sıkıntı yaşamadan yola devam ederek tecrübene tecrübe katsan daha iyi dusuncesindeyim

Bilgi düzeyin harika ama icraat kısmında yani hiç yapmadığını baz alıyorum o konuda tecrüben yok ben organik gübreler ile başlamadan yanayım zaten auto için kullanicaksin ve bu gübreler baştan sona sana yeter 2. Grovunda bu tabloo gübre tercihini yaparsan işte ozaman % 100 e yakın verim alırsın elin yatkinlasir vs vs

Air saksı tercih etme : sebebi ise toprağın bez saksıdaki kadar çabuk kurumaz

Neydi önemli olan sulayacaksın ve ne kadar çabuk kurursa toprağın bir daha suluyacaksın amaç ne ? ne kadar fazla ne kadar çok sulanirsa o kadar çabuk yetişir o kadar büyük yetişir sömeklerin o kadar dolgun olur şöyle örnek vereyim ben 3 ay boyunca 30 kere suladım sen 3 ay boyunca 40 kere suladın ikimiz de aynı şartlarda baktık senin alacağın hasat benim alacağım hasattan daha fazla olacaktır amaç bu yani hasatı en üst düzeye çıkarabilmek Toprak kurumadan kesinlikle sulamıyoruz ama Toprak ne kadar hızlı kurursa o kadar çok suluyoruz

Ama karar senin !
Saol değerli yorumun için brom. Dikkate alacağım;
Edit: 09.10.2023 = kanka araştırmalarım sonucu yukarıda yazdığım gübrelerden devam etmeye karar verdim, farklı grow yapan bir arakdaşın ölmek üzere olan bitkisinde deneyimledik 2 hafta kadar bu gübreleri yazan çizelgeye göre, olumlu sonuçlar aldık. hatta bud candy vs de ekleyebilirim

Son düzenleme:
Kanka şimdi bu tablo 1 lt suya göre verdiğin ml miktarı mı yoksa 300 ml suya verdiğin ml miktarı mı? Yani bir litre suya 1.5 ml veriyorsan 300 ml suya atıyorum 0.4 ml mi vermeliyiz?

istr

Ordinaryüs
Kanka şimdi bu tablo 1 lt suya göre verdiğin ml miktarı mı yoksa 300 ml suya verdiğin ml miktarı mı? Yani bir litre suya 1.5 ml veriyorsan 300 ml suya atıyorum 0.4 ml mi vermeliyiz?
Tablonun sol üst köşesinde de yazdığı gibi brom, 1LT ye göre hesaplanmıştır. Aynen dediğin gibi 1lt ye 2ml koyuyosan 500ml e 1ml koyucan

Phantaso

Yeni üye
Saol değerli yorumun için brom. Dikkate alacağım;
Edit: 09.10.2023 = kanka araştırmalarım sonucu yukarıda yazdığım gübrelerden devam etmeye karar verdim, farklı grow yapan bir arakdaşın ölmek üzere olan bitkisinde deneyimledik 2 hafta kadar bu gübreleri yazan çizelgeye göre, olumlu sonuçlar aldık. hatta bud candy vs de ekleyebilirim
Selamlar kanka nedir son durum? bir çizelge bulup ona göre ürünleri alıp uygulayacağım. İlk growum hepeydir araştırıyor ve elimde bayağı video var ama bir çizelge ile başlayıp hiç sapmadan sistematik bir şekilde ilerlemek istiyorum. Yani diyeceğim şu ilk başta yazdığın çizelge geçerlimi o ürünlerle başlasam uygun olur mu?

Herkese Sevgiler kankalar

istr

Ordinaryüs
Selamlar kanka nedir son durum? bir çizelge bulup ona göre ürünleri alıp uygulayacağım. İlk growum hepeydir araştırıyor ve elimde bayağı video var ama bir çizelge ile başlayıp hiç sapmadan sistematik bir şekilde ilerlemek istiyorum. Yani diyeceğim şu ilk başta yazdığın çizelge geçerlimi o ürünlerle başlasam uygun olur mu?

Herkese Sevgiler kankalar
İlk growum benim de kanka, bitkilerim ruderalis baskın oldugu için tablonun en başlarında bir miktar daha az verdim ama çiçeğe girince bodur da olsa besine alıştı, şuan çiçeğin 3. haftası, bir boş bir dolu gittiğim de oldu arada azotu azalttığım falan da oldu göz kararı, ama genel olarak tablo iş görüyor, en son sulamada tam çiçek 3. hafta (8. hafta ) ne diyorsa onu verdim, iyi geldi bitkiye

Kanka
2 sorum olacak.An gübre kullandığın için soruyorum eminim arastirmissindir.
** Diyelim ki çiçeğin 2 haftasındayız voodojuys ,b52,ph perfect grow A+B var elimizde ,sıralama nasıl olmalı?? ph perfect leri en son eklenmelidir değil mi?
** Hazırladığımız An gübre karışımını ne kar süre tutabilirim ,3gun 5 gün yada tek kullanımlık mıdır.?
Bol bol su iç.

