Lst eğitimi hakkında bir kaç bilgiye ihtiyacım var

Brsberry

Üye
C626C14E-4420-4AF6-AE76-062394F626E6.jpeg535998A8-A8BE-4613-BCD6-B70EDEB017C9.jpeg80C48146-2456-430A-8853-FBB7E2F4C807.jpegUstaların tariflerinden anladığım kadarıyla yapmaya çalışıyorum şimdi soru1 bunları sağa yada sola yatırdım bundan sonra ki etapta saksı etrafını dolaşacak şekildemi ilerlemem gerekiyo soru2 lst eğitimine birde scrog yöntemini uygulamayı düşünüyorum bilgileriniz yüksek thc değerinde

mandarine

Ordinaryüs
kanka senin bunu düşünmen lazım. alanına bakıp boşluğu en iyi nasıl değerlendirirsin ve söz konusu dal daha ne kadar uzar diye hesaplamalısın. gövdeyi sabitleyerek iyi yapmışsın güzel başlangıç. bence madem scrog yapacaksın ve bazılarının sapları tomurcuksuz upuzun sen o uzun dalı hafif çevir saksının etrafında boşluğu doldursın diğer dalları da yaydıkça yay ve nefes aldırma sürekli gölge yapan yaprakları bağla veya bir yerlere tıkıştır ve lst yi her zaman yerinde tut. yeni kafa sayısını bu sekilde maksimize edersin. yeni cıkan tomurcuklar eğilebilecek olgunluğa gelince onları da eğ hemen.

Brsberry

Üye
Bitkiler auto boyları 110-120 cm yazıyo özelliklerinde gölge yapan yaprakları kesiyorum genellikle yanlışmı doğru yapıyorum bilmiyorum ama bi zararını görmedim açıkçası alan 100x80
Forumda Bi arkadaş scrog yöntemini anlatırken bitki başına 30cmx30cm alan bırakılmasını ve gözlerinde 5x5 olmasından bahsetmişti benim kabin için uyarladığımda çok rahat bi şekilde alan kalması gerekiyo köşede kalan 4 taneyi lst ve scrog yapayım ortadaki sadece scrog yapayım nasıl olur sence he bide nem makinasını nereye sokucaz bu kadar şeyin içinde oda ayrı problem

mandarine

Ordinaryüs
güzel kanka işini biliyorsun gibi :D bosver nem makinesi kıyıda kösede calıssın zaten fazla neme gerek yok artık. autoları kesmesen keşke özellike ilk çiçieklenmede filan :D photo gibi uzun bir veg süreci olmayacak ve o kadar toparlayamayacaklar

Marazzssc

Müptezel
Okadar yapragi almakla hata etmissin o yapraklari okadar kesixeksen lsd yapmicaksin isik alir zaten dallar ama kalsin boyle bida cikan yapraklari budama hasadini baya uzatmissin zaten

Cashh

Doktor
Ekli dosyayı görüntüle 5774Ekli dosyayı görüntüle 5775Ekli dosyayı görüntüle 5776Ustaların tariflerinden anladığım kadarıyla yapmaya çalışıyorum şimdi soru1 bunları sağa yada sola yatırdım bundan sonra ki etapta saksı etrafını dolaşacak şekildemi ilerlemem gerekiyo soru2 lst eğitimine birde scrog yöntemini uygulamayı düşünüyorum bilgileriniz yüksek thc değerinde
Bu su boruları ne için damlama sistemi mi

Cashh

Doktor
5lt turşu bidonu
Serum seti
Akvaryum hava hortumu
T bağlantı sonra damıt damıta bildiğin kadar
Keşke bir videosu olsa kanka ne faydalı olurdu. Ben şehir dışına çıktım iki kez 1 haftalık bende 10 litre suyu astım üç çiçek vardı üç serum seti taktım gittin geldin çalışma durmuş ama çiçek zarar görmemiş. Şimdi iki çiçeğim var yine gittim geldim bu sefer çalışmış ama az damlamış toprak kuruya yakın su yarıda. Şimdi tekrar gitmem gerekecek su verecek kimse yok bu sistem sürekli lazım bana ama henüz yaptım sayılmaz akvaryum hortumu nerede kullandın

Brsberry

Üye
Okadar yapragi almakla hata etmissin o yapraklari okadar kesixeksen lsd yapmicaksin isik alir zaten dallar ama kalsin boyle bida cikan yapraklari budama hasadini baya uzatmissin zaten
Çok büyüktüler alta ışık çok az iniyodu bide zaten scrog yapınca kesicem diye şimdiden kesiyim dedim ama bundan sonra kesmem artık

