Hadi beraber yapalım kanka

MrDaltoN

Üye
Kankacım neden beni anlamak istemedin şuan ledler tek kalemden çıkmıyor ki birisi deli gibi ısınırken başka bir led buz gibi kalıyor bu tamamen işçilik ve malzemeyle alakalı benim ledlerin arkasında kalın alüminyum var alüminyum zaten ısıyı en çok ileten 2. Malzeme e orda toplandıktan sonra arkasında 3 4 cm büyük bir plaka bağlasan buz gibi olur yani nevi şahsıma münhasır fikrim ve zikrim bu yönde haksızsam haksızsın de

cokorama

Üye
Kankacım neden beni anlamak istemedin şuan ledler tek kalemden çıkmıyor ki birisi deli gibi ısınırken başka bir led buz gibi kalıyor bu tamamen işçilik ve malzemeyle alakalı benim ledlerin arkasında kalın alüminyum var alüminyum zaten ısıyı en çok ileten 2. Malzeme e orda toplandıktan sonra arkasında 3 4 cm büyük bir plaka bağlasan buz gibi olur yani nevi şahsıma münhasır fikrim ve zikrim bu yönde haksızsam haksızsın de
kanka sen dedigimi yap tamam mı elektrik ver istedigin plakaya bagla ve termometreyle ledi ölç bakayım ne göreceksin ben ölçtüm 115 derece gördüm kalın blok oldugu halde. tabi sen bilirsin yine de

Avare

Doktor
Kankam bahçe toprağı ne kadar var elinde bilmiyorum yaptığın harcı daha önce denemedim nasıl bir sonuç alırsın zaman gösterir. Işık olmadığı için bitkilerin boya gidiyor o da pek istediğimiz bir şey değil.
Cob LED konusunda @cokorama zaten gerekenleri söylemiş. Ben sadece ısı sorunu olduğunu biliyorum daha önce bir tecrübem yok ama forumda iyi işler yapanlar kadar çok sorun yaşayan da gördüm.

MrDaltoN

Üye
Kankam bahçe toprağı ne kadar var elinde bilmiyorum yaptığın harcı daha önce denemedim nasıl bir sonuç alırsın zaman gösterir. Işık olmadığı için bitkilerin boya gidiyor o da pek istediğimiz bir şey değil.
Cob LED konusunda @cokorama zaten gerekenleri söylemiş. Ben sadece ısı sorunu olduğunu biliyorum daha önce bir tecrübem yok ama forumda iyi işler yapanlar kadar çok sorun yaşayan da gördüm.
Kankacım bugün baktım boy atması gözle görünür derecede durmuş ledler iş görmüş iki yaprak duran bitkiler şimdi yaprak açmaya başlamış 8 9 saatte birazdan çıkıp ışıkları bağlatcam gece yatarken aklıma süper bi sistem geldi

Avare

Doktor
Kankacım bugün baktım boy atması gözle görünür derecede durmuş ledler iş görmüş iki yaprak duran bitkiler şimdi yaprak açmaya başlamış 8 9 saatte birazdan çıkıp ışıkları bağlatcam gece yatarken aklıma süper bi sistem geldi
Kankacım amarigayı tekrardan keşfetmeye gerek yok. Çok fazla deneme yanılma sürekli yanılma şeklinde sonuçlanır. Hali hazırda kabul görmüş yöntemleri dene;)

cokorama

Üye
Tamam kanka olabilir belki de haklısındır yarın belli olacak zaten seviyorum seni <3
kanka işlem tamam testi tamamladım derhal gidip işlemci soğutucusu ve termal macun al dc12v olanlardan çok çok az ısınıyor ufaktan bi sesi var onun dısında sorunsuz. termal macunu kesinlikle unutma. veyahut kendim bişey yapıcam diyorsan aldıgın profil çok dişli olsun olabildigince ve bulabildigin en güçlü fanı tak anca böyle önüne geçebilirsin ısınmanın. takıldıgın bir yer olursa yazabilirsin onun dısında güçlü fan olmadan asla sogumuyor bunu aklında bulundur ışıklar güzel

