Hadi beraber yapalım kanka

MrDaltoN

Üye
Beyler herkese selamlar sevgiler hayırlı işler mutlu günler blah blah. (İyi olan ne varsa)
Baktım torNacıların kahrı artık burda çekilmiyor bende aldım elimde ne tohum varsa bastım toprağa ayın 12'sinde diktiğim tohumlar (potasyum yoğunluklu toprak yaptım yumurta kabuğuyla) 2 gün içinde 2 3 cm civarı patlamış pc'de günlük tutuyorum devamında günlüğün ve bitkilerin fotoğraflarını atacağım. Bu benim ilk growum özellikle @Mordecai takip ederse eksiklerimi hatalarımı kızlarımı sapasağlam büyütelim

MrDaltoN

Üye
2-3 santim banada abartılı geldi konuyu açarken tuvaletteydim ve kafam güzeldi sanırım gözümde çok büyük hayal ettim kızlarımı :( ama gene bence 2. Günden patlamaları beni mutlu etti

Avare

Doktor
Kankam toprağa azıcık yatırım mı yapsan acaba?
Mesela büyük bir yapı marketten 50 lt torf alıp 5 lt solucan gübresi 5 lt de perlit mi karıştırsan? Toprağın topak topak gözüküyor umarım bitki içinde rahatça köklenip büyüyebilir. Cob led ısı konusunda bazen sorun yaşatabilir. Işık mesafesine ve havalandırmaya dikkat et derim.

MrDaltoN

Üye
Kankam toprağa azıcık yatırım mı yapsan acaba?
Mesela büyük bir yapı marketten 50 lt torf alıp 5 lt solucan gübresi 5 lt de perlit mi karıştırsan? Toprağın topak topak gözüküyor umarım bitki içinde rahatça köklenip büyüyebilir. Cob led ısı konusunda bazen sorun yaşatabilir. Işık mesafesine ve havalandırmaya dikkat et derim.
Kankam güzel uyarıların için teşekkür ederim toprak elenmiş bahçe toprağı yumurta akı var biraz ondan öyle duruyor ama toprak alacağım şuan sadece tohum patlatmak için böyle bu olayın başlangıcını sana söyleyim beni anlarsın, tornacımla görüştük beni 800 lira dolandırmaya kalktı ki çok yüklü alışveriş yapıyorum her hafta dedim kardeşim almıyorum yallah eve geldim o sinirle tohumlar gözüme çarptı dedim gelin bebeler sizle işim var

MrDaltoN

Üye
Işığıda ısı konusunda metal plakaya monte yapıp 3 tanesini üstten 2 tanesini de sağlı sollu takacağım 20/4 çalışacak

Avare

Doktor
Kankam çabanı anlıyor ve sonuna kadar haklı bulup destekliyoruz. Metal plaka üzerine PC fanı soğutucu düşünüyor musun? Tek başına metal plaka biraz yetersiz kalabilir ama kış zaten asıl sorun havalar ısınınca başlar. Konuları didik didik et.
Cob led ile yapılan hasadları incele.
Nerelerde nasıl sorunlar yaşanmış iyi analiz et.
Aynı tongaya düşmemeye çalış tüm yaptığımız hatalar hasadın ve kalitenin azalmasına neden oluyor. Onca uğraş verip karşılığını alamamak insanın canını parayı alıp yürüyen tornacı kadar sıkar...

MrDaltoN

Üye
Kankam çabanı anlıyor ve sonuna kadar haklı bulup destekliyoruz. Metal plaka üzerine PC fanı soğutucu düşünüyor musun? Tek başına metal plaka biraz yetersiz kalabilir ama kış zaten asıl sorun havalar ısınınca başlar. Konuları didik didik et.
Cob led ile yapılan hasadları incele.
Nerelerde nasıl sorunlar yaşanmış iyi analiz et.
Aynı tongaya düşmemeye çalış tüm yaptığımız hatalar hasadın ve kalitenin azalmasına neden oluyor. Onca uğraş verip karşılığını alamamak insanın canını parayı alıp yürüyen tornacı kadar sıkar...
Kesinlikle haklısın kanka dolap sistemine başladım şimdi bitsin görsel atıp gene tavsiye isteyeceğim <3

MrDaltoN

Üye
Taslak gibi kabasını yaptım karbon filtre ışıklandırma gelecek bide geniş plandaki vantilatörü kullanacağım petek açık içerisi 20/30 c aralığındadır daha termometrem gelmedi tohumları kabin içine karanlığa alıp nemlendirdim, yarın ışıkları halledeceğim yarından sonrada 20/4 periyoduna başlamayı planlıyorum gelişimleri iyi gibi şuan
Kolay gelsin kanka

Mordecai

Moderator
kanka benim profilde güzel market torfu karışımı var,ilk grow için sana yeterli gelir.
cob led chipler ısınıyor onları alüminyum profile monte şekli yapmalısın.

