LED kullanan arkadaşlar.sizce hangisi

cannabis16

Ordinaryüs
beyler 2 lambaya erişim kolay ve sizce hangisi daha iyi?
bi zahmet https://bossledgrowlights.com/products/copy-of-copy-of-diamond-450w-3w-led-full-spectrum-360-870nm-led-grow-light-panel-for-medical-flower-plants-grow-and-flower-high-yield yazıp bakasanız memnun olurum
diğeri de Bestva [size=medium]Elite 600w  yazıp aratırsanız...[/size]
ikisininde resmi sitede adresinde mevcut
ikisi aklıma yattı zira epilux her ikisininde led çipi..

Gispyking

Yeni üye
Kankalar bende bir süredir led lamba araştırıyordum arkadaşın verdiği sitede de aliexpress te de birkaç seri var bunların hangisi daha iyidir? 
Örneğin apollo serisi 300w 200$ iken
dominator serisi full spectrum gün ışığı 600w 150$
Diamond serisinde 600w 100$ oluyor
Sizce hangisini almak daha mantıklı?
Led alıp kendin yap diyen arkadaşlar olabilir ama hem teknik bilgim yok hemde yangın vs gibi risklerden dolayı hazır almak istiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

kankalar ben 2 x cree cxb 3590 kullanıyorum. Bitkinin durumu ateş tavsiye ediyorum. 4 bitki yetiştirdim 3 autoydu 60-70e yakın tanesinden hasat aldım.

Gispyking

Yeni üye
Cvp: LED kullanan arkadaşlar.sizce hangisi

hakanus34' Alıntı:
kankalar ben 2 x cree cxb 3590 kullanıyorum. Bitkinin durumu ateş tavsiye ediyorum. 4 bitki yetiştirdim 3 autoydu 60-70e yakın tanesinden hasat aldım.

Kardeşim ben en fazla 1 ya da 2 bitki için düşünüyorum Tekli olan model 2 bitki için yeter mi sizce alide 139$

C

Cannabistürkiye

Guest
Ucuz etin yahsini yenmez diye bi atasözü var iyisini al bikere al.

Gispyking

Yeni üye

Cannabistürkiye' Alıntı:

Peki bunun tekli modeli 1 bitki için sizce nasıl? Tüm dönemlerde kullanılıyor mu full spectrum mu bu ürün

Ayrıca [font=arial, helvetica, sans-serif]Yaklaşık 0.8 ~ 1.2 metre yükseklik iyi bir seçimdir. Diyor bunu kullanmak için 2 metre yükseklik lazım benim dolabın uzunluğu maks 140cm falan olacak [/font]

[font=Roboto,]Dim Tam Spektrum COB LED Işık CREE CXB3590 200 W 26000LM = HPS 400 W Büyüyen Lamba Kapalı Bitki büyüme Paneli Aydınlatma[/font]

[font=Roboto,]https://m.tr.aliexpress.com/item/32850549587.html?pid=808_0011_0209&spm=a2g0n.search-amp.list.32850549587&aff_trace_key=b9ce3b2ef7f74584902d1f449ec8048c-1549208749050-08973-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=3255amp-l62SSt09LosI_aXVoeYSTg1549229888037&gclid=CjwKCAiAv9riBRANEiwA9Dqv1bp1Xr4NUy2x5HqlsecznAApQ80XbBO-Y3trRWfmFbRjjOMEmv4JThoCz0IQAvD_BwE[/font]

vamonos

Üye
selam dostum bende cxb 3590 tavsiye ediyorum belkide piyasadaki en saglam led. biri 12 bin lümen üretiyor olmali tek bitki için yeterli ancak daha fazla vermeni öneririm ki 4 aylık emegine değecek bi hasat alasın saglicakla.

C

Cannabistürkiye

Guest

Gispyking' Alıntı:
Cannabistürkiye' Alıntı:

Peki bunun tekli modeli 1 bitki için sizce nasıl? Tüm dönemlerde kullanılıyor mu full spectrum mu bu ürün

Ayrıca [font=arial, helvetica, sans-serif]Yaklaşık 0.8 ~ 1.2 metre yükseklik iyi bir seçimdir. Diyor bunu kullanmak için 2 metre yükseklik lazım benim dolabın uzunluğu maks 140cm falan olacak [/font]

[font=Roboto,]Dim Tam Spektrum COB LED Işık CREE CXB3590 200 W 26000LM = HPS 400 W Büyüyen Lamba Kapalı Bitki büyüme Paneli Aydınlatma[/font]

[font=Roboto,]https://m.tr.aliexpress.com/item/32850549587.html?pid=808_0011_0209&spm=a2g0n.search-amp.list.32850549587&aff_trace_key=b9ce3b2ef7f74584902d1f449ec8048c-1549208749050-08973-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=3255amp-l62SSt09LosI_aXVoeYSTg1549229888037&gclid=CjwKCAiAv9riBRANEiwA9Dqv1bp1Xr4NUy2x5HqlsecznAApQ80XbBO-Y3trRWfmFbRjjOMEmv4JThoCz0IQAvD_BwE[/font]

Orda 0.8 1.2 dediği kabin yüksekliği değil m2 hesabı kabin bu ölcülerdeyse kullanabilirsin

Gispyking

Yeni üye

[quote pid='30449' dateline='1549280344']

Orda 0.8 1.2 dediği kabin yüksekliği değil m2 hesabı kabin bu ölcülerdeyse kullanabilirsin
[/quote]

Peki üstad 80x80x150cm(yükseklik) kabinde  kabaca 1m bitki yüksekliği 30-40cm led ışık arası olsa tek bitki linkteki tekli led 139$ olan modelden  yeterli olur mu

C

Cannabistürkiye

Guest
Bence yeterlidir,tekli olanı değil çift cob olanı al hps değeri 400w yazmışlar hadi en kötü 250w olsa bile,tek bitki için ideal bu markayı kullanan yabancı growerlar var çok iyi sonuçlar alıyorlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
    **** *** hahahaha** ** ***** ****** ** ****** * **** ********** ******* **** **
  • J _JoN KiTTO:
  • E ErdemRS6:
    **** *** hahahaha** ** ***** ****** ** ****** * **** ********** ******* **** ** ******* *********
  • E ErdemRS6:
    ***** ****** ***** ****** *** ******** *** hahahaha
  • F fenomenbey:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    **
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
    **** ********** ****** ***** ********** **
  • A ax-b:
    ***** ** ***** ***** hahahaha* ********
  • E ErdemRS6:
    ***** ** ***** ***** hahahaha* ******** ****** ***** *****
    +1
  • E ErdemRS6:
    ***** ****** ********* ********* ********* hahahaha***
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
    +2
  • muadip muadip:
    +1
  • LT Soap LT Soap:
    ******* **** ********** hahahaha** hahahaha* ****** hahahaha ****** ******* ********* hahahaha ******** ********* hahahaha***** ******** *** ***** **** ** ******* ******** *
  • muadip muadip:
    ********* ** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
  • LT Soap LT Soap:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
  • LT Soap LT Soap:
    ******** ********* ****** hahahaha****
  • LT Soap LT Soap:
    LT Soap LT Soap: ****** ** *** *****