Hasat 251gr Kuru.. Moby Dick XXL & Original Glue Autoflower..

• Konbuyu başlatan Üye silindi 19835
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 19835

Guest
Kral tartım geldi...
106g iki bitki...
20gr da şeker yaprakları...
Kürde de düşer mi bilmiyorum gramaj...
Gayet güzel rakam, afiyet olsun dostum. :)
Bende aynı gramajları bekliyordum ama tahminimden fazla geldi tartıda..

Original Glue (sağdaki) bitkimi 107.ci gün hasat ettim, kuruttum.
95g geldi kuru. Gözüme küçük gelen sömekleri şeker yapraklarıyla karıştırdım kubar yapmak için, onlarda 31g geldi. Bitkim 10.cu haftadan sonra ışık yanması sonucu neredeyse hiç büyümedi, istediğim gibi dolgunlaşmadı. Ama yine de tartı beni memnun etti. :) Bir dahaki sefere daha iyi olur diye düşünüyorum.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Selamın aleyküm cümleten sevgili dostlar..
Original Glue hasat edildi.
95g kuru ot aldım.
Gözüme çelimsiz gelen sömekleri de sonra kubar yapmak için ayırdığım şeker yapraklarına karıştırdım. Onlar da toplam 31g kuru geldi.
Durum şimdilik böyle..

Moby Dick bugün flush yedi. Bu geçen hafta çektiğim fotoğraf ;

Bu sefer tarifi tutturdum.!! Tam 6 saat çok yüksek bir kafa yaşadım.!

Kalın sağlıcakla..

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Kanka masallah bol dumanin olsun keyfin eksilmesin hic bende 80 g kuru hasat aldim tek bitkiden beni tatmin etti 2 haftaya yenisine basliyorum :)
Eyvallah dostum Allah razı olsun, cümlemizin.. :)
80 gayet iyi, bende o kadar bekliyordum. Tek boğaza fazla fazla yeter zaten. Bende son 2 hafta içinde Moby Dick’i hasat etmiş olurum. İki tane fem blue cheese yapmayı düşünüyorum ama o kadar sigarayı ne yapacağım bilmiyorum. Başımıza iş açar diye korkuyorum.. Press makinesi alıp yağ mı çıkarsak ne yapsak.. :cool:

Khalifajoint

Kıdemli Üye
Eyvallah dostum Allah razı olsun, cümlemizin.. :)
80 gayet iyi, bende o kadar bekliyordum. Tek boğaza fazla fazla yeter zaten. Bende son 2 hafta içinde Moby Dick’i hasat etmiş olurum. İki tane fem blue cheese yapmayı düşünüyorum ama o kadar sigarayı ne yapacağım bilmiyorum. Başımıza iş açar diye korkuyorum.. Press makinesi alıp yağ mı çıkarsak ne yapsak.. :cool:
Sen ne dersen o dostum bho yapalim tereyag yapalim hersey olur :) neden fem onu merak ettim autodan memnun kalmadinmi ? Someklerin mor galiba istah acici gorunuyorlar :) son olarak kankam aroma lezzet ve kafa raporu verirsen sevinirim kal saglicakla dost

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Seviyorum kaliteli işleri muazzam keyifler dilerim dostum. İş bittiyse aklıma birkaç nokta takıldı bi aydınlat;

*Kanka kurutma işlemi için nasıl bir yol izledin(ışık-karbon-vantilatör)
*Yaş ve kuru arasındaki fark beni çok şaşırttı baya az... Kürde ve tüketilmeden önce gramda çok eksilme olur mu kanka?
*Nem regülatörü harici kürlemede bir işlem uyguluyor musun?
*O kahverengi kağıdın markası ne içinde filtre de var mı?

Kanka bu da konudışı ama saatleri seviyorsun bende öyle bu modelleri uygun yollu tedarik şansımız var mı?
Çok teşekkür ederim.. :)
Ben kurutma işlemi için küçük bir bölme yaptım dolapta. İçerisine küçük bir karbon filtre sistemi ve 15’lik küçük bir vantilatör koydum. Vantilatör direk çiçeklere vurmuyor ama havayı sürekli döndürüyor. Bir hafta içerisinde dallar çıt diye kırılma kuruluğuna geldiğinde fazlalıkları traşlıyorum ve kavanozlara alıyorum. Nem regülatörü kullanıyorum fazla dalgalanma olmasın diye. O fotoğrafını paylaştığım tek kavanozu iki kavanoza böldüm 50 - 50.. Günde bir defa birkaç saat havalandırma yapıyorum. Başka özel bir şey yok.
Yaş ve kuru arasında 4/1 - 5/1 fark oluyor maalesef, normal.
Kullandığım kağıdın markası greengo. Kendinden filtre kağıtlı. Hepsini denedim sayılır ama bu bence en güzeli.
Saat konusuna gelince bu modelleri internette görüyorum. 200 liradan başlıyor fiyatlar. İyi bir şey alayım dersen 1000 civarı. Bire bir olsun dersen 5-6 bin. Orijinali zaten araç parası. :)

