Perlit VB Taşlar Çöptür Kullanmayın

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24695
  • Başlangıç tarihi

Carl

Müptezel
Ya moruk hammadde yazıp durmayın kullandığınız ve kullanmadığınız bitkilerin fotolarını gün gün varsa growdiaries günlüğü varsa daha iyi olur bunları ekleyin tezleriniz etki yapmışmı yapmamış mı görelim. öyle boş beleş perlit çöp diye başlık açmakla olmaz bu işler ne bilelim belki pirinç kabuğu toptancısı felansın hehe :)

Ü

Üye silindi 24695

Guest
Ya moruk hammadde yazıp durmayın kullandığınız ve kullanmadığınız bitkilerin fotolarını gün gün varsa growdiaries günlüğü varsa daha iyi olur bunları ekleyin tezleriniz etki yapmışmı yapmamış mı görelim. öyle boş beleş perlit çöp diye başlık açmakla olmaz bu işler ne bilelim belki pirinç kabuğu toptancısı felansın hehe :)
ben kimseye bişey kanıtlamak zorunda değilim ama şöyle bırakayım abd milyon dolarlık 5 yıllık araştırma yapıyor bu ürün için yani sence trdeki bi avuç müptezele ürün itlemek içinmi yapıyorlar buyur https://www.nurserymag.com/news/usda-tests-rice-hulls-weed-control-container-crops/

Carl

Müptezel
ben kimseye bişey kanıtlamak zorunda değilim ama şöyle bırakayım abd milyon dolarlık 5 yıllık araştırma yapıyor bu ürün için yani sence trdeki bi avuç müptezele ürün itlemek içinmi yapıyorlar buyur https://www.nurserymag.com/news/usda-tests-rice-hulls-weed-control-container-crops/
Bu konuyu kitleyin veya silin o zaman kanıtlayamayacağın şeyleri bu kadar savunma o argümanlara google dan da erişim sağlayabiliyoruz zaten. Teşekkürler.

Ü

Üye silindi 24695

Guest
Bu konuyu kitleyin veya silin o zaman kanıtlayamayacağın şeyleri bu kadar savunma o argümanlara google dan da erişim sağlayabiliyoruz zaten. Teşekkürler.
googleden herşeye erişiriz o zaman bu mantıkla forumada gerek yok her yerde her bilgi var zaten diye konumu silinir ne saçma mantık bırakın bu istemezükçülüğü yoksa ilerleme zor.

Carl

Müptezel
googleden herşeye erişiriz o zaman bu mantıkla forumada gerek yok her yerde her bilgi var zaten diye konumu silinir ne saçma mantık bırakın bu istemezükçülüğü yoksa ilerleme zor.
O zaman konuyu bu adamlar böyle bir şey yapmış böyle bir argüman buldum siz ne düşünüyorsunuz diye aç tartışalım.

Ü

Üye silindi 24695

Guest
O zaman konuyu bu adamlar böyle bir şey yapmış böyle bir argüman buldum siz ne düşünüyorsunuz diye aç tartışalım.
kardeşim ben denedim ve memnun kaldım ama güvenlik gerekçesiyle prensip olarak resim upload etmiyorum isteyen dener sonucu görür istemeyen yapmaz kimsenin kafasına silah dayamıyoruz sonuçta.

Carl

Müptezel
kardeşim ben denedim ve memnun kaldım ama güvenlik gerekçesiyle prensip olarak resim upload etmiyorum isteyen dener sonucu görür istemeyen yapmaz kimsenin kafasına silah dayamıyoruz sonuçta.
Ya neyin güvenliği moruk fotoğrafın exif bilgisini silemeyecek kadar cahilmisin yoksa ? Zaten konu foto mevzusu değil daha kendin tam olarak anlayamadığın bir şeyi dünyanın en iyi şeyi gibi sunman. Dediğim gibi konunu aç orada beyin fırtınası yapalım :)

Ü

Üye silindi 24695

Guest
Ya neyin güvenliği moruk fotoğrafın exif bilgisini silemeyecek kadar cahilmisin yoksa ? Zaten konu foto mevzusu değil daha kendin tam olarak anlayamadığın bir şeyi dünyanın en iyi şeyi gibi sunman. Dediğim gibi konunu aç orada beyin fırtınası yapalım :)
Ben hiç foto paylaşmamayı daha güvenli buluyorum ve kullandığım tüm materyalleri anlamadan kullanmam sen rahat ol Perlite. Yarı sentetik bileşendir bu ise tamamen organik.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 24695

Guest
Yok işte rahat olamıyorum ben sonra fotoğraf yükleyemeyecek hale geliyor millet. Lütfen dayanaksız bir şeyleri en iyisi bu diye millete önermeyelim.
Yani buraya atılacak bir resmi milyon dolarlık araştırmalardan daha sağlam bir dayanak olarak görecek kadar cahilmisin yoksa ayrıca dediğim gibi Perlite. Yarı sentetik bileşendir bu ise tamamen organik organik kalın.

