Karbon filtre ve fan uyumu

sonerads

Kıdemli Üye
Kankalar selam. Karbon filtrenin fandan kucuk olmasi koku kacirmasina mi yoksa fanin bogularak omrunun kisalmasina mi sebep olur?

Ü

Üye silindi 24423

Guest
350 m3'lük bi fanı 330 m3'lük bi karbon filtreyle denedim ve kokuyu biraz filtrelese de tamamen yok etmedi. Sonra 467 m3'lük bi karbon filtre alınca koku nerdeyse sıfırlandı.

sonerads

Kıdemli Üye
Yeni fan aldim da kullanacagim mevcut karbona gore fan baya buyuk ama dimmerle kullanacagim, sicakliga gore belki karbonun hacmini gecirecek kadar arttirabilirim. Koku kacirmasini cok problem etmiyorum da acaba fana bise olur mu diye korkuyorum acikcasi:D

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Koku sorunun yoksa fanı düşünme sonuçta karbon filtrenin üstünde bi dünya delik var ve fanın çekiş gücüne göre deliklerden hava akımı devam eder.

kuzey3316

Yeni üye
FAN GÜCÜN COK YÜKSEK-KARBON FİLTRE KAPASITESİ DÜSÜK İSE;TAMAMEN SEPERE EDEMEDEN KOKUYU DISARI VERİCEKTİR. AYNI SORUNU BENDE YASAMISTIM , AMA SONRASINDA KAPASİTEYE UYGUN ALSANDA KARBON FİLTREYİ ODA İCİNDE BİRAZ OLSA KOKU BIRAKIYOR (KABİNDEN UFAKTAN SIZDIRMALAR YANİ ) YANİ FAN COK GÜCLU KARBON FİLTRE DÜSÜK GÜCTE OLDUMU KOKU SORUNU BİRAZDA OLSA SORUN OLUYOR.

sonerads

Kıdemli Üye
FAN GÜCÜN COK YÜKSEK-KARBON FİLTRE KAPASITESİ DÜSÜK İSE;TAMAMEN SEPERE EDEMEDEN KOKUYU DISARI VERİCEKTİR. AYNI SORUNU BENDE YASAMISTIM , AMA SONRASINDA KAPASİTEYE UYGUN ALSANDA KARBON FİLTREYİ ODA İCİNDE BİRAZ OLSA KOKU BIRAKIYOR (KABİNDEN UFAKTAN SIZDIRMALAR YANİ ) YANİ FAN COK GÜCLU KARBON FİLTRE DÜSÜK GÜCTE OLDUMU KOKU SORUNU BİRAZDA OLSA SORUN OLUYOR.
o noktada şüphem yok kanka sonuçta çekilen havayı tam olarak temizleyecek kapasitede olmuyor karbon. ben daha çok fan bozulur mu noktasındayım ama ona da dimmer aldım bi şeklide optimumu bulucam artık. sağolasın cevap için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ** ******** ********* ******* ********** hahahaha** ******* ****
  • Avare Avare:
    **** ******* ****** ****** hahahaha** ******* ***** **** hahahaha** ***** ******* **
  • Avare Avare:
    **
  • Avare Avare:
    **
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ******* ******** *** ****** **** ***** ******** ********** **** ******* ******* **
  • Avare Avare:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • Night owl Night owl:
    ****** ********** **** ***** ** **** ****** ******** ** ********** ***** ******** ***** ******* ***** *** **** ******* ** ** ******** ******* *** ******** ******* ***** ********* ** ** *** ****** *******
  • kkush kkush:
    hahahaha **** hahahaha*** *** ****** *******
  • Avare Avare:
    hahahaha
  • kkush kkush:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******* ********** ******* ****** ** **** ******* ********** ***** ***** ********* ********* **
    +1
  • Avare Avare:
    ****** ****** ****** ******* **** ****** ******** ** ***** ***** ****** *****
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • kkush kkush:
    ****** ****** ****** **** **
  • kkush kkush:
  • Avare Avare:
    ***** ******** hahahaha **** hahahaha* hahahaha *****
  • kkush kkush:
    hahahaha****** ******* **
  • Avare Avare:
    **** **** ** hahahaha*** **********
  • Avare Avare: