Kabin secimi // Harvest master vs secret jardin

koala

tembel hayvan
onuda soyle dusunmek lazım baya bı masrafla kurdum sıstemı topraklar saksılar gubreler gunde 20 saat ısık acık kalıyor 6-7 tane prıze takılı elektrıklı cıhaz calısıyor hakkını vermek lazım bırde bır bıtkının hasatını ben 1 ayda bıtırırım bıraz fazla hasat alalım kı bır dahakı olana kadar rahat rahat takılalım dostum :)
aga aynı verimi alırsın dar alanda fazla bitkiyle iyi bi sog yapmassan bence sen bilmiyorsun bu işleri arkadaşlara öneri yapma bırak bilen yapsın kardeşim. kötü niyetin olduğundan değil ama yanıltıyorsun insanları

sonerads

Kıdemli Üye
arkadaşın dediği hiç doğru değil tek auto bakıyorum 80x80de vakum olmasın diye kabin kapağını kapatmıyorum sığmıyo bitki kanka yanıltma insanları :D
Kanka1.5x1.5 alacagim yazmistim ilk basta, sanirim ona cevap olarak rahat rahat bakarsin yazdi, en azindan ben oyle anladim yani:)

koala

tembel hayvan
kanka ben memnunun acması kapaması falan rahat bozulmuyor fermuarı cıkıs fanı sp 350 var bende temız hava gırısı ıcınde bsch marka 120 lık fan aldım az seslı calısıyor ama sorun olmuyor cıkıs fanını dusuk devırde kullanıyorum suan havalar bıraz daha ısındıgında hızlı ya alacagım lambalarım da mh hps 400w 2 tane nem makınası var bende ıkısıde full acık gunluk 10 lt su gıdıyor :D bırde vantılatorum var ıcerde onu kabının ustune taktık bıraz abarttım galıba ama suan ıcınde 7 tane saksım var mıx hepsı koftecı de var sponsorun tohumu da var bakalım ne olacak erkek cıkarsa 2 tanesı dıye dusundum max 5 saksıya rahat rahat bakarım heralde
@sonerads

sonerads

Kıdemli Üye
Onu ben de okudum ama kendi sistemi oldugu icin yorum yapmadim valla, yoksa o kabinde o kadar cicek bana da hic mantikli gelmedi.
bu arada bende de secret jardin var dostum güzel ürün harvest master diamond mylar kullandığını okumuştum gözüme pek hoş gözükmedi yine de . https://turkish.alibaba.com/product-detail/silver-mylar-reflective-210d-fabric-60762550643.html secret jardin hydro serisinin kumaşı bu ben memnunum kankacım ama bir iki modifiye yapılırsa daha da güzel olur
Tesekkurler kanka zaman ayirip fikir verdigin icin. Grow sitelerinden baktigimda secret jardinin ic kaplamasi daha kaliteli gibi gorunuyor ama tabi kullanmadigim icin sadece gorunusle karar vermek istemedim. O yuzden sizin kullanici yorumlarinizi da almak istedim.

koala

tembel hayvan
Modifiyeden kastin ne bu arada kanka
kanka vakumu önlemek icin bazi çadırlarda aparat var duvarların ortasina koyuyosun işte vakum olmuyor sistem anlatabildim mi bilmiyorum onu pvcden yapıp koymak lazım. kanka bana da oyle geldi hatta Growkent te ben aldigimda hydro shott 10 25 lira daha ucuzdu harvest masterdan elemena dedim nasil daha ucuz o da dedi nasil daha ucuz **** şaşırdı siteye bakti fiyatlara bu da böyle bi info olsun sana

sonerads

Kıdemli Üye
kanka vakumu önlemek icin bazi çadırlarda aparat var duvarların ortasina koyuyosun işte vakum olmuyor sistem anlatabildim mi bilmiyorum onu pvcden yapıp koymak lazım. kanka bana da oyle geldi hatta Growkent te ben aldigimda hydro shott 10 25 lira daha ucuzdu harvest masterdan elemena dedim nasil daha ucuz o da dedi nasil daha ucuz . şaşırdı siteye bakti fiyatlara bu da böyle bi info olsun sana
Anladim kanka vakum olayini onlemek icin kendimiz bir aparat uydiracagiz yani. Adamin sen soyleyene kadar sitedeki fiyatlarin farkinda olmamasi da ilgincmis yani:)
Tamam kanka mesajini aldim tesekkurler:)

koala

tembel hayvan
Anladim kanka vakum olayini onlemek icin kendimiz bir aparat uydiracagiz yani. Adamin sen soyleyene kadar sitedeki fiyatlarin farkinda olmamasi da ilgincmis yani:)
Tamam kanka mesajini aldim tesekkurler:)
yakın fiyatlar birbirine ya samimiyet oldu ondan cok kasmadan takiliyodu rica ederim kankacim iyi growlar

NECCO

Yeni üye
arkadaşın dediği hiç doğru değil tek auto bakıyorum 80x80de vakum olmasın diye kabin kapağını kapatmıyorum sığmıyo bitki kanka yanıltma insanları :D
kankacım vakum mu olmasın valla kanka vakum olmuyor benım kabınde yanıltacak bı durum da yok ben kendı sıstemımı yazdım bende aksıne kapagı sureklı kapalı tutuyorum hıc acmıyorum vakum degıl sısme bıle oluyor kabınde balon gıbı :) sıgmaması neden acaba onu anlamadım

