Hasat 251gr Kuru.. Moby Dick XXL & Original Glue Autoflower..

• Konbuyu başlatan Üye silindi 19835
  • Başlangıç tarihi
C

Cibril

Guest
Eyvallah güzel dostum, sağ salim bitirdik çok şükür. :)
Abi performans olayı genetikten diye düşünüyordum bende.. Ama bu Moby Dick meşhur bir genetik, iyi bir yerden gelme. Var bir terslik. Belki dediğin gibi kürde daha bir yoğunlaşır. Ama istediğim gibi olmayacak şimdiden belli. Acaba diyorum geç hasat etmekten mi kaynaklandı ama o zaman da daha ağırlaşması gerek. Bilemedim..
Yeni sistemin hayırlı olsun bu arada.. Güzel sonuçlar alacağına eminim. Günlük açmayı unutma dostum, muhabbetimiz kopmasın.. :)
Kral günlük tarzı bişiler yapıyorum sonra bazen çok içip paranoya yapıyorum nerde fotolu bişi yazdıysam siliyorum :) konuna bak senin konundakileri bile temizledim ne bilim bazen oluyor işte:) 12 kasım da bebeler çıktı 13. Güne girdik bakalım. Sen foto seversin atim ortalığı sadeleşirdim :)
Hatırlarsan hikaye çamaşır odasının köşesinde kızımın eski çadırında başlamıştı;)

yakında tribe girip silerim:):):)

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Kral günlük tarzı bişiler yapıyorum sonra bazen çok içip paranoya yapıyorum nerde fotolu bişi yazdıysam siliyorum :) konuna bak senin konundakileri bile temizledim ne bilim bazen oluyor işte:) 12 kasım da bebeler çıktı 13. Güne girdik bakalım. Sen foto seversin atim ortalığı sadeleşirdim :)
Hatırlarsan hikaye çamaşır odasının köşesinde kızımın eski çadırında başlamıştı;)

yakında tribe girip silerim:):):)
Hatırlamam mı.. :)
Yalnız ortam süper olmuş şimdi. Bayıldım..
En beğendiğim ise çeşme ve pis su gideri olmuş.. Büyük rahatlık.. :D
Tohumlar nedir, ışıklar nedir?

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Çok güzel iş çıkarmışsın kanka valla bıkmadan tüm sayfaları okudum resimlere detaylıca baktım böyle kaliteli growlar görmek çok iyi geliyor insanın azmi artıyor.Bende ilk grow umu acemi şansımıdır nedir çok iyi geçirdim 5 kök sweet tooth autodan 760 kuru aldım şuan 2.yi yapmak üzereyim konunu gördükten sonra bi tık daha heveslendim pilan tek kök yapmaktı 2 yemi çıkarsam diye düşünüyorum alanım geniş 100x100x180 kabin.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Çok güzel iş çıkarmışsın kanka valla bıkmadan tüm sayfaları okudum resimlere detaylıca baktım böyle kaliteli growlar görmek çok iyi geliyor insanın azmi artıyor.Bende ilk grow umu acemi şansımıdır nedir çok iyi geçirdim 5 kök sweet tooth autodan 760 kuru aldım şuan 2.yi yapmak üzereyim konunu gördükten sonra bi tık daha heveslendim pilan tek kök yapmaktı 2 yemi çıkarsam diye düşünüyorum alanım geniş 100x100x180 kabin.
Çok teşekkür ederim dostum.. :)
Senin rakamlarda çok başarılı. Umarım kafası da seni memnun etmiştir. Bahsettiğin çadırda iki bitki çok güzel olur bence. :)

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
10 numara hasat almıssın kanka auto bitkilerde bence gayet başarılı olmus eline sağlık. Kafası düşük kaldı meselesi geç hasat etmenle alakalı bence tricomlar fazla kararmış kaçırmış olabilirsin.. Ama kürledikçe kafası yükselecektir bence. Afiyet olsun

Ü

Üye silindi 19835

Guest
10 numara hasat almıssın kanka auto bitkilerde bence gayet başarılı olmus eline sağlık. Kafası düşük kaldı meselesi geç hasat etmenle alakalı bence tricomlar fazla kararmış kaçırmış olabilirsin.. Ama kürledikçe kafası yükselecektir bence. Afiyet olsun
Teşekkür ederim dostum. İnşallah, bende öyle umuyorum. :)

MasterOf

Kıdemli Üye
Kanka
Son güncelleme..