MrDaltoN

Üye
kanka benim profilde güzel market torfu karışımı var,ilk grow için sana yeterli gelir.
cob led chipler ısınıyor onları alüminyum profile monte şekli yapmalısın.
Kankacım bugün gittim coco aldım tuğla gibi 80 lt ona perlit karıştırcam 15 lt bez saksı aldım 15 lt içine ne kadar perlit atayım

MrDaltoN

Üye
@Mordecai @Avare en sevdiğim canım ciğerim iki kankam yaşlarınızı bilmiyorum ben 30 lu yaşlarımdayım eğer isterseniz size abi reis gibi hitaplarda bulunabilirim because size çok işim düşecek :D şimdi makaramı yeterince yaptığıma göre (umarım tebessüm etmişsinizdir sigarasızlıktan skunk içtim kafam deli dehşet oldu neysa) abiler ben kızlarıma bugün 4 tane gübre aldım an serisi ve bez saksıya çektim hepsini ama ışığı yapamadığım için kızlarım ışık aramak için biraz fazla boy attılar bende bu gecelik idare etsin hiç değilse topraktan çıktıklarını anlayabilsinler bebeklerim diye bilgisayarıma takılı dandik şerit ledi alıp tepsiye yapıştırdım 10-15 cm mesafeye astım ve toprağı coco aldım 80 lt tuğla gibiydi suyla açtım ardından toprağa soğan aloe vera maydanoza benzeyen sivri uçlu salatalara atılan bi yeşillik var ondan 1 tane elma bişey daha koydum bi dakika. He kuru kayısı hepsini ince ince kesip ha aklıma geldi yumurta kabuğuda koydum sonraki yoruma geçiyorum

MrDaltoN

Üye
Sonra bu kompostu tüm toprakla karıştırdım çünkü kök gübresi alamadım 250 ml 900 lira dedi bende kök gübresi olarak bu kompostu yaptım sonra kızlarımın üzerine pet şişe geçirdim nem ölçerli termometre aldım içeride nem azalınca kaynar su koyuyorum 65 80 arası sürekli nem ısı 24 dereceydi sanırım şuan aklıma gelenler bunlar 2 dakikaya resim linklerini de atıyorum saygılarımla efendim..

cokorama

Üye
knk coblarla ben de ugrastım baya bunları sogutmanın neredeyse bi yolu yok ciddi paralar harcayıp soğutucu alıp bi ton uğraş vermektense elektrozoomda hazır satılan coblara bak veya 60w torchlardan diz 3-4 tane daha kolay olur en sonunda atıcam ben de ledleri. güvenip de evden cıkamıyorum **** yanar falan diye
++ ekstra olarak pc yanı ve termal macun kullanabilirsin ben plakadan pc fanına geçicem yarın bakalım astarı yüzünden pahalıya geldi

MrDaltoN

Üye
knk coblarla ben de ugrastım baya bunları sogutmanın neredeyse bi yolu yok ciddi paralar harcayıp soğutucu alıp bi ton uğraş vermektense elektrozoomda hazır satılan coblara bak veya 60w torchlardan diz 3-4 tane daha kolay olur en sonunda atıcam ben de ledleri. güvenip de evden cıkamıyorum **** yanar falan diye
++ ekstra olarak pc yanı ve termal macun kullanabilirsin ben plakadan pc fanına geçicem yarın bakalım astarı yüzünden pahalıya geldi
Kankacım selam benim aldığım led 5 tanesi 300 küsür lira diyarbakırdan geliyor el yapımı kanka yorumları okudum belli yeni grow yapanlar almış ve memnun kalmış ısı konusunda sadece demir plaka çözüyormuş bunun sıkıntısını eğer başarılıysa buraya yazacağım yarın tam adını trendyoldan al sende 300 lira para değil kanka

cokorama

Üye
Kankacım selam benim aldığım led 5 tanesi 300 küsür lira diyarbakırdan geliyor el yapımı kanka yorumları okudum belli yeni grow yapanlar almış ve memnun kalmış ısı konusunda sadece demir plaka çözüyormuş bunun sıkıntısını eğer başarılıysa buraya yazacağım yarın tam adını trendyoldan al sende 300 lira para değil kanka
dostum elimde var zaten şuanda plakanın çözdüğü falan yok sana onu diyim o plakaya yüksek rpmde dönen fanlar takacaksın ve araya termal macun süreceksin belki o zaman sogutabilirsin ne demek istedigimi o lede elektrigi verip 10 sn yakarak anlayabilirsin. yarın işlemci fanına takıp deneyeceğim sana da bildiririm sonucu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ***** ** ********** ****** ****** ***** ***** **** ********** **
    +1
    **** ******* hahahaha ***** ****** ****** ****
    * ****** ******* ******** ********* ****** ********* ****** ********** ********* *** ********** hahahaha ****
    **** ** ******* ***** ****** ****** ****** ***** ********** * ***** ***** ***** hahahaha * ***** hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    ***** ********* ***** ****** ** ******** ********** ***** ****** ********* **** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ****** **
  • M Mamba70:
  • Emmy Emmy:
  • M Mamba70:
    hahahahahahahaha
  • M Mamba70:
  • Emmy Emmy:
  • M Mamba70:
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
    ******* ******** ****** *** ****** hahahaha* ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ******** **
    +1
  • the imam the imam:
  • the imam the imam:
  • bandaleros bandaleros:
  • R RainGrow:
    ******** ***** ****** ***** ** ***** **** ******** **
  • R RainGrow:
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
  • R RainGrow:
    **** * ******** ****** hahahaha* *** *** * **** **** hahahaha* ***** ********** **** hahahaha******* *** *** ** ********* *** ****** ********** ********** hahahaha****
    R RainGrow: **** * ******** ****** hahahaha* *** *** * **** **** hahahaha* ***** ********** ****...