Hasat zamanı konusu / yabacı dil.

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Şmdi oldu kademeli hasat iyidir knk
Kademeli hasat bitkiyi son safhalarda hermaya sürükleyebilir. Neticede bitkinin dallarını kesiyorsun ve öleceğini anlayıp "Nanners" dediğimiz sömeklerin içinden muzcuk benzeri polen keseleri üretmesi muhtemel. Benim fikrimce bitkinin en güzel sömekleri olgunluğa erişince komple kesmek.

Kademeli hasat bitkiyi son safhalarda hermaya sürükleyebilir. Neticede bitkinin dallarını kesiyorsun ve öleceğini anlayıp "Nanners" dediğimiz sömeklerin içinden muzcuk benzeri polen keseleri üretmesi muhtemel. Benim fikrimce bitkinin en güzel sömekleri olgunluğa erişince komple kesmek.
allta kalan popcornları bekletebilirsin. diğerlerini almak en doğrusu

Yesil888

Ordinaryüs

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Bu adamı biliyorum ben, hani şu kırmızı mavi projektör alın diyen adam. Hatta onun yüzünden bi arkadaşın bitkisi çöp olmuştu. Üstüne üstlük Coco hakkında da bazı yanlış bildiği mevzularda vardı. Sanırım bu adam kendi denemediği herşeyi başkalarına denettirip test yapıyor:D

Bu adamı biliyorum ben, hani şu kırmızı mavi projektör alın diyen adam. Hatta onun yüzünden bi arkadaşın bitkisi çöp olmuştu. Üstüne üstlük Coco hakkında da bazı yanlış bildiği mevzularda vardı. Sanırım bu adam kendi denemediği herşeyi başkalarına denettirip test yapıyor:D
Bu o mu ? eski nicki cannamıydı neydi. Eğer oysa bu adamın dediği hiç birşeyi YAPMAYIN NET!

Yesil888

Ordinaryüs
olabilir, ama ben hasat zamani üstten olan sömekleridallarini aliyorum, gerisine 10 gün kadar bekliyorum. Faydasi oluyor.

SpaceX

Üye
Herif diyor ki trikomların renk değişimi o sömek dalının ne kadar ışık gördüğü ile doğru orantılıdır diyo. Aslında burda anlatmak istediği şey trikomlar bitkinin ikincil ana organıdır gibi bişey. Ve hasat içinde yalnızca trikomlara değil bitkinin genel görünümüne ve olgunluğuna bakmamız gerektiğini savunuyor. Yorumlarda ki tartışmaları incelediğimde savunduğu tez esasında hem pistiller, hem bitkinin çiçekteki toplam günü hemde trikomlara bakmak olduğunu savunduğunu görebiliriz.

ÖZETLE; ABİMİZ KENDİ KENDİNE TRİBE GİRMİŞ AMA BİR YANDAN DA HAKLIDIR, ZİRA ALT SÖMEK DALLARI İLE EN TOP COLA YANİ ANA SÖMEK DALININ GELİŞİM SÜRECİ AYNI DEĞİLDİR. BUNA GÖRE HASADIMIZI YAPARKEN BİTKİMİZİN TÜM BÖLÜMLERİNİ KONTROL EDİP HASADA UYGUN KIVAMA GELDİĞİ AN BALTAYI VURMALIYIZ.

Thanks for reading, iyi forumlar.
img_1_1697913242111.jpg

Bu fotorafla anlatmaya çalıştığı şey ne? Bu reng bir trikom daha önce deneyimleyen oldumu?

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Ekli dosyayı görüntüle 18434

Bu fotorafla anlatmaya çalıştığı şey ne? Bu reng bir trikom daha önce deneyimleyen oldumu?
Bunu bilmiyorum kanka ama bi cümlesinde olgunlaşan trikomların boyun kısmının incelediğini ve düştüğünü söylüyor. Ne kadar doğrudur nereye düşüyor onu bilmem artık :D ama bana kalırsa bitkin kafa yaptığı zaman ve olgunlaştığı zaman tümden kesip büyük fan yapraklarını alıp şeker yapraklarına dokunmadan asmak.

SpaceX

Üye
Bunu bilmiyorum kanka ama bi cümlesinde olgunlaşan trikomların boyun kısmının incelediğini ve düştüğünü söylüyor. Ne kadar doğrudur nereye düşüyor onu bilmem artık :D ama bana kalırsa bitkin kafa yaptığı zaman ve olgunlaştığı zaman tümden kesip büyük fan yapraklarını alıp şeker yapraklarına dokunmadan asmak.
Ben hasat için trikom takibini yanlış bulmuyorum. Forumlar dahil dünyanın 4 yanından grow yapanların gruplarını izliyorum neredeyse her kes 20-30% amber 70-80% bulutsu kıvamı taktiğini uyğuluyor ve sonuç olarak her kes memnun gibi. Bu adamın anlatmağa çalışdığı şey ne, merak etdiğim o.

