Projektör Saçmalığı :D

Ben isiklarin tanrisiyim demese de demeye getiriyordu .d ve evet almayani dövüyordu .d cok israr ediyordu aga ben iyi biliyorum
Konu ustine konu aciyordu. Kimse isigi bilmjyor ama ogreticem diyordu. Ona o zamNda dedim. Bak bebeler sadece bu ledleri almaya kalkiyorlar abi. Sen tek basina kullandinmi bunlari? Asla onun isik bilgisine muhalefet edilen bir konuda ben konustugunu görmedim. O abimize oturup dinleyecek eleman lazım. Yine soruyorum. @Canna bu insanlara önerip aldırdığın mavi kirmizi mor projektorler ile sen yalniz bu ledleri kullanip hic grow yaptin hasat aldinmi?
Kusura bakma ama kardeşim bende seninle aynı vakittir forumdayım okuyorum mesajları ama @Canna nın ışık değerleri konusundaki ısrarcılığı dışında ısrarcı oluşuna denk gelmedim.Adam sizlere kaç kez dedi ışık değerlerini ölçün ona göre ne alacağınızı karar verin diye,Burası fikir alışverişi olan saygılı bir forum,pekala diyelim ki bir takım insanlar projektörler ile grow yapıyorlar veya başladılar 1;
@arapfaik yaptığında ek ışık takviyesi olarak yaptı değilmi ve altına da ekledi amber ekleyerek tüm zamanlar bakılabilir diyerek,sen veya diğerleri yanına neden ek ışık takviyesi eklemiyorsunuz qob toplama çok ucuza denk gelebilir+projektörler de olunca tadından yenmez farkındasınız değilmi,yada torch ekle yada mesafeyi indir her ay kızlarını canlandırıp 1 ay sonra ölmesini bekleyen insanmı grow yapıcak?Kabinin fotosu yok ısı nem değerleri yok saksı hava alıyormu ışık mesafesi kaç bunları bile söylemeyen bir growerın kendi kendisine öldürmediği ne malum güzellikleri?Elinde qob var satıp aksiyona girip böyle zorlu işin altından kalkmayınca neden leke atıyor kardeş bir üstada?Her insanın yaptığı gibi yapıp oda yanlarına ek takviye olarak ekleseymiş.Kendisine ait fikri olmadan sadece zamana bırak he oldu no pain no gain bu bitkiler içinde geçerli notumdur Benim,madem bir sorun var bunu buraya atarak hepberaber kafa yorarız düşünür beyin fırtınası gerçekleştiririz en iyi ihtimali de canlandırırız takdir Allah’ın olmuyorsa pes etmeden devam etmeli leke ataraktan değil

