Küçük Bitkilerdeki Kendi Rekor Denemem

Lucky

Müptezel
aynen kanka sulama periyot 3 gün , boş sulama yok ve 12 lt, ama kokain alacak olsam inan bitkiye vermem :D:D:D
Kanka 3 gun çok 12 lt saksı ben nasıl bi takviye yaparsan yap etkili olacagını sanmıyorum acıkcası bence sulama sistemini daha verimli hale getirmen beslenmeyi yeterli hale getirmen gerekir diye düşünüyorum.Eger sulama ile ilgili önyargıların yoksa bir iki deneme yapıp deneyebilirsin sulama sıklıgını arttırmayı burdaki referans başlangıc noktası Toprak rutubet karekterıstık egrisi yani topragın nem durumu,topragın yapısına göre bulunan faydalı su kapiller su bunu takviye etmek ve bitkinin topragın katı fazından fazla enerji kullanarak beslenmesi yerine topragın sıvı hali çözeltisinden beslenmek neyse kanka kafanı karıştırmıyım sen bu konuyada bi bak derim :)

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Kanka 3 gun çok 12 lt saksı ben nasıl bi takviye yaparsan yap etkili olacagını sanmıyorum acıkcası bence sulama sistemini daha verimli hale getirmen beslenmeyi yeterli hale getirmen gerekir diye düşünüyorum.Eger sulama ile ilgili önyargıların yoksa bir iki deneme yapıp deneyebilirsin sulama sıklıgını arttırmayı burdaki referans başlangıc noktası Toprak rutubet karekterıstık egrisi yani topragın nem durumu,topragın yapısına göre bulunan faydalı su kapiller su bunu takviye etmek ve bitkinin topragın katı fazından fazla enerji kullanarak beslenmesi yerine topragın sıvı hali çözeltisinden beslenmek neyse kanka kafanı karıştırmıyım sen bu konuyada bi bak derim :)
kanka toprakta coco içerik yok. 3 günde 1 sulamada dahi tam nemini kaybetmiş olmuyor. bitkinin tüm şartları stres çizgisinde. kabin içi ısı, ışık, sıcaklık,debi en üst seviyede buna rağmen daha erken kurumuyor. ben özel bir sulama seti kullanıyorum. toprağı sularken tüm toprağa yedirerek ve sulama oranı düşük olacak şekilde fısfıstan akıyor. dolayısıyla toprakta kuru bölge kalmıyor,toprak drenaja gidecek kısmı da içinde tutuyor. fazlasında küf-mantar başlarsa bu aşamadan sonra patlar :)

Lucky

Müptezel
kanka toprakta coco içerik yok. 3 günde 1 sulamada dahi tam nemini kaybetmiş olmuyor. bitkinin tüm şartları stres çizgisinde. kabin içi ısı, ışık, sıcaklık,debi en üst seviyede buna rağmen daha erken kurumuyor. ben özel bir sulama seti kullanıyorum. toprağı sularken tüm toprağa yedirerek ve sulama oranı düşük olacak şekilde fısfıstan akıyor. dolayısıyla toprakta kuru bölge kalmıyor,toprak drenaja gidecek kısmı da içinde tutuyor. fazlasında küf-mantar başlarsa bu aşamadan sonra patlar :)
Eyvallah kanka senin topragın cocodan daha iyi cocoda 26 lt 24 saatte sulanmalı yanılmıyorsam seninki 12 lt 3 gunde suluyorsun senınkı daha ıyı su tutuyor :) Organik ondan kanka :)

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
@Abu Hay'OT kanka 100 m2 çatı katım var sürekli karanlık 1 tane senin gibi saksı yetiştirme niyetine girdim kafamın takıldığı bu giriş çıkış havalanması kabinin sağ ve sol tarafına 2 tane delik açsam biri giriş için biri çıkış için sadece delik yeterli olur mu hava sirkülasyonu çatıya çıktığımız yeri açınca oluyor

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
@Abu Hay'OT kanka 100 m2 çatı katım var sürekli karanlık 1 tane senin gibi saksı yetiştirme niyetine girdim kafamın takıldığı bu giriş çıkış havalanması kabinin sağ ve sol tarafına 2 tane delik açsam biri giriş için biri çıkış için sadece delik yeterli olur mu hava sirkülasyonu çatıya çıktığımız yeri açınca oluyor
kanka birini sağa birini sola açarken biri yukarda biri aşağıda olacak dimi? eğer ikisi aynı yükseklikte ve biri sağda biri solda olursa istediğin sirkülasyonu sağlayamazsın. temiz hava transferi iki boru arasında geçer yayılmaz kabine.nem ve ısı dengesini de ciddi şekilde değiştirir.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
evet uzun bir aradan sonra 4 yeni foto paylaşıyorum @mami10_ ustanın hatırlatması üzerine geç kaldığımı fark ettim. 77 çiçekle başladığım yolda, ne yaparsam yapıyım, co2, compost tea, carboled, kükürt,soğuk sıkım keçboynuzu, ekstra ışık, ekstra gübre vs, 77 çiçeğe birden enerji sağlayamadım. anladım ki bu iş için daha büyük bir saksı ve büyük kökler lazım.

sonra başladım alttan üstte lolipoplama. önce 55 çiçeğe düştüm. sonra 40, derken dün itibari ile birbirinden ayrı büyüyen 25 sömek kaldı.

