Led teknik sorular

vurgun1

Yeni üye
Cvp: Led teknik sorular

Bilgidindegil' Alıntı:
Yok gardaşım yanlış anlaşıldı galiba
1000 tl sadece çiplere ayırıyorum.
Evet biraz bilgim yeteneğim var bağlamak için.
Soğutucularımda var.
Dolap çadır neyse artık kendim hal edeceğim. 
Canıma tak etti gardaşlar daha torbacısının ****. Her gün içen insanız bi at bi bakalım diye bişey yok artık :)
Kararlıyım 60 lt minimum saksı yapacağım ::)
biraz uzun gelişim evresi yapıp eğitmek istiyorum. 
Fazla fazla esrar lazım anlıyor musun beni faazla fazla esrar  :) :) :) denicez artık gardaş ama auto ile uğraşıp 2 3 ay 20 30 gram alamam 4 günde içerim onu uyuz olup :)

Sonuçta driver ayrı alsak ledler daha az ısınmayacak mı ? Eğer. Bunda yüzde 20lik bir fark oluşuyorsa ısı da değmez ama yarı yarıya ısı farklı olacaksa ledlerin sıcaklığın da driveri olsun diyorum.

Ziraatten anlayan dostum var. Gübrelemeyi organik doğal yööntemlerle düşünüyorum ilkinde hazır gübre duruma göre belki kullanırım. yarasa güvercin solucan ve evde bir iki gübre fermente edip olayı kurtaracağım

Zaten saksıların yerden yükseltip altına drenaj koyacağım.

Renk olayını net anladım full spectrum 3500kdır zaten diyorsun. Gelişimde takviye gerekirse ucuz cfllerden bir Kaç tane sallandırırız diye plan yapıyorum kendime

Birde şu 99 cri meselesine değinseydin çok sevinecektim. 
1000tl çipe ayırdığımızda gene sadece cob mu yapabiliriz ?  Ve markaların galiba çok önemi yok kafana göre seç evraklarına bak al diyorsun. Zaten almadan önce sizlere sunacağım hangi çipi alacağımı.

Lm301b’ler bu çipler hakkında fiyat bulamadım alsam kurması zor mudur ?

Plastik cam lens farkı çok mudur lens konusuna daha hiç bakmadım gerekli ve önemli gibi duruyor.

60lt x 2 saksıya 500 w kafi gelir mi elektrikte çok gelsin istemiyorum. 500 w için 60 70 tl oynatır diyorlar. Biraz daha w artırmalımıyız ? 
2 babagülli saksıdan yarım kg üstü almamız mümkün müdür?

Az kaldı gardaşlar biraz daha sonra karara bağlıyoruz mevzuyu :))

4.20' Alıntı:

sen geldin ya paşam doldu konu.

Sen şimdi bi de bilgi verirsin konu hakkında bizi aydınlatıp daha da doldurursun. 

Acayip çılgın dolu dolu bişeyler olur malum belli sen zaten doğuştan gelmişsin bilgiyle. Çözsene bizim bu konu ile ilgili cehaletimizi. Müteşşekir kalalım sana. 

Konunun boş olduğunu öğrettin. Birde içini doldur ki bizde faydalanalım senden.

kardeşim bak iyi dinle 220v coblar direk tak çalıştırdır driversizdir yani, 99cri hangi cobun hangi serisinden bahsediyorsun? citizen 90cri olabilir mi? citizen ve bunun gibi benzeri coblara driver kullanmak zaten zorundasın kullanmama gibi bir seçeneğin yok seri bağlantı olarak driver kullanmadan bu sistemi zaten yapamazsın bence biraz daha araştırmalısın

Bilgidindegil

Yeni üye
Cvp: Led teknik sorular

vurgun1' Alıntı:
Bilgidindegil' Alıntı:
Yok gardaşım yanlış anlaşıldı galiba
1000 tl sadece çiplere ayırıyorum.
Evet biraz bilgim yeteneğim var bağlamak için.
Soğutucularımda var.
Dolap çadır neyse artık kendim hal edeceğim. 
Canıma tak etti gardaşlar daha torbacısının ****. Her gün içen insanız bi at bi bakalım diye bişey yok artık :)
Kararlıyım 60 lt minimum saksı yapacağım ::)
biraz uzun gelişim evresi yapıp eğitmek istiyorum. 
Fazla fazla esrar lazım anlıyor musun beni faazla fazla esrar  :) :) :) denicez artık gardaş ama auto ile uğraşıp 2 3 ay 20 30 gram alamam 4 günde içerim onu uyuz olup :)

Sonuçta driver ayrı alsak ledler daha az ısınmayacak mı ? Eğer. Bunda yüzde 20lik bir fark oluşuyorsa ısı da değmez ama yarı yarıya ısı farklı olacaksa ledlerin sıcaklığın da driveri olsun diyorum.

Ziraatten anlayan dostum var. Gübrelemeyi organik doğal yööntemlerle düşünüyorum ilkinde hazır gübre duruma göre belki kullanırım. yarasa güvercin solucan ve evde bir iki gübre fermente edip olayı kurtaracağım

Zaten saksıların yerden yükseltip altına drenaj koyacağım.

