Hasata Yakın Buz Kullanımı İle Alakalı Bilgi

Zagartin

Üye
Estağfurullah kanka buyur;
King of the man ;) eyw kanka.

Zagartin

Üye
Karanlık biraz daha kafama yattı. Son gün 72 saat karanlık evresi.. Bitti madem uv ışıklarına karışı reçine(THC) üretiyor ona alkolü fazla almışta kafası gündüze güzel geçmiş gibisinden daha sabah olmamış uyu, biraz daha thc üret diye düşündürürsek. Köklerdeki enerjiyi son damlasına kadar thc üretimi için kullanabilir gibime geldi.

Peki gece oksijen alıp karbondioksit veren, gündüz karbondioksit alıp oksijen veren bitkilere tavkiye olarak neden gündüz kullanacağı karbondioksit veriliyor?

Gece mi güzel gündüz mü? Yoksa veg dönemde gündüzlü karbondioksit, bloom dönemde oksijenli karanlık mı?

Kafamda deli sorular..

Zagartin

Üye
Amacımız zaten bitkinin o yaralar ile ilgilenmesi, mesela super cropping sonrası dal nasıl eskisinden kuvvetli ve kalın oluyor aynı mantık
İşte dalla uğraşmak yerine çiçeğe yönelmesi daha iyi gibime geliyor. Muhalefet olmak için yazmıyorum kanka bu arada botanikçi değiliz hiç birimiz tatlı tatlı beyin fırtınası yapalım diye fikir sunuyorum.

Zagartin

Üye
Hatta aklıma bir fikir geldi karanlık ile alakalı. Benim kızlar 29unda çiçeklenmenin 5. haftasına başlayacak. 12/12 dönemi hafta hafta yarım saat kademeli olarak 9. haftanın sonun da 16 saat karanlık 8 saat aydınlık yapmayı düşünüyorum. Ne dersin buna?

#Cigâ

Doktor
İşte dalla uğraşmak yerine çiçeğe yönelmesi daha iyi gibime geliyor. Muhalefet olmak için yazmıyorum kanka bu arada botanikçi değiliz hiç birimiz tatlı tatlı beyin fırtınası yapalım diye fikir sunuyorum.
Anlıyorum bro sıkıntı yok anlatmak istediğim doğasında bunun olduğunu ne desekte değişmeyeceği, mesele dalla uğraşması değil bu bitki güçlü bir bitki olduğu için dalı onarırken gelişimine devam edebiliyor dala kesik atıyorsun komple dalı yok etmiyorsun dal işlevine devam ediyor yukarıdan yara aldığı zaman bitki tehtit negatif bir durum algıladığında doğasında thc üretmek var aynı şekilde supercrop gibi eğitimlerden sonra dal da kalınlaşma şişiklik olur bitki dalı onarırken extra damarlar oluşturuyor dalın da kalınlaşmış ve daha da gelişmiş oluyor

#Cigâ

Doktor
Hatta aklıma bir fikir geldi karanlık ile alakalı. Benim kızlar 29unda çiçeklenmenin 5. haftasına başlayacak. 12/12 dönemi hafta hafta yarım saat kademeli olarak 9. haftanın sonun da 16 saat karanlık 8 saat aydınlık yapmayı düşünüyorum. Ne dersin buna?
bu dediğin erken dönemde ışığı azaltır sömeklerin normalden daha az şişebillir ışık azaldıkça fotosentez yavaşlayacak o yüzden karanlık olayı hasat sonu yapılır

Nazim_Red

Doktor
Anlıyorum bro sıkıntı yok anlatmak istediğim doğasında bunun olduğunu ne desekte değişmeyeceği, mesele dalla uğraşması değil bu bitki güçlü bir bitki olduğu için dalı onarırken gelişimine devam edebiliyor dala kesik atıyorsun komple dalı yok etmiyorsun dal işlevine devam ediyor yukarıdan yara aldığı zaman bitki tehtit negatif bir durum algıladığında doğasında thc üretmek var aynı şekilde supercrop gibi eğitimlerden sonra dal da kalınlaşma şişiklik olur bitki dalı onarırken extra damarlar oluşturuyor dalın da kalınlaşmış ve daha da gelişmiş oluyor
Merhabalar kanka supercrop konusunda beni aydınlatır mısın rica etsem

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
    +1
  • muadip muadip:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** *** ***** hahahahahahahaha
  • L Lew4nd0w5k1:
  • muadip muadip:
    ********** ******** ***** ********* ***** ******** *** *** *
    ****** ***** ***** ******* ********** **** ******* hahahaha**** ******** *****
    *** ****** hahahaha ***** ** ** ******** hahahaha **
  • muadip muadip:
    ***** hahahaha** ***** ***** ******* ********** **** ******* *****
  • muadip muadip:
    ***** **** **** **** hahahaha*** ******** ********** ****** ******
    ***** ***** **** ******* ********* ********** ** ***** ***** *** ** ****** ******** **** **** **** *****
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha*** ** ***** ******* ******** ** ****** ** **** ***** ********* * **** ***** ****** hahahaha
    +1
  • muadip muadip:
    ********* ***** *** hahahaha
  • A akrepkush420:
    *** *** ******* ***** ***** *** hahahaha* ** ***** ********
    ***** ****** *** ******* ****** *** ** ** ***** ********* *** *** ******* ***** ***** *** hahahaha* ** ***** ********
  • muadip muadip:
    ***** ********* ******* ** ** ***** ********* ** ** **** ** ****** ****** * *** ****** ******* ****** *****
    TabldotLife TabldotLife: ***** ********* ******* ** ** ***** ********* ** ** **** ** ****** ****** * *** ****** *******...