Lemon haze 17.gün yaprak sararması

tlghn

Yeni üye
Kankalar slm, 
Bitki şu an 17. Günde. 15.gün gübreye başladım. Fotoğrafta görebiliyorsanız,yapraklarda sararma ve bükülme söz konusu. Neden kaynaklanıyor olabilir? Çözüm olarak ne yapmam gerekir?
Tşk

cannabis16

Ordinaryüs
bu toksik atık zehirlemesine benziyor.
içine koyduğun medya rezil bi toprağa benziyor..içinde muhtemelen ağır gübre de var..o yüzden bidahaki sefere growshoplardan adam gibi bi light mix toprak al ona ek..hem gübre yanığı olmaz hem tertemiz bir toprağa koyduğunu garantilersin hem de kökler yeterince hava alıp oksijene ulaşır ve mutlu olur..

yapmanı tavsiye edeceğim şey flush atman..toprak kaç litreyse 3 katı kadar suyla yıka toprağı güzelce..

o deforme olan yaprakları kurtarma şansın yok bari diğer yeni çıkacaklar kurtulsun

tlghn

Yeni üye
Kullandığım toprak forumda tavsiye edilen monkey soil light mix pro.
Bu toprağa da flush atayım mı? Başka tavsiye edebileceğiniz bir toprak var mı?

cannabis16

Ordinaryüs
light mix diyorsun ve tavsiye edilen toprak diyorsun..ben kullanmadım bu maymun toprağını ama kullananlar tavsiye ettiğine göre ve light mix olduğuna göre ağır gübrelemesi yok demektir..toprakta tuzlanma,ağır hayvan gübresi olmadığını varsayarsak iş senin gübreyi nasıl ve neşekilde kullandığına kalıyor.. her sulamada tam dozaj mı veriyorsun napıyorsun?

her halükarda sana flush atmanı öneririm..bir de şu gübrelemeyi nasıl yaptığını yaz,belki orada bi sorun vardır..

tlghn

Yeni üye
Cepaplar için teşekkürler. 
İlk 15 gün boyunca herhangi bir gübre kullanmadım. Sonrasında ise bir kez biobizz try Pack te bulunan sıvı gübrelerin her birinden, 1 lt suya 1 er ml karıştırarak verdim. 2 suçlamayı ise sadece ph ı ayarlanmış su ile yaptım.

cannabis16

Ordinaryüs
gübrelemende de bi sıkıntı yok ama bitkinde toksik zehirlenme belirtileri hat safhada..
sen sade suyla güzelce bi flush yap...sonraki sulamada tam doz gübre verebilirsin..

nedenini bulamadık ama ben bu toprağı pek düzgün bi toprağa benzetemedim..

birdahaki sefere biobizz light mix,plagron light mix,canna terra vega,bauhaus varsa yakınında compo sana çiçekli bitki toprağı... bu topraklardan birini al,bir de perlit.. %75 light mix+%25 perlit olacak şekilde bi karıştır güzelce öyle ekim yap..en azından toprak konusunda kafan rahat etmiş olur..hem perlit sayesinde kökler bolca oksijen alır falan..
gübre seçimin güzel,organik candır,pek yakmaz zaten bitkiyi..aynen onla devam et
oda sıcaklığında da sorun yoksa çok sıcak değilse bu bitki toksik zehirlenmeye benziyor..
bu konuda edebileceğim yardım bu kadar.

tlghn

Yeni üye
Yazılanları okurkan aklıma geldi. 2 3 gün sıcaklığın 30 derecenin üzerine çıktığını gördüm ve hemen müdahale ettim. Sonrasında ise sıcaklıkla ilgili bir sorun yoktu. O 2 3 günlük sürede de olumsuz etkilenmiş olabilir mi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** **** ***** ****** ***** **** ********** ******* ****** ******** ******** ****** ****** ***** ** ** ***** ******** ******** **** *** ***** ****** hahahaha*** **** ** ***** ******
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha ***** *** *****
  • kkush kkush:
    **** ******** hahahaha ** ******** ****** *******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ******* ***** ***** ******* ** ***** ********** ***** **** ****** **** ***** ********* ******* ******
  • kkush kkush:
    **** hahahaha ***** ** ****** ******* **** hahahaha hahahaha ****** hahahaha**** ********** ********* hahahaha ********** ** ******** ********
    +1
    ****** ****** ****** ****** hahahaha ***** ***** ********** ******* ***** *** **** ****** ******* ******* ********* hahahaha ****** ****** ******** ***** ********* ****** hahahaha*** **** ** ***** ******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******** ***** ****** ****** ******* *** **
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha**********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    **** hahahaha ***** ** ****** ******* **** hahahaha hahahaha ****** hahahaha**** ********** ********* hahahaha ********** ** ******** ******** ****** ******* **** * ** ******** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** hahahaha********** ******* ****** ** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ** ** ******* **
  • kkush kkush:
    ** ** ** hahahaha* ********* *****
  • kkush kkush:
    **** ***** **** hahahaha***** **