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Ben hasat için trikom takibini yanlış bulmuyorum. Forumlar dahil dünyanın 4 yanından grow yapanların gruplarını izliyorum neredeyse her kes 20-30% amber 70-80% bulutsu kıvamı taktiğini uyğuluyor ve sonuç olarak her kes memnun gibi. Bu adamın anlatmağa çalışdığı şey ne, merak etdiğim o.
Yukarıda açıklamışım işte kanka adam kendi kendine triplere girmiş dediği şey SADECE trikomlara değil tüm bitkiye göre hasat etmek. Ama kendisiyle çeliştiği bir nokta var ki zaten bitki olgunlaşmadan trikomlarda olgunlaşmıyor. Değişik bir kafa bende çözemedim.

SpaceX

Üye
Anladım. Konuya hakim birinin bizi aydınlatmasını bekliyor olucam
Yukarıda açıklamışım işte kanka adam kendi kendine triplere girmiş dediği şey SADECE trikomlara değil tüm bitkiye göre hasat etmek. Ama kendisiyle çeliştiği bir nokta var ki zaten bitki olgunlaşmadan trikomlarda olgunlaşmıyor. Değişik bir kafa bende çözemedim.

Avare

Doktor
Aklıma şey takıldı mesela meyve ağaçlarında en üstte ve güzel güneş alan meyveler erken olgunlaşırken alt dallar biraz daha ham kalmaktadır. Tepe sürgünündeki trikomlar atıyorum %10 amber olmuş fakat alt dallar henüz yeni opak renge dönmüşse bitkinin sömekleri arasında fark oluşmaz mı?

Yesil888

Ordinaryüs
Olusur kanka, alt sömekler daha az isik aldigi icin, daha gec kivama gelir, hatta elinle dokun, üst sömekler alt sömeklere göre daha dolgundur.

Night owl

Müptezel
Korkma kanka çoğunu aldıktan sonra herma olsa nolur hem fena mı işte yüzde 99 dişi yüzde 1 herma tohumların olur :))

SpaceX

Üye
Aklıma şey takıldı mesela meyve ağaçlarında en üstte ve güzel güneş alan meyveler erken olgunlaşırken alt dallar biraz daha ham kalmaktadır. Tepe sürgünündeki trikomlar atıyorum %10 amber olmuş fakat alt dallar henüz yeni opak renge dönmüşse bitkinin sömekleri arasında fark oluşmaz mı?
LST, scrog, SOG gibi yöntemlerle bu durumun önüne geçmek hedefleniyor. Yöntemlerin başka avantajlarıyla beraber.

Avare

Doktor
Hem hasadı arttırıp hemde sömeklerin aynı kalitede olmasını sağlıyor o zaman eğitim

istr

Ordinaryüs
Kim sazan avına gelmiş ? Bu linkte ne var anlamadım nasıl çıkıyor kimliğimiz ortaya ?
Brom böyle durumlarda linki inceleyebilirsin, ssl link zaten güvenli, üstelik bildiğin main facebook linki bilgin olsun, ama bu demek değil ki tıklayın (özellikle telefonda iken hiç bir linke tıklamayın), linke tıkladığın gibi seni hikayeye vs yönlendirip facebook hesabını öğrenebilir.

O yüzden tıklanmaması gereken linkler:
Https olmayan linkler
Daha önce giriş yaptığın sosyal medya hesapları vb.

Yine de tıklaman gereken bir link olursa linki kopyalayarak gizli sekmeden vpn li açarsan yine güvende olursun.

Son düzenleme:

SpaceX

Üye
Hem hasadı arttırıp hemde sömeklerin aynı kalitede olmasını sağlıyor o zaman eğitim
Farklı amaçları taşıya bilir eğitimler. Senin gördüğün sorunu bütün kafaları aynı dengede tutmaya çalışmakla çözüme kavuşturmak mümkün.

Istersen böyle projelere de yönele bilirsin tabii)))

Avare

Doktor
Farklı amaçları taşıya bilir eğitimler. Senin gördüğün sorunu bütün kafaları aynı dengede tutmaya çalışmakla çözüme kavuşturmak mümkün.

Istersen böyle projelere de yönele bilirsin tabii)))

Bu bildiğin zihni sinir projesi olmuş kanka
Bitkiyi 1 karışta tutmayı nasıl başarmışlar?
Kenevir endüstrisi kavramını illaki hepimiz duymuşuzdur ama adamlar devasa yatırımla devasa tesis kurmuşlar helal olsun ne diyelim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********