NECCO

Yeni üye
aga aynı verimi alırsın dar alanda fazla bitkiyle iyi bi sog yapmassan bence sen bilmiyorsun bu işleri arkadaşlara öneri yapma bırak bilen yapsın kardeşim. kötü niyetin olduğundan değil ama yanıltıyorsun insanları
kanka neden aynı verımı alırım aynı verımı alsam bıle farklı sıgaralar ıcmek daha mantıklı sureklı aynı sıgara guzel olmuyor bellı sure sonra ben 15 yıldır ıcıyorum bunu belkı daha da fazla neyse yanıltacak bısey soylemedım kendı kabınımı ve saksılarımı soyledım yarın foto atıyım bı bak dostum seymı dostum :D hasatıda gorucez kankam insallah dumanın bol olsun

koala

tembel hayvan
kankacım vakum mu olmasın valla kanka vakum olmuyor benım kabınde yanıltacak bı durum da yok ben kendı sıstemımı yazdım bende aksıne kapagı sureklı kapalı tutuyorum hıc acmıyorum vakum degıl sısme bıle oluyor kabınde balon gıbı :) sıgmaması neden acaba onu anlamadım
kankacim kabinin sismeyecek girisi fanini kis iceriye girdiginden daha az hava cikarsa bitkilerin basinctan zarar görebilir

NECCO

Yeni üye
kankacim kabinin sismeyecek girisi fanini kis iceriye girdiginden daha az hava cikarsa bitkilerin basinctan zarar görebilir
kanka oda vantılator u actıgımda oluyor bıraz buyk galıba 1 kademede calıstırıyorum ama yınede fazla gelıyor galıba cıkıs fanını dusuk gucte calıstırıyordum onu hızlı moda gecırıp bakıcam bıde

koala

tembel hayvan
kankacim kabinin sismeyecek girisi fanini kis vakum olucak
kanka neden aynı verımı alırım aynı verımı alsam bıle farklı sıgaralar ıcmek daha mantıklı sureklı aynı sıgara guzel olmuyor bellı sure sonra ben 15 yıldır ıcıyorum bunu belkı daha da fazla neyse yanıltacak bısey soylemedım kendı kabınımı ve saksılarımı soyledım yarın foto atıyım bı bak dostum seymı dostum :D hasatıda gorucez kankam insallah dumanın bol olsun
dostum isigin etki alanı belli kac kok koyarsan koy bi yere kadar ayni verimi alirsin sog egitimi vermessen arkadaslar sog yapmayacak bilmeyenler olabilir yanilabilirler o manada diyorum dumanin bol olsun kankam hasadin kral olsun inş

koala

tembel hayvan
kanka oda vantılator u actıgımda oluyor bıraz buyk galıba 1 kademede calıstırıyorum ama yınede fazla gelıyor galıba cıkıs fanını dusuk gucte calıstırıyordum onu hızlı moda gecırıp bakıcam bıde
bak kanka eger vakum olup alanin daralirsa pvc borulari iskelete sabitle kabinin ortasindan duvarlarina

NECCO

Yeni üye
kankacim kabinin sismeyecek girisi fanini kis vakum olucak

dostum isigin etki alanı belli kac kok koyarsan koy bi yere kadar ayni verimi alirsin sog egitimi vermessen arkadaslar sog yapmayacak bilmeyenler olabilir yanilabilirler o manada diyorum dumanin bol olsun kankam hasadin kral olsun inş
kankam onuda dusundum guzel egıtımlerle ayarlıyacagım zaten basladım lsd ve toppıng yapmaya bazılarını sadece boya verıp 3-5 kelle alıcam buyuk saksılarıda bıraz genıs tutup 8-10 kelle almak planım ınsallah kankam hepımızın hasatı bol dumanı bol someklerın kol gıbı olsun :) :)

Ü

Üye silindi 20072

Guest
120*120 lik kabinde 4 tane çok rahat bakarsın,saydığın iki firmada kendini kanıtlamış ve ürünleri kaliteli..Ben iki markayı da deneyimlerin,ikisinde de en ufak bir sıkıntı yaşamadım..bütçen hangisine uyuyorsa gözün kapali alabilirsin hocam keyifli growlar.

Cansahin

Yeni üye
2014 yılında secret jardin markasının , en 120 cm, derinlik 120cm , boy 200cm olan kabininden satın aldım. Bu süreç içinde yaklaşık olarak 6 kez kurdum söktüm, sadece 1 köşeden 3cm kadar biraz dikişler söküldü, ışık sızması olmadı, fermuarı kaliteli iki el ile kullanırsan fermuara birsey olmaz, genel olarak iyi diyebiliriz

sonerads

Kıdemli Üye
120*120 lik kabinde 4 tane çok rahat bakarsın,saydığın iki firmada kendini kanıtlamış ve ürünleri kaliteli..Ben iki markayı da deneyimlerin,ikisinde de en ufak bir sıkıntı yaşamadım..bütçen hangisine uyuyorsa gözün kapali alabilirsin hocam keyifli growlar.
teşekkürler bro secret jardin 120*240*200 hydro shot alacağım sanırım bir sonraki grow için, 4 ya da 6 tane düşünüyorum, yılı tek growla geçiririm muhtemelen bu sayede. sana da keyifli growlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********