Hem piskil var hem veg gibi gidiyor ?????

Gamer

Üye
Kankalar bu kızları 3. Hafta ortasında mecburiyetten emanet ettim. 15 gün yoktum. Şimdi şimdi jeton düşüyor ben yokken yapılan hatalara.
Arkadaş işi bilmiyor ve şansa bak ph metre bozulmuş. Tabi o farkedemiyor bunu,bana doğru ph verdiğini söylüyor. Cal-mag sıkıntılarını gösteriyor bitki. Sonra cal ve mag efervesab tablet dayıyor suya. Mk efervesanları ph yi 3 e falan çekiyor. Tabi bunuda farkedemiyor phmetreden dolayı. Alt yapraklar çok fena gitti. Üst yapraklarda çok sağlıklı kalmadı.
geldim 10 gündür topluyorum bitkileri. 10 gündür dal başlarınsa ufak tekli piskilleri var.
10 gündür veg gibi yeni dal çıkmaya devam ediyor. Yeni çıkan dallardada tek bir tane ince piskiller var.
bu tohumlar ya photo hala düzgün çiçeğe giremedi yada o soktuğumuz stresten böyle yapıyor. Şuan 7. Hafta bitti. Fotoda çiçekte olan bitki stresten 3. Haftada çiçeğe girmişti zaten. Ufak kaldı biraz ama en azından şuan iyi gidiyor.
Napayım fikri olan varsa yardımcı olsun. Çiçeğe girmeden bitkinin piskili olurmu hiç ?
biraz daha bekleyip izleyeyim mi yoksa çekeyimmi 12/12 çiçeğe almak için?
1 gece karanlıkta tutup 20-4 devam etsem ne olur ?

Ratata

Kıdemli Üye
Bazen bitkilerimiz hazır olduklarında 40-45 günlerde pistil gösterebiliyorlar. Bana soracak olursan mevcut durumda bitkilere 24 karanlık verip 12/12ye dönüp çiçeğe devam edebilirsin. Zaten iki hafta daha hızla uzayacak ve genişleyecekler. Bazı sorunlar yaşadıkları görünüyor evet ama sağlıkları gayet yerinde şuan

Gamer

Üye
Bazen bitkilerimiz hazır olduklarında 40-45 günlerde pistil gösterebiliyorlar. Bana soracak olursan mevcut durumda bitkilere 24 karanlık verip 12/12ye dönüp çiçeğe devam edebilirsin. Zaten iki hafta daha hızla uzayacak ve genişleyecekler. Bazı sorunlar yaşadıkları görünüyor evet ama sağlıkları gayet yerinde şuan
kanka sağol yorumun için. Bu kızlar autoysa ( auto diye satın aldım ) ve stresten dolayı geç kaldılarsa 12-12 bloom yapmak sonrasında alacağım thc kalitesini ve verimi düşürmezmi? Ayrıca madem çiçeğe girmediler şuan o beyaz tüylerden neden çıkarttılar ? Yani dişiliklerini gösterdiler 10 günü geçti. 10 gündür yaptıkları dallardada bu beyaz tüylerden var.

Ratata

Kıdemli Üye
7 hafta bitti diyorsun kanka, auto olsaydı şuan çiçeğe girerlerdi diye düşünüyorum. 10 gündür pistil varsa artık çiçeğe oturması da lazım auto ise. Forumda aynı durumda olan bit kankamız vardı auto diye bakıyordu şuan bir canavarı oldu :D

Ratata

Kıdemli Üye
Evet autoda 12/12 yetersiz doğru. Photoperiod olma durumuna istinaden geçir 12/12ye diyw söyledim yani

Gamer

Üye
7 bitti evet ama bu kızlar 15 gün asidik suda yüzdüler resmen. Ben bıraktım gittim, döndüğümde bitkiler daha kötüydü.hatta boyu hariç daha küçüktü. 4-5 gün beklesemmi diyorum. Güzel gelişiyorlar şuan. Baktım başlarında pistilleri göstermiyorlar öyle diyeyim bunlar auto değil diye

Ratata

Kıdemli Üye
Olabilir kanka o da bir seçenek. Acelen yok zamanın varsa gidişatta herhangi bir sorun görünmüyor bekleyebilirsin 1 hafta daha. Baktın olmuyor çek 12/12ye.

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Kankalar bu kızları 3. Hafta ortasında mecburiyetten emanet ettim. 15 gün yoktum. Şimdi şimdi jeton düşüyor ben yokken yapılan hatalara.
Arkadaş işi bilmiyor ve şansa bak ph metre bozulmuş. Tabi o farkedemiyor bunu,bana doğru ph verdiğini söylüyor. Cal-mag sıkıntılarını gösteriyor bitki. Sonra cal ve mag efervesab tablet dayıyor suya. Mk efervesanları ph yi 3 e falan çekiyor. Tabi bunuda farkedemiyor phmetreden dolayı. Alt yapraklar çok fena gitti. Üst yapraklarda çok sağlıklı kalmadı.
geldim 10 gündür topluyorum bitkileri. 10 gündür dal başlarınsa ufak tekli piskilleri var.
10 gündür veg gibi yeni dal çıkmaya devam ediyor. Yeni çıkan dallardada tek bir tane ince piskiller var.
bu tohumlar ya photo hala düzgün çiçeğe giremedi yada o soktuğumuz stresten böyle yapıyor. Şuan 7. Hafta bitti. Fotoda çiçekte olan bitki stresten 3. Haftada çiçeğe girmişti zaten. Ufak kaldı biraz ama en azından şuan iyi gidiyor.
Napayım fikri olan varsa yardımcı olsun. Çiçeğe girmeden bitkinin piskili olurmu hiç ?
biraz daha bekleyip izleyeyim mi yoksa çekeyimmi 12/12 çiçeğe almak için?
1 gece karanlıkta tutup 20-4 devam etsem ne olur ?

Dişilik pistili olanlar çiçek değil. Kız olduğunu belli ediyorlar. Tamamen düzeldilerse çiçeğe alabilirsin. Ama sömekte olan bitkin var anladım ne yapıosun automu ?

Gamer

Üye
Dişilik pistili olanlar çiçek değil. Kız olduğunu belli ediyorlar. Tamamen düzeldilerse çiçeğe alabilirsin. Ama sömekte olan bitkin var anladım ne yapıosun automu ?
Valla tüm tohumları oto diye aldım. Aynı anda ektim, aynı şeyleri yaptım.Çiçekte olan nasıl bir kız anlamadım ben. Diğerlerinin çok çok önünde gidiyordu( en az 2 katı) 19. Gün kabin değişikliği yaptım. Lst teli sıkışmış bükmüş bunu daha fazla taşıma esnasında . Düzelttim 1 gün yapraklar aşağı baktı. Sonraki gün yapraklar havaya kalktı ve akabinde çiçeğe girdi. Çiçekte 3 haftası oldu.

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Valla tüm tohumları oto diye aldım. Aynı anda ektim, aynı şeyleri yaptım.Çiçekte olan nasıl bir kız anlamadım ben. Diğerlerinin çok çok önünde gidiyordu( en az 2 katı) 19. Gün kabin değişikliği yaptım. Lst teli sıkışmış bükmüş bunu daha fazla taşıma esnasında . Düzelttim 1 gün yapraklar aşağı baktı. Sonraki gün yapraklar havaya kalktı ve akabinde çiçeğe girdi. Çiçekte 3 haftası oldu.
Autoya öyle eziyet edersen girer çiçeğe. 25-28 gün eklemeyeceksin autoya

Gamer

Üye
3-5 gün bekleyip tohumun auto olupta stresten çiçeğe girmediğini umarak bekleyecem. İçerde çiçekte bitki olduğu için saat döngümü değiştirmek istemiyorum çünkü.

Gamer

Üye
Birde bu tüm tohumlar diyelimki photo ve ben bir tanesini strese koyup çiçeğe soktum istemeden. Çiçeğe giren arkadaş 20-4 gidiyor 3 haftadır. Ve şuan iyi gidiyor yani.. Diğer 10 saksıyı 1 gün karanlık, sonra 2 gün 12-12 yapıp ondan sonra 20-4 ışığa alsam olurmu ?

Gamer

Üye
Olmaz kanka. Eğer photo ise bitkiler yeniden 20/4 yapmak reveg olmasına yol açar
Kanka bu tohumların 4 ü bluedream-4ü jack herrer-3 ü lemon haze. Hepsini ayto diye aldım. 5 li paketlerde geldi. Sağ öndeki kızında photo olması lazım o zaman. Eğer photo ise nasıl 20/4 de 3 haftadır reveg olmadı. Yani benim bu 10 saksı photo ise jack hereerlerimden birinin içine bir auto tohum karışmış o zaman

Silas

Müptezel
Bitki dişilik organını göstermiş bu da en geç 2 hafta içinde çiçeklenmeye gireceğini gösterir. Zaten bitkilerin ihtiyacı olan potasyumu alt yapraklarından çekip onları sarartıp yeni sömek oluşumlarına harcamaya başlamış. Bu dönemde mutlaka %60-70 grow, %50 çiçeklenme gübresi vermelisin. ışık periyoduyla oynama 18/6 devam et, mutlaka calmag ve çiçeklenme gübresi takviyesi yap.

Gamer

Üye
Bitki dişilik organını göstermiş bu da en geç 2 hafta içinde çiçeklenmeye gireceğini gösterir. Zaten bitkilerin ihtiyacı olan potasyumu alt yapraklarından çekip onları sarartıp yeni sömek oluşumlarına harcamaya başlamış. Bu dönemde mutlaka %60-70 grow, %50 çiçeklenme gübresi vermelisin. ışık periyoduyla oynama 18/6 devam et, mutlaka calmag ve çiçeklenme gübresi takviyesi yap.
Çiçeklenme gübrelerini ekledim 1 haftadır. Yeni yapraklarda sıkıntı yok diye cal-mag litreye sadece 1ml ekledim. Alt yapraklar daha önce yaşanan ph sorunundan gelme bi sarılık. Dik duran yaprakları koparmamıştım o zaman. Yani o yapraklar baya uzun zamandır o renkteler..

Silas

Müptezel
Çiçeklenme gübrelerini ekledim 1 haftadır. Yeni yapraklarda sıkıntı yok diye cal-mag litreye sadece 1ml ekledim. Alt yapraklar daha önce yaşanan ph sorunundan gelme bi sarılık. Dik duran yaprakları koparmamıştım o zaman. Yani o yapraklar baya uzun zamandır o renkteler..
Bitki çiçeğe girerken alt eski yaşlı yapraklarda mobil element olan potasyumu çeker, önce yaprak damarlarının arasında renk açılması başlar daha sonra yaprak leke leke sararak yaprağa yayılır şekil a1 deki gibi. calmag eksikliği gözlemlemedim ama bitki çiçeğe girdiğinden potasyum eksikliği var.

1. ve 2. resim aynı 3-4-5-7-9. resimleri incelersin. Sararmanın seninkiyle ne kadar benzer gittiğini anlarsın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****