Lowmembers

Müptezel
Kusura bakma ama kardeşim bende seninle aynı vakittir forumdayım okuyorum mesajları ama @Canna nın ışık değerleri konusundaki ısrarcılığı dışında ısrarcı oluşuna denk gelmedim.Adam sizlere kaç kez dedi ışık değerlerini ölçün ona göre ne alacağınızı karar verin diye,Burası fikir alışverişi olan saygılı bir forum,pekala diyelim ki bir takım insanlar projektörler ile grow yapıyorlar veya başladılar 1;
@arapfaik yaptığında ek ışık takviyesi olarak yaptı değilmi ve altına da ekledi amber ekleyerek tüm zamanlar bakılabilir diyerek,sen veya diğerleri yanına neden ek ışık takviyesi eklemiyorsunuz qob toplama çok ucuza denk gelebilir+projektörler de olunca tadından yenmez farkındasınız değilmi,yada torch ekle yada mesafeyi indir her ay kızlarını canlandırıp 1 ay sonra ölmesini bekleyen insanmı grow yapıcak?Kabinin fotosu yok ısı nem değerleri yok saksı hava alıyormu ışık mesafesi kaç bunları bile söylemeyen bir growerın kendi kendisine öldürmediği ne malum güzellikleri?Elinde qob var satıp aksiyona girip böyle zorlu işin altından kalkmayınca neden leke atıyor kardeş bir üstada?Her insanın yaptığı gibi yapıp oda yanlarına ek takviye olarak ekleseymiş.Kendisine ait fikri olmadan sadece zamana bırak he oldu no pain no gain bu bitkiler içinde geçerli notumdur Benim,madem bir sorun var bunu buraya atarak hepberaber kafa yorarız düşünür beyin fırtınası gerçekleştiririz en iyi ihtimali de canlandırırız takdir Allah’ın olmuyorsa pes etmeden devam etmeli leke ataraktan değil
Chatta son mesajlari bi okurmusun kirmizi led eklenmis mars hydrots1000 in yanina 2 adet kirmizi peojektor. Ve ciceklere bir bak. O ışık tek olsa daha baska seyler yapabilirdi o bitkiler diye düşünüyorum. Amatör insanlara bu peojektorlerin dayatilmasi kafalarina yeterli bilgi aktarilmadan sokulmasina benim tavrim da ısrarım da. Insanlara ışık böyle öğrenilmez. Bide cob satip projektor almış he. Konu durum cok daha vahimmiş. Benim tavrım bu projektorlerin bosu bosuna aksiyon oldugunadir. Alin bir torc daha krsin daha iyi olacaktir. Amber eklersin sistemine. Kirmizi eklersin sistemine. Bende ekelrim biluyorum ne demek istedigini. Ama ilk isini yaoacak insanlara kendi amatorluklerini unutup boyle isin ortasindan tavsiyeler verilirse de boyle hezimetler yaşanıyor. Benim tepkim de buna işte. Biseyi oneriyor isen. Sana biri bende almayi dusunuyorum diyor ise. Onu aydinlatmadiktan sonra, bu hasarlar alındıktan sonra verilen bilginin emegin ne degeri kalıyor? Birseyi bilmek marifet degil. Onu bir başkasına kendi bildigin gibi aktaramiyorsan bunu aktarmaya calisip boyle ciddi kaZLara yol acmamak lazim. O tek bakmadi o bitkilere. Birkac on kisi falan. Adam aktif bir forum kullanicisi chat kullanicisi hatirladigim kadariyla. An be an görülmüştür bu bitkiler de ortamlar da. Ben de zaten ufurmedim reisim. Ben objektif sekilde bu konuda ki acik fikrimi beyan ediyorum. Baska yerde baska konuda o anki tavrudir benim insana olan o anki yaklaşımım

Chatta son mesajlari bi okurmusun kirmizi led eklenmis mars hydrots1000 in yanina 2 adet kirmizi peojektor. Ve ciceklere bir bak. O ışık tek olsa daha baska seyler yapabilirdi o bitkiler diye düşünüyorum. Amatör insanlara bu peojektorlerin dayatilmasi kafalarina yeterli bilgi aktarilmadan sokulmasina benim tavrim da ısrarım da. Insanlara ışık böyle öğrenilmez. Bide cob satip projektor almış he. Konu durum cok daha vahimmiş. Benim tavrım bu projektorlerin bosu bosuna aksiyon oldugunadir. Alin bir torc daha krsin daha iyi olacaktir. Amber eklersin sistemine. Kirmizi eklersin sistemine. Bende ekelrim biluyorum ne demek istedigini. Ama ilk isini yaoacak insanlara kendi amatorluklerini unutup boyle isin ortasindan tavsiyeler verilirse de boyle hezimetler yaşanıyor. Benim tepkim de buna işte. Biseyi oneriyor isen. Sana biri bende almayi dusunuyorum diyor ise. Onu aydinlatmadiktan sonra, bu hasarlar alındıktan sonra verilen bilginin emegin ne degeri kalıyor? Birseyi bilmek marifet degil. Onu bir başkasına kendi bildigin gibi aktaramiyorsan bunu aktarmaya calisip boyle ciddi kaZLara yol acmamak lazim. O tek bakmadi o bitkilere. Birkac on kisi falan. Adam aktif bir forum kullanicisi chat kullanicisi hatirladigim kadariyla. An be an görülmüştür bu bitkiler de ortamlar da. Ben de zaten ufurmedim reisim. Ben objektif sekilde bu konuda ki acik fikrimi beyan ediyorum. Baska yerde baska konuda o anki tavrudir benim insana olan o anki yaklaşımım
Hah güzel kardeşim bak nasıl güzel değindin amatörlerin düşüncesi şu oluyor;ha bak adamlar ucuz maliyetle iyi büyütüyor faturalar da az gelir diyerek buna yöneliyor fakat bak şuna dikkat etmiyorlar arapfaik vs diğerleri hepsi ek olarak almış veya baştan sona da böyle giden var ama bütün yeni growa başlıyanlar umol değerini ölçmeden gidiyor ha haliyle mantıklı da geliyor yetiştirene parası az çünkü,ama görmediği birşey var orda belki bir hps asılı qob asılı veya başka bir şey herneyse ama eksik az bilgiyle aceleci davranıyor soluğu @Canna üstadın yanında alıyor,yada örnek a daki gibi çok bilmişlikten üstada saygısızlık yapıyorlar.Ee şimdi 10,20 kişi bu projektörler ile devam ediyor tahminimce growuna neden onlar sessizce köşelerinde bekliyorlarda bu arkadaşın ki tek sadece başarısız oluyor?demek ki hata lamba da cart da curt da değil sende oluyor,kendini geliştirmek yerine daha fazla araştırma yapıp kendi kabinine veya odasına ait ışığı bulamazmıydı bulurdu ama suçlayacak birisini bulamazdı bu seferde durum ondan ibaret kardeş