Brsberry

Üye
Keşke bir videosu olsa kanka ne faydalı olurdu. Ben şehir dışına çıktım iki kez 1 haftalık bende 10 litre suyu astım üç çiçek vardı üç serum seti taktım gittin geldin çalışma durmuş ama çiçek zarar görmemiş. Şimdi iki çiçeğim var yine gittim geldim bu sefer çalışmış ama az damlamış toprak kuruya yakın su yarıda. Şimdi tekrar gitmem gerekecek su verecek kimse yok bu sistem sürekli lazım bana ama henüz yaptım sayılmaz akvaryum hortumu nerede kullandın
Hortum su için sürekli şehir dışına çıkıyosan otomatik zaman ayarlı sulama sistemini al kardeşim tank filan gerek yok direk musluğa bağlıyosunsenin istediğin tarih ve zamanda ne kadar sulama yapmasını istiyosAn ayarlıyosun fiyatı 350tl gibi bişeydi yanlış hatırlamıyosam linki bulursam atarım kafan rahat istersen 1 ay gelme no problem

Cashh

Doktor
Hortum su için sürekli şehir dışına çıkıyosan otomatik zaman ayarlı sulama sistemini al kardeşim tank filan gerek yok direk musluğa bağlıyosunsenin istediğin tarih ve zamanda ne kadar sulama yapmasını istiyosAn ayarlıyosun fiyatı 350tl gibi bişeydi yanlış hatırlamıyosam linki bulursam atarım kafan rahat istersen 1 ay gelme no problem
Güzelmiş kanka çok makbul olur teşekkür ederim

Cashh

Doktor
Kanka yanlız dolap ta musluk tuvalette yaz başı teras ta da yapıcam bana aslında serum sistem lazım ama ben 10 luk su şişesine yaptım belki ondan olmadı turşu bidonu güzel fikir kapağı büyük hala akvaryum hortumunu nerede kullandın anlamış değilim

Brsberry

Üye
Kanka yanlız dolap ta musluk tuvalette yaz başı teras ta da yapıcam bana aslında serum sistem lazım ama ben 10 luk su şişesine yaptım belki ondan olmadı turşu bidonu güzel fikir kapağı büyük hala akvaryum hortumunu nerede kullandın anlamış değilim
Hava hortumunun içinden su geçiyo kardeşim https://www.google.com/shopping/pro...s=cs:1,pid:14855608770196535421,sgro:iv,mvi:0 bahsettiğim ürün bu kova içinde olan senin için en ideali bence

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** **** *** ***** **** ***** ******** **
  • P puslu77:
    ******** hahahaha* ***** ** ***** **** ********** **** ***** ******** *****
  • P puslu77:
    **** *** hahahaha* ********** ******** ***
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ***** hahahaha* ***** *** *****
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ******* ** ** ***** ***** hahahaha* ***** *** *****
  • Night owl Night owl:
    *** ** ***** ** ****** ******** ********* **** *** hahahaha* ********** ******** ***
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** *** hahahaha* ***** ******* ** **
  • L Lew4nd0w5k1:
    *** ** hahahaha ***** ** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ** ** ******** *** ** hahahaha ***** ** ******
    +1
  • Night owl Night owl:
  • L Lew4nd0w5k1:
  • Night owl Night owl:
    *** *** * ******* ******** hahahaha ********** **
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ****** hahahaha***** ******* ** ******* ******** ********** ***
  • Night owl Night owl:
    ******* ******* ******** **** ** hahahaha ******** ******** ***** ****** hahahaha***** ******* ** ******* ******** ********** ***
  • L Lew4nd0w5k1:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ***** ******** ***** ******** *** ****** ***** ****** hahahaha ***** *** hahahaha* ***** hahahaha ******
  • U umutsuzlar:
    ********** **** ********* ** ***** hahahaha *** ***** ******* ****** hahahaha** **** ****** ******* ***** ***** **** ****** **** hahahaha ****** * **** ***** ***** *******
  • L Lew4nd0w5k1:
    ******** **** * ********** ********** **** ********* ** ***** hahahaha *** ***** ******* ****** hahahaha** **** ****** ******* ***** ***** **** ****** **** hahahaha ****** * **** ***** ***** *******
  • P puslu77:
    ****** ** **** ***** ******* ****** ***** ******** *** hahahaha* ** *****
  • L Lew4nd0w5k1:
  • P puslu77:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ******* *** ****** ****** ******** hahahaha***** ** **** ***** ******* ****** ***** ******** *** hahahaha* ** *****
  • U umutsuzlar:
    * **** **** ** ******* * ****** ***** ****** **** ** * ******* ******* *** ** ******** hahahaha*** **** *****
  • U umutsuzlar:
    *** ******* **** ****** ****** ***** *** ***** *** ******* ** **** ********* ********* **
    U umutsuzlar: *** ******* **** ****** ****** ***** *** ***** *** ******* ** **** ********* ********* **