ODA KURULUMU BİLGİ

Skun12

Yeni üye
Kardeşlerim öncelikle selamün aleyküm sormak istediğim sorular var bilginize ihtiyacım var
1- 6 bitkilik bir sistem kurucam alan ne olması gerekiyor çadır boyutu bilgim yok :)
2- lamba olarak 6 bitki için ne almam gerekiyor ve kaç wolt ne olması lazım hiçbir bilgim yok
3-alacaklarımı nerden temin etsem takibe girmem ve dikkat çekmeden uygun toplarım bütçeden yada fazla sorunum yok
4- bu ortama göre giriş çıkış fanı ne olması lazım ve nelere dikkat etmeliyim
TÜM DOSTLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM ŞİMDİDEN HASATINIZ BOL OLSUN

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum 6 auto icin 150X150 cm kabin 6 photo icin daha büyük kabin öneririm. Kabini kendin yaparsan cok daha ucuza mal edersin. Kabin büyüklügün belli olsun yaz bana isik önerisinde bulunurum. Netten bu konuda kendi adina alis verirs yapmamani tavsiye ederim, ismin bilgilerin kayitlara girmesin. Havandirma konusunun erbabi @higthead

Skun12

Yeni üye
Photo yapmayı düşünüyorum gözümü kararttım giricem kesin yardımlarınıza ihtiyacım var 200 200 kabin alsam kendin yaparsan dedin kendim nasıl yapabilirim fanlar giricek falan filan

(tutku)

Üye
Photo için 2×2×2 kabin maddi sorun yoksa o kabine 2 tane mars ts3000 bu 2 si 900 w tekabül eder.havalandırma 1100 m3 çıkış 580 m3 giriş ve bu göre karbonfiltre alacaksın ama gübreleri shop marketlerden alırken dikkat et mümkünse elden al fatura kestirip bilgilerini verme onun haricinde pek bi sorun yaşamazsın güvenlik açısından.ve sadece bu sandıklarımızlada bitmiyor.ph ve ec metre 2 tane klipsli vantilatör ve 2 tane nem makinesi lazım olacak sana.

higthead

Jolly Green
Dostum

150x150 kabin için;
550m3 vortice quite ultra sessiz fan ve 890m3h karbon filtre hazxır set. Tek tek alımda daha pahalıya geliyor..Dr karbon fıltre hem sponsorumdur hemde havalandırma şirketi olduğu için gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsin fiyatları bizler için bu kalitede şuanlık çok uygun.
150x150 kabin ile 6 photo bakamazssın sığmaz 4 photo net olur 20lt saksılarda

Giriş fanı 300m3 drslient aksiyel fan

Ses ısı izoleli hava kanalıda alırsan bu sefer cihazın kendi çalışma sesinide duymazssın=)))

200x200 kabin için;
(6 photo için 2x2 kabin ilk tercihin olsun) 6 photo anca kaldırır bu boyut çok rahat yaparsın bitkiye eğitim ile aça aça gidersin.

Giriş fanı ise
1 adet 300m3 drslient aksiyel fan ve 200m3 dr slient aksiyel fan çıkış fanın yarısı olma zorunda toplam 500m3 giriş fanın

Yada (ilk tercih bu olsun) 500m3 vortice normal seri kanal tipi fan

Ses ısı izoleli hava kanalı

Yazdığım seyleri karar verip alırsan havalandırma ile ilgili tüm herşeyin hazır olmuş oluyor.

(tutku)

Üye
Dostum

150x150 kabin için;
550m3 vortice quite ultra sessiz fan ve 890m3h karbon filtre hazxır set. Tek tek alımda daha pahalıya geliyor..Dr karbon fıltre hem sponsorumdur hemde havalandırma şirketi olduğu için gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsin fiyatları bizler için bu kalitede şuanlık çok uygun.
150x150 kabin ile 6 photo bakamazssın sığmaz 4 photo net olur 20lt saksılarda

Giriş fanı 300m3 drslient aksiyel fan

Ses ısı izoleli hava kanalıda alırsan bu sefer cihazın kendi çalışma sesinide duymazssın=)))

200x200 kabin için;
(6 photo için 2x2 kabin ilk tercihin olsun) 6 photo anca kaldırır bu boyut çok rahat yaparsın bitkiye eğitim ile aça aça gidersin.

Giriş fanı ise
1 adet 300m3 drslient aksiyel fan ve 200m3 dr slient aksiyel fan çıkış fanın yarısı olma zorunda toplam 500m3 giriş fanın

Yada (ilk tercih bu olsun) 500m3 vortice normal seri kanal tipi fan

Ses ısı izoleli hava kanalı

Yazdığım seyleri karar verip alırsan havalandırma ile ilgili tüm herşeyin hazır olmuş oluyor.
6 photo diyor 2×2 kabin için olanlar makul

higthead

Jolly Green
6 photo diyor 2×2 kabin için olanlar makul

Dostum birdaha oku yazdığım içeriği 150 kabinde 6 photo olmaz max 4 photo iyi bakılır yazdım. Şimdi arkadaşımız bilmediğinden 6 photo yazmış 2x2 kabinin setup ı maddi yönden ağır gelicek bende 150x150 liği yazdım şimdiden. Bakarsın belkı bıtkı sayıyı bıraz daha düşürür=))))

(tutku)

Üye
Dostum birdaha oku yazdığım içeriği 150 kabinde 6 photo olmaz max 4 photo iyi bakılır yazdım. Şimdi arkadaşımız bilmediğinden 6 photo yazmış 2x2 kabinin setup ı maddi yönden ağır gelicek bende 150x150 liği yazdım şimdiden. Bakarsın belkı bıtkı sayıyı bıraz daha düşürür=))))
Tm işte bende arkadaşa sizin tavsiye ettiginiz ikinci şık yani 2×2 olanı tavsiye ediyorum sizinle aynı fikirde oldugumu belirttim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum 2X4 citadan iskeletini cakarsin, etrafini oluklu mukavva ile kaplarsin,icini mylar yansitici film. Havalandirma ve isik takacagin yerleri cita ile takviye edersin, al sana kabin.

Skun12

Yeni üye
Peki 6 bitkiye en iyi ışığı kendim yaptırsam mı mantıklı yolda hydro alsam mı alırsam ışık ne alabilirim 6 bitki için

Skun12

Yeni üye
Photo için 2×2×2 kabin maddi sorun yoksa o kabine 2 tane mars ts3000 bu 2 si 900 w tekabül eder.havalandırma 1100 m3 çıkış 580 m3 giriş ve bu göre karbonfiltre alacaksın ama gübreleri shop marketlerden alırken dikkat et mümkünse elden al fatura kestirip bilgilerini verme onun haricinde pek bi sorun yaşamazsın güvenlik açısından.ve sadece bu sandıklarımızlada bitmiyor.ph ve ec metre 2 tane klipsli vantilatör ve 2 tane nem makinesi lazım olacak sana.
Aliexptesten mi almam mantıklı ışığı

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Peki 6 bitkiye en iyi ışığı kendim yaptırsam mı mantıklı yolda hydro alsam mı alırsam ışık ne alabilirim 6 bitki için
Dostum benim tyasiyelerimi aklina yatarda uygularsan sana kullanabilecegin ve bitkilerini costuracak isik tavsiye ederim.200X200 cm kabin icin 2200-2500 tl arasinda olur.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Iyi isiklar ama cicekte gücleri yeterli degil.
Gönderdigim linkleri oku lütfen.

Skun12

Yeni üye
Dostum benim tyasiyelerimi aklina yatarda uygularsan sana kullanabilecegin ve bitkilerini costuracak isik tavsiye ederim.200X200 cm kabin icin 2200-2500 tl arasinda olur.
Ne alabilirim ışık ts 3000diyotlar ama
Dostum 6 auto icin 150X150 cm kabin 6 photo icin daha büyük kabin öneririm. Kabini kendin yaparsan cok daha ucuza mal edersin. Kabin büyüklügün belli olsun yaz bana isik önerisinde bulunurum. Netten bu konuda kendi adina alis verirs yapmamani tavsiye ederim, ismin bilgilerin kayitlara girmesin. Havandirma konusunun erbabi @higthead
Iyi isiklar ama cicekte gücleri yeterli degil.
Gönderdigim linkleri oku lütfen.
Valla hiçbir şey anlamadım reis ya hangi ışık almam gerekir

Ü

Üye silindi 25603

Guest
1 metre kare icin 1 adet 50 watt turuncu(amber) 2 adet 50 watt mavi ve 4 adet kirmizi led projektör.Cop led degil. Bu isik sana bastan sona yeter.Linkte gönderdigim led diyotlardan yapilmis olani, arastir netten daha ucuzlari var

Skun12

Yeni üye
1 metre kare icin 1 adet 50 watt turuncu(amber) 2 adet 50 watt mavi ve 4 adet kirmizi led projektör.Cop led degil. Bu isik sana bastan sona yeter.Linkte gönderdigim led diyotlardan yapilmis olani, arastir netten daha ucuzlari var
Reis doğru diyorsun da bunları kurması etmesi anlamıyorum tek ni sefer güzel bişey alayım uğraşmıyım diyorum sence ne yaoayom

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* hahahaha hahahaha ***** ***
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******** ****** ********** ***** *** *** hahahaha** *** ******* hahahaha* ** ********* ***** ****** hahahaha ****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* hahahaha hahahaha ***** *** **** ******* hahahaha******* hahahaha**** **
    +1
    ********** ******* ******* ******* ****** hahahaha ***** ***** ******* ****** ********* *****
    +1
    *** *** ******* ***** ********** ****** ***** ********** *** ***** **** ** **** ******** ******** ***** ****** ********* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Emmy Emmy:
    *** ******** ***** **
    ******* *
  • Emmy Emmy:
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** *******
    *** ** ********** ** ********** ***** **** ****** hahahaha hahahaha** hahahaha**
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
    Emmy Emmy: hahahahahahahaha