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Konu uzamışta uzamış. ARKADAŞLAR SİZ SİZ OLUN DENENMEYENİ DENEMEYİN! MİLLET SALAK DEĞİL TONLARCA PARA VERİYOR IŞIĞA. 300 TL 'YE ALDIĞIN (FİYAT DOĞRUMU BİLMİYORUM) YAPACAĞIN BİTKİDEN BELKİ 5 GRAM ALIRSIN BUNUDA BİLEREK YAPIN YAPARSANIZDA. KONUYUDA ÇOK FAZLA UZATMAYA GEREK YOK . BURADA HERKES BİRŞEYLER SÖYLÜYOR SEN BUNLARI TAKİP EDİP İÇİNDEN SÜZÜP KENDİN KARAR VERECEKSİN. AMA İŞ HER ŞEYİM HIYAR DİYENE TUZ MEVZUSUNA DÖNMESİN SONRA HEM AYRANIM DÖKÜLMESİN HEM BİLMEM NEYİM NE OLMASINA DÖNÜYOR NOKTA!!!!

Lowmembers

Müptezel
Ilk growu olan adama, peoljk kaptiktan sknra farkina vardigi detaylari alt yapi olmadan aktarmaya kalkmanin sonuclari hep bunlR. Isigina ekleyip sonuc alanlar isin farkinda. Led kotulemis gibi olmusuz ama ben asla teknolojiye laf etmedim. Mantik basit. Spektrumu bul siddeti ayarla ver gec. Fakat bunu bilmek ayri. Konuyla hicbir alakasi olmadan yeni baslayani bunlara yonlendirmek ayri. Sodana bunu al demekten once bunu bunun yanina ilerde al deseler. Ledleri yaymak yerine teknolojiyi ogretseler ne böyle insanlara gülme konusu olunur ne böyle magduriyetler yaşanır. O 2. Defa denediyse eminimki bilginin geldigi yerin verdigi guvenle denemistir..

higthead

Jolly Green

Dpostum eger resımdekı gıbı goruntude ıse bıtkınde sarı leke mantarı var. Acilen bu ürünü 1lt suya 3ml koyarak bıtkını spreyle ustten ve yaprakların altını vs çiçekte olsan bile somege zararı yok. 5 gün sonra ise 1 lt suya 5-6 ml koyarak tekrarla.

