Photo Ak47 Fem Help

Herkese selam grow master’lar ben jr.growcu olarak kendime çıtırdan bir ekipman yaptım ve start’ı verdim seytanmari öncülük etti forumda dolaşıp notlar vs aldım ve almaya devam etmekteyim. Bazı ufak hatalarım oldu tabiki plastik’de başlamak yerine saksı’da başladım o yüzden seedling çok yavaş ilerlemekte.. cmt ektim bgn baş verdiler, ek’te yer alan kabin ve ekipmana sahibim,

Yapmakta olduğum photo ak47 fem iki saksı 11lt

1.18/6 ışıklandırma yapmaktayım. Bu doğru mu ?
2. Karanlığa aldığımda sabah kontrol ettiğimde kabin nem içinde kalıyo nem pik yapıyor ısı düşüyor ?
3. Karbon filtre bağlantılarını sol yukarı’dan yaptım ama tam tepeden mi yapsam bilemedim. Soler palau 190m3 sessiz fan set.
4. aksiyel fan’ı sağ köşeden içeriye doğru sarkıttım çiçeklerin üstüne üflüyor ? Yerden aşağıdan mı üflese daha mı iyi olur ?
5. Nem cihazı günde iki kere su dolduruyorum full orta ve az yapıyorum denge’yi tutturamıyorum ?
6. içeride ki vantilatör’ü çalıştırmıyorum, çalıştırmalımıyım ? O kdr bilgiye bulaştım ki kafamın içinde dönüp dolanıyorlar :))
7. K.bakmayın böle madde madde yazdım ama stabil hale getirmek istiyorum yaptığım growculuğu.

Şimdiden Teşekkürler.

3j71M.jpg

18/6 ışıklandırma doğru.
nem çok yüksek yadığın için söylüyorum. vantilatörü aç nem düşsün ışık açıkkande kapalıykende yani 7/24
karbın filtre kabinin uygun olan yeri neresiyse oraya yapabilirsin.
aksiyel fan kabin içerisine alttan hava verirse iyi olur.
Ben resimde ki gibi yaptım kabini ışıkları kapattığımda nem çalışıyor ortaya getiriyorum sabah her yer fışkırmış su tanecikleri tabi vantilatör açık değildi. Bu akşam ışığı kapattıktan sonra vantilatörü açık bırakacağım.

kanka hava girişini alttan yapmalısın.
karbon filtrenin yeri iyi çıkış üstten olacak zaten
nem makinesinin anahtarı sonuna kadar açık gibi görünüyor fotodan. onu en kısık şekle getir.
vantilatörüde en kısık modda 7/24 çalıştır.
gayet güzel olacak inanıyorum.
hayırlı olsun. güzel grow olur dileklerimle.
:)
Bro bugün senin dediğin gibi yapacağım bakalım sabah nasıl olacak aynen gördüğün gibi ortanın biraz üstünde nem cihazı yarın hava filtresini aşağıya alırım işten gelince vantilatör ve nem’i minumuma çekeceğim de sadece akşam ışıkları kapattıktan sonra mı yoksa sürekli mi kısıkta kalsınlar ? Nem düşmez mi peki ?

Bro seytanmari her sabah günde bi kere 3-5 kere fısfıs yap dedi toprağa fakat doğru mudur? Bana kuru gibi geliyor.

kanka zaten bardakla kapatmışsın olması gerektiği gibi .
şu an bardakların içi %95 oranında nem var.
takip et sen nem makinası ayarlarını değiştirerek. bardaklar 1-2- gün daha kalacak zaten.
bu arada ışık açıkken kabini açık mı bırakıyosun da ne düşüyor. eğer açık bırakırsan doğal olarak düşer taabiki nem oranı.
Yok bro kabini hiç açık bırakmıyorum. Işığı kapattığım akşamlar nem cihazının seviyesini düşürdüğümde nem düşüyor açıyorum nem pik yapıyor. Bugün nemi düşürüp vantilatörü açacağım minumum seviyelerde tutup izleyeceğım.

Kuşcu

Üye
Hava girişini alttan ver karbon filtreyi çıkar ucundan,ışık konusu kaç cmde olucak araştır bana yakın gibi geldi, nemini ilk 2 hafta 80civarı yap ,photo bitkilerde çimlendirmeyi daha ufak saksılarda yap sonra bitki biraz büyüyünce en az 19 litre saksıya al çünkü hedeflenen süremiz baya uzun bir dönem bitki çok kök yapıcak gelişimi için önemli aksi takdirde besin kilitlenmesine yol açar

Hava girişini alttan ver karbon filtreyi çıkar ucundan,ışık konusu kaç cmde olucak araştır bana yakın gibi geldi, nemini ilk 2 hafta 80civarı yap ,photo bitkilerde çimlendirmeyi daha ufak saksılarda yap sonra bitki biraz büyüyünce en az 19 litre saksıya al çünkü hedeflenen süremiz baya uzun bir dönem bitki çok kök yapıcak gelişimi için önemli aksi takdirde besin kilitlenmesine yol açar
Hava girişini yarın alttan vereceğim. Karbonun elektriğini kestim. Işık 60cm’de öğle okudum o yüzdenZ nem 70-80 bantlarında seyrediyor elimde şuan 11lt 3 adet bez ve 2 adet 15lt plastik var. Ben bezlerle başladım. Ne yapmam lazım toprağı komple boşaltıp yeni saksılara mı dikeyim yoksa bu sefer böyle gitsin mi ?