Renk olayını net anladım full spectrum 3500kdır zaten diyorsun. Gelişimde takviye gerekirse ucuz cfllerden bir Kaç tane sallandırırız diye plan yapıyorum kendime

Birde şu 99 cri meselesine değinseydin çok sevinecektim. 
1000tl çipe ayırdığımızda gene sadece cob mu yapabiliriz ?  Ve markaların galiba çok önemi yok kafana göre seç evraklarına bak al diyorsun. Zaten almadan önce sizlere sunacağım hangi çipi alacağımı.

Lm301b’ler bu çipler hakkında fiyat bulamadım alsam kurması zor mudur ?

Plastik cam lens farkı çok mudur lens konusuna daha hiç bakmadım gerekli ve önemli gibi duruyor.

60lt x 2 saksıya 500 w kafi gelir mi elektrikte çok gelsin istemiyorum. 500 w için 60 70 tl oynatır diyorlar. Biraz daha w artırmalımıyız ? 
2 babagülli saksıdan yarım kg üstü almamız mümkün müdür?

Az kaldı gardaşlar biraz daha sonra karara bağlıyoruz mevzuyu :))

sen geldin ya paşam doldu konu.

Sen şimdi bi de bilgi verirsin konu hakkında bizi aydınlatıp daha da doldurursun. 

Acayip çılgın dolu dolu bişeyler olur malum belli sen zaten doğuştan gelmişsin bilgiyle. Çözsene bizim bu konu ile ilgili cehaletimizi. Müteşşekir kalalım sana. 

Konunun boş olduğunu öğrettin. Birde içini doldur ki bizde faydalanalım senden.

kardeşim bak iyi dinle 220v coblar direk tak çalıştırdır driversizdir yani, 99cri hangi cobun hangi serisinden bahsediyorsun? citizen 90cri olabilir mi? citizen ve bunun gibi benzeri coblara driver kullanmak zaten zorundasın kullanmama gibi bir seçeneğin yok seri bağlantı olarak driver kullanmadan bu sistemi zaten yapamazsın bence biraz daha araştırmalısın

Reis bunlar küçük ayrıntılar fark etmez öyle yada böyle driverse driver yoksa yok .benim şuan takıldığım ışık çeşidi. Tavsiyeniz ne olacaksa ona yöneleceğiz zaten.

99cri bitki için uygun mu osram ve cree markalarına ulaşabiliyorum. Bana bi seri önerin gerçekten gidip alayım 10 gündür led işkencesi son bulsun.

Araştır araştır nereye kadar türkçe kaynak çok az.
Bana bi öneri de bulun gardaş 
1000 tl civarı sadece led çipler için para ayırıyorum.
Hem 99 cri hem tam spektrum olmuyor galiba şu ledi düşünüyorum fikrin nedir

https://www.osram.com/os/products/product-promotions/led-for-general-lighting/soleriq_s.jsp 

Yetiştirme için uygun mudur ?

Bu güneş ışığına en yakın spektograf verisi hangisinde vardır.
Vede dediğim hasatı almak için 500 w yeterli olur mu 60 l saksi blue dream genetiği 2 tane den.

Sizleri de yoruyorum ama naparsın sıkıntılı olmak zor ne çektiği mi birde bana sor :))

Bilgidindegil

Yeni üye
Osram Opto SFH 3410  380nm 1100nm aralığı ışık veriyor

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=192631573474&category=4660&pm=1&ds=0&t=1563965933000&ver=0&cspheader=1

380 nm 980nm buda

https://www.amazon.com/Laz-Tipa-380-840nm-Spectrum-Vegetable/dp/B07C198V44/ref=mp_s_a_1_1?adgrpid=76299905748&gclid=EAIaIQobChMIkrPpoLum5AIVg4rICh1C_gLWEAAYAiAAEgIebvD_BwE&hvadid=337840547228&hvdev=m&hvlocphy=9003475&hvnetw=g&hvpos=1t2&hvqmt=e&hvrand=17673290895082569181&hvtargid=kwd-313054786700&hydadcr=27032_9828177&keywords=cxb3590&qid=1567026155&s=gateway&sr=8-1

Buda uygun bişeylerden

https://www.ebay.com/itm/3w-full-spectrum-380nm-840nm-led-grow-chip-45mil-bridgelux-20mm-base/321834649301?hash=item4aeed706d5:m:mI7q79Fs4Q2Ochyv3ieqWPw

Bridge lux chip li 3 wlık seçenek full spectrum

800ile 1100 nm arasındaki ışığın faydalaro var mı?
Hangisini seçmem gerekiyor şimdi bunlardan

Bilgidindegil

Yeni üye
Osram Opto SFH 3410  380nm 1100nm aralığı ışık veriyor

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISA...spheader=1

380 nm 980nm buda

https://www.amazon.com/Laz-Tipa-380-840n...way&sr=8-1

Buda uygun bişeylerden

https://www.ebay.com/itm/3w-full-spectru...hyv3ieqWPw

Bridge lux chip li 3 wlık seçenek full spectrum

https://www.osram.com/os/products/product-promotions/led-for-general-lighting/soleriq_s.jsp

Bide bu seri var bahçecilik diye geçiyor

800ile 1100 nm arasındaki ışığın faydalaro var mı?
Hangisini seçmem gerekiyor şimdi bunlardan

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********