Limon tuzuyla suyun ph düşürmek

Kanklar bu yöntem bitkiye veya toprağa zarar verirmi uzun dönem veya kısa dönemde. zamansal olarak diyorum bitki genetiği anlamında değil

cannabis16

Ordinaryüs
Limon pH düşürücü olarak kullanılsa da yakıcı etkisi fazla oluyor, bunun yerine 1 litreye 1 yemek kaşığı sirke daha yararlı olacaktır
sallamasyon yapmayalım.. millet okuyacak,yanlışa yönelecek..

limon suyunun pH değeri 2-3 arasındadır..kuvvetli bi asittir..ama suyun içinde seyrelip pHı 6-7 arasına getirdiğimizden hiçbir zararı yoktur..üstteki arkadaşın tek doğru söylediği şey gibi limon suyu masraflı olduğundan sirke ile de pH düşürülebilir.. sirke ve limon suyunu organik pH düşürücüler olarak adlandırırsak yanlış olmaz.. gönül rahatlığıyla kullanılabilir..

Nazim_Red

Doktor
Gorusu

limon suyunun pH değeri 2-3 arasındadır..kuvvetli bi asittir..ama suyun içinde seyrelip pHı 6-7 arasına getirdiğimizden hiçbir zararı yoktur..üstteki arkadaşın tek doğru söylediği şey gibi limon suyu masraflı olduğundan sirke ile de pH düşürülebilir.. sirke ve limon suyunu organik pH düşürücüler olarak adlandırırsak yanlış olmaz.. gönül rahatlığıyla kullanılabilir..
Nikinde doktor yazması prof yapmaz seni insanların üstünde tutmaz, üslubun hoş değil, genel olarak limon ile yaptığım denemelerde kısa vadede olmasa da uzun vadede yapraklarda değişikliklere şahit oldum, bu benim bilgimdir, kendi bilgin daha doğrudur yetiştirici olarak onu uygularsın

cannabis16

Ordinaryüs
limon ve sirkeden hariç greyfut,portakal,elma,hatta domates suyuyla bile pH düşürülebilir..domatesi biz sebze reyonunda satsak da avrupalı ve amerikalılar içinde meyve asitleri olduğundan meyve reyonunda satarlar..üzüm suyuyla da düşürülebilir,o da meyve asitleri barındırır..yeterki posası karışmasın,sadece meyvenin suyu kullanılsın..posası zamanla toprakta çürüme yapacağından amonyak başta olmak üzere zararlı gazlar açığa çıkar..bu da köklere haliyle iyi gelmez..sulama suyuna bolca enzim döküp posanın parçalanması ve karbonhidrata dönüştürülmesi uygulanabilir...

çok gerekli bi bilgi değil ama,bilgi bilgidir..hazır aklıma geldi..dursun burada..

Night owl

Müptezel
Sirke ve limon tuzu ph ayarlayıp versekte toprakta tutmaz değişir ph limon tuzu uçar ayrıca iyi değil toprak için ayrıca karbonatts öyle ne kadar canlı yaşam varsa içinden geçer

limon ve sirkeden hariç greyfut,portakal,elma,hatta domates suyuyla bile pH düşürülebilir..domatesi biz sebze reyonunda satsak da avrupalı ve amerikalılar içinde meyve asitleri olduğundan meyve reyonunda satarlar..üzüm suyuyla da düşürülebilir,o da meyve asitleri barındırır..yeterki posası karışmasın,sadece meyvenin suyu kullanılsın..posası zamanla toprakta çürüme yapacağından amonyak başta olmak üzere zararlı gazlar açığa çıkar..bu da köklere haliyle iyi gelmez..sulama suyuna bolca enzim döküp posanın parçalanması ve karbonhidrata dönüştürülmesi uygulanabilir...

çok gerekli bi bilgi değil ama,bilgi bilgidir..hazır aklıma geldi..dursun burada..
Kanka sana bi ara sinir oldum egon yüzünden,ama şimdi yiğidi öldür hakkını yeme demişler faydalı bilgiler veriyon , egonun arkası dolu benim için öncelik bu saol teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** **** **** ***** **** ***** **** *** **** ******* ***** ***** ***** ********** **** hahahaha* ***** ********** ***** ** *** ******** ********* ******* *** hahahaha*** ******** hahahaha **** ****** ********* hahahaha** *** ***
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ******** ********* **** *** **
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    hahahahahahahaha
    ***** ***** ****** **
    ********* ** ******** **** hahahaha*** *******
    ********* ***** hahahaha *****
    * ******* ***** ********* **
    ***** ***** ******* *** **** **
  • D despotdes:
    **** ***** ****** ******* *** ********* **** ******** **** ******** ********* hahahaha ***** ******** **********
    ***** ** ** ********** ******** ******* hahahaha*** **
    *** hahahaha ** *** **** ******* *******
    *** ** ** ***** ***** ** ** ********** ******** ******* hahahaha*** **
    ****** ********* hahahaha
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ** ** **** hahahaha* ***** ****** ******
    *** ***** ***** ***** ****** ** ********* **** ****** ***** ****** **** hahahaha ****** hahahaha*
  • D despotdes:
    ****** *** **
    D despotdes: ****** *** **