Kankalar bu azot fazlası mı ?

rcakal

Üye
İşin içine örümcekler falan girmiş :D karman çorman olmuş ortalık. Şimdi dur tahmin edeyim sen Cal-Mag ı yapraktan vermeye çalıştın ve ışık düzenin 24/0 bu da örümcek zannettiğiniz şeyi oluşturdu. İkinci olarak bitkinde Azot fazlalığı da var, potasyum eksikliği zannettiğin şey yani kalsiyum eksikliği de var magnezyum eksikliği de, ama flush atacak kadar fazla değil. Sen bu durumu yanlış anlayıp yanlış yönlendirildin. Diğer arkadaş da sana boş sulamada Cal-Mag vermemeni söyledi çünkü ne dediği hakkında hiç bir fikri yok. Artık yapraktan verdiğin işe yaramış mıdır bilemem. Sadece gece döngüsü olmayan bir sistemde yapraktan beslemeye seni iten şey neydi onu merak ediyorum?

Son düzenleme:

istr

Ordinaryüs
Kanka ben 14 günde bir bolcana alttan su cikana kadar bos sulama yapiyorum, saksida biriken tuzu,fazla gübreyi temizlemek icin.Tavsiye ederim sende yap.Kanka saksi büyüklügü ne, 5 haftalik kizlara 500 ml biraz az degil mi?
11 lt kanka, evet biraz az normalde ama çok bodurlarda ve fazlasını suladığımda çok aşırı tepki veriyolardı yaprak sarkması falan gibi ben de o yüzden az suladım, şimdi suyu biraz bol verdim kendilerine geldiler, ben toprağın lightmix olduğunu hesaba katmadım, biraz daha bol sulayıp temizlenmesine yardımcı olmam gerekirdi :) ilk grow baya fazla hata yaptım ama bolca da tecrübe kazandırdı, şimdi lolipopping de yaptım toprağa değen ve karanlıkta kalan çok yaprak olduğu için, gelişimleri hızlandı, iyi görünüyorlar şuan, en son attığım güncel fotodan beri 2 3 cm uzamıştır

istr

Ordinaryüs
İşin içine örümcekler falan girmiş :D karman çorman olmuş ortalık. Şimdi dur tahmin edeyim sen Cal-Mag ı yapraktan vermeye çalıştın ve ışık düzenin 24/0 bu da örümcek zannettiğiniz şeyi oluşturdu. İkinci olarak bitkinde Azot fazlalığı da var, potasyum eksikliği zannettiğin şey yani kalsiyum eksikliği de var magnezyum eksikliği de, ama flush atacak kadar fazla değil. Sen bu durumu yanlış anlayıp yanlış yönlendirildin. Diğer arkadaş da sana boş sulamada Cal-Mag vermemeni söyledi çünkü ne dediği hakkında hiç bir fikri yok. Artık yapraktan verdiğin işe yaramış mıdır bilemem. Sadece gece döngüsü olmayan bir sistemde yapraktan beslemeye seni iten şey neydi onu merak ediyorum?
Tahminlerinin çoğu yanlış kanka, 20/4 gidiyorum, calmag ı yapraktan ışık kapanmadan önce sadece 2 gün verdim kanka (renk değişimi işe yaramış gibi ), beyazlıklar ondan önce de vardı, bitkiler bodur olduğu için sulama yaparken yapraklara çok değdiriyorum ondan olabilir kanka,

Boş sulamayı sağlam attım dün çok toparladı bitkiler dünden bu yana, lolipopping de yaptım, problemim az sulamakmış sanırım, suyu alttan çok akıtmıyordum. Diğer eksiklikler ne yazıkki bir sonraki sulamaya kadar bekleyecekler, şuan kendini baya toparladı, biraz kendi haline bırakalım

yeşille daha önce bi kaç husumetiniz olmuş doğrudur, ben kimseyle kötü olmak istemiyorum yazılanları mantık çerçevesinde okuyup kendim de araştırarak hareket ediyorum, bir kişinin lafıyla direkt aksiyon almıyorum yani. Kim daha iyi biliyor kim bilmiyor yarışına gerek yok, bakıyoruz işimiz çözülüyo mu çözülmüyo mu.

rcakal

Üye
20/4 gidiyorum, calmag ı yapraktan ışık kapanmadan önce sadece 2 gün verdim kanka (renk değişimi işe yaramış gibi ), beyazlıklar ondan önce de vardı, bitkiler bodur olduğu için sulama yaparken yapraklara çok değdiriyorum ondan olabilir kanka,

Boş sulamayı sağlam attım dün çok toparladı bitkiler dünden bu yana, lolipopping de yaptım, problemim az sulamakmış sanırım, suyu alttan çok akıtmıyordum. Diğer eksiklikler ne yazıkki bir sonraki sulamaya kadar bekleyecekler, şuan kendini baya toparladı, biraz kendi haline bırakalım
Sevindim senin adına, günlüğe devam edersin artık he :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1