hidroponik icin yardimci olabilecekler

esrarii

Müptezel
Kökü şeffaf bir kavanozda takip edeceğim , kavanozda toplam toprak sadece bi kaşık olacak, kök taşların(vb) arasından aşşağı doğru sağlıklı şekilde inecek, aşırı nemli ortamda buhardan(durgunsu olabilir) oksijeni ve besini alcak. kök uçurumdan düşer gibi havada oksijende kalcak. / hayaller paris gercekler cek cak
Screenshot_2023-07-30-13-02-59-851.jpeg

Kök uçurumdan düşer gibi havada oksijende kalmış @Cannabis16*yeni , su ve toprak sız tarım , a en yakın kök , böyle başlamalıdır belkide

esrarii

Müptezel
Hep Beraber deneyelim , @convik bu bitkiyi ayrı bi başlıkta , "KÖK" ile ilgili açsın. Sende gel bu bitkinin taşının üstüne taş koy, alttan , Kökü uçurumdan iyce aşşa düşürek. / Benim şu an denediğim kökte , kökü göremiyorum , kökler kılcal gibi duruyo havada sanırım , toprak sadece üstte bulunuyor bi kaşık / @convik burada bitkinin kökünü değiştirmiş , bu bitki saçak köklü , convik ise toprağa kazık kök gibi sokmuş , en uçtaki kılcal kökten. / anlatamıyor olabilirim bu kafayla

Hep Beraber deneyelim , @convik bu bitkiyi ayrı bi başlıkta , "KÖK" ile ilgili açsın. Sende gel bu bitkinin taşının üstüne taş koy, alttan , Kökü uçurumdan iyce aşşa düşürek. / Benim şu an denediğim kökte , kökü göremiyorum , kökler kılcal gibi duruyo havada sanırım , toprak sadece üstte bulunuyor bi kaşık / @convik burada bitkinin kökünü değiştirmiş , bu bitki saçak köklü , convik ise toprağa kazık kök gibi sokmuş , en uçtaki kılcal kökten. / anlatamıyor olabilirim bu kafayla
hiydroponic b,yle bir sey de[il tohuma yazik etme bence

esrarii

Müptezel
Bu hydroponik sadece su ile çalışan bi sistem , Topraksız tarım dedikleri , Sulu tarım ise , gölde de bu bitki yetişir gibi bi mantığım var , su konusunda

convik

Doktor
dostum ben bu bitkiyi büyürken kökler oluşma aşamasında taşı koyup üzerine toprak örtmüştüm. sonra kaldırdım toprağı bu şekilde taş ve kök kaldı. şimdi taştan toprağa ulaşıp yine topraktan alıyor besini.

esrarii

Müptezel
dostum ben bu bitkiyi büyürken kökler oluşma aşamasında taşı koyup üzerine toprak örtmüştüm. sonra kaldırdım toprağı bu şekilde taş ve kök kaldı. şimdi taştan toprağa ulaşıp yine topraktan alıyor besini.
toprağı at gitsin , toprak yerine perlit koy ., dersen perlitle uraşamam , fosforlu doğal taş parçacıkları koy , bi kaşık da su verdinmi taşlar nemli kalır en allta , mevcut taşında altına bi büyük taş daha koydunmu , level atlarız , kafalar pırıl pırıl

convik

Doktor
toprağı at gitsin , toprak yerine perlit koy ., dersen perlitle uraşamam , fosforlu doğal taş parçacıkları koy , bi kaşık da su verdinmi taşlar nemli kalır en allta , mevcut taşında altına bi büyük taş daha koydunmu , level atlarız , kafalar pırıl pırıl
o dediğin olur dostum.

Ü

Üye silindi 32956

Guest
daha pHı nasıl ayarlayacağını bilmiyorsun hidroponik sistem düşünüyorsun...bu ne acele??
bi toprakta yetiştir bi tur,bak bakalım bitki nasıl bişey,istekleri neler,nasıl bi büyüme evresi ve çiçeklenme evresi var,olaylar nasıl gelişiyor bi gör et,gübreleri kullanmayı öğren bi sonra hidro yaparsın..
sen emeklemeden yürümeye çalışıyorsun,boyna düşersin,doğrulamazsın hiç.. hidroponik sistemi kullanacak adamın yüksek TDSlerde besinleri bilmesi lazım,ışığı ve havalandırması kuvvetli olması lazım ki hidro yapmasının anlamı olsun..ustalık işi hidroponik..
sen sitedeki coco yapan acemilere bakma..sistem kurmadan büyük bud almaya çalışıyorlar,haliyle olmuyor..
ışığını ve havalandırmanı kitabına uygun yap,bir iki tur yetiştir toprakta..sonra yeterli gelmezse hasadın hidroya bakarsın..benim tavsiyem bu yönde..