Carl

Müptezel
Yani buraya atılacak bir resmi milyon dolarlık araştırmalardan daha sağlam bir dayanak olarak görecek kadar cahilmisin yoksa ayrıca dediğim gibi Perlite. Yarı sentetik bileşendir bu ise tamamen organik.
Moruk organik sentetik diye cevap verme bana uygulamadığın şeyi burada önerme en iyisi bu diye herbokolog gibi geziyorsunuz ortalıkta millete cahil çekiyorsunuz,cahilliğinizden bi tane bitki büyütüp fotoğraf atamıyorsunuz. Adam akıllı cevap bile veremiyorsun cahilliğinden. Burada pavyon ışığına argüman sunarak millete marul kadar bitki yaptıranıda gördük o argümandan bile bir ton negatif yön sayarım sana ama genede onu anlayacak kadar kapasiten yok ki denemişler zaten. safi rüzgarsın :)

Ü

Üye silindi 24695

Guest
Moruk organik sentetik diye cevap verme bana uygulamadığın şeyi burada önerme en iyisi bu diye herbokolog gibi geziyorsunuz ortalıkta millete cahil çekiyorsunuz,cahilliğinizden bi tane bitki büyütüp fotoğraf atamıyorsunuz. Adam akıllı cevap bile veremiyorsun cahilliğinden. Burada pavyon ışığına argüman sunarak millete marul kadar bitki yaptıranıda gördük o argümandan bile bir ton negatif yön sayarım sana ama genede onu anlayacak kadar kapasiten yok ki denemişler zaten. safi rüzgarsın :)
sakin ol şampiyon senin boyun kadar bitkiler büyüttüm ben, rahat olamıyorum diyosunya bi duman çak rahatlarsın...

IcBlue

Doktor
kankacım araştırmanı bari tam yap konu açacaksan, sen nerde duydun perlitin sentetik materyal olduğunu kurban olayım ya. perlit doğal bulunan bir mineral, karbon içermediği için inorganik materyal kategorisinden değerlendirilir. sentetik el müdahalesi ile inorganik bileşenler eklenmiş organik materyaller için kullanılan bir terim. yeni kelime öğrenmişte cümle içinde kullanmaya çalışıyorsun gibi görünüyor bak böyle yapınca, deneyimsize böbürlenmeye yeter ama işten anlayan adamı güldürürsün böyle münasip bir yerlerinden uydurduğun elementlerle. hani iyi niyetle eksik kaldığın yerleri tamamlayalım diye omuz verdik borçlu çıkarttın. hadi git şimdi önce kendi savunduğun şeyleri, kullandığın kelimeleri falan bir araştır da öyle gel.

Ü

Üye silindi 24695

Guest
kankacım araştırmanı bari tam yap konu açacaksan, sen nerde duydun perlitin sentetik materyal olduğunu kurban olayım ya. perlit doğal bulunan bir mineral, karbon içermediği için inorganik materyal kategorisinden değerlendirilir. sentetik el müdahalesi ile inorganik bileşenler eklenmiş organik materyaller için kullanılan bir terim. yeni kelime öğrenmişte cümle içinde kullanmaya çalışıyorsun gibi görünüyor bak böyle yapınca, deneyimsize böbürlenmeye yeter ama işten anlayan adamı güldürürsün böyle münasip bir yerlerinden uydurduğun elementlerle. hani iyi niyetle eksik kaldığın yerleri tamamlayalım diye omuz verdik borçlu çıkarttın. hadi git şimdi önce kendi savunduğun şeyleri, kullandığın kelimeleri falan bir araştır da öyle gel.
Benim eksiğimi tamamlayacak çapta olmadığın yazdığından belli dostum perlit dediğin malzemenin monoküler yapısı %80 oranın da Silicon dioxide yani silika içerir istersen buradan inceleyebilirsin öğrenmiş olursun https://en.wikipedia.org/wiki/Silicon_dioxide

Silika , çeşitli minerallerin bir bileşimi ve sentetik bir ürün olarak var olan en karmaşık ve en bol malzeme ailelerinden biridir. Aynı zamanda solunması çok tehlikeli ve kanserojendir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mikoo

Kıdemli Üye
Benim eksiğimi tamamlayacak çapta olmadığın yazdığından belli dostum perlit dediğin malzemenin monoküler yapısı %80 oranın da Silicon dioxide çerir istersen buradan inceleyebilirsin öğrenmiş olursun https://en.wikipedia.org/wiki/Silicon_dioxide
Beni silikonu botoksu alakadar etmiiy gardaş. Ben hala sorumun arkasındayım. Bu fakir çiftçi neden ineklerine yediriyor bu tarımsal artıkları? Neden gübre yada dedigin sekilde kullanmıyorlar? Bak varsa bunun mantıklı bir cevabı, sorun da yok demektir orta da. Ha diyorsan ki ciftci cahil. Ne yapsa yeridir. Olmaz. Yetmez. Hepsi cahil degil biliyorum ki..

