Muhteşem bir sistem kurdum ( Kendi çapımda) ustalar değerlendirme please:)

-Reiss: Abi yarışlara katılacağım hızlı giden bir araba tavsiyesi ver
-Cannabis16: En kötü mustang almalısın
-Reiss: Abi şahin alsam iş görür mü
-Cannanis16: Sen benimle babüş mü geçiyon ****
Güldürdünüz gece gece :D

cannabis16

Ordinaryüs
Cvp: Muhteşem bir sistem kurdum ( Kendi çapımda) ustalar değerlendirme please:)

Resolut1on' Alıntı:
-Reiss: Abi yarışlara katılacağım hızlı giden bir araba tavsiyesi ver
-Cannabis16: En kötü mustang almalısın
-Reiss: Abi şahin alsam iş görür mü
-Cannanis16: Sen benimle babüş mü geçiyon ****
Güldürdünüz gece gece :D

olay harbiden oraya döndü :)

Üstad para hesabı yapıyorsun diye kızarmısın bilmem fakat bir sual yönelteceğim. 
Senin dediğin sistem evet olması gereken sistem fakat min. ihtiyaç karşılayacak şekilde silent giriş/çıkış fanları, borusu ıvırı zıvırı 3 bin tl tutacak.
Ben mutfak aspiratörünü borusundan ayırıp 120 lik banyo aspiratörü taktım boruya egzoz için.
Dışarıya sarkıp elimi boruya koyduğumda dışarıya hava atışı sağlıyor. 2 adet usb fan gücünde gibi hissediyorum ben. 
Bilmiyorum bunun ölçüm aleti falan var mı ama şimdilik işimi görüyor gibi idare edeceğiz. 
En azından içerdeki kokuyuda bir nebze dışarı atmış oluyorum. 
Kafamdaki şuan proje şu şekilde. 
Taşınma muhabbeti yaptım biliyorsun. 
Çatı katında 1+1 dairem. 
Kabinim oda da. Tavanda görsel kare şeklinde malzemeler var ya dün merak ettim söktüm birini baktım inceledim tepeyi. 
Sunta var onun üzerinde de kalın zımparaya benzeyen bir malzeme varya en üstte kiremit niyetine seriliyor o var sanırım başka birşey yok. 
Kafamda tilkiler canlandı tabi.
Ben tavana iki tane delik açsam giriş/çıkış için???
İki tane aspiratör koysam oralara borular ile. 
Odanın kapısınıda devamlı kapalı tutsam. 
10 m2 dikdörtgen **** kadar oda düşün. 
Anladın sen beni ben çıkamadım işin içinden. Şuan hadi camı falan açıyoruz giriş çıkış oluyor az da olsa ama kışın sıkıntı.

Hatta silent fan alabilsem bu oda dan varya grow room olur on numara

Reisss

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
Reisss' Alıntı:
Kanka sen adamın dibisin çok teşekkür ederim

Çıkış için 2 tane bu candan alsam yeterli olur mu? 12db ile çalışıyormuş. Gayet sessiz. Yorumunu bekliyorum adamın dibi:) kusura bakma biraz kafanı şişirdim:(

https://www.hepsiburada.com/akasa-viper-14cm-pwm-yuksek-performansli-ultra-sessiz-kasa-fani-ak-fn063-pm-bd101353
olum sen benle taşak mı geçiyon..senin o dediğin pc fanıyla anca içerideki havayı döndürürsün..

youtube a gir..cannabis ventilation setup yaz..çıkan videoları izle.. benim bahsettiğim havalandırmayı o zaman anlarsın..

ama yok ben bir tane yetiştirecem odanın içindeki hava yeter,camı açık tutarım bişeyler yaparım dersen o senin bileceğin iş..ürünün az olur ama sana yeter,orasını ben bilemem.. ben bu işin en doğru şekilde yapımını sana anlattım..artık gerisi senin bileceğin iş..

2 tane video attım,nasıl grow çadırı kuruluru anla diye..

https://www.youtube.com/watch?v=aPm-Ni8VVz0

https://www.youtube.com/watch?v=6D-eX3d2dtc

Kanka pardon valla 15 gündür günde en az 10 saat bu forumdayım kafam o kadar dolduki bazen cidden almıyor videoları hemen izliyorum eyvallah kanka :D

Olay çözülmüştür ilk video gerçekten amazing :D 

ben genelde birşeyleri öğrenmem için illa görüntülü eğitim almam gerekiyor :D kanka çok teşekkür ederim ya günlerdir arayıpta bulamadığım videoyu buldum :D

cannabis16

Ordinaryüs

Resolut1on' Alıntı:
Üstad para hesabı yapıyorsun diye kızarmısın bilmem fakat bir sual yönelteceğim. 
Senin dediğin sistem evet olması gereken sistem fakat min. ihtiyaç karşılayacak şekilde silent giriş/çıkış fanları, borusu ıvırı zıvırı 3 bin tl tutacak.
Ben mutfak aspiratörünü borusundan ayırıp 120 lik banyo aspiratörü taktım boruya egzoz için.
Dışarıya sarkıp elimi boruya koyduğumda dışarıya hava atışı sağlıyor. 2 adet usb fan gücünde gibi hissediyorum ben. 
Bilmiyorum bunun ölçüm aleti falan var mı ama şimdilik işimi görüyor gibi idare edeceğiz. 
Çatı katında 1+1 dairem. 
Kabinim oda da. Tavanda görsel kare şeklinde malzemeler var ya dün merak ettim söktüm birini baktım inceledim tepeyi. 
Sunta var onun üzerinde de kalın zımparaya benzeyen bir malzeme varya en üstte kiremit niyetine seriliyor o var sanırım başka birşey yok. 
10 m2 dikdörtgen babuş kadar oda düşün. 
Anladın sen beni ben çıkamadım işin içinden. Şuan hadi camı falan açıyoruz giriş çıkış oluyor az da olsa ama kışın sıkıntı.

ben bu grow işini yabancı growerlardan öğrendim işin açıkçası.. adamlar ne yapıyor,ne kullanıyor da böyle kol gibi hasatlar alıyora yöneldim..zira herifler bizden 50 sene önde..her alanda..tarımda belki 70 sene öndeler..her bi boku perliti,vermiküliti,solucan ve yarasa gübresini,toprak pH ayarlamak için dolomit kirecini,pomza taşını,yeşil kumun mangan verdiğini,kalsiyum için toprağa istiridye atılabileceğini,magnezyum için epsom tuzunu,deniz yosununun hormonal gelişime etkisini,mikorizalar,tricodermaların besin emilimine katkısını...havalandırmanın ne kadar gerekli olduğunu,ışığın ona keza...sonra saksı harcının neden bu kadar önemli olduğu vs....
yani daha dünya kadar şey var da bukadarını sıralayayım..ben bişeyi yapmışken en iyisi olsun isterim..ilimden-fenden yararlanmayı severim..ve en doğru şekilde yapma yoluna giderim.. ve işin en doğrusunu anlatırım..
ama maddi imkanlar el vermez,sen yapabildiğini yaparsın..e işte o zaman o kadarlık grow olur,o kadarlık büyüme- budlanma olur..

maddi durumunu sen biliyorsun,yaşadığın yeri de..ışık+havalandırma işini düzünce çözmeye çalış, ısı 30 u geçmeyecek şekilde ..işin %75 ini halletmiş oluyorsun zaten..gerisi ıvır zıvır..gübre bi grow bir de bloom alsan olur..biobizz light mix de koydun mu saksıya..tamam işte grow dediğin iş oldu bitti bile..

grow işinde maalesef biz değil bitkiler patron..uygun şartları bulamadımı büyümez,bud vermez,bedavaya uğraşmış olursun..
herkes işin ne boyutlarda olduğunu bilsin öyle girişsin yoksa bedavaya emek harcarlar diye ben en olması gerekeni yazıyorum...

gerisi sizlere kalmış.

Aynen üstad seni takip etmemin sebepleri zaten bunlar çağdaş adamsın bilime öncelik veriyorsun.
Yoksa her yerde bahsettiğin havalandırma muhabbetindeki gibi 20 liraya 2 tane pc fanı alıyor adam birini kabine giriş için diğerini çıkış için koyup odadaki havalandırmayı devirdaim ettiriyor(tam olarak o bile olmuyor da neyse) sonra da niye 30gr hasat aldım diyor.
Bu işi en verimli şekilde yapmak lazım zaten harcadığın emek, geçen zaman, risk masraflar vs.. yönünden değerlendirdiğinde işte ama **** bu lidyalıların.  :D

Reisss

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
Resolut1on' Alıntı:
Çatı katında 1+1 dairem. 
10 m2 dikdörtgen babuş kadar oda düşün. 

ben bu grow işini yabancı growerlardan öğrendim işin açıkçası.. adamlar ne yapıyor,ne kullanıyor da böyle kol gibi hasatlar alıyora yöneldim..zira herifler bizden 50 sene önde..her alanda..tarımda belki 70 sene öndeler..her bi boku perliti,vermiküliti,solucan ve yarasa gübresini,toprak pH ayarlamak için dolomit kirecini,pomza taşını,yeşil kumun mangan verdiğini,kalsiyum için toprağa istiridye atılabileceğini,magnezyum için epsom tuzunu,deniz yosununun hormonal gelişime etkisini,mikorizalar,tricodermaların besin emilimine katkısını...havalandırmanın ne kadar gerekli olduğunu,ışığın ona keza...sonra saksı harcının neden bu kadar önemli olduğu vs....
yani daha dünya kadar şey var da bukadarını sıralayayım..ben bişeyi yapmışken en iyisi olsun isterim..ilimden-fenden yararlanmayı severim..ve en doğru şekilde yapma yoluna giderim.. ve işin en doğrusunu anlatırım..
ama maddi imkanlar el vermez,sen yapabildiğini yaparsın..e işte o zaman o kadarlık grow olur,o kadarlık büyüme- budlanma olur..

maddi durumunu sen biliyorsun,yaşadığın yeri de..ışık+havalandırma işini düzünce çözmeye çalış, ısı 30 u geçmeyecek şekilde ..işin %75 ini halletmiş oluyorsun zaten..gerisi ıvır zıvır..gübre bi grow bir de bloom alsan olur..biobizz light mix de koydun mu saksıya..tamam işte grow dediğin iş oldu bitti bile..

grow işinde maalesef biz değil bitkiler patron..uygun şartları bulamadımı büyümez,bud vermez,bedavaya uğraşmış olursun..
herkes işin ne boyutlarda olduğunu bilsin öyle girişsin yoksa bedavaya emek harcarlar diye ben en olması gerekeni yazıyorum...

gerisi sizlere kalmış.

İzlediğim videolar ve senden öğrendiklerim doğrultusunda onay verirsen bunları yarın alıyorum.. 

kirli hava çıkışı için bunu

http://www.magicplant.net/aksesuarlar/1281-sp-tdm-300-aksiyel-fan.html

Temiz hava girişi için ise bunu 

bunu http://www.magicplant.net/kanal-tipi-fanlar/975-sp-td-silent-180m3-h.html

Pencere günde 12 saat ( gündüz açık olacak)

cannabis16

Ordinaryüs

Reisss' Alıntı:
cannabis16' Alıntı:

gerisi sizlere kalmış.

İzlediğim videolar ve senden öğrendiklerim doğrultusunda onay verirsen bunları yarın alıyorum.. 

çıkış için de şöyle en az 300 metreküplük duct fan al giriş için aldığından..senin çıkış gösterdiğin aksiyel fan..onu borulara falan bağlayamazsın.direk hava atacağın yere yani kabine montelersin,o da oda içine atar havayı,dışarıya çıkarmaz..
para mevzusuysa,kuvvetli duct fan alamam dersen artık yap kafana göre bişeyler..

Reisss

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
Reisss' Alıntı:

çıkış için de şöyle en az 300 metreküplük duct fan al giriş için aldığından..senin çıkış gösterdiğin aksiyel fan..onu borulara falan bağlayamazsın.direk hava atacağın yere yani kabine montelersin,o da oda içine atar havayı,dışarıya çıkarmaz..
para mevzusuysa,kuvvetli duct fan alamam dersen artık yap kafana göre bişeyler..

Tamam ustam aldıktan sonra aldığım ürünleri burda paylasıcam çok teşekkür ederim senin sayende çok şey öğrendim. Biraz sinirlendirdim seni ama affet artık :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ******* ******* ****** **** ******** ** *** **** **** ******* ***
    Bandaleros Bandaleros: ***** ******** ******* ******* ****** **** ******** ** *** **** **** ******* ***