Hem piskil var hem veg gibi gidiyor ?????

Gamer

Üye
tahminimce 1 hafta içinde sömeklerde pistilleri görünce 12/12 ye çek
Sömeklerde pistil görürsem 12-12 almadan bitki oto demek. O saatten sonra niye çekeyimki. Kanka valla kafamı karıştırdın. 7. Hafta bitti. Tohumlardan biri auto gibi davrandı. Diğerleri vegde hala ama fotoda attığım ufak tüyleri var ve 10 gündür var. Sen şimdi diyormusum bunlar kendi kendine çiçeğe girer 12-12 almadan..Yapraklarla ilgili dediğimdede ısrarcıyım. Çok fena ph bozduk bitkide, bir kısmı öldü bir kısmı sarardı , ne kadar eksiklik varsa gösterdi bitkinin ortadan aşağı yaprakları. O gördüğün yapraklarda o zamandan kalma.

Silas

Müptezel
Sömeklerde pistil görürsem 12-12 almadan bitki oto demek. O saatten sonra niye çekeyimki. Kanka valla kafamı karıştırdın. 7. Hafta bitti. Tohumlardan biri auto gibi davrandı. Diğerleri vegde hala ama fotoda attığım ufak tüyleri var ve 10 gündür var. Sen şimdi diyormusum bunlar kendi kendine çiçeğe girer 12-12 almadan..Yapraklarla ilgili dediğimdede ısrarcıyım. Çok fena ph bozduk bitkide, bir kısmı öldü bir kısmı sarardı , ne kadar eksiklik varsa gösterdi bitkinin ortadan aşağı yaprakları. O gördüğün yapraklarda o zamandan kalma.
ya güzel kardeşim bir bildiğimiz olmasa yazmayız, ya okumuyorsun ya da anlamıyorsun, bitki dişilik organını göstermiş 2 hafta içinde girer diyorum, zaten dalların uç kısmındaki yapraklarda sömek oluşumları başlamış, bu süre 2 hafta normalde ha girmezse 12/12 ye alırsın. Bu kadar veg yeter bitkiler yeterince vegde büyüdü diyosan hemen al.

Gamer

Üye
ya güzel kardeşim bir bildiğimiz olmasa yazmayız, ya okumuyorsun ya da anlamıyorsun, bitki dişilik organını göstermiş 2 hafta içinde girer diyorum, zaten dalların uç kısmındaki yapraklarda sömek oluşumları başlamış, bu süre 2 hafta normalde ha girmezse 12/12 ye alırsın. Bu kadar veg yeter bitkiler yeterince vegde büyüdü diyosan hemen al.
Kanka neyi anlamıyorum. Bildiğin var söylüyorsın eyvallah. Bitkiler kafa yapmayı bıraktı giriyor gibi çiçeğe. Yani bu çiçeğe kendisi girerse bitki auto demek değilmi. Auto için 12/12 yapmayın diyorlar. Senin söylediğinden anladığım şu. “Bitkin çiçeğe giriyor, sen sömeklerin üstünde pistili görünce 12-12 çek.” Almıyor yani mantığım çünkü herkes 16-8 veya 20-4 gitmek lazım autolarda diye yazmış.

Gamer

Üye
Bitki ben çiçeğe girdim diyor sanki tüm görüntüsüyle.
dün ışıklar kapandıktan sonra ışık gücünü %60 dan %100 e çıkardım.
80.000-55.000 arası lüks alırken çiçekler tepeden aşağıya kadar şuan 150.000-80.000 arası ve bugün yapraklar göğe yetişmeye çalışıyorum gibi dururken aşağı bakıyorlar, sadece sömek başlarında gelişme var.
bitkinin çiçeğe gelişinden dolayımı böyle olmuş olabilir? Yoksa ışığamı tepki veriyorlar ?

@Kanka @Xcd @Silas
@Cansız

Gamer

Üye
@Silas
Kanka bahsettiğin potasyum eksikliğini üst yapraklar göstermeye başladı 3 bitkide.
4 gün önceki sulamamda %50 çiçek gübrelerini vermiştim+veg tabi . Bugün yine aynısını yaptım. Biobizz hepsi var elimde. Potasyum kayda değer olarak bio-growda var %6. Diğer 1-2 üründe eser miktarda var. Sıkıntı çekermiyim bu potasyum eksikliğinden yoksa normalmidir bu kadarı.

Gamer

Üye
@TheGlobalDJ kanka sen benim gübre setine hakimsin.
Kızlar çiçeğe giriyor. 3 bitkide fotodaki sıkıntı başladı. Potasyum eksikliği gibi gözüküyor. Tavsiyen varmı ?

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bence öncelikle biraz fan yaprağı buda çiçek bi havalansın sonra 1lt/2ml alg amic li su yapıp yaprakları spreyle toprağa solucan gübresi ekleyip 12/12 ye al ve normal takvim bloom ilk haftadan devam et

Gamer

Üye
Bence öncelikle biraz fan yaprağı buda çiçek bi havalansın sonra 1lt/2ml alg amic li su yapıp yaprakları spreyle toprağa solucan gübresi ekleyip 12/12 ye al ve normal takvim bloom ilk haftadan devam et
Tamam alg a mic bugün uyurlarken yaparım, fanlardanda eleyecem biraz. 12/12 yap neden dedin onu anlamadım ama kanka. Bu arkadaşlar 20/4 de çiçeğe girdi yani auto demekki. Auto için tavsiye etmiyorlar 12/12

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Ben photo period sandım çiçeğe girdilerse pistellere sprey sıkma yapraklarada 2-3 kez sık yeter 20/4 de devam et blomun son 2-3 haftasında 18/6 ya alırsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • yoqyaa yoqyaa:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ******** *** **** *** ***** ****** ********** ******* ***** hahahaha hahahaha **** *** *******
    +1
  • yoqyaa yoqyaa:
  • R Chat bot:
    *** ** hahahaha* ****** ***** ********* ******** ******* ***** ******
  • R Chat bot:
  • yoqyaa yoqyaa:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ** ****** ******** *** hahahaha* ***
  • yoqyaa yoqyaa:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ****** * ******* hahahaha* ******** ****** ********
  • yoqyaa yoqyaa:
  • yoqyaa yoqyaa:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ****** ****** ******** ******* **
  • yoqyaa yoqyaa:
    **** **** ******** ** hahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
    * hahahaha ****** ********* ****** ********
  • yoqyaa yoqyaa:
    **** hahahaha*** *********
    +1
  • yoqyaa yoqyaa:
    ********* *** ****** **** ****** ******** ********* ********* ****** **** **** **** hahahaha*** *** ****** *****
    ***** **** ******* ****** hahahaha ** ***** *** hahahaha ****** ********* **** hahahaha*** ******* ** ***** ***** ******** ******* ***** ****** **** *** **
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahaha* ******** ****** hahahaha*** ***** ***** ****
  • yoqyaa yoqyaa:
  • yoqyaa yoqyaa:
    yoqyaa yoqyaa: *** ***** ********** ** ***