Kankalar bu azot fazlası mı ?

istr

Ordinaryüs
kankalar son sulamada aşşağıdaki tabloda gösterdiğim miktarları verdim yani micro grow bloom 1.5, 1ml de b52 A.N serisi
bunları vermeden önceki sulamam da boştu,
bir sonraki sulamayı da boş gececeğim sizce sağdaki bitkiye flush atmalı mıyım? nasıl atılıyor flush

1702677513906.png

sağdaki bitkiden bahsediyorum

Son düzenleme:

istr

Ordinaryüs
Konu güncel, sağdaki kıza flush atmayı düşünüyorum bugün, ne diyosunuz gerekli mi ?

istr

Ordinaryüs
Kalsiyum fazlası olma ihtimali de var, o yüzden soruyorum, calmag fazlasıyla calmag ı yapraktan verdim, flushlamıycam o yüzden

istr

Ordinaryüs
@Yesil888 kanka bakabilir misin bugün sulama yapacağım, boş sulayıp geçeyim mi, yoksa direk flush atayım mı, boş suladıktan sonra flush ihtiyacı olursa 2 sulama gübresiz kalmış olur :/

Resimler ve bilgiler konunun en üstünde mevcut

Yesil888

Ordinaryüs
Evet örümcegin verdigi zarar benziyor, ama bitkinin bütününü görmem lazim, birde bu calmag fazllaligi degil, onu kesin söyleyebilirim. Kanka o yapraklara büyütecle bak, yürüyen böcekler var mi? Ciplak gözle göremezsin.

istr

Ordinaryüs
Evet örümcegin verdigi zarar benziyor, ama bitkinin bütününü görmem lazim, birde bu calmag fazllaligi degil, onu kesin söyleyebilirim. Kanka o yapraklara büyütecle bak, yürüyen böcekler var mi? Ciplak gözle göremezsin.
Bi büyüteç çözeyim inceliycem kanka, sağdaki bitkide azot fazlası mı var dersin, flush atayım mı ?

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka bu aktüel resim ise evet her iki bitkide de azot fazllaligi var, calmag verme su anda at flush kanka, yapraklar normal ton yesile dönsün ondan sonra gene resim yükle bakayim.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka potasum eksikliginden dolayi yüklendin gübreye, bundan dolayi bu azot fazllaligi oldu.Halbuki sana yazmistim, normal gübreme takvimine devam diye. Su anda bitkilerin streste, azot fazllaligi besin kitlenmesi yapar, bitkin su anda hic bir gübreyi almiyor topraktan. Su anda gelismede durmustur, yada cok yavaslamistir. Kanka abartma, bitkimize herseyin fazlasi zarar. Herseyi kivaminda vermeliyiz. Isik,gübre,su vs.

Bence azot değil bu. Medyan Coco anladığım kadarıyla. Fazla sulamadan kaynaklı gibi. Coco suyu fazla tutar, sen kurudu zannediyorsun halbuki ıslak daha. Kış aylarında geç kurur bilgin olsun sulamayı 5 6 günde bir az gübre ile yapabilirsin.

istr

Ordinaryüs
Bence azot değil bu. Medyan Coco anladığım kadarıyla. Fazla sulamadan kaynaklı gibi. Coco suyu fazla tutar, sen kurudu zannediyorsun halbuki ıslak daha. Kış aylarında geç kurur bilgin olsun sulamayı 5 6 günde bir az gübre ile yapabilirsin.
Coco değil biobiz light mix soil... fazla sulama yok kurumaya ve ağırlığa dikkat ederek 5 haftalık bitkiye 500ml su veriyorum, az bir miktar.

istr

Ordinaryüs
Kanka potasum eksikliginden dolayi yüklendin gübreye, bundan dolayi bu azot fazllaligi oldu.Halbuki sana yazmistim, normal gübreme takvimine devam diye. Su anda bitkilerin streste, azot fazllaligi besin kitlenmesi yapar, bitkin su anda hic bir gübreyi almiyor topraktan. Su anda gelismede durmustur, yada cok yavaslamistir. Kanka abartma, bitkimize herseyin fazlasi zarar. Herseyi kivaminda vermeliyiz. Isik,gübre,su vs.
Usta yok gübreye abanmadım, normal takvimden verdim, az bile verdim hatta. Nitrojenli gübre çok elimde bi kısmı yerine bigbud da verebilirdim. bide geçen sulamada 500ml suladım dediğim gibi alttan çok akamadı su, birikme yapmış demekki, şimdi alttan akıta akıta bi güzel boş suladım, flush atar gibi

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka ben 14 günde bir bolcana alttan su cikana kadar bos sulama yapiyorum, saksida biriken tuzu,fazla gübreyi temizlemek icin.Tavsiye ederim sende yap.Kanka saksi büyüklügü ne, 5 haftalik kizlara 500 ml biraz az degil mi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1