her sulamada PH ını 5,5-6,2 arasında tutacaksın..bir sulama bile es geçmiyecek..yoksa besinleri alamaz bitki..buna pH dalgalanması diyolar.. ..topraktaki gibi az da olsa besin olmadığından hemen yaprak renkleri açılır hidroda..pH ayarsızlığına tahammül yoktur çünkü..hidroda her sulamada tam doz gübre gireceksin,benim tavsiyem her sulamada ekstradan calmag vereceksin..ama senin hidro sistemdi pardon,sulama tankını tam doz gübreyle doldurup pHını ayarlayacaksın pH düşürücü bi pH downla.1-2 günde bir kontrol edeceksin,TDS düşecek gübre ekleyeceksin tamamlayacaksın,pH haliyle gübre ekleyince değişecek pH ayarlayacaksın..pH test kitler var ucuz yollu,2 damla damlatıp rengine bakıyorsun ona göre pH aralığı çıkıyor,kullanması kolay tavsiye ederim..diğer pH ölçen cihazların ikide bir kalibrasyonu var..hidroda çiçeklenmede 2000 ppmlerden aşağı düşürmeyeceksin sulama tankındaki suyun TDSsini ölçeceksin.eksildikçe ekleyeceksin sonra pH ayarlayacaksın..olay bu
Dostum hidroponik işini sen bence tam anlamamışsın

BigSmoke7

Yeni üye
daha pHı nasıl ayarlayacağını bilmiyorsun hidroponik sistem düşünüyorsun...bu ne acele??
bi toprakta yetiştir bi tur,bak bakalım bitki nasıl bişey,istekleri neler,nasıl bi büyüme evresi ve çiçeklenme evresi var,olaylar nasıl gelişiyor bi gör et,gübreleri kullanmayı öğren bi sonra hidro yaparsın..
sen emeklemeden yürümeye çalışıyorsun,boyna düşersin,doğrulamazsın hiç.. hidroponik sistemi kullanacak adamın yüksek TDSlerde besinleri bilmesi lazım,ışığı ve havalandırması kuvvetli olması lazım ki hidro yapmasının anlamı olsun..ustalık işi hidroponik..
sen sitedeki coco yapan acemilere bakma..sistem kurmadan büyük bud almaya çalışıyorlar,haliyle olmuyor..
ışığını ve havalandırmanı kitabına uygun yap,bir iki tur yetiştir toprakta..sonra yeterli gelmezse hasadın hidroya bakarsın..benim tavsiyem bu yönde..
kral selamlar gerçekten çok haklı yazmışsın ama taylanddayım 2 3 ay sürede yüksek hasat almam lazım toprakta 1 sefer yetiştirdim günlük başında olacağım dediğin gibi kitabına uygun bi şekilde verim alamaz mıyız?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** ******** *******
    hahahahahahahaha*** *** ** ***** ****
  • D despotdes:
    ********* ** ** ******** hahahaha** ***** ***
    ***** *** **** hahahaha* ****** ******* ****** *******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ***** **
  • Serigrower Serigrower:
    ** ****** ******** **
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    **** hahahaha*** ******* ** ********* ****** ****
    * ** hahahaha***
    *** ********* **** ******** **** ******** ********* hahahaha ***** ******** **********
  • M mooshan:
    *** hahahaha*** ******** hahahaha **** ****** ********* hahahaha** *** ***
    hahahahahahahaha ***** ** ***** ****
    hahahahahahahaha*** ******* **** ***** ***** **
    hahahahahahahaha ***** ** ***** ****
    ***** **** **** ***** **** ***** **** *** **** ******* ***** ***** ***** ********** **** hahahaha* ***** ********** ***** ** *** ******** ********* ******* *** hahahaha*** ******** hahahaha **** ****** ********* hahahaha** *** ***
    ******** ********* **** *** **
    hahahahahahahaha
    ***** ***** ****** **
    ********* ** ******** **** hahahaha*** *******
    ********* ***** hahahaha *****