IcBlue

Doktor
tamam dostum en geniş senin çapın olsun, ben seninle sidik yarıştırmıyorum. böyle sen gibi birşeyler biliyormuş gibi görünmek için yırtınanların yanlış yönlendirmelerinin önüne geçmek için gayret ediyorum bildiğim konularda, elimden geldiğince :) ve yine yanlış bilgi veriyorsun ısrarla. hemen şöyle bir üzerinden geçelim yine, hiç de gocunmam yani açıklamaktan.

perlit doğal bir volkanik cam. sodyum-potasyum-aluminyum silikat bazlı amorf minerallerden oluşuyor. bak burda silikatın altını çizelim, çünkü silikadan farklı olarak silikat bundan elde edilen bir tuzdur. familyası oldukça geniş olmakla birlikte seçili türleri kişisel bakım ürünleri gibi günlük yaşantıda sürekli kullanılan ürünlerinde içeriğinde bulunmakta.

perlitin silika içeriği ise kalitesine göre yüzde 0 ile 3 arasında olabiliyor. silika kum (haliyle de cam), quartz, opal granit gibi doğal taşlar ve silikonun da içeriğinde bulunan doğal bir malzeme, dünya yüzeyinin de oldukça önemli bir parçası. doğal ürünlerden elde edilebildiği gibi kimyasal olarakta üretilebilmekte. silikanın kristalin ve nonkristalin olmak üzere iki formu bulunuyor. kristalin formu genellikle doğal taşların içeriğindeyken nonkristalin formu camı oluşturuyor. kristalin form senin de dediğin gibi solunduğunda sağlığa zarar verebiliyor, ben doğaltaşla çalışan bir heykeltraşım o yüzden şansına biraz bildiğim yerden geldi konu :)

kısaca perlit kendi başına doğal bir malzeme, direkt kendisinin sağlığa bir zararı yok -ama tozu solumak da mantıklı değil tabi-

attığın linkten yola çıkarak ben buradaki iletişim sıkıntısının, senin kelime seçimlerin kimyager ağzıylayken ben de dahil diğer insanların gerçek anlamını kullanıyor olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. yazdıklarından perlitin doğal bir malzeme olmadığını iddia ediyorsun gibi bir sonuç çıkıyor, ancak konuyu bu şekilde değerlendirdiğimde inorganik tavrın üzerinde neden bu kadar durduğunu da anlayabiliyorum. yine de konuya sıfırdan girecek insanlar için daha açıklayıcı konuşmak gerekir tabi, ben kendi açımdan bunu yapabildiğime inanıyorum. seni de bilgi paylaşırken daha dikkatli olmaya davet ediyorum. gönlünce olsun, bol şans.

Carl

Müptezel
Benim eksiğimi tamamlayacak çapta olmadığın yazdığından belli dostum perlit dediğin malzemenin monoküler yapısı %80 oranın da Silicon dioxide yani silika içerir istersen buradan inceleyebilirsin öğrenmiş olursun https://en.wikipedia.org/wiki/Silicon_dioxide

Silika , çeşitli minerallerin bir bileşimi ve sentetik bir ürün olarak var olan en karmaşık ve en bol malzeme ailelerinden biridir. Aynı zamanda solunması çok tehlikeli ve kanserojendir.
ya cahil cahil yazma SiO2 yazman lazım daha bilimsel

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H Heisenberg01:
    ** ***** ******* ****** ********** * ********* **** hahahaha****** *** ******* ***** ****** ** ***** ****** ***** ****** ******* ****** **** ******** ***
  • M Marryhuana:
    hahahaha* ******** **** ****** ******* ***** ********** *** *** ****** ******
  • H Heisenberg01:
  • M Marryhuana:
    ** ***** *** *** ******** ***** *** ******* ********* ** ****** ****** hahahaha*** ****** ***** ******* *** ***
  • H Heisenberg01:
    ***** ****** ** ***** hahahaha* ****
    +1
  • 420x 420x:
  • M Marryhuana:
    ******* ***** *** ****** ***** ****** **** ****** ***** ********* ******* ******* hahahaha **** ** ***** ***** *** ******* ******** *** ******* ********** ****** ********
  • H Heisenberg01:
    ********* *** **** hahahaha*** **********
  • H Heisenberg01:
    ********** **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** **** hahahahahahahaha
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ******* ******* ***** ***** ******* **** ****** ******* **
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka: