SANIRIM HAZIRIM KANKALAR ! MALZEMELERİMİ GÖZDEN GEÇİREBİLİR MİYİZ BİRLİKTE ?

secretgrower

Yeni üye
kankalar hepinize merhabalar ! 10 adet auto norternlight tohumum var alanım 200x200x200 etrafım güvenli ..

Aldığım ekipmanları sıralayacağım eksiğim var mı kankalar ?

IŞIK: Hps ışık kullanacağım bir adet 9000btu ayaklı portatif klimam var o yüzden ısı problemım olmayacak ışığım TUNGSRAM 600 W VEG+BLOOM çift spekturumlu ampulum var (her bir ampulun 90 k lux değerine sahip olduğu yazıyor)

https://ibb.co/W2CfND9

2 adet growsan kompakt 600 w balastım var

2 adet aynalı reflektörüm var

IŞIK EKİPMANLARIM BU KADAR DOSTLAR BİRDE IŞIK ASKISI VAR TABİ ONU ATAMAMA GEREK YOK

HAVALANDIRMA :
Karbon Filtremin giriş çıkış fanlarını ve filtreyi paylaşıyorum (200x200x200 kabin)

ÇIKIŞ FANI:
https://www.atmosfair.market/soler-palau-td-1000200-silent-sessiz-yuvarlak-kanal-tipi-fan

GİRİŞ FANI:

FİLTRE:

DALLARIN GELİŞİMİ İÇİN KABİNİM HER KÖŞESİNE 1 ADET PERVANE KOYACAĞIM TOPLAMDA 4 ADET PERVANE KULLANACAĞIM:

PERVANE :
https://ibb.co/wwWD0Zm

KABİN İÇİ : Yansıtıcı olarak acil durum battaniyesi kullanmak istedim çünkü mylar filmler çok pahalı ve kabinim büyük özellikle bu konuda fikirlerinizi bekliyorum kabinimi kendim tahtalar ile yaptım sadece iskeletini yapıp üstünü en kalın çadır branda ile kaplayacağım

TOPRAK : Toprak olarak perlitli torf kullanıyorum içerisine solucan gübresi karıştıracağım bu malzemede de sizlerin önerdiği çözümlere açığım.

SAKSI : Saksılarım 15 L serapot bez saksı kullacagım auto için 15 LT yeterli olacağını düşünüyorum

GÜBRELER : Bende kendi arazilerimizde kulladığımız Hümik asit , NPK gübresi , 20-20-20 , 10-52-10 FOSFOR KALSİYUM MAGNEZYUM vs. gübreleri mevcut :

Bu resimde görünen gübrelerin tümünü bitkilerde kullanmaktayız elimde bolca miktarda var :

https://ibb.co/yp1d1Rh (POTASYUM OKSİT)

vs bunun gibi gübreler var fakat bunların 1 paketi tam tamına 300 LT suya yetiyor ben ayarlamasını yapıp dozunun yarısını vereceğim .

ELEKTRONİK : 2 Adet Wifi Priz aldım ve bunun yanında grow yapacağım alan bana yaklaşık 20 km mesafedeki bir köy evi olduğundan kabinimi sürekli izleyebilmek için Wifi Canlı Kamera aldım bu kamera 360 derece dönüş ve yukarı aşağı 180 derecelik hareket kabiliyetine sahip bu sayede kabinimdeki nem ve sıcaklık miktarını sürekli olarak takip edip acil durumlarda hemen müdahele etme şansını bulacağım .

Nem makinası olarak sinbonun nem makinasını aldım resim atmaya gerek yok herkes biliyordur sanırım.
Kabine CO2 basmam gerekiyor fotosentez için sanırım bunu maya ile yapabilir miyim ? yoksa tüp almam gerekiyor mu

Eksik olan malzemem varsa benı uyarır mısınız arkadaşlar ? Aylardır ders calışır gibi grow çalışıyorum emek verdım ve bu growu alanım guvenli olduğu için bir kere hasat alıp 1 yıl kadar bir daha grow yapmayı düşünmüyorum

HEPİNİZE KIYMETLİ VAKTİNİZİ AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER TOHUMSUZ AİLESİ .... (bysecret)

Tutkum

Yeni üye
Ph ec metre mutlaka al o kullanacağın toprağın yerinede alabiliyorsan plagron al ve co2 ya tüp al yada hiç uğraşma maya ile.

Tutkum

Yeni üye
10 litresi 700 küsür onun edavatları vs bin tl yi gecer tabi sonradan bitti doldur muhabbetide var ben teferruat bilmem ama tavsiyem ev yapımı co2 güvenme uğraşma ya tüp al araştır yada hiç kullanma

Tutkum

Yeni üye
Almak bi dert kullanmak ayrı bi dert aldığın malzemelerin özellikle co2 kullanımı zordur iyice araştır bilenden bilgi edin alıp yanlış kullanma parana yazık

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum sadece iyi oldugum konularda yorum yapiyorum. Isigin cok iyi , ama o isigi nasil kullanacaginda cok önemli. Verdigin güre degerleri süper, ama aynen o gübreleri nasil kullanacagin önemli, toprak perlit karismi cok iyi secim. Cok para harcamissin,Allah yardimcin olsun.Iyi growlar.

secretgrower

Yeni üye
Dostum sadece iyi oldugum konularda yorum yapiyorum. Isigin cok iyi , ama o isigi nasil kullanacaginda cok önemli. Verdigin güre degerleri süper, ama aynen o gübreleri nasil kullanacagin önemli, toprak perlit karismi cok iyi secim. Cok para harcamissin,Allah yardimcin olsun.Iyi growlar.
Kanka evet biraz para gitti peki ışığı sen ne şekil kullanmamı önerirsin

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bir lux ölcer al, 150 tl civarinda , gönderdigim linkleri oku lütfen.Dogru isigi bulacaksin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **