Outdoor yardım edin lütfen

oturanboga35

Müptezel
kanka sağlıklı transplant yapmayı araştır yabancı Facebook sayfaları var takip et adım adım onu da gösteriyorlar emin ol
Knkam evet sağlıklı transplant var ama bunlar veg dönemi için geçerli bloom da bunları yapmak büyük risk hele ki kaliteli tohuma ulaşmak bu kadar zor gübreler ve ekipmanlar bu kadar pahalı iken insanın emeklerini boşa çıkarmak gerçekten katlanılmaz bir durum

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Risk almaya değmez emin ol.gübreye devam. Çöpe atarsın üzerine oturup ağlarsın o bitkiye. O bitkinin köküne gelecek zarar sana samiyetimle söylüyorum 1 saat demeden yaprakları solar aşağıya. Yarasa gübresi bulamazsan git zirattçıya 15.15.15 (en azından hayatını kurtarır) gübre al 10 liralık bir çay kaşığı ver ve bolca sula. 1 hafta bekle. Fazla verirsen yakarsın bitkin ölür.

Moderatör tarafında düzenlendi:

HighMann

Müptezel
o toprakla biraz zor çamur olmuş sen diyosun npk :D sağlıklı transplant nasıl yapılır öğrenmeni tavsiye ederim, 3 yıllık deneyimim oldu her türlü şeyi denedim, Her growumda kendime hedef tahtası olarak 2 3 bitki ektim. Yani transplant deneyimimde oldu çiçeklenme döneminde ve zararı değil faydasını bile gördüm :D hayran kalırsın kafama.
çiçeklenme dönemindeki en ufak köklere yaşatılan stres herma ile sonuçlanır tabi bunu bilmeyip yaparsan herma tohumlu pek kafa yapmayan sigara olur birşey demeye gerek yok savunduğun konu tamamen yanlış bi konu araştırma yapıp öğrenmiş olsaydın yazmaaya bile cesaretin olmazdı cahilliğine veriyorum :)

HighMann

Müptezel
yani bunu bilmek için filozof olmaya gerek yok demin bi bitkilerine göz gezdirdim çok doğru o bilgiyle sende haklısın bişey demiyorum fakat insanlara tavsiye vermeden önce araştır küfür yemek hoş değil daha bir işte ustalaşmadan bilgi vermek pek etik değil senin dediğin 2-3 kobay bitkiyi biz bi 8-9 sene önce yapıyoduk tohumlu d.bakır sigaralarıyla millet binlerce lira para veriyo tohumlara eline aldırıcan bitkiyi toprak iyi veya kötü yetişmeyecek derecede bi toprak olsaydı o bitki o hale kadar gelmezdi adam üstüne üstük aynı toprakla daha öncesindede 1 grow atmış zaten hayran kaldım bilgisizliğine kafana tekrar etmene gerek yoktu bence :)

higthead

Jolly Green
o toprakla biraz zor çamur olmuş sen diyosun npk :D sağlıklı transplant nasıl yapılır öğrenmeni tavsiye ederim, 3 yıllık deneyimim oldu her türlü şeyi denedim, Her growumda kendime hedef tahtası olarak 2 3 bitki ektim. Yani transplant deneyimimde oldu çiçeklenme döneminde ve zararı değil faydasını bile gördüm :D hayran kalırsın kafama.

Dostummm yanlış bilgilendirme yapma. Bloomda olan bitkii saksı değişimi yapılmaz heleki yeni başlayan arakdaşlara bu öneri çok yanlış olur nedenmi: şimdi sen bloomda saksı degıstır dedın bu arkadasımız pata kute saksısını degıstırıcek degıstırrken koklere farkında olmadan zarar verıcek ve bıtkı kok sorunu yuzunden sorun yaşıcak heleki bloomda olan bır bıtkıye bunun olmasını istemeyiz.
zor durumlarda bloomda saksı degısmezmı degısır ama bunu cok cok cok cok cok ıyı bılen bırı yapması lazımkı bıtkı ne stress yasasın nede bu stres yuzunden hermaya donsun veya sorunlar yaşamasın. Yazdıgına göre ben bu transferı yapıyorum demıssın dostum sen yap ama kjımseye onerıde bulunmakı yukarıda yazdıgım gıbı sorunlar yasanmasın emekler bosa gıtmesın.