IMG_8392.JPG

bundan sonrasına dokunmam diye düşünüyorum. hala umut vaaddediyor benim için çünkü hasata en az 3 haftam var. over başlamadım. budadıklarımı ise sabırla kurutup içtim manyaaaakkk bir sigara geliyor :)

IMG_8401.JPG

haliyle bunca deneme sonucu toprağı kitledim. şuan azot potasyum magnezyum sıkıntım var ama flush atmayacağım. ph su ve alg a mic ile gün aşırı döngü yaparak tedavi etmeyi düşünüyorum, bir gün ph ayarlı 2 litre boş su ertesi gün 2 litre alg a mic su şeklinde 3 tur sulayacağım. bu süreçte kabin debisi ve hava sirkülasyonunu da üst seviyeye çıkarıcam, ikinci fan seti de kurdum kabine ikinci vantilatörü de, ısıyı da 30 derecede sabitledim. ertesi hafta debiyi ısıyı düşürüp, fosfor potasyum calmag asitler, ertesi hafta over giricem ve olabildiğince hasatı geçirmeden en son noktaya kadar kesmiycem.

IMG_8403.JPG

sadece ana kelledeki sömeklere hiç dokunmadım, geriden gelen çiçeklerin son aşamasını da görmek istediğim için, onların tükettiği enerjiyi görmezden gelip sabırla budamıycam. üstteki lst ile yatırılmış ana kelle.

IMG_8405.JPG
thc üretiminden ise çok memnunum. bu en küçük sömek. bundakiler bile rahatlıkla gösteriyor kendini..içleri hala saydam. bu aşamada tırtıkladıklarım bile 2 saat çok iyi kafa bırakıyor. ilk evre sativa 2. evre indica baaaayııııldıııımmm. hasat ve sonrası kafasının çok daha iyi olacağından, muhtemelen koklaya koklaya kıyamadan içicem bu veleti :)

Ratata

Kıdemli Üye
Abi akıyorsun maşallah, hala çok iyi duruyor yavru, senin tavsiyenle ben de overdrive kullandım ve iki gün sonra flush atıp hasata geçiyorum senin de hasadın bol olsun abi

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Kanka aldinmi hasati güncelleme yapmadin
kankam hasatı aldım :) hem bi sağlık problemi atlattım hem sigara 3 nefeste herşeyden elimi ayağımı çektiriyor paylaşamadım :D 3 saat çok net kafası var 5-6 saat çok güzel konsantrasyonu var neye kitlenirsen kitlen akıyor içirmeden. güzel bir kobay oldu, 2 çok net tecrübesi oldu.

1- ne yaparsam yapayım gereken enerjiyi sağlayamadım bunu saksının küçüklüğüne bağlıyorum. daha güçlü kök yapılanması daha yüksek emilim-enerji-üretim demek. rekor kıramadım ama 2,5 kavanoz sıkı sıkı sömekler aldım. çiçeğe başlarken çok daha fazlasını bekliyordum. ayrıca bitki finalde aşırı strese girip muz üretmeye başladığı için en az 10 gün erken hasat etmek zorunda kaldım :( son 2 hafta müdehalenin cılkını çıkarmıştım.

2- hayatımda bu kalitede bi sigara yetiştirememiştim. bunu da thc'yi artırmak için; ara eğitimlerle,ışık döngüsündeki düzensizliklerle,ortam atmosferindeki sert değişiklerle yarattığım sistematik ve hafif streslere bağlıyorum. kuruyken bile kendilerini çıplak gözle net belli ediyorlar.

pazartesi son fotoları yapıştırırım kanka

YesiLL

Üye
kankam hasatı aldım :) hem bi sağlık problemi atlattım hem sigara 3 nefeste herşeyden elimi ayağımı çektiriyor paylaşamadım :D 3 saat çok net kafası var 5-6 saat çok güzel konsantrasyonu var neye kitlenirsen kitlen akıyor içirmeden. güzel bir kobay oldu, 2 çok net tecrübesi oldu.

1- ne yaparsam yapayım gereken enerjiyi sağlayamadım bunu saksının küçüklüğüne bağlıyorum. daha güçlü kök yapılanması daha yüksek emilim-enerji-üretim demek. rekor kıramadım ama 2,5 kavanoz sıkı sıkı sömekler aldım. çiçeğe başlarken çok daha fazlasını bekliyordum. ayrıca bitki finalde aşırı strese girip muz üretmeye başladığı için en az 10 gün erken hasat etmek zorunda kaldım :( son 2 hafta müdehalenin cılkını çıkarmıştım.

2- hayatımda bu kalitede bi sigara yetiştirememiştim. bunu da thc'yi artırmak için; ara eğitimlerle,ışık döngüsündeki düzensizliklerle,ortam atmosferindeki sert değişiklerle yarattığım sistematik ve hafif streslere bağlıyorum. kuruyken bile kendilerini çıplak gözle net belli ediyorlar.

pazartesi son fotoları yapıştırırım kanka
Kanka dediğin gibi saksı büyük olsa çok daha farklı olurdu ama gerçekten yapıyorsun bu sporu

Lucky

Müptezel
Geçmiş olsun Kanka Allah şifa versin inşallah.Kendine dikkat et :) hayırlı ramazanlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A angeshar:
    **** *** ** * ******* ********* *** hahahaha
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    ** ***** **** ******** ******** ******** hahahaha **** ******** *** ***** *** ****** ********** ** ***** ****** ***** *******
  • W wickedstick:
    **** ********* ******** ** *** *** ********* hahahaha*** ******* **
  • H Heisenberg01:
    hahahaha* ********** ********** hahahaha***** ***** *** **** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ***** **** hahahaha****
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
    ***** ***** ** *** ****** hahahaha****** ***** ********* hahahaha
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    *** *** *** *** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • T Turco:
    * *
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** *** **** ******* ********** ********* ******* hahahaha** ****** ***** ******* ********** **********
  • S Sikimilas:
    ******* hahahaha *** ***
    S Sikimilas: ******* hahahaha *** ***