MrDaltoN

Üye
kanka işlem tamam testi tamamladım derhal gidip işlemci soğutucusu ve termal macun al dc12v olanlardan çok çok az ısınıyor ufaktan bi sesi var onun dısında sorunsuz. termal macunu kesinlikle unutma. veyahut kendim bişey yapıcam diyorsan aldıgın profil çok dişli olsun olabildigince ve bulabildigin en güçlü fanı tak anca böyle önüne geçebilirsin ısınmanın. takıldıgın bir yer olursa yazabilirsin onun dısında güçlü fan olmadan asla sogumuyor bunu aklında bulundur ışıklar güzel
Kankacım bende dün akşam tamamladım ışıkları maks 48c gördü üstüne çıkmıyor ben arka plakaya termal macun yerine diş macunu sürdüm ( imkansızlıklarla savaşan pc teknikeri tekniğidir bu arada) sistemim şuan 300w ışık 80/90 nem 23/26 c ısı ile devamkeeeeee fotoları sonraki yoruma ekliyorum

MrDaltoN

Üye
2 li ektiklerim random tohumdu dişi erkek bilmiyorum ilerleyen zamanda bakıp ayırabilirim

cokorama

Üye
Kankacım bende dün akşam tamamladım ışıkları maks 48c gördü üstüne çıkmıyor ben arka plakaya termal macun yerine diş macunu sürdüm ( imkansızlıklarla savaşan pc teknikeri tekniğidir bu arada) sistemim şuan 300w ışık 80/90 nem 23/26 c ısı ile devamkeeeeee fotoları sonraki yoruma ekliyorum
ışığı da ekleseydın ya knk

MrDaltoN

Üye
:D knk bendeki koskoca blok bile cayır cayır ısınırken bu nasıl ısınmamıs hayret ettim helal olsun dedigin gibiyse
Kanka Allah'a şükürler olsun herşey yolunda gidiyor tek sıkıntı buhar makinası gönderen cimri p*ç kabloyu 3 cm göndermiş kablolara ne zaman değsem makina devriliyo bıtane type-b alcam 1 mt sonra rahatım

cokorama

Üye
Kanka Allah'a şükürler olsun herşey yolunda gidiyor tek sıkıntı buhar makinası gönderen cimri p*ç kabloyu 3 cm göndermiş kablolara ne zaman değsem makina devriliyo bıtane type-b alcam 1 mt sonra rahatım
ben de allıcaktım bu makineden soyledıgın iyi oldu. bu arada ciceklerin diplerinin hafiften doldur kanka her an kırılabilir

MrDaltoN

Üye
@Mordecai
@Avare
@Kanka
Yardım yardım yardım 12 Şubat'ta ektim kızlarımı ama boyları sanki uzamayı kesti gibi coco torfu kullanıyorum toprak olarak ondan mı yoksa gidip toprak mı alayım ne yapayım :'( ama kızları ekmeden toprağı şenlendirdim doğal gübreyle başlarda yazıyo

MrDaltoN

Üye
Gene beeeeen merhabalaaarrr güncellemeye geldim rahatsız olmayın lütfen.
18.2
80/86 arası nem
22/24 c arası ısı
2 lt suya grow micro bloom 1x1 calmag 1x2
Köklere doğru çaprazlama plastik çivi çaktım drenaj için
Paslanmış çivi karıştırdım toprağa
1x2 olacak şekilde cal mag şu hazırlayıp yapraklara nerdeyse hergün uyguladım.
20.2
Boş sulama
Konularımdan birinde anlattığım(Ödülümü verin bana!.) kendi miksimi hazırlayıp boş sulamayla verdim ama tek bitkiye.
22.2
aynı ölçülerde gübreyle gübreli sulama
24.2
Boş
26.2
Kızlarım yapraklarını belirgin derecede büyütmeye başladı
Boş sulama yaptım
27.2
bugün kızlarımın tam 15. Günü ve son bir kaç gündür gerçekten hızla ilerlemeye başladılar ben günlüğümü bir yerde karıştırdım gübreli sulamayı bir gün sanırım eksik yaptım ı yüzden bugün toprağa baktım coco kullandığım için çok sıkıntı yaşamam diyerekten 1 lt gübreli su yapıp damlatma gibi elimde suladım ortalama 250 300 ml su arttı şimdilik durum bu resimleri de ölmez sağ kalırsam umarım sanırım yakın zaman içinde yüklerim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1