KushieKush

Yeni üye
Dostummm yanlış bilgilendirme yapma. Bloomda olan bitkii saksı değişimi yapılmaz heleki yeni başlayan arakdaşlara bu öneri çok yanlış olur nedenmi: şimdi sen bloomda saksı degıstır dedın bu arkadasımız pata kute saksısını degıstırıcek degıstırrken koklere farkında olmadan zarar verıcek ve bıtkı kok sorunu yuzunden sorun yaşıcak heleki bloomda olan bır bıtkıye bunun olmasını istemeyiz.
zor durumlarda bloomda saksı degısmezmı degısır ama bunu cok cok cok cok cok ıyı bılen bırı yapması lazımkı bıtkı ne stress yasasın nede bu stres yuzunden hermaya donsun veya sorunlar yaşamasın. Yazdıgına göre ben bu transferı yapıyorum demıssın dostum sen yap ama kjımseye onerıde bulunmakı yukarıda yazdıgım gıbı sorunlar yasanmasın emekler bosa gıtmesın.
öneride bulunmuyorum sadece saglıklı bi sekilde yapıldığını söylüyorum ben yap demiyorum gayet ince işçilik istiyor.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
öneride bulunmuyorum sadece saglıklı bi sekilde yapıldığını söylüyorum ben yap demiyorum gayet ince işçilik istiyor.
Valla dostum yapaliyorsan çok güzel emeğine sağlık. Ama heekez yapamaz onu. Kökler deki hava değişimi bile strese sesbeb bitkiye. Ben grow yapıyorum diyen bir çok kişi yapmaz

Arkadaşlar hepinize ilgilizden ötürü ayrı ayrı teşekkür ederim bu benim forumdaki ilk konum ve bu kadar ilgili olmanız tüm samimiyetimle söyleyebilirimki beni biraz duygulandırdı açıksası fark ettim ki biz kocaman bi aileyiz ve birbirimize yardım ediyoruz bu yüzden hepinize çok teşekkürler ediyorum ayrı ayrı Rabbim hiç birinize dert zeval vermesin inşallah

Konuya gelince ben gidip npk gübresi alıcam bi arkadaş 15-15-15 bir çay kaşığı ver demiş uygunmudur acaba diğer arkadaşlarımın da fikrine danışmak isterim buna ayrı olarak bloom gübresi vericem bitkiye buraya kadar anladım yapmam gereken başka bi işlem varmı varsa beni aydınlatırsanız çok sevinirim sağoluunn

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Ben dedim dostum onu. Hiç gübre bulamazsan ver. Toz yarasa gübresi edin. 15.15.15 i fazla kaçırırsan yakar saksıda olduğu için kurtaramazsın. Onun için 1 çay kaşığı ama yığma yapma lütfen. 15 günde 1 verilir.

KushieKush

Yeni üye
Valla dostum yapaliyorsan çok güzel emeğine sağlık. Ama heekez yapamaz onu. Kökler deki hava değişimi bile strese sesbeb bitkiye. Ben grow yapıyorum diyen bir çok kişi yapmaz
haklısın kankam kök uclarının ışık görmesi bile bitkiyi strese sokar cok titiz ve ince iş dedigim gibi nacizane önerim sakın yeterli bilginiz olmadan denemeye kalkmayın iyi forumlar..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ***** *** ********** ** ***** ******** ** hahahaha ********* ***** *** **** *****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • Emmy Emmy:
    *** ******** *** *** hahahaha ********* ***** *** **** *****
    *** ******** *** *** ***** *** *** ***** ** *** ******* * *** *** ******* * ****** *******
  • Emmy Emmy:
    ********* *** ****** *** ***** ********* ** ***** ******* ** ******* ****** ******* **********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** *** ** **
    ***** *** **** ** ******** *** *** ***** ** *** ******* * *** *** ******* * ****** *******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** *** **** ** hahahaha *****
    +1
  • Emmy Emmy:
    ********** ******* ******* ******* ****** hahahaha ***** ***** ******* hahahaha**** *** ****** *** ***** ********* ** ***** ******* ** ******* ****** ******* **********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* hahahaha hahahaha ***** ***
    +1
    ******** ****** ********** ***** *** *** hahahaha** *** ******* hahahaha* ** ********* ***** ****** hahahaha ****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* hahahaha hahahaha ***** *** **** ******* hahahaha******* hahahaha**** **
    +1
    ********** ******* ******* ******* ****** hahahaha ***** ***** ******* ****** ********* *****
    +1
    *** *** ******* ***** ********** ****** ***** ********** *** ***** **** ** **** ******** ******** ***** ****** ********* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Emmy Emmy:
    *** ******** ***** **
    Emmy Emmy: *** ******** ***** **