Original Glue Autoflower - 95 gr + (20 gr hasat öncesi kurutup içmiştim..)
Moby Dick XXL Autoflower - 118 gr
Lemon OG Autoflower - 18 gr
Toplam kuru sigara 251 gr
Toplam şeker yaprağı - 60 gr

Moby Dick o kadar güzel kokuyor ki.. Muhteşem.
Harika bir görüntüsü var.

Hasat miktarlarım beni fazlasıyla memnun etti. Fakat bütün sigaralarımın etkisi zayıf. Sağlam bir kafa yaşatamadılar bana. Oysaki dün öyle güzel bir sigara içtim ki, bir nefesi beni şaşırttı. Nedeni ne olabilir sizce, neden zayıf benim hasatlarım?
Moby Dick çok keyifli büyüdü, hiç bir problem yaşamadı. Sadece bir hafta on gün kadar geç hasat ettim. Ondan etki olarak büyük beklentim vardı. Yine fena değil, en iyileri o oldu ama tam istediğim kadar değil maalesef..
Neyse dostlarım bu günlük burada biter. Birkaç ay sonra bir günlük daha açarım. Belki bu sefer daha iyi olur.. :)
İlgilenen, yorum yapan, takip edip okuyan herkese teşekkürler. :cool:
Kanka hasatin hayirli olsun oncelikle, ayni sorun bende de var gibi, genetiklerin % kac sativa indica ? Isik periyodun neydi ? Kafa kopardinmi ? Trikom gozlenledinmi ? Kacinci gun hasat ettin ? Cevap verebilirsen kendim icin bi yol cizebilirim simdiden tesekkurler

negrilogan50

Yeni üye
@badbear kanka eline sağlık çok güzel yapmışsın. Ben de bayağıdır yetiştiriyorum ama neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum. Geçen ay nem makinem bozuldu onun etkisi çok büyük olmalı ki benim kızlar hiç gelişmedi. Ben de auto original glue yetiştirdim, tek saksıdan (tek toppingli ama büyümesine falan sıkıntı yapmadı) 36gr kuru aldım. Bir terslik var bende :/ kabin 120*120*200 ışık biraz karışık kullandım, 400w led (sahibindende satılanlardan) vardı, fanı bozulunca 600w hps'ye geçirdim 10gün kadar. Şimdi 400w led + 350w led var. Kabin sıcaklığı ortalama 30derece oluyor (kapısı yarıya kadar kapalı). Ne yapmalıyım ince bir detay olmalı ...

Khalifajoint

Kıdemli Üye
Kankam @badbear masallah kanka hasat miktarin goz dolduruyor finale geldigine cok sevindim yalniz su kafa olayini anlamadim nasil az ? @Cibril de demis onun sigarasida cok memnun etmemis heralde o muhabeti cok anlamadim ben kendi sigaramdan icince disardakinden cok daha fazla memnun ediyor acaba cure oturmamis diye olabilirmi bence potansiyeli var kankam konunun guncellendigini gorunce cok sevindim valla elim degmisken hic birakma yaza kadar 1 2 grow daha cevir :) istersen gubrede canna veya AN dusun kanka keyfin bol olsun dumanin eksik olmasin :)

