Neden yapış yapış olmuyor ?!

cemsid

Üye
Herkese merhaba,
Arkadaşlar yetiştirdiğim sigaraların kurutma işlemini yaptıktan sonra sigaraların yapış yapış olmuyor hiç. 3-4 tane farklı genetikte ürün yetiştirdim,hepsi haze di. Normal yerli sigara gibi kupkuru oluyor. Dışardan aldığım sigaralar yapış yapış kokusu üzerinde oluyor. Benimkiler yapış yapış olmuyor ve haze E ait o güzel koku hiç olmuyor. Trikom takibi yaparak hasatlari gerceklestiriyor. Auto bitkiler oluyor ve hepsini 15 litrelik saksılarda yetiştiriyorum. Gubrelerim biobiz ve takvimde yazan oranda besin veriyorum. Nerede hata yapıyor olabilirim ? ?

MrBatu

Yeni üye
Herkese merhaba,
Arkadaşlar yetiştirdiğim sigaraların kurutma işlemini yaptıktan sonra sigaraların yapış yapış olmuyor hiç. 3-4 tane farklı genetikte ürün yetiştirdim,hepsi haze di. Normal yerli sigara gibi kupkuru oluyor. Dışardan aldığım sigaralar yapış yapış kokusu üzerinde oluyor. Benimkiler yapış yapış olmuyor ve haze E ait o güzel koku hiç olmuyor. Trikom takibi yaparak hasatlari gerceklestiriyor. Auto bitkiler oluyor ve hepsini 15 litrelik saksılarda yetiştiriyorum. Gubrelerim biobiz ve takvimde yazan oranda besin veriyorum. Nerede hata yapıyor olabilirim ? ?
Tohumlar nerden. Tohum genetiğinden de olabilir.

cemsid

Üye
Kurutma işlemini nasıl yapıyorsun? kürlemeyi nasıl yapıyorsun?
Kabının içinde giriş çıkış fanları açık şekilde kurutuyorum. Astigim dallar kırıldığında kavanoza alıyorum. İlk iki üç hafta her gün açıp kapatıyorum ağzını, sonrasında da sigara alacağım zaman açıp kapatıyorum.

420x

Üye
Kabının içinde giriş çıkış fanları açık şekilde kurutuyorum. Astigim dallar kırıldığında kavanoza alıyorum. İlk iki üç hafta her gün açıp kapatıyorum ağzını, sonrasında da sigara alacağım zaman açıp kapatıyorum.
çıkış açık kalsın girişe gerek yok kanka. aynen dallar çıtırt diyince kavanoza alıyoruz.. yani herşey doğru ama sanrm fazlamı kurutuyorsun ondan oluyor olabilir

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Şimdi içerken yapış yapış olması için zaten hasat etmeden hemen öncede yapış yapış olması lazım, koku konusunda kurutma hatası diyebiliriz ama tricom yoğunluğu yani yapışkanlık olayı genetikle ve yetiştirmeyle alakalı olabilir biobizzde yağ terpen arttırıcı topmaxtir ben sürekli biobizz kullanıyorum ve bazı dönemlerde takvim yetersiz kalabiliyo ayrıca iyi bir hasat için kesinlikle mikoriza kullanmanı tavsiye ederim özellikle son dönemde sömekler şişerken ve tricomlanırken çok faydasını göreceksin çiçek aşırı su tüketmeye başlıyor ve tamda son dönemde bol besin yüklenip bu fırsatı iri ve yapış yapış sömeklere çevirebilirsen istediğin olur

muadip

Müptezel
Kankam birtane küçük nem ölçer al kavonoza at nemi ölç nemin büyük ihtimalle çok düşük çıkacak.ufak bir parça elma kabuğu lavonozun içine at nemi yükselt 69 kadar cikarabilirsin ve boveta 62 al kavonoza at nemi 65 lerde sabit tutacaktır. Elma kabuğunu 1 gün sonra çıkarmayı unutma afiyet olsun.