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Sen ne dersen o dostum bho yapalim tereyag yapalim hersey olur :) neden fem onu merak ettim autodan memnun kalmadinmi ? Someklerin mor galiba istah acici gorunuyorlar :) son olarak kankam aroma lezzet ve kafa raporu verirsen sevinirim kal saglicakla dost
Eyvallah dostum, yaparız elbet bir şeyler. :)
Normalde sog yapmayı düşünüyordum ama elimde yanlış sipariş verdiğim kaliteli Blue Cheese genetik var. Onları denemek istiyorum. Biraz topping filan cellatlık yapar stres atarım, beğendiğim noktada da çiçeğe sokarım. Yani kontrol bende olsun istedim bu sefer. Ayrıca bu grow’da 20/4 ışık döngüsü yaptım. Çok aşırı yoruluyor ışık filan, sistem devamlı aktif. 12/12 faturayı da, sistemi de rahatlatır.
Sömekler mor değil, ama hafif bir renk var evet. Çok hafif. Havaların bir anda soğumasından olsa gerek. :)
Henüz içmedim sigaradan, ayırdım güzel bir kafa.. Yarın bakacağım tadına. İçmedim ama bisküvi yapıp yedim kuruma aşamasının yarısındayken. Tam 6 saat kaffası vardı.! :p

Khalifajoint

Kıdemli Üye
Eyvallah dostum, yaparız elbet bir şeyler. :)
Normalde sog yapmayı düşünüyordum ama elimde yanlış sipariş verdiğim kaliteli Blue Cheese genetik var. Onları denemek istiyorum. Biraz topping filan cellatlık yapar stres atarım, beğendiğim noktada da çiçeğe sokarım. Yani kontrol bende olsun istedim bu sefer. Ayrıca bu grow’da 20/4 ışık döngüsü yaptım. Çok aşırı yoruluyor ışık filan, sistem devamlı aktif. 12/12 faturayı da, sistemi de rahatlatır.
Sömekler mor değil, ama hafif bir renk var evet. Çok hafif. Havaların bir anda soğumasından olsa gerek. :)
Henüz içmedim sigaradan, ayırdım güzel bir kafa.. Yarın bakacağım tadına. İçmedim ama bisküvi yapıp yedim kuruma aşamasının yarısındayken. Tam 6 saat kaffası vardı.! :p
Afiyet bal seker olsun kankam takipteyim seni :)

Dostum hasatın hayırlı olsun çok lezzetli gözüküyorlar :D
Özellikle original glue için kafa raporunu merak ediyorum. Geçen sene bir kez denk geldi bu sigara bana aşık oldum resmen. İçtiğim her bir genetiği tokatlayacak seviyede bir kafası vardı. Sativa başlayıp indica gibi sonlanıyordu ve aşırı yüksekti. Hele senin sömekler de çok daha kaliteli duruyor :)
Kushseedin gorilla glue güzelse ben de deneyeceğim ileride

MasterOf

Kıdemli Üye
95g kuru ot aldım.
Gözüme çelimsiz gelen sömekleri de sonra kubar yapmak için ayırdığım şeker yapraklarına karıştırdım. Onlar da toplam 31g kuru geldi.
Durum şimdilik böyle..