istr

Ordinaryüs
Kanka
2 sorum olacak.An gübre kullandığın için soruyorum eminim arastirmissindir.
** Diyelim ki çiçeğin 2 haftasındayız voodojuys ,b52,ph perfect grow A+B var elimizde ,sıralama nasıl olmalı?? ph perfect leri en son eklenmelidir değil mi?
** Hazırladığımız An gübre karışımını ne kar süre tutabilirim ,3gun 5 gün yada tek kullanımlık mıdır.?
Bol bol su iç.
Kanka ben ilk başta micro grow bloomu yani ph perfectlileri koyuyorum, iyice karıştırarak, ondan sonra yan besinleri ekliyorum, ph da bir değişiklik olmuyor sıralamayla alakalı, Daha önce hazırladığı gübreli suyu karanlıkta muhafaza edip tekrar kullananı gördüm ama gübreli su bozulabilir, ph ı değişebilir vs vs, taze vermene bir engel yoksa taze ver kankam, ben fazla su artmayacak şekilde ayarlıyorum genelde

Tea+90

Yeni üye
Şimdi benim anlamadıgım bi konu var tam mantıgını anlayamadım. Çiçegi diktik gübre verece z A gübresinden 2 ml 1lt suya dıyor. Ben firmanın verdıgı gubre mıktarını yuksek dıye dusunuyorum. Burda 1.5lt suya 2 ml koyarak dozu mu azaltmalıyım yoksa 1 lt suya 2 ml yerine 1.5ml mi ilaç koymalıyım?

istr

Ordinaryüs
İkiside aynı mantığa geliyor bro, 1 lt ye 2ml diyorsa yarım litre başına 1ml eder, yani 1.5 litre suya 2ml koyarsan 1lt ye 1.33 ml vermiş olursun.
Yani ister suyu çoğalt, ister gübreyi azalt.

İkisininde %oranı aynı, denklem gibi düşün, eşitliğin 2 tarafından birini yükseltirken diğerini düşürmüş olursun, bu matematik tarafı. Gelelim biz nasıl yapmalıyız, gubreli ilk sulamada 10/14 günlerde olursun zaten( kök gubrelerini ,firman öneriyorsa ilk hafta verebilirsin<voodojuys > gibi), demekki 250,350 ml şu vereceksin toprak daysan (coco,wdc farklı)
Diyelim 2ml koyacaksın 1lt ye.
Su == 250ml=1lt/4. Gübre== 0,5ml=2ml/4
Sen gübre tablosunun da yarısını vermek istersen 0.5ml/2= 0,25 ml vermen lazım.
Bol bol su için.

Burjuvas

Yeni üye
Benim de merak ettiğim bir kısım var, tabloda ki günler ile haftalar birbirine uymuyor. Örneğin, 2. haftanın başlangıcı normalde 8. gün olurken, tabloda 15. gün yazıyor o da aslında 3. haftanın başlangıcı oluyor. İlk growumu yapıyorum 1. haftayı geride bıraktım. Listeye göre gübreleme yapmak istiyorum ama bu durumda günleri mi baz almalıyım yoksa haftayı mi ? Şimdiden çok teşekkür ederim @istr

istr

Ordinaryüs
Benim de merak ettiğim bir kısım var, tabloda ki günler ile haftalar birbirine uymuyor. Örneğin, 2. haftanın başlangıcı normalde 8. gün olurken, tabloda 15. gün yazıyor o da aslında 3. haftanın başlangıcı oluyor. İlk growumu yapıyorum 1. haftayı geride bıraktım. Listeye göre gübreleme yapmak istiyorum ama bu durumda günleri mi baz almalıyım yoksa haftayı mi ? Şimdiden çok teşekkür ederim @istr
Kanka tahmini günler kankanın çizelgesinde yer aldığı için ekledim kafanı karıştırmasın, bitkiye hiç bir türlü gün hesabı bakmamak gerek bence, günler yanıltıcı olabiliyor, ben daha çok 1. haftası vs diye baz alıyorum, bana göre 14. gün 2. haftanın bittiği gün, Ama toprağımız gübreli ise ilk 15 gün boş suluyoruz, o yüzden tablo 15. günden başlıyor. 15. günde 2. haftanın gübrelemesinden başlayıp ( bitkinin görünüşüne göre dozu azalt, asla üstüne çıkma) Daha sonra da bitkiyi takip ede ede tabloyu ver.

Veg aşamasında vereceğin besinler genel olarak aynı, o yüzden hangi haftayı veriyorum diye düşünme, veg gübrelemesi mi yapıyosun, bloom gübrelemesi mi yapıyosun, buna göre ayır aklında, sulamalarını da bitkinin o haftaki durumuna göre ayarla kanka, 1 ml aşşağı 1 ml yukarı, gözlem gerektiriyor bunlar.

istr

Ordinaryüs
Calmag ı da bitkinin boş sulamaya ihtiyaç duyduğunu düşündüğün zamanlarda ekle, vegde bir bloomda bir vermen yeterli, boş sulama yapmıyorsan ekleme calmag

istr

Ordinaryüs
Bu tablo bitkinin döneminde neye ihtiyacı olduğunu öğrenmek için uygun, fakat %100 olarak takip etmek için uygun değildir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********