Mr_Nice

Yeni üye
kanka 90 cm yukarı yanlış yazmısım. https://www.harvestmaster.co/ burada seedling için 90 cm gozukuyor. kabinin 60 lık galiba başka ışığa hiç gerek yok. bu ışık yeterli fazla ışık tehlikeli
O zaman akşam 90’a çekeyim bu led ile dewamke kabin 60x60 bro ekstra olarak bi saksı daha koyayım mı die düşünmüyor değilim de birbirlerine girmesinler dedi arkdşlar,, pet’leri çıkarmayı parmak uzunluğun geldikten sonra mı yapayım peki ?

Mr_Nice

Yeni üye
O zaman akşam 90’a çekeyim bu led ile dewamke kabin 60x60 bro ekstra olarak bi saksı daha koyayım mı die düşünmüyor değilim de birbirlerine girmesinler dedi arkdşlar,, pet’leri çıkarmayı parmak uzunluğun geldikten sonra mı yapayım peki ?
pet'leri çıkar bence. Vantilator bebeklere vursun ki güçlensinler yoksa gövdeleri zayıf olur. Hafif hafif sallansınlar yeter 3 4 günde bir az az su ver kanka

Mr_Nice

Yeni üye
3 çok olur kanka 2 tane yeter buyuduklerinde orayı kaplarlar komple. bi de vantilator kademeliyse en dusukte calıstır iceride tornado kasırgası olmasın hafif hafif rüzgar yeterli :)

3 çok olur kanka 2 tane yeter buyuduklerinde orayı kaplarlar komple. bi de vantilator kademeliyse en dusukte calıstır iceride tornado kasırgası olmasın hafif hafif rüzgar yeterli :)
Bro vantilatör en düşük seviyede çalışmakta, petleri akşam çıkarırım ışığı 90cm çıkaracağım

90 cm de olmaz bro ışık 70 cm düşür yoksa fazla boya gider saksı değişimini nasıl yapıcagına dair konu var forumda saksı değişimi yazıyor direk ordan bakarak yapabilirsin ancak bitkinin fotosu varmı dostum direk 20 litre saksıya konulmaz kök salamaz 6 7 litre saksıda başlayıp sonra sulama yapıp 6 7 litre saksıya 20 litre saksıya aktaraımını yaparsın
Işık şuan 60cm de tutuyorum senin profilini inceledim. Saksi konusuna değineceğim. 6-7lt saksı alıp değişimi yapacağım. Daha sonra 11lt veya 15lt dvm edeceğim ilk growda. Yoksa mecbur mu almam gerekiyor 20’i bilemiyorum herkes :) farklı yönlendiriyor..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • D despotdes:
    ****** ******* ***** hahahaha* **** ****** ******* ***** *** ******* ******* hahahaha*****
  • NewGardener NewGardener:
    * ***** ** ****** ****** *** **
  • Night owl Night owl:
    *** **** ** hahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha* ***** **** ***** ****** ***** ***** ****** ******* ****** ******* ***** hahahaha* **** ****** ******* ***** *** ******* ******* hahahaha*****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** ***** ** ***** ****** *** ********* * ***** ** ****** ****** *** **
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ******** ******** ***** **** **** ******** ******* ***** hahahaha* **** ****** ******* ***** *** ******* ******* hahahaha*****
  • D despotdes:
    ** ******* ****** ****** hahahaha hahahaha* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ****** *** hahahaha******** *** ****** **** ****** hahahaha**** ******* ****** ****** hahahaha hahahaha* ******
  • H Holland*:
    ********* ***** ***** **** ***** **** hahahaha****** ******** * *******
  • H Holland*:
    * ** *** ** ** ******* * ** *** ***** * ** ******* * ** ******* ** ** ****** *** ******* ** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha ** *****
  • H Holland*:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • D despotdes:
    ** ****** hahahaha hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ****** ********* ******* ** **** hahahaha* ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • H Holland*:
    ******** ***** ********** ****** ** ***** hahahaha* ******** ***** ***** ****** ********* ******* ** **** hahahaha* *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ******** ***** ****** ***** ****** ******** *** ****** ********* *** ** ****** ******* **** ********* ********* ****** ******* ***** ** *** hahahaha* *** ****** *** ** ** ***** ******
    Bandaleros Bandaleros: ** ******** ***** ****** ***** ****** ******** *** ****** ********* *** ** ****** ******* ****...