Kızımın Saçları Kıvrıldı

Gübreyi çok verdiğini düşünüyorsan flush yap toparlar bi süre sonra. Tabi ne nekadar verdin tam olarak ne yaptin yazsan daha iyi olurdu.

seedsman

Yeni üye
Cvp: Kızımın Saçları Kıvrıldı

OptimisticPrime' Alıntı:
Gübreyi çok verdiğini düşünüyorsan flush yap toparlar bi süre sonra. Tabi ne nekadar verdin tam olarak ne yaptin yazsan daha iyi olurdu.

2 gün gübreli 1 gün normal su veriyorum. Güzelde etkisi oldu. Ama kapak ile koyduğum ölçüyü 2 gündür göz kararınca yükselttim. Zaten 3 lü seti artık kullanmama gerek yok galiba.

Trainer

Yeni üye
Her şeyden önce gübreler öyle kapakla veya göz kararı kullanılmaz, eczaneden 1-2 liraya alabileceğin şırıngalarla bu işi hem kolayca hem de doğru bi şekilde yapabilirsin.

Besin üreticilerinin verdikleri önerilen kullanım dozajları uzun süren araştırma ve test aşamaları sonrasında karar kılınılmış oranlar, bunları takip etmeni öneririm.

3'lü seti gelişim döneminin 2. haftasından çiçeklenmenin son haftasına kadar kullanıyosun. Eşit oranlarda, haftada 1 kere 1 litre suya her birinden 4'er ml olacak şekilde.

Yaşadığın soruna gelecek olursak, eğer sulamayla ilgili (az sulama, fazla sulama) bi sorunun olduğunu düşünmüyosan evet, tahmin ettiğin gibi büyük ihtimalle bitkin azot zehirlenmesi yaşıyo şu an. İnternette Nitrogen Claws diye aratırsan örneklerini görebilirsin.

Bi mini flush, sonrasında temiz su ve bundan sonra doğru şekilde kullanılan besinler yavrunu eski sağlığına kavuşturacaktır diye umuyorum.

Haydi kolay gele

R

Ripley'sOG

Guest
Bitkinde aşırı derecede azot toksitesi var.Acilen flush yap ve saksin 30 litre ise 20 litre duz flushla ve son 10litresine hafiften gubre ekle 1/4 felan (takvime gore) ve en az 1 hafta gübreden uzak dur son durumlardan haberdar edersin bizi.

Ve buda size ve forumdaki dostlara ders olsun ÇOK GÜBRE ÇOK SOMEK  değildir ! 

gecmis olsun

Trainer

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Bitkinde aşırı derecede azot toksitesi var.Acilen flush yap ve saksin 30 litre ise 20 litre duz flushla ve son 10litresine hafiften gubre ekle 1/4 felan (takvime gore) ve en az 1 hafta gübreden uzak dur son durumlardan haberdar edersin bizi.

gecmis olsun

ÇOK GÜBRE PİŞMANLIKTIR

bunu unutmayın arkadaşlar ahah

seedsman

Yeni üye
Eyw arkadaşlar.. gelişmeleri bildireceğim

OptimisticPrime' Alıntı:

2 gün gübreli 1 gün normal su veriyorum. Güzelde etkisi oldu. Ama kapak ile koyduğum ölçüyü 2 gündür göz kararınca yükselttim. Zaten 3 lü seti artık kullanmama gerek yok galiba.

seedsman' Alıntı:
OptimisticPrime' Alıntı:

Çok vermişsin arkadaşların yaptıkları yorumlar isabetli çizelgeleri dikkate almak lazım. Bende geçtim o yollardan daha berbat haldeki kızımın tekrar sağlığına döndüğünü biliyorum sabredeceksin düzelir umarım.

Klavye12

Yeni üye
Gübre kullanmadan gecirecegin 1 hafta sonunda bitkin düzelir korkma sadece ilk sulamadı flush dan ziyade yikarcasina sula tam flush da değil.normal.bir sulamada değil ve rahat.birak bitkiyi toplar knk kly gelsin

seedsman

Yeni üye

Ripley' Alıntı:

gecmis olsun

Kanka durumlar böyle

https://imgur.com/gallery/LI4gA4l

Büyük saksıya aldım.. özellikle altta birkaç yaprak sarardı ve kurudu.. aşağıda yeni çıkan küçük yapraklar var onları gölgede bırakıyorlar.
Acaba kendim mudale etmeli miyim? Yoksa beklemeli miyim?

nikre34

Yeni üye
kucuk kalan yapraklar icin bitkinin beslenecegi yapraklari kesmemen gerektigini biliyorum, aksine o alttaki kucuk yapraklari kesenler var.Golge yapan yapraklari dallarin altina dogru sikistir bence ben oyle yapiyorum.

cannabis16

Ordinaryüs
bitkinin yaprak uçları kartl pençesi gibi içe kıvrılması azot fazlasıdır,zaten OG kardeşim gerekeni izah etmiş.
benim takıldığım konu,bitki çadırında scrog ağ aparatı var ve kullanmıyorsun,yana asmışsın fileyi.en azından dalların yana gidişine destek olurdu..daha büyümeden taksaydın çok işine yarardı.

dumanın bol olsun

seedsman

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
bitkinin yaprak uçları kartl pençesi gibi içe kıvrılması azot fazlasıdır,zaten OG kardeşim gerekeni izah etmiş.
benim takıldığım konu,bitki çadırında scrog ağ aparatı var ve kullanmıyorsun,yana asmışsın fileyi.en azından dalların yana gidişine destek olurdu..daha büyümeden taksaydın çok işine yarardı.

dumanın bol olsun

Aslında ben onu geçen hafta takmıştım ama erken diyenler oldu çıkarttım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
    NewGardener NewGardener: *** *****