cemsid

Üye
Şimdi içerken yapış yapış olması için zaten hasat etmeden hemen öncede yapış yapış olması lazım, koku konusunda kurutma hatası diyebiliriz ama tricom yoğunluğu yani yapışkanlık olayı genetikle ve yetiştirmeyle alakalı olabilir biobizzde yağ terpen arttırıcı topmaxtir ben sürekli biobizz kullanıyorum ve bazı dönemlerde takvim yetersiz kalabiliyo ayrıca iyi bir hasat için kesinlikle mikoriza kullanmanı tavsiye ederim özellikle son dönemde sömekler şişerken ve tricomlanırken çok faydasını göreceksin çiçek aşırı su tüketmeye başlıyor ve tamda son dönemde bol besin yüklenip bu fırsatı iri ve yapış yapış sömeklere çevirebilirsen istediğin olur
Bazı bitkilerin kesmeden önce de yapış yapış ama böyle çok yapış yapis hiç olmadi. Mikoriza kullanıyorum. Bir önceki bitkim en yoğun trikomlu bitkimdi onda bile öyle bir durum olmadı. Trikom basması için özel ne uyguluyorsun ?

cemsid

Üye
Kankam birtane küçük nem ölçer al kavonoza at nemi ölç nemin büyük ihtimalle çok düşük çıkacak.ufak bir parça elma kabuğu lavonozun içine at nemi yükselt 69 kadar cikarabilirsin ve boveta 62 al kavonoza at nemi 65 lerde sabit tutacaktır. Elma kabuğunu 1 gün sonra çıkarmayı unutma afiyet olsun.
Nem olcerim var 52-55 civarında nem genelde kavanozun içerisinde.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Biobizz destek ekibiyle mailleşerek hazırladığım bir takvim yukarıdaki ve sürekli bunu kullanıyorum, çiçek iyi eğitildiğinde outo yada photo farketmeksizin bu takvim tam anlamıyla yetmiyor diyebilirim o yüzden kendi bazı uygulamalarım var ve çok basit pratik taktikler

cemsid

Üye
Biobizz destek ekibiyle mailleşerek hazırladığım bir takvim yukarıdaki ve sürekli bunu kullanıyorum, çiçek iyi eğitildiğinde outo yada photo farketmeksizin bu takvim tam anlamıyla yetmiyor diyebilirim o yüzden kendi bazı uygulamalarım var ve çok basit pratik taktikler
Dostum ben de araba bir şeyler deniyorum.. yarasa veriyorum.mesela son bitkilerde over verdim ama trikom üretiminde pek te etkisi olmadı. Someklerimin sismesinde vs de sorun yaşamıyorum ama thc uretiminde sorun oluyor benim. Bu arada haftada tek sever gübre veriyorum ben. Bir boş bir dolu gibi suluyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • R RainGrow:
    ******** ***** ****** ***** ** ***** **** ******** **
    +1
  • R RainGrow:
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
  • R RainGrow:
    **** * ******** ****** hahahaha* *** *** * **** **** hahahaha* ***** ********** **** hahahaha******* *** *** ** ********* *** ****** ********** ********** hahahaha****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ***** ****** ********** ******** * **** hahahaha** ***** ****** ***** ** ***** **** ******** **
  • Emmy Emmy:
  • the imam the imam:
    **** * ******** ****** hahahaha* *** *** * **** **** hahahaha* ***** ********** **** hahahaha******* *** *** ** ********* *** ****** ********** ********** hahahaha****

hahahaha ****** hahahaha****** *****
    +1
  • R RainGrow:
    * * **** ******** *** ***** ********* ****** **** ******** *** ***** **** ******** * * ***** ***** ** ********** **** **** ** ********** ** ***** **** **** ***** **** ****** *** ***** ****** ***** *** **** hahahaha **** ******** ***** ****** ****** ******* hahahaha* ******** ********* ** ********* **** ** ** ***** ******* ** ** hahahaha* ** ** *** ****** hahahaha hahahaha* **** ********** **** **** *** hahahaha hahahaha* ****** ****** hahahahahahahaha
    +1
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
  • deyorke deyorke:
    *** ****** ***** ** ****** ** ******** hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ***** *** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • deyorke deyorke:
    ******* ***** ***** ********** *** ***** *** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ********* ******* ******
  • O Ogkushh07:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ******** hahahaha** ****** ******* ***** ********* *** ***
    nicozaniolo nicozaniolo: ******** hahahaha** ****** ******* ***** ********* *** ***