Photo 12 saat karanlik yerine 32 saat? Karanlık moda geçtim

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Arkadaşlar photolarıma bugun 12/12 ye gececegim fakat 24 saat karanliga almak istiyorum. Bu aksam saat 9 da isiklari kapaticam ama hesaplama yanlıs yaptim. Bu aksam saat 1 de kapaticam.
12/12 dongusunu sabah 9 ac aksam 9 kapa olarak hesapladim.

Kisacasi 24 saat yerine 32 saat kapatabilirmiyim?

Tam 32 saat kapattığımda sabah 9 aç , aksam 9 kapa 12/12 döngüsü oluyor.

Bugün sulama günüm su verip 32 saat karanlıkta sorun olmaz dimi?
Neden şok etkisi yapıyorsun onu anlamadım

higthead

Jolly Green
Neden şok etkisi yapıyorsun onu anlamadım

Kanka ben 18/6 donemını sabah 7 de ısıklar acılıyor gece 1 de kapanıyor seklınde yapıyorum.

Şimdi 12/12 donemınıde ısıklar acık sabah9. ısıklar kapalı aksam 9 ıstıyorum.

Şimdi ben nasıl çıkıcam işin içinden.

Bu aksam 1 de ışıklar kapanıcak ama 9 dan 9 a 12/12 tam oluyor ama ısılarımı 1 de kapatnıcağı için fazladan 8 saat kapalı kalmış olucak

Ben bu durumda ne yapıcam???

eğer 32 saat kapalı olayı veya bugune ozel 12/12 sabah 9 aksam 9 kapat tutması için 18+8=26 saat ışık açık mı tutsam. zarar verir mi?

Ben napıcam ilk defa işin içinden çıkamadım.

Yada karanlığa almadan direk hps ye geçip 12/12 ye mi geçeyim.

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Peki 20lt bez saksım var bunun 16-17 si doludur çökmeden dolayı. Sulama 1lt veya 1.5 lt arası yapıyorum. Normalde saksıma göre sulama lt si kaçtır.?

Biliyorum bitkiye göre sulama yapılıyor.

49 günlük photolarım

qibix

Yeni üye
Selam, ben de paylaşıp paylaşma konusunda karrsız kaldım. Oto sistem kolaylık. Hatta CO2 ölçer ve CO2 regülatör aldım 5 dakikada bir 1.5 dakika karbondioksit basıyor. parçalar ekte. Ewelinkte her program mümkün ancak manuel program yazıp otomatikle çalıştırmanız. Hatta fazla yüklenme olmasın diye 2 de NC kontaktör aldım. Nazar değmesin

higthead

Jolly Green
Selam, ben de paylaşıp paylaşma konusunda karrsız kaldım. Oto sistem kolaylık. Hatta CO2 ölçer ve CO2 regülatör aldım 5 dakikada bir 1.5 dakika karbondioksit basıyor. parçalar ekte. Ewelinkte her program mümkün ancak manuel program yazıp otomatikle çalıştırmalıdınız

kanka ewelınk advanced pro ifttt ile program yazıp cılgın sistem yapıcam=))

Şu co2 sıstemı bende dusunuyorum bı bakım senden. Biraz anlatsana co2 sıstemını

higthead

Jolly Green
Evelink yeter, ifttt aldım ama gerek kalmadı. Boşuna para

Ewelınkte tekj sıkıntı sıcaklık tan nem degerıne otomatık geçiş yok. Mesela bende fanlar th10 a baglı gunduz sıcaklık degerlerıyle fanları calıstırıyorum. gece ıse nem degerlerıyle. sıcaklık ayarına su saate gecsın fanlar ona gore calıssı ,nem degerlerıne gore su saatee gecsın fanlar ona gore calısıp dursun seklınde olomuyor. manuel gecıs yapıyorum. otomatık olsa efsane olur.

qibix

Yeni üye
kanka ewelınk advanced pro ifttt ile program yazıp cılgın sistem yapıcam=))

Şu co2 sıstemı bende dusunuyorum bı bakım senden. Biraz anlatsana co2 sıstemını
Co2 için 20 lt karbondioksit tüpü aldım, ışıklarım kuvvetli, sıcaklığı arttırıp CO2 yi günlük 2000 ppm i geçmedrn basmak lazım ama ben sabahtan akşama kadar 5 dakikada bir 1.5 dakika kadar minimum düzeyde dalıyorum. Öncelikle Dikkat etmen gereken ışıklar yanarken ısıyı yükseltmek. Sonra full spectrum ışıkta kaç lüx ün kaç mikromole tekabül ettiğini falan bulup gübrelemeyi daha sık yapmaya başladım. Otokar 5. Haftada epey dönek yaptı. Isı,ışık,nem fazla olunca CO2 yi de verince büyümek istiyo, dolayısıyla gübreyi de arttırıyorum. Ancak CO2 olmadan gübreyi belli bir miktarda fazla kullanamadığı için sıkıntı oluyo.

qibix

Yeni üye
Ewelınkte tekj sıkıntı sıcaklık tan nem degerıne otomatık geçiş yok. Mesela bende fanlar th10 a baglı gunduz sıcaklık degerlerıyle fanları calıstırıyorum. gece ıse nem degerlerıyle. sıcaklık ayarına su saate gecsın fanlar ona gore calıssı ,nem degerlerıne gore su saatee gecsın fanlar ona gore calısıp dursun seklınde olomuyor. manuel gecıs yapıyorum. otomatık olsa efsane olur.
Evet o da mümkün ancak ikinci bir cihaza gerek yok. Ben nemi ayarlıyorum baktım çok oldu nemlendiriciyi kapatıp egzost fanını ve taze havayı açıyorum anında çözüm. Sıcaklık artınca yine aynı. Manuel programa dokunduğunda çalıştır talimatı veriyorum. Ardından otomatik programlamaya da .... Port kapandıktan 7 dakka sonra taze hava ve egzost portlarını aç diyorum. İnçleme bölümünden de 3 dakika sonra kapat dediğimde sorun kalmıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
    2 2008Grower: ***