LED ışık

Pmk54

Yeni üye
Merhaba abilerim kardeşlerim oto bitki bakacağım ilk deneyimim olacak herşeyim hazır ama birtek ışığım yok fazla fatura getirmicek bütün dönem kullana bileceğim fazla pahalı olmayan LED tavsiyesi olan varmı ?
Bu arada tek ağaç bakacağım

Ü

Üye silindi 24689

Guest
1 adet 50 watt mavi 2 adet watt kirmizi LED alirsan bütün isini görürsün. Arastir netten. 4.000-4.500 lümen arasi olmali

#Cigâ

Doktor
Merhaba abilerim kardeşlerim oto bitki bakacağım ilk deneyimim olacak herşeyim hazır ama birtek ışığım yok fazla fatura getirmicek bütün dönem kullana bileceğim fazla pahalı olmayan LED tavsiyesi olan varmı ?
Bu arada tek ağaç bakacağım
Full spectrum cob ledlere bak

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka lümen degerleri önemli LED projektör diye ara

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Başkan bir sorum daha olacak fidelenme döneminden çiçeklenme dönemine kadar mavi ve kırmızı ışığı aynı andami verecaz.
Senide yoruyorum hakkını helal et
Kanka cicege gecene kadar sadece mavi isik cicekte hem mavi hem kirmizi. Ayrica verdigimiz isigi ölcecegiz isik ile bitki arasidaki dogru mesafeyi blmak icin. Telefonuna bir lux metre app indir

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Aslında çiçeklenmeye kadar kırmızıya ihtiyaç duymuyor eğerki fatura düşürmek istiyorsan arkadaşın dediği gibi 1 mavi 2 kırmızı cob led kullanabilirsin ancak hazır montajlı olanları bulması dert olabilir araştırman lazım he dersen ben hallederim forumda çok güzel konu var bulursam atacağım linki.

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Bide lux mesafesi çıktı başımıza :) lux mesafisi ortalama nekadar olacak
Kanka armut pis agzima düs yok bu iste. :) Indireceksin lux metre app telefonuna ölceceksin sonrada ppf hesabini yaptiracaksin.
ya bu linkten kendin yap yada gönder bana ölcdügün lux ve isik rengini ben yapayim

Ü

Üye silindi 24689

Guest

Pmk54

Yeni üye
Ü

Üye silindi 24689

Guest
Lux 1.457 mavi ışık İnşallah doğru yapmisimdi
Lux 1.457 mavi ışık İnşallah doğru yapmisimdir
Kanka 1457 lux 174 umol/ s ppf degeri veriyor. Senin yetisme döneminde 600-800 umol/s ppf foton akisina ihtiyacin var. Mavi isik olarak 5.500 lux civarini yakalmalisin yani isik takviyesi. Yoksa bitki hakki ile gelismez. 5.500 lux mavi isik 650 umol/s ppf degeri veriyor bu cok iyi.

Pmk54

Yeni üye
50w lümen 4.000-4.500 mavi LED bulamadım hala araştırıyorum inşallah bulurum bitkiyle LED arasındaki mesafe 40cm öyle lux ölçtüm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
    F FISCUHARA: ******** ** ********* ********