Northern Lights Auto Bitiş.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20002
  • Başlangıç tarihi

dokko

Üye
IMG_20201101_201437_035.jpgknkam ben 2 bitkiyi 90*90 kabine sığdiramamiştim file gererek ama sonra iyikide file germişim diyeceksin bu arada bende 2 kez topping yapmiştim.hasatın bol olsun

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Aramalarımda sıcaklık sorunu yoksa 30-35 cm e kadar indirebileceğimi öğrendim 100 watt qb yi, cobu da 25 cm e çektim.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bugün kızlarımdan 11 numara çiçeklenmeye başlamış hemen çektim ağı.
İyice yaydım bitkileri.
Toplamda 2 bitkiye 2 lt suyla toplamda 5 ml fish, 2 ml topmax, 1 ml alg a mic ve 1 ml jungle juice verdim2BDC72E7-75F3-4D66-AD50-E79430FB5104.jpeg

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bu arada diğer ayrıntılar sıcaklık hep 23-27 derece arasında ve nem 40-55 arasında dalgalanıyor.
Kırılan dal toparlamış ancak biraz gelişimi yavaş bakalım işin sonunda nasıl olacak göreceğiz.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bugün bitkileri 3 lt yağmur suyuna 11,5 fish mix- 3,5 bloom-3 ml bud ignatior- çeyrek çay kaşığı epsom tuzu ekleyerek suladım. Altta artık ışıktan iyice sararan ve ilk 6 dalda gereksiz kalın ve avucumdan büyük olan yaprakları çıkardım. Buna mecburum çünkü **** kadar kabinde 2 tane bitkiyle ilerde sorun yaşamak istemiyorum.
11 numarayı geç hasat yapacağım için thcsini iyice arttırmak istiyorum ondan En büyük dalı yine zorladım ve supercrop yaptım.
Son rötüşleri yaptım bitkilerin gerilmesi devam ediyor.Sanırım 1 hafta 10 güne kadar büyüme bitecek ve tam çiçek moduna geçeceğiz o zamanda hasata kadar haftada 1 sıvı yarasa gübresi topraktan sulama ile kullanacağım.
60x50 cm e elimden geldiğince yaydım çiçeklerimi ve bundan sonra daha fazla müdehale edip stress yaşatmayacağım.
Yanlız bitkileri hep bi tık düşük dozda beslediğim için nitrojen eksikliği gözlemliyorum.
Ondan boş sulama yerine gübreli sulama yaptım.Çok da yüklenmek istemiyorum ama bakalım sonucu göreceğiz.
Sıcaklık 23,5-27 derece ve Nem 35-45 arası geziyordu; gerek yok diye 1 haftadır buhar makinasını kapamıştım ancak en düşükte yine çalıştırmaya başladım 5 lt suya 1 fincan hidrojen peroksit koyarak ve nemi hiç 50 üzerinde görmedim.
Fotolarda sorunları özellikle işaretledim. Ustaların yorum ve önerilerine her zaman açığım.
Son halleri...561538AE-DA08-4323-9A77-69B04FA56C89.jpeg
90CC9C0B-84BA-4E4D-B9A3-BA153F4827B7.jpeg9F192C3C-1241-4861-B2DD-9B60808F8B14.jpeg5AAEBFB0-8352-41BA-84C6-DAFCB6585060.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bir sonraki sulamada son cal mag ını vereceğim.
Bu arada kızlarım tam 31 ve 32. Günündeler. Çiçek başlayalı 1 hafta oldu ve hasat takvimini sanırım tutturabileceğim aklımdaki tarih yılbaşı arifesi.

kankacım cok iyi görünüyor ama nem sorunun var gibi . Nem Çiçek döneminde düşmeli evet ama küf olmasın bozulmasın diye. senin yerin tıkış tıkış değil. nemi %50 de sabitlersen faydasını görürsün. Medyanı normal sulama periyodunu +1 gün ekle biraz susuz kalsınlar nemi ayarladıktan sonra. sık sulama always problem :D

Ü

Üye silindi 20768

Guest
Merhaba arkadaşlar,
60x60x140cm (0,36 m2)kabinde 100 watt qb ile 20 lt saksıda 15 er litre monkey light mix evo ile 2xnl auto yetiştiriyorum.
İlk kez bu genetiği yetiştiriyorum. Çoğu arkadaşın ilk aklına gelen heralde sıkış tıkış olacaktır. Amacım file çekip sıkışıkta olsa max verim ve kızların 2 sini de farklı dönemlerde
( hızlı ve koltuğa yapıştıran şekilde) hasat edeceğim.
1 galon saksıda canna terra bio toprak ile 11 ve 12 ekimde topraktan baş verdiler.
İlk hafta cam kenarı, 2. Hafta 60-50 cmden 24 saat ışık aldılar, pistiller görünene kadarda 24 saat ile devam edeceğim.
14. Gün air pot ve bez saksıya değişimi oldu ve beslemeye 2lt ye 2ml fish mix ile full gübreli suluyorum şu an.
Sağdaki 11 soldaki 12 numara. 6 ve 5. boğumlarını attılar boyları 12-13 cm resimde göreceksiniz. Işık mesafesi 45 cm de. Ekli dosyayı görüntüle 4030
Şimdi daha önce bu genetiğe bakmış arkadaşlara sorularım var.
1-boyları kısa mı kalmış yoksa cidden 80-110 cm i görebilir miyim bu genetikte? ona göre topping yapmam gerekebilir kabin yüksekliğim 140 cm çünkü ve ışık mesafesi , saksı yüksekliği vs bitki 90 cm i aşmamasını sağlamam gerekiyor)
2- fileyi ne zaman ve kaç cm mesafede çekmeliyim ( ilk kez kullanacağım), 12x12 cmlik kendim yaptığım file var.
3-Bir de siz değerli tohumsuz aile üyelerinin yorumları ve fikirleri benim için önemli, kızlarım hakkında yorumlarınız nelerdir?

herkese bol dumanlı, sorunsuz hasatlar dilerim.
kanka genetikleri sponsordan mı aldın?
benim 2 tane auto nl küçücük kaldı, bir arkadaşımda daha aynı sorun var. sponsordan aldık biz ama ikimiz de tecrübesiziz, biz sıçmış da olabiliriz. :D

Ü

Üye silindi 20002

Guest
kankacım cok iyi görünüyor ama nem sorunun var gibi . Nem Çiçek döneminde düşmeli evet ama küf olmasın bozulmasın diye. senin yerin tıkış tıkış değil. nemi %50 de sabitlersen faydasını görürsün. Medyanı normal sulama periyodunu +1 gün ekle biraz susuz kalsınlar nemi ayarladıktan sonra. sık sulama always problem :D
Düşükte, akşam açık bro nem makinası sıcaklık için, Gece 12 den sonra kapanıyor marmara iklimi şu sıra nemli . Günlük 39-48 nem, 23,5-27,6 sıcaklık. sulamayı 2 bitkiye 3-4 günde 3 lt toplam, gübre duruma göre gidiyorum biladerim. Bu sefer 3 lt ye 10-12 ml dr. Bat quanoyu 24 saat yağmur suyunda bekleyip cuma akşam gibi vericem heralde. Toprak ph,ışık ve Nem ölçerim var bro ondan sulama ile ilgili sorun yaşamıyorum.
Cob 25- Qb 35 cm de ışık çalıştırdığım için tepe küfüne dikkat etmem lazım ondan çok nemi arttırmamalıyım ona dikkat ediyorum.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
5. Boğumdan 2 şer topping ile toplam çadırda 24-25 tane kelle var ortalama 5 gr bırakması için uğraşıyorum her kellede. 0,25 m2 alanda bakalım ne toparlatacak bize.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Normal söyledim biladerim site veremiyorum burda sponsordan dolayı

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Ph kalibrasyonu için sıvı söyledim bitkilerin iyice kurumasını bekliyorum. Yarasa gübresini kalorifer üstünde yağmur suyunu ılıklaştırıp 2 ltye 10 ml hazırladım demlenmesi için koydum kenara , sulama zamanı gelince 1,250 ye 750 ml vereceğim. Üstte görünen podta hata yaptık, diğeriyle aynı lt de diye hep birlikte suladık ondan bitki yaprakları saldı. İyice kurumasını bekliyorum. Bez saksı airden daha hızlı kuruduğunu gösterdi. 34C4B72F-053C-4211-8DDB-F78585C103C6.jpeg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ******** **** **
  • A ax-b:
    ****** ******* **** ******* *** **
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
  • L Lucii:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******** ******** ********* *** ***** ********** ********* ******** ****** ********* ******
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **** ****** ********* *** *** ******* ** ***** **** ***** ******* **** ** **** ****** **********
    +1
  • A ax-b:
    * ****** ***** ****** ****** *** ****** ****** ********** * *** **** **** *** ******* *** ** ******

• A ax-b:
    *** ** ***** ****** ******** *** *** hahahaha ********
  • bandaleros bandaleros:
  • A ax-b:
    ** *** ***** ** ***** ***** ***** ****** ******** ******** ********* *** ***** ********** ********* ******** ****** ********* ******
  • A ax-b:
    ***** ******** **
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha
    hahahaha ***** ** *****
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha
    ***** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ****** hahahaha*** ***** **** ********** ********** ******** ** hahahaha *** hahahahahahahahahahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
    kawinnnz kawinnnz: **