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Kanka

Kanka hasatin hayirli olsun oncelikle, ayni sorun bende de var gibi, genetiklerin % kac sativa indica ? Isik periyodun neydi ? Kafa kopardinmi ? Trikom gozlenledinmi ? Kacinci gun hasat ettin ? Cevap verebilirsen kendim icin bi yol cizebilirim simdiden tesekkurler
Eyvallah dostum.. Genetiklerimi hep baskın sativa ve ya indica seçtim. Işık 20/4 baştan sona. Kafa kopartmadım, sadece lst. Hasat günleri 95,96 ve 107 gün. Trikom gözlemledim. Ama 10 gün kadar geciktim, kehribarlaşan yerler vardı inceden.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
@badbear kanka eline sağlık çok güzel yapmışsın. Ben de bayağıdır yetiştiriyorum ama neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum. Geçen ay nem makinem bozuldu onun etkisi çok büyük olmalı ki benim kızlar hiç gelişmedi. Ben de auto original glue yetiştirdim, tek saksıdan (tek toppingli ama büyümesine falan sıkıntı yapmadı) 36gr kuru aldım. Bir terslik var bende :/ kabin 120*120*200 ışık biraz karışık kullandım, 400w led (sahibindende satılanlardan) vardı, fanı bozulunca 600w hps'ye geçirdim 10gün kadar. Şimdi 400w led + 350w led var. Kabin sıcaklığı ortalama 30derece oluyor (kapısı yarıya kadar kapalı). Ne yapmalıyım ince bir detay olmalı ...
Eyvallah, sağ olasın dostum.
Nedeni her şey olabilir, toprak, pH, gübre, ışık. Sistemini ve growunu baştan sona detaylı bir günlük olarak açarsan bir dahaki sefere eksikleri görecek dostlarımız olabilir. Fikir alışverişi yapılabilir.

Aguş

Doktor
Reyiz tr de değilsin sanırım dinafem gönderdiğine göre

Herkese selam dostlar..
Başta kendime, sonrasında hepinize kazasız belasız bol hasatlar dilerim.
Buraya bir günlük açmak istedim.
Bitkilerimizin gelişmelerini takip eder, bu süre zarfında yaptığımız hataları ve doğru işleri paylaşmış, tecrübe etmiş oluruz diye düşündüm.
Bitkilerim bu gece itibariyle 6. günlerini geride bırakıyorlar.
Haftalık olarak gelişmeleri sizinle paylaşmayı planlıyorum.
Ve ilk haftadan başlıyorum..

18/07/2020
Emanetler geldi ve suyla ilk buluşma..
Ekli dosyayı görüntüle 2405

20/07/2020
Filizlendiler ve toprakla buluşma..
Ekli dosyayı görüntüle 2407

22/07/2020
Ve 1.ci gün..
Ekli dosyayı görüntüle 2408

Gübre kombinasyonum ise bu şekilde..
Ekli dosyayı görüntüle 2409

Yıllardır Degenetica’dan alışveriş yapardım ama bu sefer tohumları KushSeed’den temin ettim. 4 günde elime ulaştı. Şu an yetiştirdiğim tohumlar KushSeed’den.
Bunları ise deneme amaçlı başka bir yerden söyledim, 10 günde elime ulaştı. Sürpriz oldu. Kapımı bile çalan olmadı, posta kutuma sıkıştırıp gitmişler. Belki daha önce geldi, hiç dikkat etmedim.
Ekli dosyayı görüntüle 2410

Kabinin genel durumu.. (80x80)
Ekli dosyayı görüntüle 2415

29/07/2020
7.ci güne girdik.
Az önce çektiğim son fotoğraf..
Ekli dosyayı görüntüle 2417

Şimdilik durum böyle sevgili dostlar. Haftalık güncelleme yapacağım.

Sağlıcakla kalın.

Not: Küçük saksıda olan bitki Lemon OG’dir. Yanlışlıkla saksıya düşürdüm tohumu, bulamadım. Kendiliğinden filizlenip yırtık dondan çıkar gibi çıkmış. Görünce kıyamadım minyatür saksıya aldım. Kabinin içerisine 3 bitki sığmayacağı için henüz tam karar vermedim ama onunla ilgili değişik planlarım var. Netleşince ve güzel sonuçlar çıkarsa sizinle paylaşacağım.

Son Güncelleme..