Dpostum eger resımdekı gıbı goruntude ıse bıtkınde sarı leke mantarı var. Acilen bu ürünü 1lt suya 3ml koyarak bıtkını spreyle ustten ve yaprakların altını vs çiçekte olsan bile somege zararı yok. 5 gün sonra ise 1 lt suya 5-6 ml koyarak tekrarla.

Yok boyle degil cob ledi söktüm duzeldi

Usta bu 50 watt cob ledlere ne diyorsunuz full spectrun olarak satılanlar. Ona mercek lens falan yapılıyor. Önerir misiniz kullanan var mı kaç adet olmalı 4 bitkiye

Shammy

Kıdemli Üye
Arkadaşlar şu an işteyim telefondan rahat yazamıyorum sadece canna abinin ledleri ile yetiştirdim ve gerçekten çok iyiydi bayağı oldu şu an harmanım ev taşıdım vs. Hemen baslayamadim eve geçince ne ile ve ne yaptım onuda ayrıntısı ile yazacam...

nasa

Doktor
arkadaşlar konuyu coşturmuşsunuz tüm mesajları okuyamadım lakin okuduğum kadarıyla spektrum konusunda bir sıkıntı var ve sanırım size bu aldırılan projektörlerde gün ışığı olan 3000k 5000k yok bu bitkilerin cart curt spektrumlarındansa 3000k 5000k ya daha çok ihtiyacı var bunlarda gün ışığı olarak geçiyor bilginize.

Lowmembers

Müptezel
arkadaşlar konuyu coşturmuşsunuz tüm mesajları okuyamadım lakin okuduğum kadarıyla spektrum konusunda bir sıkıntı var ve sanırım size bu aldırılan projektörlerde gün ışığı olan 3000k 5000k yok bu bitkilerin cart curt spektrumlarındansa 3000k 5000k ya daha çok ihtiyacı var bunlarda gün ışığı olarak geçiyor bilginize.
Bir seneyi geçti soylemeye calistigim bu üstat. Torch led onerjn arkadas. Mars hydronuun yanjna koydugunuz mavi kirmizi ledler ile grow yaptirmayjn insanlara. Cfl akkor torch. Bunlari önerin hicbisey bilmiyorsaniz. Dusman belleniyoruz ama ilk growunu yapcak adamın ihtiyacı olanın ne olduğunu dahi anlayamiyorlar

SentetikZenci

Müptezel
Hocam zaten ordan patlak veriyo bitkinin boy atması, büyümesi ve daha fazla yaprak seti çıkarmasını sağlayan spektrumu veremiyo projektör. Ve böylece bitki çük kadar kalıyor :D

"KARDEŞİM LED PROJEKTÖR AL BİTKİN COŞUYOR KARDEŞİM :D"

Shammy

Kıdemli Üye
Evet arkadaşlar 3 aya yaklaştı ben canna abinin ledleri ile yetistireli coco da 1 adet auto yaptım. 62 gr kuru aldım.başka hiç bir ışık kullanmadım 2 adet mavi 2 adet kırmızı 1 adet amber kullandım boyu neredeyse 90 cm oldu. burada normal chate foto attım kaç kere ama özellikle açıp paylasmadim.uzun uzun bir şeyler yazacaktım ama gerek olmadığı kanaatine vardım. Çünkü anlamak istemeyene anlatmak ölüyü diriltmekten daha zordur.

Evet arkadaşlar 3 aya yaklaştı ben canna abinin ledleri ile yetistireli coco da 1 adet auto yaptım. 62 gr kuru aldım.başka hiç bir ışık kullanmadım 2 adet mavi 2 adet kırmızı 1 adet amber kullandım boyu neredeyse 90 cm oldu. burada normal chate foto attım kaç kere ama özellikle açıp paylasmadim.uzun uzun bir şeyler yazacaktım ama gerek olmadığı kanaatine vardım. Çünkü anlamak istemeyene anlatmak ölüyü diriltmekten daha zordur.
Adamlar smd led yerine clf önerin diyor ya dssdffa :D

Lucky

Müptezel
Bu ışık konusunun özü spektrum ve o spektrum ile verilen lumen umol degerleri yanılgıya düşülen konu bu ,ben 600 800 umolu veriyim hangi kelvin renk olsun önemli degil mavinin umol degeri yuksek onu kullanayım sizce mantıklımı,yapılması gereken istedigi renk sıcaklıgında umol verebilmek.Siz kelvinleri dogru secin malzeme ne olursa olsun bitki büyür ama istediginiz kelvinde en yuksek degerleri hps verebilecek kapasitededir.Mesela 2000k 2700k 800 umol ısık güçünü hangi ısık türüyle verirsen ver sıkıntı olmaz.

