Pastoral Grow

Selâm dostlar,
İlk ciddi growumu sizlerle paylaşmak istedim.

Tohumlar sponsordan
Genetik Og kush auto

Dış mekan

Çimlendirme; tohumlar 29 Mart'ta hidojen peroksitli suda bir gece bekletildi, ertesi gün sabah batmayan tohumlar el yordamı ile batırıldı, akşamına ıslak peçeteye alındı.

1 Nisan günü viyollere Ekim yapıldı can suyu yine hidrojen peroksit taksvisiyle verildi.
4 Nisan'da artık açmışlardı.
Üstlerine soguktan korunmaları için bir de şişe taktım gerekli zamanlarda.

Yapılan sulamalarda spersoll root veya oksijenli su katkılı sularla sulama yaptım.
İş güç ve hastalıklardan saksılara almam biraz gecikti.
1 Mayıs günü 9buçuk lt'lik saksılara aldım.
Toprak içeriği
50lt biobizz lightmix
İki avuç supersol zeleon (zeolit & leinardit)
İki çift avuç odun külü
Bir avuç Demir tozu
İki çift avuç hayvan gübresi

Karışım hazırlandıktan sonra fide cukurlarina fidenin etrafını saracak kadar tavşan güvresi koydum.

Tavşan gübrelerinin üstüne fideleri yerleştirmeden aloevera asprin oksijenli su karışımı bir su döktüm, fidelerin dibine gelecek gibi (ağırlıkla kökler diplerde toplanmıştı).

Sonra toprakla diplerini örtüp kuyu suyu ile ilk sulamamı yaptım

En sonda osijenli su ve asprin katkılı sprey ile yapraklardan spreyleme yaptım. Gerçi yağmur başladı sonrasında ama agsgsjkans ;)
İşte böyle geç gelen Nisan yağmurlarının altına terk ettim.
Not viyollerde uzun kaldıkları için biraz besinsiz ve ufak kaldılar ama ben toparlayacaklarına inanıyorum. Tüm tuşlara bastım sonuçta dkhdbeksks ;)

cannabis16

Ordinaryüs
bak ne güzel değişik enstrümanlar kullanarak toprağı zenginleştirmeye gayret etmişsin,bişeyleri araştırmışsın ki atmışsın toprağa..neyi niçin yaptığını da yaz da konuyu takip edenler anlasın...

oksijenli suyla da pek uğraşma,gerçi sprey yapmışsın,toprağa vermemişsin de ..toprağa dökünce dezenfektan gibi davranıp yararlı bakterileri de öldürür o H2O2 yani çift Oksijen atomlu su.. normal suyla çok çok seyreltmen lazım,suyla çok çok seyrelttikten sonra da bi anlamı yok zaten ..gereksiz bi ürün bana sorarsan,birara abd gevuru tohum patlatmada kullanıyordu,kabuktan daha kolay içeriye giriyor ve kabuğun çatlamasını sağlıyor diye,şimdilerde onu da pek görmüyorum..

ben takipteyim..ilginç işleri severim...hasadın bol olsun

bak ne güzel değişik enstrümanlar kullanarak toprağı zenginleştirmeye gayret etmişsin,bişeyleri araştırmışsın ki atmışsın toprağa..neyi niçin yaptığını da yaz da konuyu takip edenler anlasın...

oksijenli suyla da pek uğraşma,gerçi sprey yapmışsın,toprağa vermemişsin de ..toprağa dökünce dezenfektan gibi davranıp yararlı bakterileri de öldürür o H2O2 yani çift Oksijen atomlu su.. normal suyla çok çok seyreltmen lazım,suyla çok çok seyrelttikten sonra da bi anlamı yok zaten ..gereksiz bi ürün bana sorarsan,birara abd gevuru tohum patlatmada kullanıyordu,kabuktan daha kolay içeriye giriyor ve kabuğun çatlamasını sağlıyor diye,şimdilerde onu da pek görmüyorum..

Üstad oksijenli su ile ilgili verdiğin bilgiler için teşekkürler. Açıkçası tohum çatlatmada faydasını gördüm onun için raz devam ettirdim ama artık tavsiyenle sınırlandırıcam :)
Tavşan gübresi kullandım çünkü npk oranları yüksek, nitrojen içeriği yüksek olduğu için tarımda erkencilik ve hızlı büyüme boylanma etkisi var. Fideleri yakmadığı için etraflarına hem gübre hem de drenaj malzemesi olarak kullanılabiliyor.
Tüm yeşil yapraklı bitkilerin temel ihtiyacı olduğu için Demir tozu kullandım
Odun kulu hem besleyiciliği hem tarım zararlilarından korumak için kullandım
Hayvan gübresi zaten azot
Aloevera ve asprini önleyici koruyucu ve koklenmeyi artırmaları için kullandım.
Genel olarak kaba (raw) malzeme kullandığım için daha yavaş salınımlı bir toprak besleme sistemi kurdum. Sıvı gübre biraz gelişimden sonra veririm heralde.

Supersol zeleon (leonardit & zeolit) topraktaki gubrelerle birlikte mikrobiyota haraketliligini artırıyor mineral geçisini artırıyor içeriği aşağıdaki gibi
GARANTİ EDİLEN İÇERİK
% W/W
Organik Madde​
20​
Toplam Humik+Fulvik Asit​
15​
Maksimum Nem​
20​
pH​
6-8​

Merhaba dostlar,
Durum güncellemesi.
1 Mayıs'ta saksıya alınan fideler 3 gün yağmur gördü Mayıs'ta sulama suyuna esmer şeker ve kuru maya verildi.
Güncel fotolar 10 Mayıs'ta yani dün çekildi. Çekilmeden önce odun sirkesi ile sulama ve yaprak sulama yapıldı.
Galiba inceden cal mag eksikligi zuhur etti bir de topping için sizce tam zamanı mi yoksa bir boğum daha bekliyeyim mi ?
Yorumlarınız beklerim kankalar :)

cannabis16

Ordinaryüs
benim bitkim olsa bir kat daha atsın o zaman topping yaparım derim..seçim senin...şuan çok cılızlar farkındaysan ya ışığa doymadı yada Azotu az alıyor...bana ilk şık daha mantıklı görünüyor..zira yaprak renklerinden Azotu güzel yedikleri belli.....

benim bitkim olsa bir kat daha atsın o zaman topping yaparım derim..seçim senin...şuan çok cılızlar farkındaysan ya ışığa doymadı yada Azotu az alıyor...bana ilk şık daha mantıklı görünüyor..zira yaprak renklerinden Azotu güzel yedikleri belli.....
Kanka sağolasın yorumların için topping için arada kalmıştım dediğin gibi yapicam.
Güneş konusunda da benim de aklımdan geçmişti ağaç dibindeler biraz daha açığa alsam daha iyi olacak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ********* ********* ** *****