Original Glue Autoflower - 95 gr
Moby Dick XXL Autoflower - 118 gr
Lemon OG Autoflower - 18 gr
Toplam kuru sigara 251 gr
Toplam şeker yaprağı - 60 gr

Neyse dostlarım bu günlük burada biter. Birkaç ay sonra bir günlük daha açarım. Belki bu sefer daha iyi olur.. :)

İlgilenen, yorum yapan, takip edip okuyan herkese teşekkürler.
:cool:
Ekli dosyayı görüntüle 4447

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Kankam @badbear masallah kanka hasat miktarin goz dolduruyor finale geldigine cok sevindim yalniz su kafa olayini anlamadim nasil az ? @Cibril de demis onun sigarasida cok memnun etmemis heralde o muhabeti cok anlamadim ben kendi sigaramdan icince disardakinden cok daha fazla memnun ediyor acaba cure oturmamis diye olabilirmi bence potansiyeli var kankam konunun guncellendigini gorunce cok sevindim valla elim degmisken hic birakma yaza kadar 1 2 grow daha cevir :) istersen gubrede canna veya AN dusun kanka keyfin bol olsun dumanin eksik olmasin :)
Bitti çok şükür güzel dostum, 7 aylık stoğu yaptım. :D
Biraz şahsi işlerim var, onları hallettikten sonra muhtemelen yılbaşı gibi sistemi aktif ederim. Şu an bütün sistemi parçaladım, kutuladım.
Bu kafa olayı benim canımı sıktı, kürde istediğim seviyeye yükselecek gibi değil. Sigaranın üzerini görsen, thc fışkırıyor, yapış yapış. Öyle keskin bir koku varki, vicks gibi burun açıyor. Baktığın zaman her şey iyi, tohumdan hasata her şey olması gerektiği gibi. Aklım almadı. Gübre kombinasyonumu dediğin gibi AN olarak güncelleyeceğim ama elimdekileri bitireceğim önce.
:)

MasterOf

Kıdemli Üye
Bitti çok şükür güzel dostum, 7 aylık stoğu yaptım. :D
Biraz şahsi işlerim var, onları hallettikten sonra muhtemelen yılbaşı gibi sistemi aktif ederim. Şu an bütün sistemi parçaladım, kutuladım.
Bu kafa olayı benim canımı sıktı, kürde istediğim seviyeye yükselecek gibi değil. Sigaranın üzerini görsen, thc fışkırıyor, yapış yapış. Öyle keskin bir koku varki, vicks gibi burun açıyor. Baktığın zaman her şey iyi, tohumdan hasata her şey olması gerektiği gibi. Aklım almadı. Gübre kombinasyonumu dediğin gibi AN olarak güncelleyeceğim ama elimdekileri bitireceğim önce.
:)
Kanka ayni durum bende de var, foto 87.gunden, gubrelerde AN :) senin dedigin gibi hersey olmasi gerektigi gibi koku goruntu yapiskanlik vs ama kafa yok, sorunu bende cozemedim cok uzucu bi durum, bu hafta sonu 93.gün civari hasat edicem bende

20201123_155800.jpg

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Kanka ayni durum bende de var, foto 87.gunden, gubrelerde AN :) senin dedigin gibi hersey olmasi gerektigi gibi koku goruntu yapiskanlik vs ama kafa yok, sorunu bende cozemedim cok uzucu bi durum, bu hafta sonu 93.gün civari hasat edicem bende

Ekli dosyayı görüntüle 4453
Bak işte, aslanlar gibi büyümüş mutlu bir bitki. Nedir problem acaba? Bulursan cevabı mutlaka aydınlat burayı. :) Hakikaten üzücü.

MasterOf

Kıdemli Üye
Bak işte, aslanlar gibi büyümüş mutlu bir bitki. Nedir problem acaba? Bulursan cevabı mutlaka aydınlat burayı. :) Hakikaten üzücü.
Kanka inanki 1 haftadir sadece bunu dusunuyorum. Biri cikip deseki su sebeple oldu eyvallah dicem. Somek ciliz kalsa kokmasa trikomlar olusmasa biseyleri yanlis yaptigimi dusunucem ama oylede degil. Ilk growumda degil sozde daha tecrubeli yaptim bunu. Konu actim kimse bise soylemedi cozemedik mevzuyu. Nasip boyleymis artik yapcak bise yok lakin bi dahaki growda boyle olmamasi icin neye dikkat edicem onuda bilmiyorum :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!