Shammy

Kıdemli Üye
Bende hps de coco dan auto ile tek bitkiden 320 gram aldım ne olacak şimdi projöktörle başarılımı olmuş oldun?
hocam senin kabin havalandırman, gübrelerin ve hangi coco markası kullandın neydi bilmiyorum benimkini anlatayım. 120.50.140 kabinde baktım giriş fanım su kucuk bilgisayar fanları varya sadece 2 adet ondandı çıkış neydi biliyormusun ? üstüne açtığım 4 tane delik yansıtıcı olarak a101den aldığım araba yansıtıcısı, coco ne kullandım biliyormusun bulundugum ilin belediye peyzajına gittim ne idüğü belirsiz coco perlit karışımı yaptırdım normalde bunu toprak katmadan satmıyorlar yalvar yakar parasını vericem diyerek aldım. şimdi gelelim tamponlama işte ona hak getire. getirdiğim gibi attım içine tohumu. gübrem agrotime yerli organik gübre kullandım o an dir canna dır felan yoktu yani ki araştır bu markanın kalsiyumunun içindede azot war potasyumunun icindede azot var, hem benim hemde gübrenin sucu ciceege girmeye basladıgı donemden sonra hep ucları kahverengi yapraklarla devam ettim tabi bunlar sadece fan yapraklarıydı haftada 2 kere flush atıyordum ama muaazzam bir sekilde de büyümeye devam ediyordu. ben evliyim cocuklarım var ailemin standart bir yasam kalitesi var onun altına düsürmeden ben bu muptezelligimi sürdürmeye calısıyorum o yuzden gucum boyle yetti bu sekilde yaptım ki her adımını canna abiye sorarak yaptım sagolsun hic of demeden cevap verdi. simdi sen soyle 320 gr alan kardesim hps ve ledi karsılastırıyorsun hadi ona eyvallah diyelim senin sistemin gubren kullandıgın coco nasıldı bir cevap ver ?(not: ilk defa cocoda yaptım kimsede bana gec cocoda yap demedi, hasatımda net 3 ay buldu)

Artemis

Üye
bende eski adı Tc nargile canna üstat a teşekkür konusu açacaktım kısıtlı imkanlarla verdiği tavsiyeler için sorun bence sende dostum ben dönem dönem fotoğraflarını çektim bitkilerin bir sürü de hata yaptım bazende bilerek hata yaptım durum onu gerektirdi ona rağmen bitki başı 100g hasat aldım millet salakmı demiş bir arkadaş qb alıyor mars hydro alıyor diye millet salak değil fakir imkanlar kısıtlı ve çözüm için projektör aldık dostum ve gayet başarılı zaten para olsa ekonomi düzgün olsa qb kendimiz dizer mühendislik harikası kabinlerin fotoğrafını atardık Türk yaratıcılığı konuşurdu modifiyeli kabin yapmazsam şerefsizim tabi ekonomi ve bütçe iyi olması lazım :D

Shammy

Kıdemli Üye
yahu bitkim büyüdü gercekten bu imkanlarla o 50 cm derinligi olan kabinime sıgmıyordu artık cıkartırken hatta dalın birini kırdım hasat icin flushluyordum, tabi koparıp o dalı catır cutur ictim ve harmanlıkdan o 62 gramı almadan once rahat 15 gr da tırnakladım altlardan...

Grow Muhabbetleri
Help Users
    D despotdes: ******* ******* ********* ****** ***** ******** **** ******** ********* *** ***** ****...