Komple Kabin kurulum araç ve gereçleri

Fateh

Yeni üye
Selam kankalar bitki yetiştirme tecrübem 5 sene önce 1 sefere mahsus olsada çok amatördük çoğu şey değişti ve çoğu şeyi unuttuk . Sizden yardımını istediğim konu 3 veya 4 super lemon haze yetiştirebilmem için kabininden tut aydınlatma sistemine giriş fanından tut çıkış fanına kadar bana şu özellikteki şu markayı al gerçekten güzel verim alacaksın diyebileceğiniz önerileri bekliyorum.

Fateh

Yeni üye
Bu konuyu açmamdaki amaç tohumlarım elime ulaştı vakit kaybetmeden acaba bu led ışığımı kullansam şu lambayımı kullansam diye düşünmeden ivedilikle nokta atışı yaparak süreci hızlandırmamı sağlamak ve tecrübeye her zaman saygım vardır güzel bi sistem kurmak istiyorum o yüzden tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

s1rtlan

Kıdemli Üye
ışık olarak cobled kullanabılırsın bıtkı basına mın. 150w olacak şekilde ortalama 600w gerekli o da sanırım 800Tl cıvarıdır. kabin olarak bez dolap alıp 120tlye içini yansıtıcı ile döşeyebilirsin. Bez saksı kullanacaksın sanırım. gübreler alacaksın onları sen araştır parana göre uygun olarak. onlarda sanırım 800 900 tl yi bulur. ph sıvı kit al dijital eğer kaliteli alacaksan al ama 70 80 liralık alma 2 gün sonra bozulur.Sana burda herkes farklı markalar söyler sen bütün konuları oku.

s1rtlan

Kıdemli Üye
Sen ilk başta bitki nasıl yetişir yapacağın eğitimler olacak onları araştır ilk başta ben nasıl hasadı alırım diye herşeyi okey ver sonra malzemeleri al. birşey bilmeden o işe direk girersen sürekli burdakiler sana yardımcı olur diye rahat olursan. hasadında sıkıntı cıkar. sabah akşam aç oku hastalıkları nelerdır nerede ne yapmam gerekır en son bırak malzemelerı sadece OKU sıkılmadan oku kafanda oldu diyene kadar oku. gerisinde herkes sana yardımcı olur zaten

Fateh

Yeni üye
Sen ilk başta bitki nasıl yetişir yapacağın eğitimler olacak onları araştır ilk başta ben nasıl hasadı alırım diye herşeyi okey ver sonra malzemeleri al. birşey bilmeden o işe direk girersen sürekli burdakiler sana yardımcı olur diye rahat olursan. hasadında sıkıntı cıkar. sabah akşam aç oku hastalıkları nelerdır nerede ne yapmam gerekır en son bırak malzemelerı sadece OKU sıkılmadan oku kafanda oldu diyene kadar oku. gerisinde herkes sana yardımcı olur zaten
Hepsini okudum kardeşim dış mekanda yetiştirme tecrübem var zaten o yönden sıkıntı yok sadece iç mekanda nokta atışı yapmak istiyorum dış mekan artık çok yorucu oluyor gizli yerler bul hasata yakın patlatıcaklarmı korkusu vs ve eğitimlerin hepsini okudum Lst vs hepsi kafamda gece gündüz onları okuyorum uygulamaya başladığım zamanda forumdan bilgileri alarak devam edicem amacım düzeneği seri bi şekilde kurmak

Fateh

Yeni üye
Yani deneme yanılma yöntemi yaşamak istemiyorum bi ışık aldım bu yetersiz kaldı şu daha iyiymiş onu alayım gibi boş paralar harcamak istemiyorum forumu çok araştırdım okudum bir çok farklı öneriler var o yüzden en doğrusuna ulaşma peşindeyim mesela 4 bitki için 80-80-200 ölçülerinde dolap yeterli olurmu buna yetecek çıkış fanı 4 bitkiye kaç wat led veya lamba yeterli olur

MikeTyson

Yeni üye
Yani deneme yanılma yöntemi yaşamak istemiyorum bi ışık aldım bu yetersiz kaldı şu daha iyiymiş onu alayım gibi boş paralar harcamak istemiyorum forumu çok araştırdım okudum bir çok farklı öneriler var o yüzden en doğrusuna ulaşma peşindeyim mesela 4 bitki için 80-80-200 ölçülerinde dolap yeterli olurmu buna yetecek çıkış fanı 4 bitkiye kaç wat led veya lamba yeterli olur
Üstad o boyutlarda kabin kurmak için ne kadar bütçen var, örneğin işini görebilecek ucuz ledlerde var bitkini çoşturacak çok iyi ledlerde var. Kabin , toprak gübre vs hepsi aynı şekilde iş görebilecek seviyedede var pahalı harika ürünlerde var. Mesela benim actığım konuya bi göz gezdirebilirsin malzeme seçiminde fikir verebilir.

Fateh

Yeni üye
Üstad o boyutlarda kabin kurmak için ne kadar bütçen var, örneğin işini görebilecek ucuz ledlerde var bitkini çoşturacak çok iyi ledlerde var. Kabin , toprak gübre vs hepsi aynı şekilde iş görebilecek seviyedede var pahalı harika ürünlerde var. Mesela benim actığım konuya bi göz gezdirebilirsin malzeme seçiminde fikir verebilir.
Gerçekten güzel para harcamışsın kaliteli ürünler

sonerads

Kıdemli Üye
Bez dolap düşünürsen bu dolabı tavsiye ediyorum Türkiye'deki boyu en yüksek bez dolap fiyatıda uygun ben aldım bitkilerimi bu dolabın içerisinde hafif büyüttüm terasa koydum ben bu amaçla aldım ama iyi döşersen üstünü olur

Kanka ben bu dolaptan alip ortadaki 120 cm borulari dikine takip kisa olan borulari da birbirine ek yaparak boyunu 185 cm'e cikarmistim. Simdi gorunce gozumde canlandi o ugraslarim:)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ***** *** hahahaha* ********** ***** ****
  • İstanbul İstanbul:
  • zero00 zero00:
    +1
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • İstanbul İstanbul:
    ** ******* ** **
    hahahaha** ****** hahahaha** ****
  • zero00 zero00:
  • İstanbul İstanbul:
    * ********* ***** ******** ********* **** ***** hahahaha ***** **
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • İstanbul İstanbul:
    **** ****** hahahaha ***** ********** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** *** ******* ********* ******* hahahaha* ***** ***
  • İstanbul İstanbul:
  • zero00 zero00:
    ****** ***** * ********* ***** ******** ********* **** ***** hahahaha ***** **
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ***** ********* ******** hahahaha ***** ******
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: * ****