Kalın sağlıcakla..
Knka afiyet olsun oncelikle. Benimde oto ww larim var, aldigim sitede %60 indica ve 70 80 gun arasi hasat edilir yaziyo, suan 75.gundeler ama hazir degiller, tahminen 90 civari hazir olacak gibi duruyo thc lerin bozulmasindan korkuyorum. Senin tohumlara aldigin sitede kac gun hasat edilir yaziyodu ? 107 gun nerdeyse photo suresi bana biraz fazla geldi. Ayni siteden sativa baskin lemon haze 71.gunde hasat ettim ve baya gecerli bi dalgaydi o yuzden suanki grow icin endiseliyim :) ama bende biraz stress yasattim isik ısı vs. Acaba bu sebeplemi biraz gec kaldilar

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Dostum hasatın hayırlı olsun çok lezzetli gözüküyorlar :D
Özellikle original glue için kafa raporunu merak ediyorum. Geçen sene bir kez denk geldi bu sigara bana aşık oldum resmen. İçtiğim her bir genetiği tokatlayacak seviyede bir kafası vardı. Sativa başlayıp indica gibi sonlanıyordu ve aşırı yüksekti. Hele senin sömekler de çok daha kaliteli duruyor :)
Kushseedin gorilla glue güzelse ben de deneyeceğim ileride
Teşekkür ederim, darısı herkesin başına inşallah. :)
Henüz içmedim, içtiğim zaman raporu paylaşacağım bakalım. İnşallah bahsettiğin kafayı bunda yakalayabilirim.. Hala Lemon Og içiyorum. :)

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Knka afiyet olsun oncelikle. Benimde oto ww larim var, aldigim sitede %60 indica ve 70 80 gun arasi hasat edilir yaziyo, suan 75.gundeler ama hazir degiller, tahminen 90 civari hazir olacak gibi duruyo thc lerin bozulmasindan korkuyorum. Senin tohumlara aldigin sitede kac gun hasat edilir yaziyodu ? 107 gun nerdeyse photo suresi bana biraz fazla geldi. Ayni siteden sativa baskin lemon haze 71.gunde hasat ettim ve baya gecerli bi dalgaydi o yuzden suanki grow icin endiseliyim :) ama bende biraz stress yasattim isik ısı vs. Acaba bu sebeplemi biraz gec kaldilar
Eyvallah dostum sağ olasın.. :)
Ben satan firmanın verdiği hasat sürelerine hiç bakmadım, trikom kontrolü yapıp öyle anlamaya çalışıyorum hasat gününü. Ortalama dedikleri sürelerde hazır oluyorlar ama ortam şartlarına, tohumun kendine has genetiğine göre değişiyor süreler. Benim 107 güne bakma sen, o bitki çok sıkıntı çekti. Hasat ettiğimde bile trikomlar istediğim gibi değildi. Görmekten sıkıldığım için kestim bende. Bir noktadan sonra hiç şişmedi sömekler, olduğu gibi kaldı. Ben ona güzel bakabilseydim +20gr daha koyabilirdim gibime geliyor. Yaşanan stresin boyutuna göre hasat süresi, miktarı, kafası hep değişiyor maalesef.

95g kuru ot aldım.
Durum şimdilik böyle..

Kalın sağlıcakla..

harika kanka moby dick kaç gr çıkacak merakla bekliyorum pusuda, dumanın bol olsun. şu tarifi benimle de paylaşabilir misin :D

Ü

Üye silindi 19835

Guest
harika kanka moby dick kaç gr çıkacak merakla bekliyorum pusuda, dumanın bol olsun. şu tarifi benimle de paylaşabilir misin :D
Eyvallah.. :D:cool:
Bende merakla bekliyorum.. Tahminen 80 diyorum şimdiden.. :)
Tarifi @By_Kush dostumuzun açtığı konuda mevcut..
Ek olarak biraz tereyağı karıştırırsan sürdüğün nutelleya, hem daha yumuşak, hem daha lezzetli olur. Thc daha iyi işler içine diye düşünüyorum.. Ayrıca otu iki kez fırınlama yapıyorsun tarifte, ona dikkat et. ilki 15, diğeri 20 dakika. Ben ilk yaptığımda direk fırınlamıştım ve olmamıştı. Afiyet olsun şimdiden.. :)

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Son güncelleme..

Original Glue Autoflower - 95 gr + (20 gr hasat öncesi kurutup içmiştim..)
Moby Dick XXL Autoflower - 118 gr
Lemon OG Autoflower - 18 gr
Toplam kuru sigara 251 gr
Toplam şeker yaprağı - 60 gr

Moby Dick o kadar güzel kokuyor ki.. Muhteşem.
Harika bir görüntüsü var.

Hasat miktarlarım beni fazlasıyla memnun etti. Fakat bütün sigaralarımın etkisi zayıf. Sağlam bir kafa yaşatamadılar bana. Oysaki dün öyle güzel bir sigara içtim ki, bir nefesi beni şaşırttı. Nedeni ne olabilir sizce, neden zayıf benim hasatlarım?
Moby Dick çok keyifli büyüdü, hiç bir problem yaşamadı. Sadece bir hafta on gün kadar geç hasat ettim. Ondan etki olarak büyük beklentim vardı. Yine fena değil, en iyileri o oldu ama tam istediğim kadar değil maalesef..
Neyse dostlarım bu günlük burada biter. Birkaç ay sonra bir günlük daha açarım. Belki bu sefer daha iyi olur.. :)
İlgilenen, yorum yapan, takip edip okuyan herkese teşekkürler. :cool:

El_Takashi

Kıdemli Üye
Son güncelleme..

Hasat miktarlarım beni fazlasıyla memnun etti. Fakat bütün sigaralarımın etkisi zayıf. Sağlam bir kafa yaşatamadılar bana. Oysaki dün öyle güzel bir sigara içtim ki, bir nefesi beni şaşırttı. Nedeni ne olabilir sizce, neden zayıf benim hasatlarım?
Moby Dick çok keyifli büyüdü, hiç bir problem yaşamadı. Sadece bir hafta on gün kadar geç hasat ettim. Ondan etki olarak büyük beklentim vardı. Yine fena değil, en iyileri o oldu ama tam istediğim kadar değil maalesef..
Neyse dostlarım bu günlük burada biter. Birkaç ay sonra bir günlük daha açarım. Belki bu sefer daha iyi olur.. :)
Maşallag , çok iyi hasat almışın kanka

C

Cibril

Guest
Son güncelleme..

Kalp kalbe karşıymış kral forumda gezerken nerde bizim kral son bitkiyi kesmedi mi hala demiştim kendi kendime , hatta korktum koku muhabbetine bişi mi oldu diye. Neyse sağ sağlim bitmiş gitmiş emeğine sağlık... bende performans alamadım bana tohumun kalitesindenmiş gibi geliyor bu muhabbet... yeni sistem kurdum hemen malzemelerimi değiştim an gübreye geçtim bir kısım bakalım ne olacak... tekrar hayırlı olsun kral kür de inşallah yükselir kafası ne diyim. Bende evde sigara varken Avrupa’dan haze şampiyon sigara alıyorum arada valla koyuyor ama iki üç duman alıyorum daha elim gitmiyor sigaraya ama kendi sigaramı aralıksız 3 gün içebiliyorum :):):)

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Kalp kalbe karşıymış kral forumda gezerken nerde bizim kral son bitkiyi kesmedi mi hala demiştim kendi kendime , hatta korktum koku muhabbetine bişi mi oldu diye. Neyse sağ sağlim bitmiş gitmiş emeğine sağlık... bende performans alamadım bana tohumun kalitesindenmiş gibi geliyor bu muhabbet... yeni sistem kurdum hemen malzemelerimi değiştim an gübreye geçtim bir kısım bakalım ne olacak... tekrar hayırlı olsun kral kür de inşallah yükselir kafası ne diyim. Bende evde sigara varken Avrupa’dan haze şampiyon sigara alıyorum arada valla koyuyor ama iki üç duman alıyorum daha elim gitmiyor sigaraya ama kendi sigaramı aralıksız 3 gün içebiliyorum :):):)
Eyvallah güzel dostum, sağ salim bitirdik çok şükür. :)
Abi performans olayı genetikten diye düşünüyordum bende.. Ama bu Moby Dick meşhur bir genetik, iyi bir yerden gelme. Var bir terslik. Belki dediğin gibi kürde daha bir yoğunlaşır. Ama istediğim gibi olmayacak şimdiden belli. Acaba diyorum geç hasat etmekten mi kaynaklandı ama o zaman da daha ağırlaşması gerek. Bilemedim..
Yeni sistemin hayırlı olsun bu arada.. Güzel sonuçlar alacağına eminim. Günlük açmayı unutma dostum, muhabbetimiz kopmasın.. :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B burap1:
  • B burap1:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • Night owl Night owl:
    ******** ********** ********** ** **** ** ******** ********* **** **** *******
  • N NoStressKush:
    ** ******** ** ***** ****** ** ****** **** ******* * **** ****** ***** ******* ***
  • S sharkek:
    *** ***** ****** * **** ** ******* *** **
  • S sharkek:
  • Coke Coke:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** hahahaha ********* hahahaha* *****
  • Coke Coke:
    Coke Coke: ** *** ******* *****